Objavte lety za najlepšie ceny

Bhután Bumthang

Ubytovanie Bhután Bumthang


Bumthang je jedným z najkrajších a najpopulárnejších regiónov v Bhutáne. Nachádza sa v centrálnom Bhutáne a je známe svojou prírodnou krásou, historickými pamiatkami a duchovnými zážitkami. Ak plánujete navštíviť Bumthang, je dôležité mať správne ubytovanie, aby ste si mohli vychutnať všetko, čo táto oblasť ponúka.

V Bumthangu nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré zahŕňajú hotely, penzióny, hostely a dokonca aj tradičné domy známe ako „dzongs“ alebo „farmhouses“. Pre tých, ktorí hľadajú nadštandardné ubytovanie, sú tu aj niektoré luxusné hotely, ktoré ponúkajú moderné vybavenie a všetky pohodlie, ktoré by ste očakávali.

Mnoho hotelov v Bumthangu je zasadených do nádhernej prírody, čím ponúkajú hostiam očarujúce výhľady a pokojné prostredie. Niektoré z nich sa nachádzajú v blízkosti kultúrnych pamiatok a chrámov, čo z neho robí ideálne miesto pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru Bhutánu. Niektoré hotely dokonca ponúkajú exkurzie a výlety po okolí, čo je skvelý spôsob, ako preskúmať región a zároveň sa oboznámiť s miestnymi tradíciami.

Ak preferujete autentickejšie zážitky, môžete si zvoliť ubytovanie v „farmhouse“. Tieto tradičné domy ponúkajú jedinečnú možnosť prespať v tradične vybavených izbách a zažiť život domácej rodiny. Okrem toho tu hostia často dostávajú aj tradičné bhutánske jedlá a majú možnosť zapojiť sa do rôznych aktivít, ako je napríklad príprava jedál, pestovanie plodín alebo chov hospodárskych zvierat. Tieto farmhousy sú skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do kultúry a života v Bhutáne.

Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, máte istotu, že sa ocitnete v nádhernom prostredí, ktoré ponúka Bumthang. Tento región je známy svojimi zelenými údoliami, nádhernými riekami a hustými lesmi. Jeho zachovalá príroda je domovom mnohým vzácnym a ohrozeným druhom rastlín a zvierat, vrátane ľahko rozpoznateľných červených pánd.

Je tiež významným spirituálnym centrom Bhutánu. Bumthang je domovom niekoľkých vzácnych a historických chrámov a kláštorov, ktoré privádzajú návštevníkov z celého sveta. Vonkajšie fasády týchto svätostánkov vytvárajú scenériu pre tradičné budhistické obrady a festivaly, ktoré sú nezabudnuteľným zážitkom.

Ako vidno, ubytovanie v Bumthangu môže byť dokonalým základom pre vašu návštevu tejto krajiny. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely alebo autentickejšie farmhousy, budete mať možnosť spoznať úžasnú prírodu a kultúru tohto regiónu. Návšteva Bhutánu je naozaj unikátnou skúsenosťou a ubytovanie v Bumthangu vám umožní plne si ju vychutnať.


Letenka Bhután Bumthang


Bhután je krajina plná magického kouzla a neopakovatelného kultu. Jeho malebná krása a bohatá historie lákajú návštevníkov z celého sveta. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Bhutáne je oblasť Bumthang, ktorá je známa svojimi dávnymi kláštormi, zelenými dolinami a horskými scenériami.

Ak sa chcete dostať do Bumthangu, najjednoduchším spôsobom je zakúpiť si letenku do Bhutánu. Letovisko Bumthang sa nachádza v centrálnej časti krajiny, v údolí okolo rieky Chamkhar Chu. Je to jedno z najvyšších a najnebezpečnejších letovísk na svete, s jednou pristávacou dráhou, ktorá je považovaná za náročnú pre pilotov.

Keďže Bhután nie je priamym susedom so Slovenskom, budete musieť podstúpiť niekoľko medzipristátí na ceste do Bumthangu. Najčastejšie sa lety do Bhutánu uskutočňujú cez indický hlavný letiskový komplex v Dillí alebo v Kolkate. Z východnej Európy musíte najprv odletieť do jedného z týchto miest a potom pokračovať do Paru, hlavného mesta Bhutánu.

Po príchode na letisko vo Výzvede budete musieť absolvovať viacero administratívnych a bezpečnostných procedúr. Bhután má obmedzený počet turistických povolení, preto je potrebné ich mať vopred rezervované. Turistické povolenie si môžete získať buď samostatne alebo prostredníctvom cestovnej agentúry. V každom prípade je dôležité vybaviť si turistické povolenie vopred, aby ste sa vyhli prípadným problémom.

Po získaní povolenia budete môcť odletieť z Paru na letisko Bumthang. Cesta trvá približne 30 minút a ponúka úžasné výhľady na himalájske štíty, údolia a zelené kopce Bhutánu. Po pristátí na letisku v Bumthangu sa dostanete do stredu malebného horského údolia s príjemnou, čistou a chladnou atmosférou.

Bumthang je bohaté na kultúrne dedičstvo. Môžete navštíviť niektoré z najznámejších kláštorov, ako napríklad Jakar Dzong, Kurje Lhakhang alebo Jambay Lhakhang. Tieto sväté miesta sú bohaté na históriu, legendy a umenie. Môžete sa tiež vybrať na prechádzku po okolitých mestách a dedinách, kde sa môžete stretnúť s priateľskými miestnymi obyvateľmi a spoznať ich jedinečnú kultúru a životný štýl.

Okrem kultúry a histórie sa Bumthang môže pochváliť aj atraktívnou prírodou. Môžete si užiť túry a horské prechádzky v okolitých pohoriach, ako sú napríklad pohoria Choekhor a Tang. Navštíviť dolinu Ura a objaviť jej krásne zelené lúky a scenérie. Alebo sa vydať na safari jazdením na koni a objaviť prírodné krásy Bhutánu z inej perspektívy.

S návratom do Paru a odletom z Bhutánu vám možno zostane pocit, že ste precestovali raj na zemi. Bhután a Bumthang ponúkajú návštevníkom jedinečnú príležitosť vidieť a zažiť niečo, čo je ťažké opísať slovami. To všetko sa začína rezervovaním letenky do Bhutánu a cestou do nezabudnuteľného letoviska Bumthang.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Bumthang


Otázky a odpovede týkajúce sa Bhutánu, konkrétne oblasti Bumthang:

1. Čo je Bumthang?
- Bumthang je horská oblasť nachádzajúca sa v strednom Bhutáne.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie v oblasti Bumthang?
- Medzi hlavné turistické atrakcie v oblasti Bumthang patria kláštor Jambay Lhakhang, kláštor Kurje Lhakhang, kláštor Tamshing Lhakhang, hrad Jakar Dzong a Chume Handloom.

3. Ako sa dostať do Bumthang?
- Do Bumthangu sa môžete dostať letecky alebo autobusom. Letisko v Bhutáne sa nachádza v Paro, následne sa môžete dostať do Bumthangu letecky alebo autobusom.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu Bumthangu?
- Najlepšia doba na návštevu Bumthangu je od októbra do marca, keď je počasie suché a jasné.

5. Aký je najväčší hotel v Bumthangu?
- Najväčším hotelom v Bumthangu je Resort Yugharling, ktorý ponúka luxusné ubytovanie a krásne výhľady na okolité hory.

6. Je v Bumthangu vlhko?
- Bumthang má suché klimatické podmienky, takže nie je príliš vlhké. V júli a auguste však môžu byť občasné zrážky.

7. Aké sú tradičné jedlá v Bumthangu?
- Tradičnými jedlami v Bumthangu sú momo (národné jedlo s cestovinami plnenými mäsom, syrom alebo zeleninou), ema datsi (papriky v syrovej omáčke) a yakové mäso.

8. Aký je miestny jazyk v Bumthangu?
- Miestnym jazykom v Bumthangu je dzongkha, ktorý je úradným jazykom Bhutánu. Okrem toho sa v oblasti hovorí aj anglicky a tibetsky.

9. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v Bumthangu?
- V Bumthangu nájdete rôzne typy ubytovania - od jednoduchých hostincov až po luxusné hotely. Niektoré hotely sú vybavené spa a wellness centrami.

10. Aké sú najlepšie turistické aktivity v Bumthangu?
- Medzi najlepšie turistické aktivity v Bumthangu patria navštívenie kláštorov a historických miest, turistika po okolitých horách, návšteva tradičných trhov a výroba handloviniek.


Dovolenka Bhután Bumthang


Bhután Bumthang - To najlepšie miesto na relax a oddych, ktoré si zaslúžite

Bhután je jednou z najtajomnejších, nádherných a malebných krajín na svete, ktorá má svoj vlastný charakter a kultúru. Krajina leží medzi Himalájskymi hory a okolitými krajinami, ako sú India a Čína. Bhután je taktiež známy ako krajina šťastia, pretože vláda Bhutánu zaviedla ukazovateľ šťastia ako mieru hospodárskeho rastu, namiesto tradičného HDP.

Bumthang, ležiaci v centrálnej časti Bhutánu, je známy ako srdce krajiny a je jedným z najstarších a najzaujímavejších regiónov krajiny. Región je plný historických pamiatok, zelených lesov, krásnych a zaujímavých buddhistických kláštorov a chrámov. Toto miesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vysporiadať so stresom a unavou z každodenného života.

Bumthang ponúka široké spektrum činností pre návštevníkov. Môžete tu prechádzať sa po okolí, vychutnávať si prírodu, pozorovať vtáctvo a divoké zvieratá, alebo sa nazrieť do histórie a kultúry Bhutánu. V Bumthangu sa taktiež nachádza množstvo hotentov a kulturných podujatí, ako sú trhy, festivaly a folkloristické predstavenia.

Jednou z najznámejších atrakcií regiónu Bumthang je Jakar Dzong, starodávny kráľovský palác pre kráľovskú rodinu. Tento palác bol postavený v 17. storočí a dodnes je udržiavaný v omnoho lepšom stave ako mnoho iných kráľovských palácov na svete.

Kláštor Jambay Lhakhang je ďalšou zaujímavou miestnosťou, ktorú si v regióne Bumthang určite musíte pozrieť. Tento kláštor bol postavený v 7. storočí a patrí medzi najstaršie kláštory v Bhutáne. Taktiež je tu veľa ďalších búdhistických chrámov a pamiatok, ktoré by ste mali navštíviť.

Okrem historických pamiatok a kulturných atrakcií, región Bumthang ponúka aj nadých-najúci prírodný scenár. Môžete si vychutnať nádherné výhľady a krásne vodopády v dedine Tang, alebo sa vydajte na prechádzku cez nádherné údolí Chokhor.

Ak hľadáte niečo viac adrenalínové, Bumthang ponúka aj stretnutie s divokou prírodou. Môžete sa prejsť na koni po horách, pozorovať vtáctvo alebo sa vydať na trekning cez pohorie Himaláje.

V regióne Bumthang sa nachádza tiež množstvo hotentov a reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú bhutánsku kuchyňu a miestne delikatesy. Mäso, ryža a korenie sú tie najbežnejšie ingrediencie, ktoré sa v bhutánskych jedlách používajú. Bhutánske jedlo je typicky pálivé, takže buďte pripravení!

Bumthang je tiež ideálnym miestom na nákupy, najmä keď ide o búdhistické suveníry a rukodielníctvo. Môžete sa vydajte na miestne trhy a nakúpiť si originálne nakrútené textilné výrobky, vzácne porcelánové predmety alebo búdhistické ikony.

Práve preto, že Bumthang ponúka množstvo príležitostí na vietor a relax, je to jeden z najlepších regiónov v Bhutáne, ktoré si turisti potrpia na kultúru a prírodu by rozhodne nemali prehliadnuť. Ak premýšľate o nakúpení leteniek do Bhutánu, región Bumthang rozhodne stojí za návštevu.


Počasie Bhután Bumthang


Bhután Bumthang je región v Bhutáne, ktorý sa nachádza v centre krajiny, medzi pohoriami Himalájí. Počasie v Bhutáne je ovplyvnené geografickými podmienkami, ktoré sa v Bumthangu prejavia vo forme chladného podnebia s častými zrážkami.

Bumthang sa nachádza vo výške okolo 2 800 metrov nad morom, čo spôsobuje veľké teplotné rozdiely medzi dnami a nocami. V lete sa teploty pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia počas dňa, no v noci sa len ťažko prekračuje hranica nuly. V zime sú teploty omnoho nižšie a môžu klesnúť až na mínus 5 stupňov Celzia.

Pravidelné zrážky v Bumthangu sa vyšplhajú na približne 1 400 milimetrov ročne, najmä v období monzúnov. Toto obdobie trvá zhruba od júna do septembra a znamená silné prívalové dažde a záplavy. Na druhej strane, v zime je zväčša suchšie počasie, aj keď občas prídu snežné vločky.

Bumthang je považovaný za jednu z najchladnejších oblastí Bhutánu, no napriek tomu ponúka nádherné scenérie a fascinujúcu kultúru. Jeho krajina sa skladá z strmých kopcov, údolí a lesov. Región je domovom niekoľkých kláštorov a budhistických pamiatok, ktoré sú prístupné pre turistov.

Ak plánujete návštevu Bumthangu, nezabudnite priniesť teplé oblečenie a ​​ochranné vrstvy proti dažďu, pretože počasie sa môže veľmi rýchlo meniť. Môže to byť náročné na turistiku, ale ak ste pripravení, zahrniete sa do uchvacujúcej krajiny a nezabudnuteľnej kultúry Bhutánu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky