Objavte lety za najlepšie ceny

Bhután Gangtey Monastery

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Gangtey Monastery


1. Aké je históriu Gangtey kláštora v Bhutáne?

Gangtey kláštor, známy aj ako Gangtey Sangngak Chöling, je budhistický kláštor založený v roku 1613, ktorý sa nachádza v údolí Phobjikha v Bhutáne. Bol postavený na mieste, kde sa údajne stretol Veľký vierozvestca Pema Lingpa so zmenšeným prejavom Guru Rinpočhe. Kláštor je kultovým centrom Gangteyho (davčiansky okres), ktoré je jedinečné svojou kultúrou a prírodou.

2. Ako sa dostať do Gangtey kláštora?

Najlepšou možnosťou je letieť na letisko v Paro, ktoré sa nachádza v Bhutáne. Odtiaľ je možné si prenajať vozidlo alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do Phobjikha údolia, kde sa kláštor nachádza. Cesta z Paro do Phobjikha trvá približne 5 až 6 hodín.

3. Akú odev by som mal nosiť, keď navštívim Gangtey kláštor?

Vzhľadom na to, že Gangtey kláštor je svätým miestom, je dôležité dodržiavať vhodný odev. Muži by mali nosiť dlhé nohavice a košeľu s krátkym alebo dlhým rukávom. Ženy by mali nosiť dlhé šaty alebo sukne, ktoré siahajú k členkom, a košeľu so zakrytými ramenami. Návštevníkom sa odporúča aj odložiť obuv pred vstupom do kláštora.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Gangtey kláštore?

Hlavnou atrakciou v Gangtey kláštore je jeho budova samotná, ktorá je architektonickým skvostom. Môžete vidieť aj krásne napísané budhistické texty, sošky a iné umelecké diela. Ďalšou atrakciou je aj krásne okolie údolia Phobjikha, ktoré ponúka nádherné výhľady na okolité hory a zelené lúky.

5. Aké sú vhodné aktivity, ktoré môžem robiť v okolí Gangtey kláštora?

Po návšteve Gangtey kláštora môžete využiť túru do údolia Phobjikha a obdivovať jeho prírodnú krásu. Údolie je tiež domovom ohrozenia ohrozených druhov vtákov a môžete sa zapojiť do vtáčej pozorovacej túry. Ďalšie populárne aktivity v okolí zahŕňajú jazdu na koni, cykloturistiku a návštevu miestnych trhov a obchodov.

6. Kedy sa konajú slávnosti alebo oslavy v Gangtey kláštore?

Gangtey kláštor každoročne slávi rôzne budhistické slávnosti a oslavy. Jednou z najvýznamnejších je Tsechu festival, ktorý sa koná na počesť Guru Rinpočhe. Tento festival sa obvykle koná v mesiaci október alebo novembra a predstavuje tradičné tance, hudbu a náboženské obrady. Pred každou slávnosťou je však odporúčané skontrolovať si aktuálny dátum s miestnymi obyvateľmi alebo turistickými agentúrami.


Počasie Bhután Gangtey Monastery


Gangtey kláštor, známy aj ako Gangtey Gompa, je ranobuddhistický kláštor situovaný v malebnom údolí Phobjika v Bhutáne. Okolie kláštora je známe svojou nádhernou prírodou, zachovanou biodiverzitou a jedinečným počasím. Tento článok sa detailne zaoberá počasím v okolí kláštora Gangtey v Bhutáne.

Bhután, známy aj ako Kraj draku, je krajina v oblasti Himalájí na juhu Ázie. Táto oblasť je známa svojim rozmanitým terénom a rôznymi klimatickými podmienkami. Bhután sa pýši štyrmi ročnými obdobiami - zimou, jarou, letom a jeseňou. Každé z týchto období prináša so sebou isté charakteristiky počasia.

Gangtey Monastery sa nachádza v údolí Phobjika, ktoré je známe ako "Údolie čiernych liečivých vtákov". Údolie je domovom mnohým ohrozeným vtákom a je známe ako prírodné migračné centrum. To má vplyv aj na počasie v okolí kláštora.

Gangtey Monastery sa týči na kopci a ponúka pohľad na rozsiahlu krajinu. Počas celého roka je tu príťažlivé počasie s miernymi letami a chladnými zimami. V lete sa teploty pohybujú medzi 15 - 25°C, čo je príjemne chladné, a toto obdobie je najviac vhodné pre návštevu kláštora a jeho okolia. Jeseň je obdobím, kedy je údolie zahalené do farebných odtieňov žltej, oranžovej a červenej farby. Je to najkrajšie obdobie pre fotografie a turistika v tomto regióne.

Zimy v údolí Phobjika sú chladné a studené, s teplotami klesajúcimi pod 0°C. Táto chladná oblasť je tiež miestom, kde migruje veľké množstvo čiernych vrabčiakov, ktoré sem prichádzajú zo severu. Počas zimy môžete byť svedkami tohto fascinujúceho prírodného javu, keď vtáky prichádzajú do údolia, aby prežili túto studenú sezónu. Je to skutočne jedinečný zážitok.

Jar je obdobím kvitnutia v Bhutáne a Gangtey Monastery nie je výnimkou. Po mesiacoch tuhých zimných podmienok, voda zo snehu topí a zavlažuje pôdu, čo umožňuje rast kvetín a rastlín. Príroda sa prebúdza a celé údolie Phobjika sa mení na farebný a živý raj. Teploty sa začínajú zvyšovať a pohybujú sa okolo 10-15 °C v jarnej sezóne.

Viac než samotná kláštor, krása Gangtey Monastery a jeho okolia spočíva aj v jeho jedinečnom počasí. Je vzácne nájsť miesto, kde môžete zažiť také rôznorodé a pôsobivé klimatické podmienky ako je v tomto malebnom údolí Phobjika. Či už sa rozhodnete navštíviť kláštor v lete, jeseni, zime alebo na jar, budete určite ohromení jeho nádhernou scenériou a nezabudnuteľným počasím.


Dovolenka Bhután Gangtey Monastery


Bhután, známy aj ako „Kraj šťastia“ a „Posledné kráľovstvo“, je malou krajinou nachádzajúcou sa v Ázijskom Himaláji. Toto krásne a mierumilovné miesto ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých pamiatok a zážitkov. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Bhutáne je Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, tiež známy ako Gangtey Gonpa či Gangtey Palác, sa nachádza v údolí Phobjikha, ktoré je jedným z najúchvatnejších miest Bhutánu. Toto údolie je známe svojou unikátnou prírodou a ochranou vzácnym druhom živých tvorov, ktoré je tu domovom. Okrem toho je údolie tiež slávne ako zimovisko jeleňov rodu „Black-necked Crane“.

Sám Kláštor Gangtey Monastery je dôležitou budovou v Bhutánskom budhizme a je jedným z najväčších kláštorov v krajine. Stojí na pahorku s výhľadom na celé údolie Phobjikha a v budhistických legendách je považovaný za dôležitého duchovného miesta a svätyňu. Kláštor bol postavený v 17. storočí a priťahuje návštevníkov svojou architektúrou, dekoráciami a atmosférou pokojného duchovného miesta.

Okrem návštevy samotného kláštora, návštevníci tu majú tiež možnosť prejsť sa po krásnej prírode okolitého údolia Phobjikha. Toto oblasti sa tvoria z čistých lúk, hustých lesov a jazier, ktoré vytvárajú nádhernú krajinu. Turisti môžu stráviť čas pozorovanim zimujúcich jeleňov a krásnymi vtákmi všadeprítomnými v tomto prekrásnom prostredí.

Okrem toho sa v okolí Gangtey Monastery nachádzajú aj rôzne tradičné dedinky a rodiny, kde môžu návštevníci zažiť autentickú bhutánsku kultúru a životný štýl. Miestni obyvatelia spravidla radi privítajú turistov medzi sebou a ponúknu im ochutnať tradičné jedlá, ako aj remeselné výrobky a rukodielky.

Vie trvať niekoľko dní, aby ste si naplno užili všetko, čo Gangtey Monastery a jeho okolie ponúkajú. Je to však jednoznačne miesto, ktorého návštevu stojí za to zaradiť na svoj zoznam ďalšej dovolenky. Bhután je jedinečná krajina svojou kultúrou, prírodou a duchovným bohatstvom, ktoré ponúka každému návštevníkovi.


Letenka Bhután Gangtey Monastery


Existujú miesta na svete, ktoré ponúkajú návštevníkom niečo naozaj jedinečné a nezabudnuteľné. Jedným z týchto miest je Gangtey Monastery v Bhutáne. Toto miesto, ktoré sa nachádza v údolí Phobjikha, je považované za jedno z najdôležitejších buddhistických miest v krajine a vďaka svojmu nádhernému okoliu si získalo obdiv turistov z celého sveta. Ak túžite po nezabudnuteľnom dobrodružstve, vyberte si letenky do Bhutánu a navštívte Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, ktorý je tiež známy ako Gangtey Gonpa, bol postavený v roku 1613. Je to stále fungujúci kláštor, kde žijú mnísi, ktorí sa zameriavajú na duchovný rozvoj a skúsenosti. Kláštor je jedným z mála miest v Bhutáne, kde sa zachovali tradície a rituály buddhizmu takmer nedotknuté. Návštevníci si môžu pozrieť prekrásne sály, ktoré sú zdobené rôznymi buddhistickými symbolmi a dekoráciami, a účastniť sa rôznych rituálov a podujatí.

Okrem samotného kláštora je tiež veľmi populárna oblasť Phobjikha, ktorá sa nachádza v blízkosti. Toto údolie je známe svojou krásou a dôležitým miestom pre vtáky. V údolí sa nachádza najväčšia kolónia čiernych škriek, ktorá sa nachádza v celej Ázii. Phobjikha je tiež obľúbenou turistickou destináciou pre svoju koreláciu s Buddhizmom a jeho pokojnou atmosférou, ktorá je skutočne úžasná.

Ak plánujete cestu do Gangtey Monastery a Phobjikha údolia, najlepšie obdobie na návštevu je od novembra do marca. Počas týchto mesiacov sa tu uskutočňuje veľké množstvo podujatí a rituálov, ktoré stoja za to vidieť. Letenky do Bhutánu si môžete zakúpiť cez internet alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie.

Vzhľadom k tomu, že Bhután je pomerne izolovaný a relatívne nepoznaný štát, nie je to lacná destinácia. Letenky do Bhutánu sú trochu drahšie ako iné do Ázie a životné náklady sú tiež trochu vyššie. Avšak, keď uvidíte krásu údolia Phobjikha a budhistickej kultúry, ktorá tu pretrváva, budete ochotní zaplatiť oveľa viac.

Gangtey Monastery a jeho okolie sú skutočne niečím, čo by si mal na svoj zoznam výletov pridať každý skutočný dobrodruh. Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť duchovnú harmóniu a zároveň sa cítiť súčasťou niečoho veľkého, navštívte Bhután a objavte skutočnú krásu sveta.


Ubytovanie Bhután Gangtey Monastery


Bhután, kráľovstvo nachádzajúce sa v srdci Himalájskych hôr, je miesto, ktoré mnoho ľudí považuje za duchovne obnovenie. Svojou krásnou prírodou, bohatou kultúrou a duchovným dedičstvom Bhutánu je určite jedným z miest, kde sa môžete pripojiť k prírode a duchovno zabolieť.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bhután, mali by ste nechať dostatok času na návštevu jeho rôznych kláštorov a chrámov. Medzi najzaujímavejšie kúty Bhutánu patrí Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery sa nachádza v údolí Phobjikha, ktoré je považované za jedno z najkrajších miest v Bhutáne a je domovom pre ohrozený druh ibiskusa. Kláštor výborne odráža bohatú kultúru a náboženstvo Bhutánu.

To, čo robí ubytovanie Gangtey Monastery tak jedinečné, je fakt, že sa nachádza v priestoroch kláštora samotného. Táto skutočnosť prináša celkom nový význam slovu tranquilite, pretože takmer celá oblasť kolíše v pokoji a harmónii.

Ubytovanie v Gangtey Monastery je preto jedinečnou skúsenosťou pre tých, ktorí sa chystajú na duchovnú cestu. V tejto kláštore si môžete nájsť kľud v srdci krásnej prírody a zároveň môžete cítiť duchovnú energiu, ktorá tu obýva.

Dizajn ubytovania Gangtey Monastery je očarujúci a elegantný. Snežne biele okrúhle steny a zlaté dráceny kombinujú s tradičnými drevenými prvkami a vytvárajú dokonalú harmóniu. Pokoje sú jednoducho a zároveň vkusne zariadené. Všetko tu pôsobí veľmi kúzelné a útulne.

Okrem toho, že ubytovanie Gangtey Monastery ponúka relaxačné pobyty a duchovné zážitky, ponúka aj skvelé stravovacie služby. Kuchyňa tejto kláštora je plná kvalitných a zdravých surovín, ktoré sú miestne vyprodukované. Tu sa môžete naučiť viac o miestnej kuchyni a kultúre.

Celkovo povedané, ubytovanie v Gangtey Monastery je jedným z najlepších miest, kde môžete prežiť duchovne obnovenie a zostúpiť do útulného kútiku. Toto miesto je vybavené všetkým, čo potrebujete na naozajstné oddychovanie, a je pravdepodobne najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko dní mimo sveta a prihlásiť sa k svojmu duchu.

Svoj pobyt tu si určite nebudete môcť takýto zážitok!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky