Objavte lety za najlepšie ceny

Bhután Kichu Lhakhang

Letenka Bhután Kichu Lhakhang


Kichu Lhakhang: Zázrak Buddha v Bhutáne

Bhután, malá kráľovstvo nachádzajúce sa v srdci Himalájí, je známe svojou úchvatnou prírodou, bohatou kultúrou a vnútornej harmóniou medzi ľuďmi a prírodou. Medzi najvýznamnejšie miesta, ktoré privítajú návštevníkov s otvorenou náručou, patrí Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang je jedným z najstarších a najsvätejších budhistických chrámov v Bhutáne. Jeho vznik sa datuje do 7. storočia, keď ho postavil kráľ Songtsen Gampo. Podľa legendy mal chrám slúžiť na základoch demonov, ktorí bránili šíreniu budhizmu v tejto oblasti.

Tento dôležitý duchovný a historický symbol Bhutánu sa nachádza v malom dedinke Langothang, necelé dva kilometre od hlavného mesta Paro. Cestovatelia, ktorí sem prídu, si môžu vychutnať krásne výhľady na okolité hory, farbisté pestrofarebné pole a jedinečnú atmosféru tohto posvätného miesta.

Kichu Lhakhang je tiež známe tým, že chráni dva veľmi vzácne kamenné budhisticke sochy. Prvá socha zobrazuje Budhu Šákjamuniho počas jeho zrodenia, kde je vidieť, ako leží na posteli lotosu so svojimi rukami zvinutými na hrudi. Druhá socha znázorňuje Budhu Maitrejuho, budúceho Buddhovho vyobrazeného ako sediacu postavu s rukami prekríženými na hrudi.

Pre miestnych obyvateľov a budhistov je Kichu Lhakhang posvätné miesto, kde môžu duchovne očistiť a nájsť vnútorný pokojs v hektickom svete. Mnohí ľudia z Bhutánu aj zo zahraničia sem prichádzajú každoročne ako súčasť svojej náboženskej púte, aby vykonali svoje modlitby a obetné rituály.

Okrem náboženských a historických hodnôt Kichu Lhakhang zachováva aj estetickú krásu a architektonickú dokonalosť. Budova je vyrobená z dreva, s jasnou ornamentikou a bohatými zdobeniami. Z vonkajšej strany jej predurčuje peknosť okrasný múr, ktorý ju obklopuje a zabezpečuje intímne a súkromné prostredie pre modlitebnú prax.

Navštíviť Kichu Lhakhang je nepochybne jedinečný zážitok. Jeho pokojná a duchovná atmosféra vás privíta s otvorenou náručou, zatiaľ čo úžasné výhľady na okolitú krajinu vás uchvátia. Je to jedno z tých miest na zemi, kde sa zastavíte, zhlboka dýchate a jednoducho sa oddávate pokojnej energii, ktorú ponúka.

Ak plánujete cestu do Bhutánu, určite nevynechajte túto posvätnú a nádhernú svätyňu. Kichu Lhakhang vám ponúkne nádej, pokoj a úžasný pohľad na neporušenú krásu tejto fascinujúcej krajiny. Vstúpte do sveta duchovného pokladu Bhutánu a objavte zázrak Budhu, ktorý tu pretrváva už tak dlho.


Počasie Bhután Kichu Lhakhang


Kichu Lhakhang je jedným z najstarších a najvýznamnejších budhistických chrámov v Bhutáne. Nachádza sa v centrálnom Bhutáne, v údolí Paro, a je jedným z veľkých duchovných a historických miest tohto malebného kráľovstva. Okrem svojej duchovnej a historickej hodnoty, Kichu Lhakhang ponúka aj úžasné výhľady na okolitú prírodu a výnimočné podnebie.

Počasie v Bhutáne sa veľmi líši v závislosti od nadmorskej výšky a ročného obdobia. Vzhľadom k tomu, že Kichu Lhakhang sa nachádza na pomerne vysokej nadmorskej výške, nečudujte sa, že je tu počas celého roka chladnejšie. Letné mesiace, teda od júna do augusta, sú obvykle mierne teplejšie s priemernými teplotami okolo 20 ° C. To je aj obdobie monzúnu, takže by ste mali očakávať občasný dážď a oblačné oblohy.

Jeseň (september a október) je veľmi populárnym obdobím pre návštevy Bhutánu, vrátane Kichu Lhakhang. V týchto mesiacoch je počasie čistšie a teploty sa pohybujú medzi 10 ° C a 20 ° C. Na jeseň si môžete vychutnať ideálne počasie na túry a preskúmanie rozmanitej prírody Bhutánu.

Zima (november až február) je v Kichu Lhakhang chladná a suchá, s priemernými teplotami od 0 ° C do 10 ° C. Oblečte sa teplejšie, pretože teploty môžu klesnúť pod nulu, hlavne v noci a skoro ráno. Zimné mesiace sú tiež obdobím, kedy sa môžete tešiť nižším počtu návštevníkov a pokojnejšiemu prostrediu.

Jar (marec až máj) je obdobím, keď sa príroda probúdza v plnej sile a Kichu Lhakhang kvitne kvetmi. Teploty stúpajú na približne 15 ° C až 25 ° C, čo je perfektné počasie na obdivovanie kvetov a vychutnávanie si prírody Bhutánu. Je to populárne obdobie pre turistov, takže očakávajte viac ľudí v tomto období.

Okrem hľadania vhodného času na návštevu Kichu Lhakhang je dôležité pripraviť sa na rôzne poveternostné podmienky. Bhután je známy aj ako "Krajina bleskov a drakov", takže prichystajte sa na možné búrky a silné dažde, ak sa vyberiete v období monzúnu. Je tiež odporúčané nosiť vrstvené oblečenie, pretože teploty sa môžu meniť pomerne rýchlo a rôzne nadmorské výšky môžu mať odlišné podnebie.

Ak sa chystáte navštíviť Kichu Lhakhang a Bhután, nezabudnite si zobrať svoju kameru a počas návštev chrámu si užite krásne výhľady na okolitú krajinu. Napriek zmene počasia je Kichu Lhakhang magickým miestom bez ohľadu na ročné obdobie a bude vás ohromovať nielen svojou historickou hodnotou, ale aj svojou prírodnou krásou.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Kichu Lhakhang


1. Čo je Kichu Lhakhang?
Kichu Lhakhang je jedným z najdôležitejších a najstarších budhistických chrámov v Bhutáne.

2. Kde sa Kichu Lhakhang nachádza?
Kichu Lhakhang sa nachádza v západnej časti Bhutánu, v blízkosti hlavného mesta Paro.

3. Koľko stojí vstup do Kichu Lhakhang?
Vstup do Kichu Lhakhang je zvyčajne zahrnutý v cene celodenných vstupeniek pre turistov, ktorá je približne 3000 ngultrumov (asi 40 USD).

4. Aké sú otváracie hodiny Kichu Lhakhang?
Kichu Lhakhang je zvyčajne otvorený pre verejnosť od skorého rána do neskorého popoludnia, no presné otváracie hodiny sa môžu meniť v závislosti od turistickej sezóny a miestnych udalostí.

5. Existujú nejaké obmedzenia alebo pravidlá pre návštevu Kichu Lhakhang?
Áno, návštevníci Kichu Lhakhang musia dodržiavať pravidlá správneho vystupovania, ktoré zahŕňajú vyjadrenie úcty k miestnym obyvateľom a zákaz fotografovania určitých posvätných miest.

6. Aké je významom Kichu Lhakhang pre Bhután?
Kichu Lhakhang je považovaný za jeden zo siedmich najposvätnejších chrámov v Bhutáne a je dôležitým miestom pre budhistických veriacich. Mnohí ľudia si sem prichádzajú pomodliť a získať duchovné inšpirácie.

7. Ako sa tam dostanem?
Kichu Lhakhang je vzdialený približne 10 km od Paro, hlavného mesta Bhutánu. Môžete sa tam dostať taxíkom, prenajať si auto alebo sa rozhodnúť pre krátku túru z hlavného mesta.

8. Aké je počasie v blízkosti Kichu Lhakhang?
Počasie v blízkosti Kichu Lhakhang je zvyčajne veľmi chladné a malo by sa brať do úvahy, keď sa plánuje návšteva. Bhután má chladné zimy a miernu letnú sezónu.

9. Môžem sa tam zúčastniť budhistických obriadov?
Áno, návštevníci majú možnosť sledovať alebo sa zúčastňovať na niektorých budhistických obriadoch v Kichu Lhakhang, ak sú otvorené verejnosti.

10. Sú povolené fotografie v Kichu Lhakhang?
Niektoré časti Kichu Lhakhang sú považované za posvätné a fotografovanie je v týchto oblastiach obmedzené alebo zakázané. Je však možné fotografovať vonkajšiu architektúru a okolie chrámu.


Ubytovanie Bhután Kichu Lhakhang


Bhután je malebná krajina nachádzajúca sa na východe Himalájí. Je známa svojou bohatou kultúrou, krásnou prírodou a duchovným dedičstvom. Ak patríte medzi tých, ktorí túžia po autentickej skúsenosti v Bhutáne, potom by ste si nemali nechať ujsť návštevu Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang je veľmi dôležitým a posvätným miestom v Bhutáne. Nachádza sa v meste Paro, ktoré je vhodnou východiskovou stanicou pre objavovanie tejto fascinujúcej krajiny. Kichu Lhakhang je jedným z najstarších a najdôležitejších buddhistických chrámov v Bhutáne, s bohatou históriou spätou s príchodom buddhizmu do tejto krajiny.

Chrámový komplex Kichu Lhakhang je rozdelený na dve hlavné časti - starý a nový chrám. Starý chrám, známy ako Jowo Lhakhang, bol postavený v 7. storočí buddhistickým učiteľom Padmasambhavom. Podľa legendy bol chrám postavený na mieste, kde sa stretli silá dôbra a zla. Bol postavený na ochranu pred týmito zlými silami a vytvorenie pozitívneho a harmonického prostredia. Chrám je zaujímavý svojimi tradičnými architektonickými prvkami a nádhernou umeleckou výzdobou.

Nový chrám, postavený v 19. storočí, slúži ako súčasný miestny kostol a je miestom, kde sa konajú bohoslužby a duchovné aktivity. Návštevníci môžu navštíviť oba chrámy, vyjadriť úctu a pokojne sedieť v meditácii v prítomnosti tejto duchovne posvätného miesta.

Okrem návštevy samotného chrámu môžete v Kichu Lhakhang nájsť aj ubytovanie pre turistov. Kichu Lhakhang ponúka možnosť stráviť niekoľko nocí v kláštorných ubytovacích priestoroch priamo v jeho areáli. Ubytovanie je základné, ale čisté a pohodlné, ideálne pre tých, ktorí túžia po autentickej duchovnej skúsenosti.

Ubytovanie v Kichu Lhakhang vám poskytne jedinečnú príležitosť priblížiť sa k tamojšej kultúre a náboženstvu. Môžete sa zúčastniť skorých ranných meditácií s mníchmi a dozvedieť sa viac o buddhizme od miestnych študentov mníšskeho života. Tí, ktorí sa zdržia viac dní, sa môžu zapojiť aj do rôznych skupinových meditačných a filozofických kurzov.

Počas pobytu v Kichu Lhakhang si môžete tiež vychutnať miestne jedlá prípravované tradičným spôsobom. Môžete sa naučiť príprave bhutánskych špecialít a dokonca sa zapojiť do prípravy. To vám umožní lepšie porozumieť miestnej kultúre a tradičným zvykom.

Ak hľadáte autentickú duchovnú skúsenosť a zároveň chcete objavovať krásu Bhutánu, Kichu Lhakhang je miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Ubytovanie v tomto posvätnom chráme vám poskytne jedinečnú príležitosť priblížiť sa k miestnej kultúre, meditovať v pokoji a skúmať krajiny okolitých Himalájí.


Dovolenka Bhután Kichu Lhakhang


Bhután je malý, ale fascinujúci kráľovstvo nachádzajúce sa na východe Himalájí. Je to krajina známa svojou nádhernou prírodou, pokojnou atmosférou a jedinečnou kultúrou. Medzi mnohé turistické atrakcie patrí aj Kichu Lhakhang, jedno z najstarších a najvýznamnejších budhistických chrámov v Bhutáne.

Kichu Lhakhang je považovaný za jedno z najsvätejších miest v kráľovstve. Jeho história sa datuje až do 7. storočia, keď ho postavil kráľ Songtsen Gampo, zvaný tiež zakladateľ tibetského budhizmu. Legendy hovoria, že bol postavený na mieste, kde sa stretáva diabol s bohom, aby sa odstránila negatívna energia a priniesla pozitívna vlna.

Chrámové komplex je rozdelený na dve hlavné časti - starú a novú. Stará časť je považovaná za posvätnú a je otvorená iba počas určitých náboženských slávností. Táto časť obsahuje jeden z najsvätejších stupeňov (budhistická svätyňa) v Bhutáne a je cieľom mnohých pútnikov.

Nová časť Kichu Lhakhang je prístupná verejnosti a je tiež veľmi vzrušujúca. Je to nádherný príklad tradičnej bhutánskej architektúry so zaujímavými zdobeniami a farbami. Chrámový komplex je obklopený krásnymi kvetinovými záhradami a zelenými poliami, ktoré vytvárajú pokojné a relaxačné prostredie pre návštevníkov.

Pri vstupe do Kichu Lhakhang je vrelo odporúčané požiadať si o vstupný pás pre lepšie pochopenie histórie a kultúry tohto posvätného miesta. Tiež by ste mali venovať pozornosť príležitostiam, aby ste stretli miestneho lamu (budhistický mních), ktorí vám radi podelia svoje vedomosti a skúsenosti o buddhizme a Bhutáne.

Pre väčšinu turistov je návšteva Kichu Lhakhang považovaná za duchovný zážitok. Budhistické modlitby a meditácie sa často konajú v chráme, čo vytvára pokojnú atmosféru a dáva návštevníkom možnosť relaxovať a načerpať novú energiu. Stúťte sa na vrchol vyhliadkovej veže na pozorovanie okolitého kraja a úchvatného výhľadu na Himaláje.

Kichu Lhakhang je len jednou z mnohých vecí, ktoré môžete zažiť počas svojej dovolenky v Bhutáne. Krajina ponúka množstvo iných nádherných chrámov, monastierov a prírodných miest, ktoré sa budú páčiť milovníkom histórie a prírody.

Ak hľadáte iný druh dovolenky a chcete sa dostať mimo hlavného turistického ruchu, Bhután a Kichu Lhakhang sú skvelou voľbou. Toto posvätné miesto vám umožní načerpať novú energiu, zbaviť sa stresu a zažiť unikátnu kultúru a duchovné bohatstvo Bhutánu. Nech už ste náboženským človekom alebo len túžite po pokojnej dovolenke v krásnej prírode, návšteva Buhutánu, najmä Kichu Lhakhang, vám nezabudnuteľné zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky