Objavte lety za najlepšie ceny

Barbados St. Nicholas Abbey

Dovolenka Barbados St. Nicholas Abbey


Barbados je ostrov v Karibiku s krásnou přírodou a kulturním bohatstvím, které přilákává turisty z celého světa. Mezi nejpopulárnější turistické destinace v zemi patří historická stavba St. Nicholas Abbey, která se nachází v severní části ostrova.

St. Nicholas Abbey byl postaven v roce 1658 a původně sloužil jako plantážní dům pro pěstování cukrové třtiny. V průběhu let se stavba měnila několikrát a byla přidána řada dalších budov, včetně rumové destilérie. Dnes je St. Nicholas Abbey pozoruhodnou stavbou, která dokonale zdobí přírodní okolí a je důležitou památkou na historii Barbadosu.

Co se týče dovolené na Barbadosu, St. Nicholas Abbey je jedním z nejoblíbenějších míst pro turisty, kteří chtějí poznat turistickou atrakci, která je zároveň celosvětově známá. Nabízí se zde například prohlídka domu, jeho okolí a historie, ukázka výroby rumu či místních koloniálních láhví, a také místní trh s lahůdkami.

Turisté také mohou využít turistické prohlídky v okolí St. Nicholas Abbey. Mezi nejzajímavější atrakce patří například návštěvy botanických zahrad, plavby na lodích po okolním moři, kajakování, nebo výlety na hory nebo do kamenolomů.

Barbados je také velmi oblíbeným místem pro milovníky surfování a plavání. Pláže na východním pobřeží jsou ideální pro ty, kteří chtějí zkusit své surfařské schopnosti. Toto pobřeží je ale mnohem drsnější než jeho západní část a turisté by měli být opatrní.

Co se týče ubytování, turisté si mohou vybrat z celé řady luxusních hotelů a resortů, stejně jako z populárních apartmánů a vil. Cena ubytování se liší podle výběru a mnohdy záleží na ročním období. Pokud cestujete na Barbados v mimo sezóně, ceny bývají často o něco nižší.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Barbados St. Nicholas Abbey je ideálním místem pro vás. Nabídne vám nejen krásnou přírodu a zajímavou historii, ale také mnoho aktivit pro celou rodinu, které si budete pamatovat po celý život.


Počasie Barbados St. Nicholas Abbey


Barbados sa nachádza vo východnej časti Karibiku a ponúka nádherné pláže, jasnú modrú vodu a tropické podnebie. Barbados je známy svojou bohatou históriou, kultúrou a koloniálnou architektúrou. Medzi historické miesta, ktoré stoja za návštevu na tomto ostrove, patrí i St. Nicholas Abbey.

St. Nicholas Abbey je historický plantážny dom, ktorý sa nachádza v paríškej časti Barbadosu. Tento koloniálny dom bol postavený v 17. storočí a je jedným z posledných zachovaných príkladov architektúry z tohto obdobia v Karibiku. Dom je obklopený malebnými záhradami plnými exotických rastlín a je otvorený pre verejnosť.

Počasie na Barbados v priebehu celého roka je teplé a tropické. Nízka nadmorská výška ostrova a jeho blízkosť ku Karibskému moru mu poskytujú konštantné teploty. Priemerná teplota sa pohybuje od 24 °C do 31 °C, s malými variáciami počas celej sezóny.

Na Barbados sa nachádzajú dve základné sezóny - suchá sezóna a dažďová sezóna. Suchá sezóna trvá od decembra do mája a je obdobím s minimálnymi dažďami a vysokej slnečnej aktivity. Toto obdobie je ideálne pre plážové aktivity a slnenie sa na jemnom piesku. Dažďová sezóna trvá od júna do novembra a prináša viac zrážok a občasné búrky. Aj keď sú tieto zrážky často krátke a intenzívne, nebránia turistom vychutnať si krásu ostrova. Niekedy môžu byť dažde spojené s nádhernými dúhovými oblúkmi, čo vytvára mimoriadne fotografické príležitosti.

Na St. Nicholas Abbey môžu turisti vychutnať krásne počasie pri prechádzke okolo domu a po záhrade. Táto historická lokalita ponúka výnimočnú príležitosť spoznať históriu Barbadosu a uvidieť, ako to tam v minulosti vyzeralo. Návštevníci môžu prechádzať po pekne udržiavanej záhrade, obdivovať tropickú flóru a fauna a dokonca si zájsť aj do cukrovaru, kde sa vyrába tradičný barbadský rum.

Je dôležité si vziať do úvahy, že počasie na Barbados môže byť nepredvídateľné aj v priebehu jedného dňa. Ranné hodiny môžu byť slnečné a horúce, zatiaľ čo poobedie môže priniesť oblačné oblohy a možné zrážky. Je preto odporúčané mať so sebou slnečné okuliare, opaľovací krém a dáždnik.

Celkovo, Barbados a jeho St. Nicholas Abbey ponúkajú turistom vynikajúce počasie a jedinečné zážitky. Bez ohľadu na sezónu, turisti sa môžu tešiť z teplého tropického počasia, ktoré umožňuje objaviť všetky turistické atrakcie tohto okúzľujúceho ostrova.


Najčastejšie otázky a odpovede Barbados St. Nicholas Abbey


1. Kde sa nachádza St. Nicholas Abbey?

St. Nicholas Abbey sa nachádza na ostrove Barbados v Karibiku.

2. Aké sú otváracie hodiny St. Nicholas Abbey?

St. Nicholas Abbey je otvorené každý deň od 9:30 hod. do 15:30 hod.

3. Koľko stojí vstupenka do St. Nicholas Abbey?

Vstupenky stojia 20 dolárov pre dospelých a 10 dolárov pre deti od 6 do 12 rokov.

4. Čo môžem vidieť na St. Nicholas Abbey?

St. Nicholas Abbey ponúka návštevníkom možnosť vidieť historický zámok s 300-ročnou históriou, rumovú továreň a rumový archív, gulety, záhrady a mnoho ďalších atrakcií.

5. Kde sa dá kúpiť rum z St. Nicholas Abbey?

Rum z St. Nicholas Abbey sa dá kúpiť v obchode na mieste alebo na internetovej stránke spoločnosti.

6. Dajú sa na St. Nicholas Abbey stráviť celý deň?

Áno, na St. Nicholas Abbey sa dá stráviť celý deň a ponúka mnoho miest na relaxáciu a obedy.

7. Je možné sa na St. Nicholas Abbey objednať na oficiálne prehliadky?

Áno, je možné si objednať oficiálne prehliadky, ktoré sú vedené vyškolenej personálou.

8. Aké sú miesta, ktoré sa odporúčajú vidieť v okolí St. Nicholas Abbey?

V okolí stojí za návštevu napríklad Harrison's Cave, botanická záhrada Andromeda a pláže Bathsheba a Crane.


Ubytovanie Barbados St. Nicholas Abbey


Barbados je krásna karibská krajina plná exotiky, bielych pláží a modrého mora. Medzi najvyhľadávanejšie miesta na ostrove patrí aj historické sídlo St. Nicholas Abbey, ktoré ponúka jedinečné a luxusné ubytovanie.

St. Nicholas Abbey je historický plánovitý dom, ktorý sa nachádza v parížskom okrese na západe Barbadosu. Táto elegantná vila bola postavená v roku 1660 ako plantačná budova na pestovanie cukrovej trstiny. Dnes je to jedna z najstarších a najdôležitejších historických pamiatok v Karibiku. Má veľký historický význam a je zároveň rezidenčným domom pre rodinu priamo súvisiacu s pôvodným majiteľom.

Ubytovanie v St. Nicholas Abbey je do veľkej miery spojené s úzkou spoluprácou s miestnymi obyvateľmi. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami, ako prespať vo veľkých historických izbách s postieľkou s baldachýnom, alebo si vybrať tradičnú karibskú chatu, ktorá je umiestnená v rozkošnom záhradnom paradajovej miske.

Jednou z najväčších predností ubytovania v St. Nicholas Abbey je jeho unikátna poloha. Sídlisko sa nachádza na významnom mieste s úchvatným výhľadom na more a okolitú prírodu. Hostia majú možnosť pozorovať úžasné západy slnka alebo len relaxovať na súkromnej pláži, ktorá patrí k areálu.

Okrem toho, že máte prístup k všetkým historickým a kultúrnym pamiatkam, ako je stará destilérka rumu a mlynské zariadenie, St. Nicholas Abbey ponúka aj rôzne aktivity voľného času. Môžete sa venovať šnorchlovaniu alebo potápaniu v okolitých korálových útesoch, prechádzke po tropických záhradách, alebo si dokonca zahrať golf na nedávno reštaurovanej golfovej ihrisku.

St. Nicholas Abbey tiež ponúka hosťom možnosť ochutnať autentickú karibskú kuchyňu. Každé jedlo je pripravené z čerstvých miestnych surovín a hostia majú možnosť vyskúšať rôzne pokrmy, ako sú výborné ryby, morské plody a vynikajúce karibské špeciality.

Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku na Barbadosie a ubytovať sa v St. Nicholas Abbey, môžete sa tešiť na nezabudnuteľné zážitky a zároveň objavovať bohatú dedičinu a krásu tohto historického miesta. Je to ideálny cieľ pre tých, ktorí hľadajú kombináciu luxusu, histórie a karibského kúzla. Takže pokiaľ sa chystáte na dovolenku na Barbados, nezabudnite navštíviť St. Nicholas Abbey a vychutnať si jedinečné ubytovanie a všetko, čo tento historický dom ponúka.


Letenka Barbados St. Nicholas Abbey


Barbados je karibský ostrov plný krásnej prírody, jedinečnej kultúry a fascinujúcej histórie. Mnoho turistov si túto destináciu vyberá pre svoje exotické pláže a pronikavú miestnu atmosféru. Ak hľadáte zážitok, ktorý spája históriu, kultúru a kvalitné rumy - navštíviť St. Nicholas Abbey je správna voľba.

Počas dovolenky na Barbados žiadna návšteva nie je úplná bez návštevy rumovej plantáže St. Nicholas Abbey. Táto plantáž je jednou z najstarších na svete a začala fungovať už v 17. storočí. Jej históriu si môžete vychutnať pri prehliadke tohto impozantného miesta.

Ako sa tam dostať? Jednou z najlepších možností je využitie letenky na Barbados. Ostrov je dobre prepojený s mnohými svetovými destináciami. Môžete si vybrať medzi mnohými leteckými spoločnosťami a cestovať pohodlne a rýchlo.

Po prílete na letisko Grantley Adams International Airport, môžete si prenajať auto alebo využiť miestne služby taxislužieb, ktoré vás dostanú do St. Nicholas Abbey. Cesta do tejto rumovej plantáže je celkom rýchla a trvá približne 40 minút.

Po príchode na miesto budete nadšení krásou a zachovalosťou tejto histórie. St. Nicholas Abbey je zachovávanou historickou pamiatkou so starobylou architektúrou a nádhernými záhradami. Tu môžete stráviť hodiny prechádzkou po majetku a obdivovať staré kamenné budovy a tradičné záhradnícke techniky.

Okrem prehliadky plného histórie môžete takisto ochutnať niektoré z najlepších rumov na svete. St. Nicholas Abbey je známa svojimi vybranými rumami, ktoré sú ručne vyrábané a uložené v drevených sudoch. Máte možnosť ochutnať rôzne druhy rumu a naučiť sa o tomto nápoji a jeho výrobe viac.

Po oboznámení sa s históriou a ochutnávaní rumu môžete sa posadiť v miestnej kaviarni, kde ponúkajú svieže výrobky, ako sú koláče a čerstvé kávy. Môžete si oddýchnuť a užívať si nádherné prostredie, zatiaľ čo sa ponoríte do úplného relaxu.

Návšteva St. Nicholas Abbey je skvelým spôsobom, ako stráviť deň na Barbados vyskúšaním niečoho jedinečného a zároveň spoznať miestnu kultúru a históriu. Letenka na Barbados je skvelou investíciou do jedinečného zážitku, ktorý sa bude prenášať v spomienkach ešte dlho po vašom návrate domov.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky