Objavte lety za najlepšie ceny

Beliz Caracol

Dovolenka Beliz Caracol


Beliz Caracol sa nachádza na juhu Belize a predstavuje skvelú destináciu pre príjemnú letnú dovolenku s množstvom aktivít a zážitkov. Pokiaľ milujete dobrodružstvo a exotiku, určite nebudete sklamaní.

Caracol je archeologickou lokalitou a arkádnym mesto typickým pre starovekú Kultúru Majov. Nachádza sa v juhozápadnej časti Belize v oblasti známej ako Chiquibulsky prales a je považované za najväčšie Majské mesto v Belize. Na mieste nájdete fascinujúce pamiatky architektúry, chrámy, pyramidy a paláce vyrobené z kameňa a taktiež krasové jaskyne a vodopády.

Beliz Caracol je obklopený nádhernou prírodou a zelenými lesovými porastami, kde môžete vidieť rôzne druhy exotických živočíchov ako napríklad papagáje, opičky, ještěrky a dokonca jaguáre. Okrem toho, môžete navštíviť množstvo turistických miest ako sú rieky a jamy, kde si môžete užiť kanoistiky, jaskynné prehliadky, potápanie a ďalšie dobrodružné aktivity.

Vzhľadom k tomu, že belizský Caracol leží v blízkosti karibského mora, môžete si užiť plážové aktivity ako sú potápanie na koralových útesoch, rybolov a surfovanie. Navyše, Belize má bohatú históriu indiánov a kultúru Kriolov, ktorí majú svoje vlastné folklórne tance a piesne. Tieto tradičné kultúry môžete spoznať na miestnych oslavách, kde sa počas celého roka konajú rôzne podujatia a festivaly.

Ak sa rozhodnete navštíviť belizský Caracol, niektoré z najlepších miest, kde sa môžete ubytovať, sú v blízkosti Nacional Park Chiquibul. Na mieste nájdete množstvo turistických prevádzok a hotelov, kde môžete nájsť komfortné ubytovanie a kvalitné stravovanie.

Celkovo, Belize Caracol je miesto plné dobrodružstva a exotických zážitkov, ktoré sú ideálne pre letnú dovolenku. Zároveň tu nájdete aj historické pamiatky a kultúrne podujatia, ktoré sa hlavne pri zotmení stanú nezabudnuteľnými zážitkami. Určite stojí za to navštíviť Belgicko Caracol a zažiť niečo úplne nové a fascinujúce.


Ubytovanie Beliz Caracol


Beliz Caracol – ideálne ubytovanie pre pohodovú dovolenku

Beliz Caracol je jedným z najvyhľadávanejších miest na ubytovanie v Belize. Nachádza sa v krásnej prírodnej rezervácii s bujnou vegetáciou, v tieni krásnych stromov a skryté pred rušným mestským životom. Cestovatelia sem prichádzajú hľadať pokoj a oddych od každodenného zhonu.

Ubytovanie Beliz Caracol je ideálne pre tých, ktorí chcú počas svojej dovolenky zažiť autentickú atmosféru Belize a spoznať jeho odkaz. Rezort ponúka rôzne druhy ubytovania, od jednoduchých bungalovov až po luxusné apartmány, takže každý si môže vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Bungalovy sú ideálne pre tých, ktorí preferujú prírodnú a rustikálnu atmosféru. Sú umiestnené v tesnej blízkosti tropického lesa a poskytujú útulné a jednoduché ubytovanie. Každý bungalov má súkromnú terasu s výhľadom do záhrady a je vybavený všetkým potrebným pre príjemný pobyt.

Apartmány sú ideálne pre tých, ktorí sa radi cítia ako doma aj na dovolenke. Sú moderne zariadené a ponúkajú vyšší štandard pohodlia a luxusu. Sú vybavené všetkými potrebnými vybaveniami, ako sú klimatizácia, televízor, bezplatné Wi-Fi pripojenie a súkromná kúpeľňa. Navyše, apartmány majú vlastnú terasu alebo balkón s výhľadom na okolitú prírodu.

Okrem kvalitného ubytovania ponúka Beliz Caracol aj širokú škálu zábavných a relaxačných aktivít. Môžete si vychutnať výlety do prírody, turistiku, jazdu na koni alebo cyklistiku. Pre milovníkov vody je k dispozícii možnosť potápania, rybolovu alebo plávania v bazéne. Rezort disponuje tiež wellness centrom, kde si môžete dopriať masáže a iné procedúry na odreagovanie sa a relax.

Beliz Caracol je tiež známy svojou gastronómiou. Rezort ponúka reštauráciu s bohatým menu s tradičnými jedlami Belize a medzinárodnou kuchyňou. Každý večer sa tu koná aj živá hudba, kde môžete relaxovať a užívať si príjemnú atmosféru.

Ubytovanie Beliz Caracol je ideálnym miestom na dovolenku pre všetkých, ktorí hľadajú spojenie s prírodou, pokoj a pohodlie. Bez ohľadu na to, či si vyberiete jednoduchý bungalov alebo luxusný apartmán, tento rezort vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a oddych od každodenného života. Takže neváhajte, naplánujte si dovolenku v Beliz Caracol a zažite krásy Belize na vlastnej koži!


Letenka Beliz Caracol


Beliz Caracol je jedno z najkrajších miest v Belize a v posledných rokoch sa stalo obľúbeným cieľom pre turistov z celého sveta. Nie je však najjednoduchšie sa tam dostať a veľa cestovateľov sa často stretáva s otázkou akú letenku vybrať a ako ju zohnať.

Beliz Caracol sa nachádza v srdci džungle a cesta tam je často náročná. Preto sa väčšina turistov rozhoduje pre letenku, ktorá ich dovezie do najbližšieho letiska. Nájdete ho v meste San Ignacio a je to najlepšia alternatíva pre tých, ktorí chcú rýchlo a pohodlne doraziť do Caracolu.

Na letisku v Belize City nájdete niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do San Ignacia. Medzi najznámejšie patria spoločnosti Maya Island Air a Tropic Air, ktoré poskytujú pravidelné lety do San Ignacia. Let trvá asi 20 minút a letenky sa dajú zohnať za pomerne nízku cenu.

Pre turistov, ktorí sa rozhodnú pre cestu autom, je potrebné mať vodičský preukaz platný v Belize a aj pár odvážnych, ktorí sú pripravení na nebezpečenstvá cesty. Ale pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť prachu a námaze cesty, lietať je jednou z najlepších možností, najmä pre vzdialenosť medzi letiskom a destináciou.

Všeobecne platí, že letenky do San Ignacia sú často dostupnejšie ako lety do Belize City, čo je pre mnoho turistov rozumná a lacnejšia alternatíva. Pre tých, ktorí hľadajú netradičné dovolenky sú lety do Belize a cesty po krajinách Centralnej Ameriky skutočným zážitkom - predovšetkým s ohľadom na to, akou nádherou džungle Caracol očarí aj tých, ktorí sú zvyknutí cestovať do iných kútov sveta.

Pre tých, ktorí sa nachádzajú v Belize a majú čas na cestovanie, autobusy do mesta San Ignacio premávajú pravidelne z Belize City a z niektorých oblastí okolo. Cesta trvá asi 3-4 hodiny a cena lístka je okolo 8 dolárov.

Beliz Caracol je najlepší cieľ pre tých, ktorí hľadajú autentický dožitok v srdci džungle a exotickú atmosféru. Letenky sú jednou z najlepších možností, ako sa tam dostať a ak uvažujete o návšteve Belize, určite kvôli Caracolu neváhajte!


Počasie Beliz Caracol


Beliz Caracol je malé mestečko v centrálnej Amerike. Toto miesto je presne na pomedzí medzi Mexikom a Guatemalou. Klimatické podmienky tohto regiónu sú ovplyvnené tropickým podnebím, ktoré prichádza spolu so silnými dávkami dažďa. Nasledujú krátke informácie o počasí v Beliz Caracol.

Počas dažďového obdobia znamená, že počasie sa stáva vlhkým a nedostatkom slnka

V mestečku Beliz Caracol sa nachádza tropické podnebie, ktoré je ovplyvnené veľkým množstvom dažďa. Jednoducho povedané, počas dažďového obdobia, ktoré trvá od júna až do októbra, sa môže teplota vyšplhať až k 30 stupňom Celzia a vlhkosť vzduchu sa zvyšuje na 90%. Navyše, túto dobu prichádza veľa búrok, ktoré môžu trvať niekoľko hodín.

V období sucha v Beliz Caracol vládne hojné slnko

Od novembra do mája prichádza obdobie sucha, ktoré je oveľa príjemnejšie pre turistov. V tomto období sa v regióne nachádza mierna vlhkosť a teploty sú zvyčajne v rozmedzí od 25 do 27 stupňov Celzia so silným slnkom. Dovolenka v tomto období bude určite netradičná a príjemnejšia, pretože počasie poskytuje dostatok príležitostí na vonkajšie aktivity.

Výlety v sušom období, ideálny čas pre turistov

Obdobie sucha, od novembra do mája, je ideálnym časom na návštevu Beliz Caracol a jeho okolia. Pre turistov, ktorí sa sem vyberajú, je v tomto období výhodou, že sa môžu zúčastniť mnohých aktivít, ako napríklad prehliadky ruín mayských miest alebo premávka na rieke Mopan. Ak chcete vidieť krásy tohto regiónu v sušom období, určite získate výnimočnú skúsenosť.

V záverečnej reči možno dodať, že počasie v Beliz Caracol je ovplyvnené tropickým podnebím, ktoré prináša príliš veľa dažďa. Pre turistov však lze unterm somar v Beliz Caracol dostačujúco nabízí dostatok príležitostí v sušom období na vonkajšie aktivity a zážitky. Toto miesto sa určite oplatí navštíviť, pre svoju krásu, bohatú históriu a kvalitné turistické služby, ktoré poskytuje.


Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Caracol


1. Ako sa dostanem do Národného parku Caracol?
- Caracol sa nachádza v Západnom Belize a cesta k nemu je možná autom alebo organizovanými turistickými zájazdmi.

2. Aké je vstupné do Národného parku Caracol?
- Vstupné je 10 USD pre dospelých a 5 USD pre deti.

3. Aké sú otváracie hodiny Národného parku Caracol?
- Park je otvorený pre návštevníkov od 8:00 do 16:30 hod.

4. Môžem sa tam dostať komunálnym dopravným prostriedkom?
- Nie, Caracol sa nachádza v odľahlej oblasti, kde nie je dostupné komunálne dopravné spojenie.

5. Je v Národnom parku Caracol možné kempovať?
- Nie, kempovanie nie je povolené v parku Caracol.

6. Aké sú hlavné atrakcie v Národnom parku Caracol?
- Hlavnou atrakciou je staroveké mayanské archeologické miesto s veľkými pyramídami a dobře zachovanými nástennými maľbami.

7. Môžem stráviť celý deň v Národnom parku Caracol?
- Áno, park ponúka výborné možnosti na prechádzky a objavovanie, a tak by ste si tam mohli stráviť celý deň.

8. Má Národný park Caracol reštauráciu alebo občerstvenie?
- Nie, v parku nie je žiadna reštaurácia alebo občerstvenie, je preto odporúčané mať s sebou vodu a jedlo.

9. Ak sa idem vydať na turistický zájazd, akú výstroj by som mal mať?
- Odporúča sa mať pohodlnú obuv, slnečné okuliare, opaľovací krém a koženú pokrývku hlavy, pretože v parku nie je veľa tieňa.

10. Aké je odporúčané obdobie pre návštevu Národného parku Caracol?
- Najlepšie obdobie pre návštevu je od decembra do apríla, keď je suché obdobie v krajine a počasie je príjemné.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky