Objavte lety za najlepšie ceny

Argentína El Calafate (perito moreno)

Najčastejšie otázky a odpovede Argentína El Calafate (perito moreno)


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do El Calafate v Argentíne?
Najlepšou možnosťou je letieť do letiska El Calafate a potom sa prepraviť do mesta taxíkom alebo miestnym autobusom.

2. Ako dlho by som mal zostať v El Calafate, aby som si užil všetky dôležité atrakcie?
Odporúča sa zostať minimálne 2-3 dni ponúkajúcimi sa exkurziami na Perito Moreno, jazero Argentino a ďalšie okolité prírodné krásy.

3. Aké je najvhodnejšie obdobie na návštevu El Calafate?
Najlepšie obdobie na návštevu je od októbra do marca, keď je teplejšie počasie a príroda je v plnom rozkvete.

4. Ako môžem vidieť Perito Moreno?
Existujú rôzne možnosti vidieť Perito Moreno, jednou z nich je objednať si exkurziu s miestnou cestovnou kanceláriou, ktorá zabezpečí prepravu a vstupy do národného parku ľadovce.

5. Ako sa oblečiem na návštevu Perito Moreno?
Odporúča sa obliecť sa do vrstiev, aby ste si mohli pridávať a odoberať oblečenie podľa počasia. Nezabudnite si vziať teplú bundu, čiapku, rukavice a pevné topánky.

6. Môžem ísť na túry po ľadovcoch v okolí?
Áno, je možné si rezervovať exkurzie, ktoré ponúkajú túry na ľadovce ako Spegazzini ľadovec alebo Upsala ľadovec.

7. Môžem si zabezpečiť ubytovanie priamo v El Calafate?
Áno, v El Calafate sú dostupné rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, hostí alebo apartmánov.

8. Potrebujem nejaké špecialné povolenie na vstup do národného parku Perito Moreno?
Nie, na vstup do národného parku Perito Moreno nie je potrebné špeciálne povolenie. Stačí zaplatiť vstupné v parku.

9. Sú v okolí El Calafate nejaké ďalšie zaujímavosti na vidieť?
Áno, okrem Perito Moreno môžete navštíviť aj ďalšie prírodné krásy ako Fitz Roy Mountain, jazero Argentino alebo Torres del Paine v susednom Čile.

10. Aké sú miestne jedlá, ktoré by som mal ochutnať v El Calafate?
V El Calafate sa odporúča skúsiť miestne jedlá ako cordero patagónico (patagónske jahňacie), empanadas (plnené cesto), a tradičné argentínske steaky.


Letenka Argentína El Calafate (perito moreno)


El Calafate je malé mestečko nachádzajúce sa v provincii Santa Cruz v Argentíne. Jeho najväčšou atrakciou je nepochybne ľadovec Perito Moreno, ktorý je jedným z najznámejších a najimpresívnejších ľadovcov na svete. Mnoho turistov sa odtiaľ vyberá na nezabudnuteľné dobrodružstvo za objavovaním tohto nádherného prírodného úkazu.

Ak hľadáte spôsob, ako sa dostať do tohto malebného kúta sveta, letecká doprava je najlepšou voľbou. Letenky do El Calafate z rôznych krajín a miest sú bežne dostupné a môžu byť zakúpené z pohodlia vášho domova alebo cez cestovnú kanceláriu. Priletíte na Medzinárodné letisko El Calafate, ktoré je vzdialené len niekoľko minút jazdy od samotného mesta.

Po príchode do El Calafate máte niekoľko možností, ako sa dostať k ľadovcu Perito Moreno. Môžete ísť na organizovanú výletnú plavbu alebo si prenajať auto a preskúmať toto fascinujúce miesto na vlastnú päsť. Pre tých, ktorí chcú skúsiť niečo netradičné, je tu aj možnosť podstúpiť túru po ľadovci a objaviť jeho skryté krásy.

Perito Moreno je jedným z mála ľadovcov na svete, ktorý je stále v pohybe. Jeho výška dosahuje úctyhodných 74 metrov nad hladinou jazera Argentína a jeho obrovská šírka sa rozprestiera na takmer 5 kilometrov. Každých niekoľko rokov dochádza k jeho kolíziám so zemou a táto scenéra je jedným z najohromujúcejších prírodných fenoménov, ktoré môžete vidieť.

Po behu dlhej drevenej chodníkovej cesty sa dostanete na vyhliadkovú terasu, odkiaľ budete mať skvelý výhľad na ľadovec. Tu budete mať možnosť sledovať ohromujúce zemské posuny a počúvať hromy, ktoré znie pri kolíziách ľadovca so zemou. To je skutočne jedinečný zážitok, ktorý vás spojí s nesmrteľnou silou prírody.

Okrem neopakovateľných scenérií ľadovca Perito Moreno ponúka El Calafate aj iné atrakcie. Mesto samo o sebe je malebné, so svojimi príjemnými uličkami a miestnymi obchodíkmi s tradičnými suvenírmi a remeselnými výrobkami. Ak ste fanúšikom dobrodružstva, môžete sa vydať na rafting po rieke Santa Cruz alebo absolvovať túry do národného parku Los Glaciares.

Nezáleží na tom, či ste nadšencom prírody, dobrodružstva alebo jednoducho cestovateľom túžiacim po objavovaní nových miest, El Calafate a Perito Moreno vás uchvátia. Výlet sem môže byť výnimočným zážitkom v rámci veku, preto neváhajte a rezervujte si letenky do tejto malebnej časti sveta ešte dnes. Vaše dovolenkové sny sa môžu stať skutočnosťou, keď sa ocitnete tvárou v tvár s úchvatným krásnym ľadovcom Perito Moreno.


Ubytovanie Argentína El Calafate (perito moreno)


Argentína je krajina, ktorá ponúka mnoho zaujímavých miest, ktoré by každý turista mal vidieť. Jedným z najpopulárnejších miest je mesto El Calafate, ktoré leží na juhu Patagónie. Toto miesto je známe svojimi nádhernými prírodnými scenériami, kde sa stretáva ohromujúce pohoria a ľadovce s nádhernými jazerami a zelenými lesmi. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších ubytovacích možností, ktoré môžete nájsť v El Calafate.

1. Kau Yatun Hotel

Kau Yatun Hotel je vynikajúca voľba pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v El Calafate. Nachádza sa v centre mesta, čo znamená, že sú tu rôzne možnosti nákupov a stravovania. Hotel ponúka zariadené apartmány a izby s výhľadom na záhradu alebo hory. Okrem toho tu nájdete aj bazén, reštauráciu a bar. Hotel ponúka aj rôzne výlety v okolí mesta, ako napríklad návštevu Perito Moreno alebo hory Fitz Roy.

2. Esplendor by Wyndham El Calafate

Esplendor by Wyndham El Calafate je hotel s 57 izbami, ktorý ponúka svojim hosťom prvotriedne zariadenia. Nachádza sa kúsok od centra mesta a ponúka výhľad na pohoria a jazerá. Každá izba má vlastnú kúpeľňu, minibar a TV. Hotel tiež ponúka rôzne služby, ako napríklad saunu, spa a fitnescentrum. Ak by ste chceli niečo navštíviť v okolí mesta, hotel ponúka tiež rôzne výlety, ktoré vám umožnia vidieť nádherné prírodné scenérie.

3. La Cantera Lodge de la Montaña

La Cantera Lodge de la Montaña je extrémne luxusným hotelom, ktorý sa nachádza asi 8 kilometrov od mesta El Calafate. Hotel ponúka svojim hosťom jedinečný zážitok s úžasným výhľadom na horu Fitz Roy a jazero Argentino. Každá izba má privátny balkón alebo terasu, z ktorej môžete sledovať nádherné scenérie. Hotel tiež ponúka spa, bazén a fitnescentrum a jeho reštaurácia ponúka rôzne jedlá založené na miestnych receptoch.

4. Cauquenes de Nimez Hotel

Tento hotel sa nachádza asi 1 km od centra mesta El Calafate a ponúka svojim hosťom príjemnú a pokojnú atmosféru. Hotel má 28 izieb a apartmánov s rôznymi výhľadmi a všetky sú zariadené tak, aby hostia boli pohodlne a pohodlne ubytovaní. Hotel tiež ponúka rôzne služby, ako napríklad spa, fitnescentrum, reštauráciu a bar. Ak by ste chceli vidieť miesta v okolí, hotel ponúka aj rôzne výlety.

5. Hotel Posada Los Álamos

Hotel Posada Los Álamos je perfektný hotel pre tých, ktorí hľadajú miesto na ubytovanie s vysokým komfortom. Nachádza sa v centre mesta a predstavuje ideálnu základňu pre tých, ktorí chcú preskúmať mesto a jeho fascinujúce okolie. Ponúka 122 izieb, ktoré sú modernejšie a skúsení cestovatelia by mohli považovať za najlepšie v celom meste. Hotel tiež ponúka spa, bazén a reštauráciu, kde sa ponúkajú rôzne miestne a medzinárodné jedlá.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie v El Calafate, nájdete tu mnoho možností od hotela s luxusnými zariadeniami po cenovo výhodnejšie možnosti ubytovania. Okrem toho v tejto oblasti nájdete veľa aktivít na vyžitie, takže môžete byť istí, že si nájdete ideálny pobyt pre vaše potreby.


Počasie Argentína El Calafate (perito moreno)


Argentína je známa svojou rozmanitou krajinou a nádhernou prírodou. Jedným z najpôsobivejších miest v krajine je El Calafate, kde sa nachádza známy ľadovec Perito Moreno. Okrem jeho impozantnej veľkosti je aj počasie v tejto oblasti fascinujúce.

El Calafate sa nachádza v južnej časti Argentíny, konkrétne v provincii Santa Cruz. Táto oblasť je známa svojimi chladnými teplotami a množstvom zrážok počas celého roka.

Počasie v El Calafate je ovplyvnené blízkosťou And a studeným prúdom známym ako Giráldes, ktorý prúdi z Pacifiku. To znamená, že tu je celoročne dostatočné množstvo snehu a ľadu.

Zimy v El Calafate sú mimoriadne chladné a suché. Teploty sa pohybujú pod bodom mrazu, čím vytvárajú ideálne podmienky pre tvorbu a udržanie ľadovcov. Toto obdobie je tiež veľmi vhodné na lyžovanie a iné zimné športy.

Letá v El Calafate sú mierne s teplotami okolo 15 °C. Aj keď to nie je až tak horúce ako iné časti Argentíny, je to najlepší čas na návštevu pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúčavám. Letné mesiace sú tiež obdobím najväčšieho množstva zrážok, ktoré sú dôležité pre udržanie ľadovcov.

Jeseň a jar v El Calafate sú prechodné obdobia, ktoré sa vyznačujú nestabilným počasím. Teploty sa pohybujú od príjemných 10 °C do 15 °C. Je to skvelý čas na turistiku a objavovanie krásnej prírody.

Perito Moreno je jedným z najznámejších ľadovcov v Argentíne a celý rok je prístupný pre návštevníkov. Tí, ktorí sa sem vydajú, by mali byť pripravení na studené počasie a nádherné scenérie.

Ak plánujete návštevu El Calafate a ľadovca Perito Moreno, odporúčame si obliecť vrstvené oblečenie a pridať do vašej výbavy aj nepromokavú bundu a obuv. Nezabudnite aj na slnečné okuliare a opaľovací krém, pretože slnečné lúče sa odrážajú aj od ľadovca, čo môže spôsobiť popáleniny na pokožke.

Počasie v El Calafate je jedinečné a prispôsobí sa vám, či už ste tu v lete alebo v zime. Bez ohľadu na ročné obdobie však môžete očakávať krásne scenérie a fascinujúce dobrodružstvá na tomto spektakulárnom ľadovci.


Dovolenka Argentína El Calafate (perito moreno)


Argentína je krajinou plnou neuvěřitelné krásy a různorodé přírody. Jedním z nejslavnějších turistických cílů v zemi je město El Calafate, které slouží jako brána do národního parku Los Glaciares a k malebnému ledovci Perito Moreno.

El Calafate je malé město nacházející se v provincii Santa Cruz, na jihozápadě Argentiny. Toto malebné město je obklopeno místními horami a leží na břehu jezera Argentino. Je to ideální výchozí bod pro návštěvu jedné z největších přírodních památek této oblasti - ledovce Perito Moreno.

Ledovec Perito Moreno je jedním z nejpůsobivějších přírodních zázraků, které můžete vidět na světě. Tento obrovský ledovec se rozprostírá na ploše přes 250 čtverečních kilometrů a je více než 30 kilometrů dlouhý. Co je na něm neuvěřitelné, je fakt, že je jedním z mála ledovců na světě, který se stále rozšiřuje namísto toho, aby se snižoval. Pravidelně oslní návštěvníky ohromujícími zvuky a epickým divadlem ledových splazů, které padají z jeho povrchu.

Existuje několik způsobů, jak vychutnat ledovec Perito Moreno. Můžete si vybrat okružní plavbu po jezeře Argentino, kde se blíže podíváte na tento ledovec. Loď se pomalu projíždí před ním, umožňujíc vám vidět jeho impozantní velikost a barevné odlesky vody, která se odráží od jeho ledovcového povrchu.

Další možností je využít stezky tvořené přírodním parkem Los Glaciares. Tato stezka vás provede kolem ledovce a umožňuje vám nejen obdivovat jeho krásu z blízka, ale také slyšet ohlušující zvuky, které povykující led vydává. Můžete se také rozhodnout pro ledovcový trekking, což je jedinečná zkušenost, která vám umožní procházku po jeho ledovcovém povrchu s profesionálním průvodcem.

El Calafate není jen o ledovci Perito Moreno. Město má také přívětivou atmosféru a hostí mnoho kaváren, restaurací a obchodů. Můžete si zde vychutnat tradiční argentinské steak nebo ochutnat místní sladkost - Calafate berry, která je místní specialitou.

Navíc má El Calafate strategickou polohu, která vám umožní objevit další úžasné přírodní památky v okolí. Můžete se vydat na výlety do národních parků Torres del Paine v Chile nebo Fitz Roy v Argentině, které jsou vzdálené jen pár hodin jízdy autem nebo autobusem.

El Calafate nabízí nezapomenutelný zážitek pro cestovatele, kteří se zamilovali do krásy přírody. Od epických ledovcových scenérií až po přátelské prostředí města, tato destinace je jistě jednou z nejlepších v Argentině.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky