Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy Little Exuma

Ubytovanie Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma sú súostrovie v Atlantickom oceáne, ktoré sa nachádza v Karibiku. Toto malebné miesto je často označované za raj na zemi a je ideálnou destináciou pre tých, ktorí túžia stráviť svoju dovolenku na krásnych plážach a zažiť miestnu kultúru.

Ubytovanie na Bahamách Little Exuma je pestré a ponúka rôzne možnosti pre návštevníkov. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, malými súkromnými hotelmi alebo domkami pri mori.

Jeden z najpopulárnejších rezortov na Little Exuma je hotel Sandals Emerald Bay. Tento luxusný rezort sa nachádza na západnom pobreží ostrova a ponúka nádherný výhľad na tyrkysové vody Karibiku. Rezort má vlastnú pláž, bazén s barom a širokú škálu zábavných aktivít pre hostí. Okrem toho má hotel aj wellness centrum, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž alebo inú procedúru.

Ak preferujete menšie a súkromnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre jeden z miestnych hotelov alebo domov na prenájom na pláži. Tieto možnosti vám umožnia zažiť autentický život na Bahamách a sú bezprostredne blízko najkrajších pláží. Viaceré hotely a domy ponúkajú aj možnosť vlastnej kuchyne, čo je veľkou výhodou pre tých, ktorí sa radi sami stravujú.

Jednou z hlavných atrakcií Bahamy Little Exuma je samozrejme krásna príroda a pláže. Pláž Tropic of Cancer je jednou z najkrajších pláží na ostrove a je známa svojimi bielymi piesočnatými plážami a jasnými vodami. Táto pláž je ideálna na opaľovanie, plávanie a šnorchlovanie.

Ďalšou nezabudnuteľnou skúsenosťou je navštíviť modrú jamu nazývanú Exuma Blue Hole. Táto jaskyňa s jasnou modrou vodou je ideálna na potápanie a ponúka jedinečný zážitok.

Okrem týchto prírodných krás môžete tiež navštíviť historické pamiatky na ostrove, ako napríklad Sklamaný kráčajúci kameň. Toto miesto je známe svojou legendou a je považované za duchovne dôležité.

V blízkosti sa tiež nachádza niekoľko reštaurácií a obchodov, kde si môžete vychutnať miestne kulinárske špeciality a zakúpiť si darčeky a suveníry.

Ubytovanie na Bahamách Little Exuma ponúka ideálnu príležitosť na relaxáciu, oddych a skutočný únik z reality. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné rezorty alebo súkromné domy, tento rajský ostrov v Karibiku vám neustále poskytne zážitky a krásne spomienky na vašu dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Little Exuma


1. Aké je počasie na Little Exuma?
- Počasie na Little Exuma je celoročne teplé a vlhké. Teplota sa pohybuje od 25-30°C.

2. Aké sú najlepšie pláže na Little Exuma?
- Niektoré z najlepších pláží na Little Exuma sú Tropic of Cancer Beach, Coco Plum Beach a Forbes Hill Beach.

3. Kde sa dá ubytovať na Little Exuma?
- Na Little Exuma sa dá ubytovať v niekoľkých rezortoch, apartmánoch a domoch na prenájom.

4. Ako sa dostať na Little Exuma?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať na Little Exuma, je letectvom z hlavného mesta Nassau alebo trajektom z susednej Great Exuma.

5. Čo robiť na Little Exuma okrem pláží?
- Na Little Exuma si môžete užiť rybolov, jazdu na kajaku, prechádzky po prírode a návštevu histórie miestnych dedín.

6. Kde sa dá najlepšie jesť na Little Exuma?
- Na Little Exuma sa dá najlepšie jesť v miestnych reštauráciách a stánkoch s jedlom.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Little Exuma?
- Najlepší čas na návštevu Little Exuma je od decembra do mája, keď je suché a menej veterné počasie.

8. Aké sú miestne zvyky a tradície na Little Exuma?
- Na Little Exuma sa obyvatelia dodržiavajú rôzne miestne zvyky a tradície vrátane rybolovu a rôznych druhov remesiel.

9. Aké sú miestne atrakcie na Little Exuma?
- Niektoré z miestnych atrakcií na Little Exuma sú George Town, Chat 'N' Chill Beach Bar and Grill a Exuma Cays Land and Sea Park.

10. Je potrebné mať víza na návštevu Little Exuma?
- Ak pochádzate z krajiny, ktorá nemá bezvízový vstup do Bahám, potom budete potrebovať víza na návštevu Little Exuma a celých Bahám.


Dovolenka Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma - Odkryjte prírodné krásy

Bahamy Little Exuma je malý ostrov v Južných Bahamách, ktorý vám ponúka odpočinok a relaxáciu v krásnych prírodných podmienkach. Tento ostrov je známy svojou nedotknutou prírodou, spektakulárnymi plážami a modrou lagúnou.

Jednou z najkrajších miest na Bahamách Little Exuma je pláž Tropic of Cancer, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete. Je to ideálne miesto na relaxáciu, opaľovanie a kúpanie, s krásnym jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou, ktorá sa zdá byť nekonečná. Pláž je tiež ideálnym miestom na piknik a pozorovanie západu slnka.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a skúmanie, je tu modrá lagúna, ktorá je domovom mnohých druhov morských živočíchov. Môžete si prenajať kajak alebo loď a preskúmať okolie, rozžiarujúce sa hlbiny a farebné koralové útesy.

Okrem toho, Bahamy Little Exuma ponúka aj možnosti rybolovu, pretože priekopníkovia si môžu požičať loď a ísť na lov. Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o miestnej kultúre a histórii, sú tu rôzne miestne obchody a galérie, ktoré ponúkajú unikátne a ručne vyrábané produkty.

Nezabudnite, že Bahamy Little Exuma je známy aj pre svoju gastronómiu, môžete ochutnať plody mora a miestne jedlá, ktoré sú prípravené z čerstvých zložiek a korenia.

Pre tých, ktorí hľadajú kľud, pokoj a romantiku, Bahamy Little Exuma je ideálnou voľbou pre vašu dovolenku. Zbalte kufre a vyberte sa do tohto krásneho miesta plného kúzla, ktorý vám umožní úplnú relaxáciu a obnovu vašich síl.


Letenka Bahamy Little Exuma


Ak hľadáte miesto pre dovolenku, kde vás bude obklopená modrá voda, biely piesok a jedinečná príroda, Bahamy sú ideálnou destináciou. Na ostrove Little Exuma umocníte svoje nezabudnuteľné zážitky krásnym miestom s množstvom aktivít a zážitkov. Ak sa zaujímate o letenky na ostrov Little Exuma, určite sa dočkáte niekoľkých možností.

Prvou voľbou je let z New Yorku do hlavného mesta Nassau, kde budete môcť pokračovať v ceste na ostrov Little Exuma. Na ostrove nájdete mnoho pláží, kde si môžete užiť slnko a kúpať sa v krásnom karibskom mori. Okrem toho, si môžete prenajať loďku a skúsiť rybolov, prevoz na okolité ostrovy alebo objavovať miesta, ktoré sú nedostupné pešo.

Ak preferujete priame lety, môžete si zvoliť let z Miami. Let trvá zhruba hodinu a pol a po prílete na ostrov Little Exuma sa dostať k miestu určenia nebude trvať dlho. Počas letu si môžete vychutnať spektakulárny výhľad na Bahamy zhora.

Ale prečo by ste si vybrali letenku na ostrov Little Exuma? Okrem skvelých pláží a prírodných zdrojov, si môžete vychutnať aj ďalšie zážitky. Napríklad, môžete sa zúčastniť plážových hier, preteky na prívale alebo súťaže v rybárskej sieti. Zároveň, môžete objavovať miestne atrakcie, ako napríklad Stará Salina, miesto, kde sa otrhávajú mangové plody alebo Cotton Bay Estate, kde nájdete neopísateľné kúsky histórie.

Na záver, letenka na ostrov Little Exuma vám umožní objaviť nové miesta, priateľských ľudí a skvelý spôsob dovolenky. Ak ste pripravení objaviť krásy Bahám, určite vyskúšajte let na ostrov Little Exuma.


Počasie Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma je malý ostrov nachádzajúci sa v juhovýchodnej časti Bahamských ostrovov. Tento ostrov v Karibiku je známy svojou nádhernou prírodou, čistými plážami a teplým tropickým počasím.

Počasie na Bahamách Little Exuma je typické pre tropickú oblasť. Celoročne tu panuje teplé a vlhké podnebie. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 25°C počas zimných mesiacov až po 32°C počas leta. Najteplejší mesiace sú júl a august. Miestne obyvateľstvo a turisti sa často vyhýbajú horúcemu letu a preferujú návštevu v zimných mesiacoch, keď je teplota príjemnejšia.

Okrem vysokých teplôt je na ostrove tiež veľmi vysoká vlhkosť vzduchu. Vlhkosť sa pohybuje na úrovniach okolo 70-80 percent, čo môže vytvárať pomerne dusnú atmosféru. Práve táto vlhkosť spolu s teplým vzduchom vytvára ideálne podmienky pre tvorbu búrok a hurikánov. Najväčšie riziko hurikánov na Bahamách je v období od júna do novembra.

Na Bahamách Little Exuma sú dve hlavné sezóny – suché obdobie a obdobie daždov. Suché obdobie trvá od novembra do apríla, kedy je minimálna pravdepodobnosť zrážok a nad ostrovom prevláda slnečné počasie. Toto obdobie je tiež vhodné na turistické aktivity ako plážové výlety, potápanie alebo rybolov. Obdobie daždov sa koná od mája do októbra, s júlom a augustom ako najdažďovejšími mesiacmi. Počas tejto doby sa občas môžu vyskytovať silné tropické búrky a krátkodobé zrážky.

Bahamy Little Exuma majú tiež vysoké slnečné hodiny, s priemerom 8-9 hodín slnečného svitu denne. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami s bielym pieskom a teplým plytkým morom. Teplota mora dosahuje priemerne 26-28°C, čo robí z Little Exuma ideálne miesto pre potápanie a rôzne vodné aktivity.

Všeobecne platí, že počasie na Bahamách Little Exuma je priateľské a poteší milovníkov tepla a slnka. Ostrov ponúka mnoho možností na aktívny oddych a relaxáciu v nádhernom karibskom prostredí.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky