Objavte lety za najlepšie ceny

Argentína Purmamarca

Dovolenka Argentína Purmamarca


Argentína je fascinujúcou krajinou, známou svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a skvelým jedlom. Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa môžete pohrať so všetkými týmito aspektmi, potom by ste mohli zvážiť navštíviť malé mestečko Purmamarca.

Nachádza sa v srdci horského pásma And v provincii Jujuy. Purmamarca je domovom približne tisíc obyvateľov a dýcha autentickou argentínskou atmosférou. Má nádhernú prírodu, ktorá zahŕňa Farallón de las Conchas, aj známe ako Cerro de los Siete Colores (Vrch siedmich farieb). Tento vrch je jednou z najväčších atrakcií mesta a jeho farebné vrstvy sú úžasné na pohľad.

Okrem toho je tu aj námestie Plaza de Armas, ktoré je centrom mesta a miestom, kde sa stretávajú miestni obyvatelia aj turisti. Môžete tu nájsť rôzne reštaurácie, kaviarne a obchody so suvenírmi. Je tu aj kostol, ktorý sa datuje až do 17. storočia a je skvelým miestom na jemnú prechádzku a objavovanie histórie miesta.

Ak ste milovníkom trhov, milovať budete tu čakajúci trh, kde sa predávajú tradičné argentínske vyrobené výrobky a umelecké diela, ako sú látky, keramika a remeslá. Tento trh je dôležitou súčasťou kultúry a tradície miesta a poskytuje vám možnosť zakúpiť si autentické suveníry.

Jedným z najlepších spôsobov, ako preskúmať okolie Purmamarca, je naplánovať si prechádzku po hrebeni hôr Quebrada de Humahuaca. Táto scenická trasa vás prevedie cez údolie s nádhernými výhľadmi na hory, útesy a malebné miesta. Môžete si vybrať rôzne trasy podľa svojich prednosťí a fyzickej kondície, ale každý jednotlivec bude mať úžitok z tohto úžasného stretu prírody a kultúry.

Na dovolenke v Purmamarca sa tiež určite nesmiete vyhnúť skúsenosti s miestnou kuchyňou. Typické jedlo provincie Jujuy je síce spájané so zemiakovými jedlami, ale môžete si vychutnať aj chutné miestne špeciality ako je Čočkový guisado, Humitas a Empanadas. Nezabudnite si vychutnať miestne víno,ktoré sa pestuje v okolí, a prípadne ochutnať aj miestne tradičné nápoje ako je mate čaj ahorčatto.

Dovolenka v Purmamarca v Argentíne je jedinečným zážitkom. Ak hľadáte autentickú kultúru, úchvatnú prírodu a skvelé jedlo, toto miesto bude pre vás ideálnym miestom na dovolenku. Navštívte Purmamarca a ponořte sa do všetkého, čo ponúka.


Ubytovanie Argentína Purmamarca


Purmamarca je malé mestečko ležiace v severozápadnej časti Argentíny, v provincii Jujuy. Je známe svojou ohromujúcou prírodou, kultúrnymi tradíciami a živými farbami, čo spravuje zaujímavým miestom na ubytovanie.

Keďža je Purmamarca obľúbeným turistickým cieľom, ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre rôzne rozpočty a preferencie. Vo meste nájdete luxusné hotely, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí chcú prežiť pohodlný a elegantný pobyt. Tieto hotely často ponúkajú moderné vybavenie, bazény, reštaurácie a wellness centrá, čo zaručuje výnimočný komfort.

Pre tých, ktorí preferujú klasickejší rozmer ubytovania, existuje množstvo malých rodinných hotelov a ubytovní, ktoré poskytujú útulné a priateľské prostredie. Tieto hotely často zdôrazňujú miestne tradície a kultúru, čo im dáva autentický a jedinečný charakter. Návštevníci majú možnosť ochutnať tradičné jedlá a zúčastniť sa miestnych slávností, čo je skvelý spôsob, ako spoznať miestnych obyvateľov a ich kultúru.

Okrem hotely a ubytovní, ľudia majú tiež možnosť zvoliť si ubytovanie v rodinných penziónoch alebo súkromných apartmánoch. Tieto ponuky sú vhodné pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a nezávislosť. Súkromné apartmány a penzióny často ponúkajú kompletnú kuchyňu a priestor, čo je výhodné pre rodiny alebo skupiny cestovateľov.

Čo sa týka umiestnenia, väčšina ubytovacích možností v Purmamarci sa nachádza v blízkosti hlavných turistických atrakcií a centra mesta. To znamená, že návštevníci majú jednoduchý prístup k hlavným pamiatkam a rôznym aktivitám, ktoré mesto ponúka.

V blízkom okolí Purmamarce nájdete tiež niekoľko ubytovacích zariadení nachádzajúcich sa v prírode, napríklad v horách alebo na vidieku. Tieto hotely sa zameriavajú na tých, ktorí hľadajú únik od ruchu mesta a chcú sa pohodlne pohybovať v prírode. Napríklad, niektoré hotely ponúkajú možnosť horskej turistiky, kone, cyklistiky alebo rybolovu, čo poskytuje ešte väčšiu skúsenosť s miestnou prírodou.

Všetky tieto rôznorodé možnosti ubytovania robia z Purmamarci skvelé miesto pre turistov, ktorí navštevujú Argentínu. Nech už preferujete luxusný hotel, útulnú rodinnú penziu alebo súkromné apartmány, Purmamarca vám určite poskytne vynikajúci zážitok a jedinečnú príležitosť spoznať miestne kultúru a nádhernú prírodu Argentíny.


Letenka Argentína Purmamarca


Argentina je krajina známa svojimi úchvatnými krajinnými zákutiami a krásami. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí mestečko Purmamarca, ktoré sa nachádza v pohorí Andes. Purmamarca je malé mestečko s kultúrnymi a historickými zaujímavosťami a nezabudnuteľnými zážitkami, ktoré ponúka.

Návšteva Purmamarca sa začína už na letisku v argentínskom hlavnom meste Buenos Aires, kde si môžete zakúpiť letenku do Salty, hlavného mesta provincie Jujuy. Z Salty sa potom môžete presunúť do Purmamarcy autobusom alebo taxíkom.

Pri návšteve mestečka Purmamarca si určite nesmiete nechať ujsť návštevu koloritného trhu, kde nájdete rôzne miestne remeslá a tradičné výrobky. Po prechádzke trhom sa odporúča navštíviť kultúrne pamiatky ako je kostol Santa Rosa de Lima a mnoho iných.

Je však najväčší zážitok prechádzať v okolí mestečka a obdivovať úchvatné krajiny. Purmamarca je známa hlavne pre svoje súvislé pásy farbených kopcov, ktoré sa nazývajú Cerro de los Siete Colores (Sedemfarebný kopec). Táto národná pamiatka Argentíny neponúka iba krásny výhľad na oblasť, ale aj možnosti pre túry a horské výlety.

V Purmamarci môžete zažiť obmedzenú turistickú infraštruktúru, avšak to neznamená, že nemáte možnosť ochutnať miestne delikatesy a tradičné jedlá. Miestne reštaurácie ponúkajú čerstvé suroviny a regionálne špeciality, ako sú empanadas, ktoré sú v Argentíne veľmi populárne.

Návšteva Purmamarcy je zážitkom, ktorý by ste nemali pri návšteve Argentíny v žiadnom prípade vynechať. Pre zabezpečenie pohodlného letu do Salty vám odporúčame zarezervovať si letenku pred príchodom do krajiny. Argentína Purmamarca ponúka okúzľujúce scenérie, ktoré určite stojí za to vidieť a užiť si ich.


Počasie Argentína Purmamarca


Argentína je krajina rozmanitých krajín a krás v Južnej Amerike, ktorá sa pýši fantastickým počasím. Väčšina krajiny má subtropické alebo stepné podnebie, s malou časťou, ktorá sa vyznačuje morským podnebím.

Purmamarca je mesto nachádzajúce sa v severozápadnom Argentíne, v provincii Jujuy. Mesto leží v údolí Quebrada de Humahuaca, ktoré je jedným z najkrajších miest v Argentíne. Purmamarca sa pýši krásnymi horskými scenériami, červenými skalami a kedysi bolo miestom pre staroveké indiánske osady.

V Purmamarca sa vám bude páčiť, ak máte radi teplo a slnko. Počasie v Purmamarca je celkové suché a teplé počas celého roka. Najvyššie teploty sú v období leta (december až marec), kedy sa teploty často dostanú do 30 stupňov Celzia. V tejto dobe je tiež najvyšší podiel zrážok. V zime (jún až august) sú teploty nižšie, ale ešte stále teplé s priemerom okolo 20 stupňov Celzia.

Na návštevu Purmamarca sa najlepšie vydať v období jar-jeseň (september až november), keď sú teploty mierne a môžete si vychutnať krásne scenérie. V lete, aj keď sú teploty vysoké, môžete vidieť zaujímavé festivale, ako napríklad Carnavalito, kedy sa mestské ulice zaplnia hudbou, tancami a tradičnými kostýmami.

Aj keď Purmamarca môže byť menej známa turistická destinácia, je to skutočne krásne a jedinečné miesto, ktoré by malo byť zahrnuté do vašej cesty po Argentíne. S fantastickým počasím počas celého roka a s úchvatnými prírodnými scenériami je to miesto, ktoré nezanecháva žiadne srdce chladným.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Purmamarca


Čo je Purmamarca?
Purmamarca je malé mestečko v argentínskej provincii Jujuy, známe svojou farebnou horskou krajinou a Indiánskym kultúrnym dedičstvom.

Ako sa tam dostanem?
Purmamarca sa nachádza približne 160 km južne od mesta Salta, hlavného mesta provincie Jujuy. Najlepšie je cestovať autom, ale existujú aj verejné autobusové spojenia.

Aké miesto Purmamarca navštíviť?
Najznámejšia turistická atrakcia v Purmamarca je horský masív Cerro de los Siete Colores, ktorý je úžasným miestom na prechádzky a turistiku. Ďalšie miesta, ktoré si môžete vychutnať, sú mnohé tradičné Indiánske obydlia, miestne trhy s tradičnými výrobkami a múzeá.

Aké je počasie v Purmamarca?
Počasie v Purmamarca sa mení v závislosti na ročnom období. Zima, ktorá trvá od júna do septembra, je obvykle suchá a studená s teplotami, ktoré môžu klesnúť pod bod mrazu. Leto, ktoré trvá od decembra do marca, je často horúce a vlhké s búrkami a krátkymi dažďami.

Aké tradičné jedlá môžem ochutnať v Purmamarca?
Argentínska gastronómia je veľmi rozmanitá a zahrnuje množstvo chutných jedál. V Purmamarca si môžete vychutnať tradičné Indiánske jedlá, ako sú humita (parou varený koláč), empanadas (plnené koláče) a locro (hustá polievka s bóbmi a mäsom). Okrem toho si môžete vychutnať aj argentínske steaky, ktoré sú známe po celom svete.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky