Objavte lety za najlepšie ceny

Belgicko Bruggy

Počasie Belgicko Bruggy


Belgicko Bruggy je známe svojou krásnou architektúrou plnou kamenných mostov a kanálov. Avšak, ak chcete navštíviť toto kúzelné mesto, musíte sa tiež zaujímať o počasie.

Belgicko Bruggy nachádza sa na pobreží Severného mora a nachádza sa vo vlhkém klimatickom pásme, čo znamená, že počasie je charakteristické mierne teploty a vysokú vlhkosť po celý rok.

Leto (jún - august) v Belgicku Bruggy je obvykle čerstvé a vlhké, s teplotami klesajúcimi na nočné hodnoty okolo 10°C a denné teploty sa pohybujú okolo 20°C. Dážď je častý a môžete očakávať, že sa zmení počasie bokom počas dňa. Takže v lete je dobré vziať s sebou teplé oblečenie a náhradné šaty, ak by ste sa zmokli.

Jeseň (september - november) v Belgicku Bruggy je mokrá a chladná, s teplotami klesajúcimi na 5°C v noci a 15°C počas dňa. Sťažené počasie a silný vietor sú obvyklým prvkom jesenného počasia Belgie Bruggy, takže by ste si mali zobrať nepremokavé oblečenie a obuv, aby ste sa chránili pred dažďom a vetrom.

Zima (december - február) je v Belgicku Bruggy mrazivá a vetrná, s teplotami klesajúcimi na -5°C v noci a 5°C počas dňa. Dážď a sneženie sú časté a vetrom je zvyčajne silný. V zime by ste si mali zobrať teplé vrstvy oblečenia, nepremokavé bundy a pláštiky, aby ste sa uchránili pred chladom a vetrom.

Jarné mesiace (marec - máj) sú v Belgicku Bruggy mierne a vlhké, s teplotami klesajúcimi na 5°C v noci a 15°C počas dňa. Dážď je častý a môžete očakávať zmeny v počasí. V jarnom období by ste si mali zobrať teplé vrstvy oblečenia a náhradné šaty, aby ste sa pripravili na rôzne podnebné podmienky.

Celkovo, môžeme povedať, že pre návštevu Belgicka Bruggy je najlepšie obdobie letné mesiace (jún - august), keď sú teploty miernymi a menej daždovými. Ak však navštívite Belgicko Bruggy v iných obdobiach, nezabudnite si zobrať teplé a nepremokavé oblečenie, aby ste si mohli užiť túto nádhernú destináciu bez ohľadu na podnebné podmienky.


Ubytovanie Belgicko Bruggy


Belgické Bruggy sú jedným z najkrajších a najromantickejších miest v celej Európe. Mesto, ktoré iskrí krásou, históriou a kultúrou, láka ročne tisíce turistov z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť tento pôvabný kút Európy, určite si budete musieť vybrať ubytovanie. V nasledujúcom článku vám predstavíme niekoľko možností pre ubytovanie v Bruggách.

1. Hotel Die Swaene

Ak hľadáte ubytovanie s luxusnou atmosférou, určite si vychutnáte pobyt v Hoteli Die Swaene. Tento elegantný hotel, ktorý je umiestnený v historickom budove z 15. storočia, vám ponúka nádherné priestory a príjemnú atmosféru. Krásne historické nábytok, dekorácie a klenuté stropy urobia vašu návštevu Brugg ešte jedinečnejšou.

2. Hotel De Orangerie

Ďalšou skvelou voľbou pre luxusné ubytovanie v Bruggách je Hotel De Orangerie. Tento hotel sa nachádza v bývalej budove prestížnej banky a ponúka krásne zariadené izby s výhľadom do záhrady alebo na kanál. Okrem toho si môžete vychutnať vynikajúcu gastronómiu v reštaurácii hotelu alebo relaxovať v kaviarni pri lahodnej belgickej káve.

3. Hostel Lybeer

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania, môže byť Hostel Lybeer tou správnou voľbou. Tento hostel, ktorý sa nachádza na hlavnej námestí, ponúka jednoduché ale príjemné ubytovanie v historickom dome. Okrem toho majú hostia prístup k spoločným priestorom, ako je kuchyňa alebo terasa, kde si môžu vychutnať svoju večeru alebo pitie s ostatnými cestovateľmi.

4. B&B Bariseele

Ako alternatívu k hotelom a hostelom, môžete zvážiť pobyt v zostave a ranči. B&B Bariseele je takáto možnosť v Bruggách. Tento rodinný ranč ponúka ubytovanie v tradičnom flamandskom dome s krásnou záhradou a priestrannými izbami. Hostia môžu vychutnať raňajky pripravené z domácich produktov a prispôsobiť si svoj pobyt podľa svojich potrieb.

Nezáleží na tom, aké sú vaše preference, ubytovanie v Bruggách sa určite nájde pre každého. Keďže je toto historické mesto malé a kompaktné, môžete sa rozhodnúť pre akúkoľvek možnosť ubytovania a stále sa dostať na svoje obľúbené miesta a pamiatky pešo. Takže, čo na výber? Luxusný hotel, cenovo dostupný hostel, zostava a ranč alebo súkromný apartmán? Rozhodnite sa a zažite nezabudnuteľnú návštevu v Belgických Bruggách!


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Bruggy


Najčastejšie otázky a odpovede o Belgicku, konkrétne o Bruggách:

1. Čo je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska do Brug?

Odpoveď: Najjednoduchší a najužitočnejší spôsob je absolvovať cestu vlakom. Z letiska vyzdvihnite vlakovú stanicu a následne sa tam presuňte do Brugg. Vlaky chodia pravidelne a cesta trvá približne 1 hodinu.

2. Ktoré miesta v Bruggách by som nemal vynechať?

Odpoveď: V Bruggách musíte ísť na historické námestie Grote Markt, kde je možné obdivovať krásnu gotickú architektúru a stredoveké veže. Tiež by ste nemali vynechať návštevu Belfort, starobylú vežu, ktorá ponúka úžasný výhľad na mesto.

3. Aké sú typické jedlá a nápoje, ktoré by som mal v Bruggách vyskúšať?

Odpoveď: V Bruggách by ste určite mali vyskúšať belgické pivo, pretože Belgicko je známe svojou bohatou pivnou tradíciou. Môžete sa tiež vdobriť belgickými wafflami a čokoládou, ktoré sú pre Belgicko charakteristické.

4. Ktorá je najlepšia doba na návštevu Brug?

Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Brug sú jarné a letné mesiace, konkrétne od apríla do septembra. Počas týchto mesiacov je počasie príjemné a mesto žije rôznym festivalmi a podujatiami.

5. Aké sú cenové pomerne v reštauráciách v Bruggách?

Odpoveď: Ceny v reštauráciách v Bruggách sa môžu líšiť, ale bežne sa pohybujú v priemere od 10 do 25 eur za hlavné jedlo. Ceny alkoholických nápojov, ako je pivo a víno, sa môžu líšiť, ale pohybujú sa približne od 3 do 6 eur.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Bruggách v Belgicku. Konkrétne informácie a podrobnosti sa môžu líšiť, takže je vždy vhodné vyhľadávať najaktuálnejšie a presné informácie pred vašou návštevou.


Letenka Belgicko Bruggy


Belgicko a jeho mesto Bruggy patria medzi najkrajšie oblasti Európy. Preto nie je prekvapením, že stále viac a viac turistov sa rozhoduje navštíviť tento pôvabný kúsok sveta. Ak aj vy patríte k nim a chystáte sa na dovolenku do Belgicka, čaká vás určite jedna zastávka – kúzelné mesto Bruggy. A na letenku sa nezabudnite starať včas.

Toto mesto, ktorého centrum patrí medzi svetové kultúrne dedičstvo UNESCO, je pravou perľou Belgie a ponúka množstvo krásnych miest a pamiatok, ktoré určite stojí za to vidieť. Napríklad môžete navštíviť nádherný Kasteel Wijnendale, Stedelijk Museum, Groeningemuseum, Begijnenhuisjes alebo žilinský dvor, nechýba tu ani krása historického centra a jeho kanálov.

Najlepšie čas na návštevu tohto kúzelného mesta je od maja do septembra, kedy sa tam koná veľa kultúrnych podujatí a slávností. V týchto mesiacoch si môžete vychutnať zimomriavky v súvislosti s renomovanými festivalmi, ako je napríklad letecký festival a svetlejúci a tancujúci festival.

Ak pre vás znie navštívenie Belgicka a Brugg vábne, môžete si zakúpiť lacné letenky a vyraziť na svoju vysnívanú dovolenku. Pre zaručenú pohodu však odporúčame vybavovať to vopred, aby ste si mohli užiť túto krásu v najlepšom svetle. Letenky Bruggy si môžete kúpiť už od približne 60 až 150 eur, v závislosti od toho, či sa rozhodnete cestovať v hlavnej sezóne alebo počas mimosezóny.

Belgicko a jeho historické mesto Bruggy sú nedoceniteľné klenoty Európy, ktoré stoja za to vidieť aspoň raz v živote. Buďte preto pripravení na zážitky, ktoré nezabudnete, a nezabudnite si zakúpiť letenky včas!


Dovolenka Belgicko Bruggy


Belgické mesto Bruggy môže byť jedným z tých miest, ktoré by si človek určite nemal nechať ujsť. Toto historické mesto, ktoré sa nachádza iba 15 km od belgického pobrežia, ponúka návštevníkom neskutočné množstvo pamiatok a zážitkov.

Bruggy sa nachádzajú v severozápadnej časti Belgicka a je to hlavné mesto provincie Flandre. Mesto bolo v minulosti jedným z najvýznamnejších obchodných miest v Európe, ktorý mal obduroval so susednými krajinami ako Holandsko či Francúzsko. To je dôvod, prečo sa v meste zachovalo toľko historických budov, ktoré teraz slúžia ako múzeá, galérie a turistické atrakcie.

Na to, aby ste si Bruggy dokázali naozaj vychutnať, odporúča sa zostať v meste minimálne na tri dni. Hlavným rozptýlením návštevníkov je návšteva centra starého mesta, ktoré je zaradené v UNESCO zozname svetového kultúrneho dedičstva. Jednou z najvyhľadávanejších pamiatok je bazilika Svätého kríža, ktorá je jednou z najstarších chrámov v Belgicku a vyznačuje sa svojím úžasným interiérom a súhvezdným stropom.

Návštevníci by si nemali nechať ujsť ani návštevu prekrásne upravených záhrad Burg square. Tento námestie je architektonicky jedinečné a predstavuje pre turistu nezvyčajný zážitok. Okolo námestia sa totiž nachádza niekoľko historických budov, ktoré tvoria špecifickú atmosféru tohto miesta. Pri prechádzaní sa okolo námestia sa určite zastavte aj na čarokrásnom balkóne budovy Belfort, ktorý ponúka jedinečný výhľad na mesto.

Na záver nezabudnite ochutnať aj miestne špeciality ako belgické pivo, tradičné wafle alebo čokoládu, ktoré sú známe po celom svete. Ak hľadáte miesto, kde by ste mohli stráviť pár príjemných dní, Bruggy sú určite tou správnou voľbou.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky