Objavte lety za najlepšie ceny

Belgicko Turnhout

Počasie Belgicko Turnhout


Belgicko je známe svojou mierne vlhkou a miernou klimou s vysokou zrážkovou hladinou. Mesto Turnhout, nachádzajúce sa v provincii Antverpy, je obľúbenou destináciou nielen pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov. Jeho počasie je charakteristické pre stredomorský podnebný pás so zimnými mesiacmi a teplými letami.

Zimy v Turnhoute sú miernych teplôt s priemernými dennými teplotami okolo 5 °C. Mäkké zrážky sú bežné a sníh sa objavuje len zriedkavo. Teploty môžu klesnúť pod nulu a pravidelné oblečenie je preto nevyhnutné. Prší často, a preto je dobré mať so sebou vždy so sebou dáždnik alebo nepremokavú bundu.

Jar v Turnhoute prichádza skoro a prináša so sebou príjemné teploty okolo 15 °C. Zrážky sa stávajú menej častými a počasie sa zlepšuje. Toto je ideálny čas na prechádzky v krásnych parkoch a záhradách, ktoré mesto ponúka. Slnečné dni sú čoraz častejšie a príroda sa probúdza k životu. Oblečenie si môžete zvoliť vrstvovo, pretože teploty sa môžu meniť z chvíľových dažďov na teplejšie letné dni.

Leto je ročným obdobím s najvyššími teplotami a najmenej zrážkami. Priemerné denné teploty sa môžu pohybovať okolo 25 °C, ale môžu sa aj vystupovať na vyše 30 °C. Deň je dlhý a slnečný, a to mesto ožíva. Turnhout ponúka mnoho vonkajších aktivít, ako sú festivaly, výstavy a kultúrne podujatia. Oblečte si ľahké a vzdušné oblečenie, ale nezabudnite na slnečné okuliare a opaľovací krém.

Jeseň v Turnhoute je známa svojimi farebnými listami a chladným a vlhkým počasím. Teploty klesajú na priemerné denné hodnoty okolo 10 °C, a zrážky sa častejšie vyskytujú. Prechádzky v parkoch sú stále možné, ale oblečte sa do teplejších vrstiev a nezabudnite na dáždnik. Mnoho kultúrnych podujatí sa koná v jeseň, takže je to skvelý čas na objavovanie histórie a kultúry mesta.

Celkovo vzaté, počasie v Turnhoute je miernou súčasťou belgickej klímy. Vzhľadom na vysoké zrážky je dobré mať so sebou vždy nepremokavé oblečenie a prístrešok. Bez ohľadu na ročné obdobie, Turnhout ponúka množstvo aktivít a podujatí, ktoré vám umožnia zažiť a objaviť kultúru a krásu tohto začarovaného belgického mesta.


Ubytovanie Belgicko Turnhout


Belgické mesto Turnhout, situované v provincii Antverpy, môže byť skvelou destináciou pre tých, ktorí sa chcú presvedčiť o kráse a bohatstve Belgicka. Aby ste svoju návštevu ešte viac vylepšili, je dôležité sa zamerať na ubytovanie, ktoré bude spĺňať vaše požiadavky a prispieť k príjemnému a pohodlnému pobytu v tomto malebnom meste.

Turnhout je známy svojou históriou a zachovalým starým mestom. Ak si prajete preskúmať históriu a kultúru tohto regiónu, môžete si zvoliť ubytovanie v blízkosti hlavných pamiatok a atrakcií mesta. Jednou takouto pamiatkou je Mesti Vyšehrad Turnhout, ktorého základy pochádzajú až z 12. storočia. V blízkosti sa tiež nachádza námestie Grote Markt, kde sa môžete ponoriť do atmosféry miestnych reštaurácií, obchodíkov a kaviarní. Ak máte záujem o umenie a kultúru, môžete si vybrať ubytovanie blízko mestskej galérie.

Pre tých, ktorí uprednostňujú prírodu a oddych, je v okolí Turnhoutu dostatok možností na ubytovanie v prírode. Napríklad, v blízkosti sa nachádza prírodné rezervácie Het Turnhouts Vennengebied a Kastelse Bossen, ktoré sú ideálne pre prechádzky, bicyklovanie či relax. Našťastie, v týchto oblastiach nájdete aj rôzne hotely a penzióny, ktoré vám umožnia si vychutnať prírodu bez toho, aby ste sa museli vzdialiť od civilizácie.

Pre tých, ktorí sa radi cítia ako doma, môže byť najlepšou voľbou apartmán alebo dom na prenájom. Tieto možnosti ubytovania poskytujú väčšiu slobodu a pohodlie, keďže majú vlastné kuchynky a priestory na oddych. Mnohé z nich sa nachádzajú v centre mesta a ponúkajú jednoduchý prístup ku všetkým hlavným atrakciám.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, dôležité je venovať pozornosť niekoľkým faktorom. Predovšetkým uistite sa, že vybrané ubytovanie má kvalitné recenzie a dobrú povesť od predchádzajúcich hostí. Skontrolujte, či ponúka všetky potrebné vybavenie a prípadne aj nejaké doplnkové funkcie, ako je napríklad bezplatné parkovanie alebo raňajky. Ďalším dôležitým faktorom môže byť aj cena a dostupnosť, takže sa uistite, že ubytovanie sa zmestí do vašieho rozpočtu a budete si ho môcť rezervovať v žiadanom termíne.

V Turnhoute si môžete vychutnať pestrú paletu ubytovacích možností, ktoré zabezpečia, že z vášho pobytu v Belgicku vytvoríte nezabudnuteľné spomienky. Nesťahujte sa do hotela len na noc, ale nájdite si to pravé miesto, kde sa budete radi vracať po objavovaní mesta a jeho okolia.


Dovolenka Belgicko Turnhout


Belgicko Turnhout je malé mesto v severovýchodnej časti krajiny, ktoré svojou bohatou históriou a krásnou architektúrou láka množstvo turistov z celého sveta. Ak sa rozhodujete, kam by ste mohli vyraziť na dovolenku, určite by ste mali zvážiť aj návštevu tohto šarmantného miesta.

Turnhout ponúka množstvo zaujímavých pamiatok a atrakcií, medzi ktoré patrí napríklad krásny zámok Kasteel van de Hertogen van Brabant, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento zámok má výnimočnú históriu, pretože bol postavený už v 12. storočí a niekoľkokrát prestavalovaný. Dnes slúži ako múzeum a ponúka návštevníkom možnosť zoznámiť sa s históriou Belgicka.

Okrem toho v Turnhoute nájdete aj krásne historické kostoly, medzi ktoré patrí napríklad kostol svätého Petra, ktorý je jedným z najväčších kostolov v Belgicku. Vo vnútri kostola sa nachádza množstvo umeleckých klenotov, ako sú napríklad vitráže, sochy a fresky.

Ak sa chcete v Turnhoute pobaviť, môžete navštíviť aj trhy, ktoré sa konajú v strede mesta a ponúkajú možnosť zakúpiť si tradičné belgické potraviny a suveníry. Okrem toho môžete aj navštíviť niektoré z množstva reštaurácií, kde si môžete vychutnať národné belgické jedlá a odpočinúť si po celodennej prechádzke.

Pre tých, ktorí hľadajú adrenalín, je v Turnhoute množstvo športových aktivít, ako sú napríklad cyklistika, turistika a vodné športy. Okolo mesta sa nachádza množstvo malebných cyklistických trás, ktoré vás zavedú po krásnej belgickej krajine.

Turnhout je tiež ideálnym východiskovým bodom pre návštevu iných belgických miest, ako sú napríklad Antverpy, Brusel či Gent. Väčšina z týchto miest je dostupná autom alebo vlakom, a tak môžete v priebehu niekoľkých hodín spoznať množstvo belgických pamiatok a kultúrnych zaujímavostí.

V Turnhoute si môžete užiť krásnu dovolenku, ktorá vám ponúkne možnosť zoznámiť sa s bohatou históriou a kultúrou Belgicka. Mesto vám ponúkne ubytovanie od luxusných hotelov až po zaujímavé penzióny, kde nájdete útulnú atmosféru pre vašu dovolenku. Prekrásne miesto, ktoré by malo byť na vašom zozname najkrajších miest na svete, ktoré sa vyplatí vidieť.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Turnhout


1. Kde sa nachádza mesto Turnhout v Belgicku?
Mesto Turnhout sa nachádza v provincii Antverpy, v severovýchodnej časti Belgicka, poblíž hranice s Holandskom.

2. Aké je obyväteľstvo mesta Turnhout?
Podľa odhadu z roku 2021 má mesto Turnhout približne 45 000 obyvateľov.

3. Aké sú typické atrakcie a pamiatky v Turnhoute?
V Turnhoute sa nachádza mnoho zaujímavých pamiatok a atrakcií, medzi ktoré patria napríklad kráľovský palác, gotický kostol svätého Petra, múzeum hrnčiarstva a múzeum karetníctva.

4. Aká je hlavná hospodárska činnosť v Turnhoute?
Turnhout je známe svojou dlhou tradíciou výroby kariet a hracích kariet. Okrem toho je v meste tiež rozvinutý priemysel, obchod a služby.

5. Aké sú dopravné spojenia s Turnhoutom?
Mesto Turnout je dobre spojené s okolitými mestami a regiónom vďaka železničnej sieti a cestným diaľnicám. Má tiež verejnú dopravu ako autobusy a taxíky.

6. Ako sa dostanem z letiska do Turnhoutu?
Najbližšie medzinárodné letisko k Turnhoutu je Letisko Zaventem Brusel, ktoré je vzdialené približne 65 km. Z letiska je možné do Turnhoutu cestovať vlakom, autobusom alebo taxíkom.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Turnhoute?
V Turnhoute sa nachádza široká ponuka ubytovacích zariadení, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení sa nachádzajú v centre mesta a ponúkajú rôzne cenové kategórie.

8. Aké sú typické jedlá v Belgicku a Turnhoute?
Belgická kuchyňa je známa svojimi vaflami, hranolkami, čokoládou a belgickým pivom. V Turnhoute sa taktiež môžete pokochať rôznymi tradičnými belgickými špecialitami, ako napríklad stočenou rolkou z pilínkov, karbónadou alebo mušľami v belgickom pivu.

9. Ako je to so znalosťou jazykov v Turnhoute?
V Turnhoute sa najviac hovorí holandsky, pretože mesto sa nachádza na holandskom jazykovom území vo Flamandsku. V niektorých obchodoch a reštauráciách sa však môžete stretnúť aj s anglicky hovoriacim personálom.

10. Aké sú možnosti voľnočasových aktivít v Turnhoute?
V Turnhoute si môžete vychutnať prechádzku parkom, návštevu miestneho divadla, kaviarne alebo reštaurácie. Mesto ponúka tiež rôzne kultúrne podujatia, ako sú hudobné koncerty, výstavy a festivaly.


Letenka Belgicko Turnhout


Každý rok tisíce cestovateľov navštívi krásne mesto Turnhout v Belgicku. Položené v provincii Antverpy, toto malé mesto má veľa ponúk pre turistov a miestnych obyvateľov. Aby ste sa sem dostali, najlepšou voľbou je zakúpiť si letenku do Belgicka, konkrétne do blízkeho medzinárodného letiska v Bruseli. Z Bruselu môžete ľahko prísť do Turnhoutu cestou autobusom, vlakom alebo prenájmom auta.

Jeden z hlavných dôvodov, prečo sa turisti rozhodujú navštíviť Turnhout, je jeho bohatá a fascinujúca história. Mesto bolo založené v 12. storočí a odvtedy prešlo mnohými zmenami. Návštevníci môžu obdivovať niektoré z najstarších a najkrajších stredovekých budov v celej Belgicku, ako napríklad hrad Flemish Brabant, ktorý sa týči nad mestom. Pre milovníkov histórie je zde aj krásny mestský múzeum, ktoré ponúka pohľad na minulosť Turnhoutu.

Okrem svojej bohatej histórie, Turnhout je tiež známe ako centrum literatúry. Je domovom širokej škály literárnych organizácií a podujatí. Každý rok prichádzajú desaťtisíce návštevníkov na najväčší literárny festival Flushing in Turnhout, kde ľudia môžu počúvať známych autorov, zúčastniť sa diskusií a objaviť nové diela.

Ďalšou veľkou atrakciou v Turnhoute je jeho nádherné prírodné prostredie. Mesto leží v Centrekanaal, ktorý ponúka skvelé príležitosti pre prechádzky pozdĺž brehu alebo cyklistiku v okolí. Okolitá vidiecka krajina sa pýši úchvatnou flórou a faunou, ideálnou na turistiku a pikniky v prírode.

Pre milovníkov kultúry a umenia je mesto plné galérií, divadiel a hudobných podujatí. Turnhout je známy svojím medzinárodným festivalom komornej hudby, ktorý priláka hudobníkov z celého sveta.

Samotné mesto je tiež zaujímavé z hľadiska architektúry. Historický jadrový priestor ponúka nádherné budovy s typicky Belgickou atmosférou. Miestne námestie je centrom života v meste, s množstvom reštaurácií a kaviarní, kde si môžete dopriať tradičné belgické špeciality, ako napríklad vafle, hranolky a slávne belgické pivo.

Ak plánujete navštíviť Belgicko, nezanedbajte mesto Turnhout. Toto útulné mesto je skvostom bohatej histórie, kultúry a prírodného prostredia. Svoju letenku do Belgicka zakúpte už teraz a objavujte krásy Turnhoutu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky