Objavte lety za najlepšie ceny

Angola Namibe

Počasie Angola Namibe


Angola Namibe je krajina ležiaca na juhu Afriky s teplejšími mesiacmi od decembra do apríla a chladnejšími mesiacmi od mája do novembra. Klima je suchá a údaje o ročnej zrážkovej hladine umiestnenia zaznamenali približne 23 mm až 625 mm.

Ak ste plánovali navštíviť Namibe v zimnom období, mali by ste sa pripraviť na suchú sezónu. Dná môžu byť veľmi horúce s teplami až 30 ° C. Nočné teploty sa môžu v závislosti od nadmorskej výšky líšiť a môže byť chladné s teplotou okolo 11 ° C.

Na jeseň a na jar môžu byť dni a nočné teploty príjemnejšie s teplotou okolo 25 ° C a 16 ° C. V týchto mesiacoch je tiež mierny vietor, ktorý prináša dažďové oblaky zo severnej pologule.

Letný monzúnový vietor prichádza s príchodom jesene a zimy, kedy zásobuje Namibe potrebnými zrážkami pre rast kvitnúcej flóry a fauny. Veľké množstvo zrážok v krátkom čase môže pre Namibe a jej obyvateľov vytvoriť určité nepríjemnosti, ako sú záplavy a búrky. V posledných rokoch bola krajina zasiahnutá niekoľkými cyklónmi, čo spôsobilo poškodenie vegetácie a zvierat na veľkej ploche.

Celkovo by ste mali byť pripravení na zmenu počasia v Namibe v závislosti od ročného obdobia a mali by ste sa informovať o aktuálnych podmienkach predtým, ako sa rozhodnete cestovať. Keď však bude počasie priaznivé, môžete si vychutnať krásy tejto krajiny - nádherné pláže, zaujímavú faunu a flóru a určite nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Angola Namibe


Otázka: Aké je hlavné mesto provincie Namibe v Angole?
Odpoveď: Hlavné mesto provincie Namibe v Angole je tiež nazývané Namibe.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Namibe v Angole?
Odpoveď: Hlavné atrakcie v Namibe zahŕňajú krásne pláže, ako je napríklad pláž Praia Azul, okolité hory, ako sú hory Serra da Leba a púšť Namib.

Otázka: Aké sú klimatické podmienky v Namibe v Angole?
Odpoveď: Namibe má pomerne suché klimatické podmienky s veľmi malým množstvom zrážok počas celého roka. Teploty sú však relatívne stále počas celej sezóny, s priemernými teplotami v rozmedzí od 23-28 ° C.

Otázka: Aké sú najlepšie spôsoby, ako cestovať do Namibe v Angole?
Odpoveď: Cestovať do Namibe môžete lietadlom z hlavného mesta Angoly, Luandy, alebo autobusom alebo taxíkom z iných častí krajiny. Vzhľadom na obmedzený počet letov do Namibe by bolo najlepšie naplánovať svoju cestu vopred.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Namibe v Angole?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v Namibe zahŕňajú trhy, ako je napríklad trh Mercado Municipal de Namibe, a miestne obchody s umeleckými dielami. Tu máte možnosť nájsť tradičné angolské remeselné výrobky, ako sú keramika, šperky a textilné výrobky.


Dovolenka Angola Namibe


Angola je krajina bohatá na prírodné krásy a fascinujúcu kultúru. Ak plánujete dovolenku, ktorá kombinuje slnko, pláže a dobrodružstvo, môže byť mesto Namibe ideálnym miestom pre vás.

Namibe je prístavné mesto situované na západnom pobreží Angoly a je známe svojimi spektakulárnymi plážami a úchvatnou scenériou. Mestská atmosféra je pokojná a relaxačná, vďaka čomu je ideálnym miestom na oddych a únik z každodenného zhonu.

Jednou z najobľúbenejších aktivít v Namibe je návšteva pláže Praia da Miramar. Táto plážová destinácia je známa svojimi bielymi piesčitými plážami a teplými vodami Atlantického oceánu. Tu si môžete vychutnať prechádzku pozdĺž pobrežnej línie, opaľovať sa na slnku alebo sa vybrať na plavbu loďou po okolitom mori. Nezabudnite si vziať so sebou šnorchel, aby ste si mohli vychutnať obdivovanie farebného morského života, ktorý je vo vodách okolo Namibe bežný.

Okrem pláží je Namibe tiež domovom národného parku Iona. Tento nádherný park je dedičstvom prírody a ponúka návštevníkom možnosť objaviť rozmanité druhy flóry a fauny. Môžete si prenajať vozidlo a ísť na prehliadku parku alebo sa vydať na výlet s miestnou sprievodkyňou, ktorá vám pomôže objaviť všetky jeho zákutia. Počas tejto exkurzie môžete zaznamenať vzácne druhy zvierat, ako sú antilopy, žirafy a slony.

Kultúrna scéna Namibe je tiež veľmi zaujímavá. Mesto ponúka niekoľko historických miest, ako je Katedrála Nossa Senhora da Assunção, ktorá je jedným z najstarších kostolov v Angole. Na trhoch môžete ochutnať domáce jedlá a nápoje, ako sú rôzne druhy morských plodov, čerstvé ovocie a tradičné angolské jedlá. Toto je tiež skvelá príležitosť na nákupy a získanie originálnych suvenírov.

Väčšina hotelov a rezortov v Namibe ponúka luxusné ubytovanie a zariadenia, ktoré vám umožnia stráviť pohodlnú dovolenku. Či už si vyberiete rezort s bazénom a spa, alebo drobný hotel s výhľadom na oceán, budete mať jedinečný zážitok.

Dovolenka v Namibe v Angole je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť, užívať si krásy prírody a spoznávať novú kultúru. S jeho nádhernými plážami, úchvatným národným parkom a zaujímavou kultúrou, sa Namibe stáva jedným z najžiadanejších miest pre cestovateľov. Ak hľadáte novú destináciu na dovolenku, vyskúšajte Namibe - nikdy nebudete sklamaní.


Ubytovanie Angola Namibe


Angola je fascinujúca krajina na juhovýchode Afriky so zaujímavou históriou a nádhernou prírodnou scenériou. Jedným z najkrajších a najnavštevovanejších regiónov v Angole je Namibe, ktorý ponúka nádherné pláže, skvelé surfovanie a úchvatnú divokú prírodu. Pre tých, ktorí chcú túto oblasť preskúmať, ponúka Angola Namibe množstvo možností ubytovania.

V Namibe sa nachádza niekoľko luxusných hotelov, ktoré sú ideálnym výberom pre turistov, ktorí si želajú vychutnať svoju dovolenku s všetkými možnými pohodlnosťami a službami. Jedným z najpopulárnejších hotelov je Hotel Praia do Soba, ktorý sa nachádza len pár krokov od krásnej pláže. Hotel ponúka moderné izby so všetkými základnými vybaveniami, ako je TV, klimatizácia a súkromná kúpeľňa. Okrem toho môžete si užívať aj bazén, reštauráciu a posilňovňu, čo robí z Hotelu Praia do Soba ideálne miesto pre súkromný a luxusný pobyt.

Pre tých, ktorí preferujú viac neformálne ubytovanie, je tu niekoľko možností napríklad v apartmánoch alebo penziónoch. Duartes Beach House je príkladom takejto ponuky. Nachádza sa blízko pláže a ponúka samostatné apartmány s kuchynkou, klimatizáciou a súkromnou kúpeľňou. Hostia môžu relaxovať na súkromnej terase a užívať si krásny výhľad na oceán. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a nezávislosť.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom existuje niekoľko cenovo dostupných hotelov a hostincov. Jedným z nich je Hotel Chik Chik Namibe, ktorý ponúka jednoduché, ale pohodlné izby sú vybavené ventilátorom a súkromnou kúpeľňou. Hotel sa nachádza v centre mesta a je ideálnym výchozím bodom pre preskúmanie okolia.

Nezávisle od toho, aké ubytovanie si vyberiete, Namibe vám ponúka skvelé možnosti pre relaxáciu a objavovanie. Môžete stráviť dni na nádherných plážach, kde si môžete užívať opaľovanie a kúpanie vo vlnách Atlantického oceánu. Pre surferov je Namibe rajom súčasných vĺn a výbornými podmienkami na vodné športy. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa vydať na trekking v národnom parku Iona, kde môžete obdivovať divokú prírodu a úchvatné výhľady.

V ubytovaní Angola Namibe si môžete vybrať zo širokého spektra možností, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a preferenciám. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxus a komfort, alebo udržujete si rozpočet, môžete si byť istý, že v Namibe nájdete ideálne miesto pre svoju dovolenku. S kombináciou krásnych pláží, prírodných zázrakov a pohostinnosti miestnych obyvateľov, Angola Namibe je ideálnou destináciou pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Angola Namibe


Angola je fascinujúca krajina, ktorá sa pomaly ale isto otvára turistom z celého sveta. Medzi najkrajšie miesta, ktoré by ste v krajine mali navštíviť, patrí aj mesto Namibe, ktoré sa nachádza na juhu krajiny pri pobreží Atlantického oceánu.

Ak sa chystáte na cestu do Angoly, určite by ste nemali prehliadnuť letenky na destináciu Namibe. Vo väčšine prípadov si to vyžaduje medzipristátie v Luande, hlavnom meste krajiny, no oplatí sa to – Namibe je jedným z najúžasnejších turistických miest krajiny.

Mesto Namibe ponúka návštevníkom mnoho príležitostí na objavovanie a nadchýnanie sa čo najrozmanitejšími skvostmi. Medzi najzaujímavejšie atrakcie, ktoré by ste v meste mali navštíviť, patrí napríklad pláž Praia da Namibe. Táto pláž sa radí medzi najkrajšie pláže v celej Afrike a jej jemný piesok a krištáľovo čistá voda sú úplne nádherné.

Ďalšou obľúbenou atrakciou, ktorú by ste v meste mali navštíviť, je prekrásna jezerná oblasť Iona. Táto oblasť je domovom mnohých druhov vtákov, plazov, opíc a mnohých ďalších živočíchov. Okrem toho tu nájdete aj mnoho zaujímavých rastlín a flóry.

Keďže mesto Namibe sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu, nemali by ste prehliadnuť ani návštevu miestnej rybárskej dediny. Tu si môžete vychutnať najlepšie ryby a plody mora pripravené lokálnymi rybármi, ktorí svoje remeslo zdedili od svojich predkov.

V meste sa taktiež nachádza mnoho kultúrnych a historických pamiatok, ktoré si získajú vašu pozornosť. Medzi najzaujímavejšie patrí napríklad Katedrála Notre Dame de Namibe alebo pevnosť Serpa Pinto.

Pokial máte radi aj adrenalínové zážitky, Namibe by určite nemalo chýbať v zozname vašich destinácií. Na sever od mesta totiž nájdete národný park Bicauri, kde si môžete užiť niektoré z najlepších horských výletov v krajine.

V krátkosti, Namibe je impozantným a štýlovým miestom plným zaujímavých a turistických atrakcií. A pretože sa nachádza na juhu krajiny, je to ideálna destinácia na relaxáciu pri mori. Nehľadiac na to, či ste národný turista, alebo zahraničný návštevník, Namibe ponúka všetko, čo si len môžete priať. Tak neváhajte a rezervujte si letenku hneď dnes!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky