Objavte lety za najlepšie ceny

Bhután Gangtey

Počasie Bhután Gangtey


Bhután, známy aj ako Kraj draku, je malý horský štát nachádzajúci sa v južnej Ázii. Napriek svojmu malému územiu sa v Bhutáne nachádza množstvo klimatických podmienok, ktoré z neho robia zaujímavú destináciu pre turistov a milovníkov prírody. Jedným z vyhľadávaných miest je aj oblasť Gangtey, známa svojím jedinečným počasím.

Gangtey je údolie nachádzajúce sa v západnom Bhutáne a rozprestiera sa na výškach medzi 2 800 a 3 500 metrov nad morom. Toto údolie je domovom pre približne 3000 mníchov a je známe svojou pokojnou a špiritualitou ovplyvnenou atmosférou. Okrem toho je aj domovom vzácnej vtáčej druhu, sýkorky kráľovskej, ktorá každoročne migruje do tohto údolia.

Gangtey má horský podnebný systém, s teplotami, ktoré sa pohybujú od -5 °C v zime až po 20 °C v lete. Hlavnou charakteristikou tohto údolia je však jeho mlžný a zasnežený charakter. Oblasť je známa svojimi hustými mlhami, ktoré sa vytvárajú kvôli prítomnosti okolitých hôr. Mlha môže často zakryť celé údolie a vytvárať tak úchvatné scenérie. Klebetenie krátko treba tu tlačiť miestnych vedcov a mytológov, ktorí sa domnievajú, že mlha je spôsobená špirítmi a duchmi, ktorí sa pohybujú v údolí.

Okrem mlhy je Gangtey známe aj svojimi snežnými prívalmi v zimných mesiacoch. V tomto období sa teploty pravidelne pohybujú pod bodom mrazu a údolie je pokryté vrstvou snehu. V zime tak môžete zažiť jedinečný pohľad na údolie s bielymi kopčekmi a zasneženými stromami. Toto obdobie je obzvlášť obľúbené medzi turistami, ktorí sem prichádzajú hľadať pokoj a kľud v bielej zime.

Letné mesiace v Gangtey sú miernym a teplým obdobím, keď sa teploty pohybujú okolo príjemných 20 °C. Toto je ideálny čas na návštevu údolia a dobre prežiť čas s miestnymi mníchmi a objavovať blízke okolité hory a prírodné krásy.

Gangtey v Bhutáne je jedným z tých málo miest, kde môžete skutočne zažiť a pochopiť, že počasie môže mať vplyv na krajinu a kultúru krajiny. Mlha a sneh vytvárajú atmosféru tajomna a pokoja, ktorú môžete nájsť len v tomto jedinečnom údolí. Ak hľadáte miesto s jedinečným a zaujímavým počasím, Gangtey v Bhutáne je výbornou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Gangtey


1. Aké miesto si návštevník Bhutánu nesmie nechať ujsť?

Najčastejšou odpoveďou je Gangtey. Tento krásny údolí známe aj ako Phobjikha je kultúrnym a prírodným bohatstvom krajiny.

2. Ako sa tam dostanem?

Gangtey sa nachádza v údolí Phobjikha na západnom konci Bhutánskeho údolia. Cesta sem nie je veľmi jednoduchá a trvá zhruba 6 hodín jazdy z Thimphu.

3. Aké sú najlepšie časy návštevy?

Najlepším časom návštevy Gangtey je obdobie od októbra do marca, keď je suché a mierne počasie.

4. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie?

Existuje niekoľko hotelov a guesthousov v Phobjikha, ktoré ponúkajú rôzne možnosti ubytovania. Najľubovoľnejšie sú Gangtey Palace Hotel a Dewachen Hotel & Spa.

5. Čo môžem vidieť a robiť v Gangtey?

V prvej rade stojí za návštevu Gangteyho kláštor, ktorý sa nachádza v údolí Phobjikha. Okrem toho môžete navštíviť miestnych dedinčanov, sledovať vtáctvo, turistické trasy a mnoho ďalších aktivít.

6. Potrebujem vízum na návštevu Bhutánu?

Áno, pre návštevníkov všetkých krajín je potrebné pred vstupom do Bhutánu získať vízum. Víza sa vydávajú cez cestovné kancelárie, ktoré vás navedú na cestu po Bhutáne.

7. Aké aktivity sa odporúčajú v Bhutáni?

Bhután ponúka rôzne aktivity vrátane turistiky, návštevy kláštorov a historických miest, festivalov, rybolovu, raftingu, jazdy na koni a mnoho ďalších aktivít.

8. Aká je najlepšia doba na návštevu Bhutánu?

Najlepšou dobu na návštevu Bhutánu je od októbra do decembra a od marca do mája, keď je suché a mierne počasie.

9. Aké miesta sa odporúčajú navštíviť v Bhutáne okrem Gangtey?

Okrem Gangtey sa odporúčajú aj návštevy Thimphu, Punakha, Paro, Jakar, Bumthang a ďalších miest v Bhutáne.

10. Aké sú náklady na návštevu Bhutánu?

Náklady na jednodňovú návštevu Bhutánu sa pohybujú od 200 do 250 dolárov na deň. Tieto náklady zahŕňajú ubytovanie, stravu, dopravu a vstupné poplatky.


Ubytovanie Bhután Gangtey


Bhután Gangtey je malá horská dedinka s krásnymi výhľadmi na okolité zasněžené vrcholky v Bhutáne. Toto miesto je vynikajúcou voľbou, ak hľadáte ubytovanie, ktoré ponúka jedinečnú skúsenosť v starom tradičnom bhutánskom dome, ktorý bol zrekonštruovaný a prispôsobený pre moderný životný štýl.

Jeden z najlepších hotelov v Bhutáne sa nachádza práve v dedinke Gangtey. Tento hotel ponúka ubytovanie ako žiadne iné. Je to starobylý bhutánsky palác, ktorý bol zrekonštruovaný a prispôsobený pre luxusné ubytovanie. Palác je obklopený nádherným trvalým prírodným prostredím a ponúka návštevníkom úplný pokoj a súkromie.

V paláci nájdete priestorné izby s kúpeľňami, ktoré sú elegantne zariadené a vybavené prvotriednymi zariadeniami. Pre tých, ktorí radi trávia svoj čas v prírode, hotel ponúka veľké záhrady, kde si môžete vychutnať čerstvý vzduch a prechádzky v okolí.

Okrem prémiového ubytovania ponúka Bhután Gangtey aj širokú škálu zábavy a relaxu ako spa, bazén, reštaurácie a ďalšie zariadenia. Tieto zariadenia zaručujú, že sa budete cítiť ako doma v tejto krásnej dedinke. Hotelovej reštaurácii ponúka rôzne chutné jedlá inspirujúce sa tradíciou bhutánskej kuchyne. Hostia si môžu vychutnať rôzne pokrmy a nápoje a pozerať sa na nádherný výhľad z hotelu.

Bhután Gangtey je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú niečo trochu iné a jedinečné. Jeho poloha uprostred krásnej prírody vás navždy zanechá nepredstaviteľné zážitky a spomienky. Jeho starobylé a tradíciami sa ladené zariadenia vám umožnia cítiť sa ako doma a zároveň vychutnať si zážitok z tohto neuveriteľného miesta.

V Bhutáne je ešte veľa iných krásnych miest, ale ak hľadáte niektoré, kde si môžete vychutnať skutočnú luxusnú skúsenosť, potom Bhután Gangtey je pre vás to správne miesto. Pripomeňte si, že tento malý raj musíte navštíviť nielen preto, že ponúka jedného z najlepších ubytovania v Bhutáne, ale aj pre jeho historickú, kultúrnu a prírodnú krásu.


Letenka Bhután Gangtey


Letenka Bhután Gangtey - objavte krásy Bhutánu v srdci Himalájí

Ak hľadáte miesto, kde si užijete prírodu, získate nové zážitky a spoznáte inú kultúru, Bhután je tou správnou destináciou pre vás. Bhután je malá krajina, ktorá sa nachádza v Himalájach a súhrnne pre neho platí heslo "Brutto národné šťastie", čo znamená, že sa zaoberá nielen ekonomickým rastom, ale aj celkovým blahobytom obyvateľstva. Bhután ponúka horské krajiny, nádhernú prírodu a bohatú kultúru, ktorá robí z tejto krajiny jedinečné miesto na svete. Ak chcete cestovať do Bhutánu a navštíviť miesto s menom Gangtey, potrebujete letenku Bhután Gangtey.

Letenky Bhután Gangtey vám otvoria cestu do srdca Himalájí a do nádherného miesta Gangtey. Gangtey je nádherná dedina nachádzajúca sa v údolí, ktoré je obkolesené strmými horami. Dedina leží na západnom úpätí pohoria Black Mountain a má pomerne subtropické klima. Pre svoju unikátnu prírodu je táto oblasť známa aj ako Gangtey Valley. Gangtey nie je len krásne miesto na fotenie, ale je tu aj veľa aktivít a zážitkov ponúkaných turistom.

Jednou z najpopulárnejších aktivít v okolí Gangtey je prechádzka na tzv. "horský vrchol". Cestou na vrchol si môžete vychutnať nádherný výhľad na celé údolie. Ak máte radi rieky, určite neváhajte s návštevou živého športu. Môžete sa tu tiež pripojiť k tradičným tibeťským tanciam a ritualistickým obradom. Okrem toho sú tu aj rôzne kultúrne atrakcie, ako sú chrámy a mešity, ktoré sú dokonalým miestom na spoznávanie kultúry Bhutánu. Určite by ste si nemali nechať ujsť úžasnú príležitosť ochutnať miestne jedlá a pokochajte sa živými farbami a kultúrnym bohatstvom obyvateľov Bhutánu.

Ak si chcete užiť svoju cestu do Bhutánu a návštevu miesta s menom Gangtey, budete potrebovať letenku Bhután Gangtey. Aby ste si mohli vychutnať tieto úžasné miesta, mali by ste si zabezpečiť letenku vopred. Existuje viacero spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Bhutánu a konkrétne do Gangtey. Táto destinácia je populárna medzi turistami a preto vás odporúčame, aby ste si letenku a ubytovanie zabezpečili vopred.

Cesta do Bhutánu a miesta s menom Gangtey je zážitok, ktorý nezabudnete. Nepremeškajte príležitosť navštíviť toto krásne miesto a získať nové skúsenosti. Letenka Bhután Gangtey vám otvorí cestu do tohto úžasného miesta a umožní vám objaviť jeho krásy. Veríme, že tieto cestovateľské tipy vám pomôžu zariadiť si svoju cestu do Bhutánu a návštevu miesta s menom Gangtey.


Dovolenka Bhután Gangtey


Bhután, známy ako "Kraj draku", je malou krajinou nachádzajúcou sa v južnej Ázii. Toto úžasné miesto je preplnené kultúrou, históriou a nádhernou prírodou. Ak hľadáte dokonalú dovolenku plnú pokojného prostredia a ducha, tak Bhután je určite miesto, kam sa oplatí vybrať. Jedným z najkrajších a najpokojnejších miest v Bhutáne je Gangtey, nádherná údolia na západnej časti krajiny.

Gangtey, tiež známy ako Phobjikha Valley, je malebné údolie ležiace v nadmorskej výške 3000 metrov. Jeho nádherná príroda, označená ako biosférická rezervácia UNESCO, je domovom mnohých zaujímavých živočíchov, vrátane červených pand a vzácnych čiernych kráľovských jeleňov.

Po príchode do Gangtey si môžete vychutnať úžasný výhľad na okolité vrcholy pohoria Himaláje, ktoré sú pokryté snehom počas väčšej časti roka. Mnohí turisti sa rozhodnú pre túru, aby sa mohli priblížiť k prírode a kráse údolia. Jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií je taktiež Národný park Black-necked Crane, ktorý sa nachádza v údolí a slúži ako domov pre tieto ohrozené vtáky.

Okrem nádherných prírodných oblastí si návštevníci môžu vychutnať aj kultúrne bohatstvo tohto regiónu. V priestoroch údolia sa nachádza Gangtey Gompa, ktorá je jednou z najstarších a najväčších budhistických kláštorov v Bhutáne. Môžete tu obdivovať nádhernú architektúru a umenie. Kláštor je tiež známy svojimi bohatými obrazmi týkajúcimi sa budhizmu a významnými nástennými malbami.

Okrem toho, ak navštívite Gangtey počas zimnej sezóny, môžete sa zúčastniť jedinečného festivalu Gangtey Tshechu. Tento festival sa koná na miestnych prírodných ihriskách a je zaplnený kultúrnymi predstaveniami, tancami a hudbou. Je to vynikajúca príležitosť na preskúmanie miestnych tradícií a spoznanie krajiny Bhután zvnútra.

Bhután nie je bežnou turistickou destináciou, čo znamená, že Gangtey si uchováva autentické a neporušené prostredie. Toto miesto je ideálne, ak hľadáte únik od ruchu a stresu modernej civilizácie. Budete si môcť oddýchnuť, načerpať novú energiu a zažiť pokoj a harmóniu.

Dovolenka v Gangtey, Bhutáne je jedinečnou skúsenosťou, ktorú nezabudnete. Je to miesto, kde môžete objaviť neporušenú prírodu, kráčať po starobylých chodníkoch, ponoriť sa do bohatých kultúrnych tradícií a mať jedinečný pohľad na život ázijských ľudí. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete nabažiť krásy prírody a pokoja, potom je tu vždy k dispozícii Bhután s úžasným Gangtey.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky