Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy Crooked Island

Počasie Bahamy Crooked Island


Bahamy sú známe svojou krásnou prírodou a dokonalým tropickým počasím. Väčšina oblastí Bahamiesi zažíva slnečný, teplý a vlhký tropický podnebný typ, ale niektoré ostrovy v súostroví môžu mať miestami iné podnebie.

Crooked Island, ktorý sa nachádza v južnej časti Bahám, je jedným z nich. Crooked Island má subtropické podnebie, čím sa líši od väčšiny Baham a má relatívne málo zrážok a menšiu vlhkosť.

Zimné mesiace od novembra do marca nie sú špeciálne typické pre tieto oblasti, ale môžu byť trochu chladnejšie ako v lete. Teploty by mali byť pohodlné pre turistov, s priemernou teplotou okolo 23 °C. Dni sú väčšinou slnečné a jasné a stupeň slnečného žiarenia môže byť veľmi vysoký. Nocou sa teploty môžu pohybovať okolo 20 °C.

Letné mesiace od apríla do októbra sú veľmi teplé, s priemernou teplotou okolo 28 °C a denné teploty sa môžu vystúpiť až na 32-33 °C. Dážďové zrážky sú v týchto mesiacoch bežné a niekedy môžu byť veľmi silné. Avšak, väčšina zrážok sa zvyčajne vyskytuje v neskorých popoludňajších a večerných hodinách.

Prestížna turistická oblasť, ako je Crooked Island, ponúka krásne pláže, jasné turkoisové vody a dostatok atrakcií, aby sa nudiť nezdarilo, nezáleží na počasí. Ak má niekto v pláne cestovať do Crooked Island, odporúča sa navštíviť ju v zime alebo v máji, keď je tam najmenej zrážok a najpríjemnejšie teploty. Výhodou návštevy v lete je, že môžete zažiť množstvo kultúrnych osláv a festivalov.

Celkovo by sa dalo povedať, že počasie v Crooked Islande je teplé a mokré. Prevažujú tu subtropické podmienky s jasnými slnečnými dňami a teplotami, ktoré by väčšina návštevníkov mala považovať za príjemné. Miestne obyvateľstvo hovorí, že nezáleží na počasí, Crooked Island je magické a nádherné v každom ročnom období.


Ubytovanie Bahamy Crooked Island


Crooked Island je jedným z miest, ktoré prichádzajú ako dokonalá destinácia pre tých, ktorí túžia po oddychu a relaxácii. Nachádza sa na Bahamách, krajine známej svojimi nádhernými plážami, tyrkysovými vodami a pokojnou atmosférou. Crooked Island je skrytým klenotom, ktorý ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a únik z reality.

Ubytovanie na Crooked Island nie je také rozšírené ako v iných turistických oblastiach Bahám, čo však pridáva na jeho kúzle. Väčšinou sa tu bavia tí, ktorí hľadajú autentické miesta a odpojenie od civilizácie. Napriek tomu, že je Crooked Island menší ako niektoré ďalšie ostrovy Bahám, ponúka rôznorodé možnosti ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtu.

Pre tých, ktorí milujú luxus a sú ochotní investovať viac peňazí, je tu niekoľko luxusných možností ubytovania. Niektoré reštaurácie a hotely na ostrove ponúkajú izby alebo suity s výhľadom na oceán. Tieto ubytovacie zariadenia zvyčajne sú vybavené všetkým potrebným, vrátane súkromnej pláže, bazéna alebo wellness centra, kde si môžete dopriať oddych a pohodu.

Pre tých, ktorí hľadajú skromnejší typ ubytovania, sú k dispozícii rôzne penzióny, azyly a bungalovy. Niektoré z týchto miest majú pôvodný, rustikálny a tradičný dizajn, aby ste sa skutočne cítili v pravom karibskom prostredí. Mnohé z nich sa nachádzajú v blízkosti pláže, takže sa môžete kedykoľvek zobudiť s nádherným výhľadom a počuť zvuk mora.

Ak máte radi dobrodružstvo a radi sa skĺbite s prírodou, možno budete preferovať kempovanie. Na Crooked Island nájdete niekoľko kempovísk, ktoré poskytujú základné vybavenie ako sprchy a toalety. Ubytovanie v kempe vám umožní zažiť prírodu z prvej ruky a zároveň ušetriť na ubytovaní, čo je vhodné pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania zvolíte, Crooked Island vám poskytne jedinečný zážitok. Môžete si vychutnať slnečné kúpanie na bielych piesočnatých plážach, obdivovať podvodný svet pri šnorchlovaní alebo potápačke, prechádzať sa po ostrove a objavovať jeho prírodnú krásu a môžete si vychutnávať miestnu kuchyňu a kultúru.

Ubytovanie na Bahamách Crooked Island je ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu. Nech už preferujete luxusné hotely alebo rustikálne bungalovy, Crooked Island vám ponúkne príležitosť vychutnať si pokoj a klid v nádhernom karibskom prostredí. Vychutnajte si úžasné pláže, priateľskú atmosféru a bohatú prírodu, ktoré Crooked Island ponúka.


Dovolenka Bahamy Crooked Island


Dovolenka na Bahamách je vždy nádherným zážitkom. Tropické ostrovy, tyrkysové modré vody a biele piesočné pláže lákajú tisíce turistov každý rok. Ak však hľadáte neobvyklé a menej preplnené miesto na oddych, potom je Crooked Island na Bahamách tou správnou voľbou.

Crooked Island, alebo v preklade Kľukatý ostrov, je jedným z najviac odľahlých a nepoznaných ostrovov Bahamského arhipelagu. Nachádza sa južne od hlavného mesta Nassau a je doslova ukrytý pred masovým turizmom. Ostrov je známy svojou prírodnou krásou, pokojom a možnosťou skutočne relaxovať a vychutnať si všetko, čo Bahamy ponúkajú.

Hlavným lákadlom Crooked Islandu sú samozrejme jeho pláže. Predstavte si si biele piesočné prúdy, jemný vietor a krásne modré more. Na Crooked Islande nájdete niekoľko úchvatných pláží, ktoré sa rozprestierajú na kilometre. Najpopulárnejšou z nich je French Wells Beach, ktorá je ideálna na prechádzky po hladinou alebo oddych na slnku. Pláže ostrova stoja za to objaviť a preskúmať.

Okrem pláží ponúka Crooked Island aj mnoho príležitostí na vodné aktivity. Jazda na vodnom skútre, potápanie alebo šnorchlovanie v korálových útesoch sú veľmi obľúbené medzi turistami. Môžete tiež využiť príležitosť a ísť na ryby, vyskúšať si paddleboarding alebo sa vydáte na výlet na kajaku okolo ostrova.

Okrem pláží a vodných aktivít môžete na Crooked Islande objaviť aj niekoľko historických miest a miestnych obyvateľov. Navštívte Starú časť ostrova, kde nájdete historické budovy a ruiny, ktoré sú svedkom bohatých dejín ostrova. Môžete sa tiež vybrať na prechádzku do jedného z miestnych rybárskych prístavov a spoznať miestneho obyvateľa žijúceho jednoduchým, ale šťastným životom.

Crooked Island je tiež domovom mnohých exotických vtákov a rastlín. Ak máte radi prírodu a obdivujete vtáky, nemali by ste vynechať návštevu Crooked Islandu. Môžete sa vydať na prechádzku po prekrásnej prírodnej rezervácii, kde môžete pozorovať vzácne druhy vtákov vo svojom prirodzenom prostredí.

Ak hľadáte menej preplnené miesto na oddych a zároveň by ste chceli objaviť krásu Baham a ich pokladov, neváhajte si vybrať Crooked Island. Tento malý ostrov je doslova rajským miestom, kde sa môžete vyhnúť preplneným turistickým miestam a zažiť súkromie a relaxáciu. Crooked Island vás určite očarí svojou prírodnou krásou a miestnym pohostinnosťou, a budete chcieť sa sem stále vracať.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Crooked Island


Bohužiaľ, ako umelá inteligencia nemám prístup k aktuálnym údajom týkajúcim sa Bahám a Crooked Island. Odporúčam Vám prehľadať oficiálne stránky turistickej organizácie Bahám alebo cestovnej kancelárie, ktorá ponúka služby na Bahamách, pre najaktuálnejšie informácie a odpovede na Vaše otázky.


Letenka Bahamy Crooked Island


Bahamy sú ostrovným rajiom, ktorý ponúka nádherné pláže, priesvitnú modrú vodu a úchvatnú prírodnú krásu. Medzi najkrajšie miesta na Bahamách patrí aj Crooked Island, malý útesový ostrov na juhovýchode krajiny. Tento ostrov je jedným z najlepšie utajených tajomstiev Baham a ponúka dokonalé útočisko pre tých, ktorí chcú uniknúť turistickej rušnote a objaviť autentický karibský ostrov.

Jedným z najjednoduchších a najpohodlnejších spôsobov, ako sa dostať na Crooked Island, je využiť letenku. Existujú rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú pravidelné lety z hlavného mesta Bahám Nassau. To znamená, že máte jedinečnú príležitosť presunúť sa z rušnej a preplnenej metropoly na pokojný ostrov, kde cestovateľský ruch ešte nevystrihol svoje kopytá.

Crooked Island je známy svojimi dlhými piesočnatými plážami a jemným pieskom. Túto krásu možno najlepšie oceniť priateľským prechádzaním popri oceánskom brehu, kde vás bude sprevádzať nekonečným počtom palmových stromov a nádherným výhľadom na azúrovú vodu.

Na Crooked Island si môžete vychutnať rozmanité možnosti vodných športov a aktivít. Mnohí turisti a domáci obyvatelia majú radi šnorchlovanie alebo potápanie, ktoré umožňujú objaviť fascinujúci podvodný život, ktorý sa skrýva pod hladinou. Ak máte radi rybolov, môžete si prenajať loď a ísť loviť čerstvé morské plody, ktoré potom môžete pripraviť na grile priamo na pláži.

Crooked Island je tiež domovom jednej z najväčších populácií divokých vráv. Túto vzácnu príležitosť môžete využiť na to, aby ste videli týchto krásnych vtákov v ich prirodzenom prostredí. Na ostrove je množstvo prírodných rezervácií, kde môžete objaviť rôzne druhy vtákov a iné zvieratá, čo robí z Crooked Island ideálne miesto pre milovníkov prírody.

Okrem toho sa na ostrove nachádza aj malebné mestské centrum, kde môžete prejsť po malých uličkách a pochutnať si na typicky karibských špecialitách v miestnych reštauráciách. Môžete si zájsť na trh a ochutnať čerstvé ovocie a zeleninu, ktoré pestujú samotní miestni obyvatelia. Deň môžete ukončiť v jednom z miestnych barov, kde môžete ochutnať rum, ktorý je jedným z najznámejších produktov Bahám.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá poskytne oddych a relaxáciu v úplnej harmónii s prírodou, potom je Crooked Island na Bahamách tou správnou voľbou. Za krásnymi plážami a úchvatnou prírodou sa nemusíte veľmi vzdialiť od civilizácie, stačí si zarezervovať letenku do Bahám a presunúť sa na tento malý ostrov, aby ste zažili autentické karibské dobrodružstvo.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky