Objavte lety za najlepšie ceny

Bhután Paro

Letenka Bhután Paro


Bhután je malá ázijská země s unikátní kulturou a krásnou krajinou, kterou tvoří himalájské hory, zelené údolí, řeky a jezera. Jeho hlavním městem je Thimphu, které je vzácným příkladem moderní metropole, která si však zachovává tradiční bhútánskou kulturu.

Pro cestovatele, kteří touží po něčem speciálním, Bhután nabízí naprosto jedinečný zážitek. Pro cestu tam je vhodné využít letenku Bhután Paro, kterou zajistí několik leteckých společností.

Paro je jediné mezinárodní letiště v Bhutánu a leží asi 55 km západně od hlavního města Thimphu. Letiště je uzavřeno v noci a přistávat na něm je velmi náročné kvůli obtížným podmínkám v horské oblasti.

Letenky na Bhután se často musí kupovat předem, protože jsou velmi žádané. Pro vstup do země je potřeba mít platné vízum, které lze získat při příletu na letiště Paro. Vstup na území Bhutánu však není levný, neboť země vede politiku udržování nízkého počtu turistů, což je zřejmé z poplatků "turistického poplatku" (dnes přes 200 USD na den na osobu).

Nicméně, tuto životní spíše raritu stojí za to zažít. Země je úchvatné místo s unikátní kulturou a překrásným přírodním prostředím, které láká návštěvníky po celém světě.

Bhútán je zemí, kde se návštěvníci mohou podívat na netradiční architekturu, zahrát si tradiční hry, navštívit náboženské památky a být součástí různých slavností. Zkrátka, nabídky pro turisty jsou zde nekonečné a atmosféra je naprosto jedinečná.

Zkrátka, jestli hledáte něco unikátního, Bhután je pro vás tou správnou volbou. A co se týče cestování, neexistuje lepší volba, než získat letenku Bhután Paro a přiletět za tímto zvláštním a krásným zážitkem.


Počasie Bhután Paro


Bhután Paro: Krajina krásneho a zmenlivého počasia

Bhután, malá himalájska krajina medzi Indiou a Čínou, je známa svojím unikátnym a zaujímavým počasím. Napriek svojim malým rozmerom ponúka rozmanité klimatické podmienky a každý ročný obdobie je jedinečné.

Paro, hlavné mesto Bhutánu, sa nachádza vo vysokohorských oblastiach a je obklopené pohoriami. Jeho poloha prispieva k jeho variabilnému počasiu počas celého roka. Údolia sú v lete osviežované príjemným chladom, zatiaľ čo zimy sú chladné a v niektorých oblastiach dokonca snehové. Veľa turistov uprednostňuje návštevu Paro počas teplého leta, keď je počasie príjemné a podnebie prispieva k skvostným výhľadom na okolité vrcholy.

Bhután Paro ponúka aj dva ďalšie ročné obdobia, jar a jeseň, ktoré majú svoje vlastné čaro. Jar začína vo februári a trvá do apríla. Je to obdobie, keď príroda ožíva a kvety kvitnú po celom kraji. Tento čas je obvykle veľmi príjemný, s teplým slnečným počasím a mierne chladnými teplotami. Je to ideálny čas na túry a preskúmanie krásy Bhutánu Paro.

Jeseň, ktorá trvá od septembra do novembra, je považovaná za najlepší čas na návštevu Bhutánu Paro. Počas tohto obdobia je počasie stabilné a jasné, s mierne chladnými teplotami. Okrem toho, jeseň prináša aj jedinečnú šou farieb, keď sa listy stromov menia na odtiene červenej, oranžovej a žltej. Toto obdobie je obzvlášť populárne medzi fotografi a milovníkmi prírody, pretože ponúka nádherné a scenické výhľady.

Bhután Paro má tiež monzúnne obdobie, ktoré začína v máji a trvá do septembra. V tomto období prichádzajú silné dažde, ktoré môžu spôsobiť prekážky pri cestovaní a turistika je často obmedzená. Avšak, mnohí turisti si stále vyberajú toto obdobie na svoju návštevu, pretože prichádzajú s nádejou vidieť zelené kopce a údolia v plnej kvetinovej kráse.

Bhután Paro, s jeho nádhernou krajinou a rozmanitým počasím, je jedným z najpozoruhodnejších miest na svete. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci majú jedinečnú príležitosť objavovať krásy tejto krajiny a sledovať, ako sa mení príroda s prechodom ročných období.

Vzhľadom k svojmu horskému prostrediu je nevyhnutné, aby návštevníci na svoje cesty do Bhutánu Paro pripravili oblečenie vhodné pre rôzne teplotné podmienky. Okrem toho, pri návšteve v monzúnnom období si treba zobrať so sebou pršiplášť alebo inú ochranu pred dažďom.

Každé ročné obdobie v Bhutánu Paro prináša so sebou svoje vlastné jedinečné zážitky a krásu. Nech ste prírodovec, dobrodruh alebo jednoducho milovník prírody, krajina a počasie Bhutánu Paro je istým lákadlom pre každého návštevníka.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Paro


1. Aké je hlavné mesto Bhutánu?
Hlavné mesto Bhutánu je Thimphu.

2. Kedy je najlepšie obdobie na návštevu Paro?
Najlepšie obdobie na návštevu Paro je od marca do mája a od septembra do novembra.

3. Musím mať vízum na cestovanie do Bhutánu?
Áno, pre cestovanie do Bhutánu potrebujete vízum. Víza sa vydávajú iba prostredníctvom registrovanej cestovnej agentúry.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Paro?
Medzi hlavné atrakcie v Paro patria Taktsang Lhakhang (Tigriho hniezdo kláštor), Rinpung Dzong (Paro Dzong), kyvadlový most Paro, pamätník Jadro Dragtsho a Národné múzeum Bhutánu.

5. Aké sú miestne tradície a kultúra v Paro?
Paro je známe svojimi tradičnými festivalmi, ako aj tancami a hudbou, ktoré sú dôležitou súčasťou miestneho života. Bhutánske obyvateľstvo sa riadi buddhistickými zvyklosťami a dodržiava starodávne tradície.

6. Aký je miestny jazyk v Bhutáne?
Hlavným jazykom v Bhutáne je dzongkha, avšak mnoho obyvateľov hovorí aj anglicky.

7. Môžem si v Paro zakúpiť tradičné šaty a suveníry?
Áno, v Paro sú k dispozícii rôzne obchody, kde si môžete zakúpiť tradičné bhedžu (bhutánske šaty) a suveníry.

8. Koľko času je potrebné na návštevu Paro?
Ideálny čas na návštevu Paro je približne 2 - 3 dni. Tak dostanete dostatok času na obdivovanie hlavných atrakcií a zažitie miestnej kultúry.

9. Ako sa dostanem do Paro?
Môžete sa dostať do Paro cestou letecky, priletieť na medzinárodné letisko v Paro, alebo cestou po ceste z Thimphu, hlavného mesta Bhutánu.

10. Aké ďalšie destinácie v Bhutáne sú stojí za to navštíviť?
Okrem Paro sú populárnymi destináciami v Bhutáne napríklad Thimphu, Punakha, Wangdue Phodrang a Bumthang.


Dovolenka Bhután Paro


Bhután, známy aj ako Kraj šťastia, je jedinečným miestom na dovolenku. Tento malý himalájsky štát sa nachádza v Ázii medzi Indiou a Čínou a ponúka návštevníkom úžasné prírodné scenérie, bohatú kultúru a duchovné zážitky. Medzi najobľúbenejšie miesta v Bhutáne patrí Paro, ktoré je bránou do tejto krajiny.

Paro sa nachádza na západnej strane Bhutánu a je domovom miestnej letiskovej plochy. Cestovatelia sem priletia, aby zažili jedinečnú krásu tohto miesta. Paro je obklopené zelenými horami, majestátnymi vodopádmi a starobylými kláštormi. Pri pristávaní na letisku v Paro je možné vidieť úchvatné výhľady na pôvabnú krajinu s kopcami pokrytými zelenou trávou a modrými horami na pozadí.

Jeden z najpopulárnejších turistických atrakcií v Paro je Taktsang Palphug kláštor, známy aj ako Tiger’s Nest. Tento kláštor s nádychom tajomstva sa nachádza na strmých skalách a je symbolom Bhutánu. Prechod k nemu je zážitkom samým osebe, pretože turisti musia kráčať po úzkom chodníku a prekonať viacero strmých schodov, aby sa dostali k samotnému kláštoru. Výhľady z Tiger’s Nest sú ohromujúce a stojí za to investovať čas a úsilie do tohto výletu.

Okrem kláštorov je v Paro aj mnoho ďalších zaujímavých miest a činností. Turisti si môžu vychutnať jazdu na koni cez malebné dedinky a údolia, navštíviť tradičné trhy, kde sa predávajú miestne výrobky a tradičné jedlá, alebo sa vydať na trekking do okolitých hôr. Je tu aj mnoho vyhliadok, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na Paro a okolitú krajinu.

Jednou z výhod dovolenky v Paro je jeho klíma. Jarné a jesenné mesiace sú ideálne na návštevu, pretože sú mierne a príjemné. Letá sú teplejšie, ale stále pomerne príjemné, zatiaľ čo zimy môžu byť chladné.

Pri plánovaní dovolenky v Paro je dôležité si zabezpečiť povolenie na vstup do Bhutánu. Turisti musia mať tranzitný vízum alebo cestovať s licencovanou cestovnou agentúrou, ktorá zariadi všetky príslušné povolenia a zájazd. Toto je zároveň aj spôsob, ako ochrániť túto krajinu a udržať ju autentickou.

Dovolenka v Bhutáne a najmä v Pare je zážitkom, ktorý budete pamätať na celý život. Od nádherných prírodných scenérií až po duchovnú atmosféru kláštorov, Bhután vám ponúkne jedinečný zážitok. Paro je skutočnou bránou do tejto krajiny a odporúča sa ho zaradiť do vašej cestovnej plánovania, ak plánujete navštíviť Bhután.


Ubytovanie Bhután Paro


Ak hľadáte jedinečný zážitok pri ubytovaní počas svojej návštevy Bhutánu, určite by ste mali overiť ponuky v meste Paro. Toto zvláštne mesto je známe svojou nádhernou prírodou, ktorá sa skrýva medzi horskými vrchmi a poskytuje hostiteľskú atmosféru pre cestovateľov.

Ubytovanie v Paro ponúka niekoľko rôznych možností pre hostí, ktorí sa chcú ponořiť do kultúry Bhutánu a spoznať miestne obyčaje. Väčšina hostelov a hotelov sa nachádza v blízkosti turistických atrakcií Paro, čo znamená, že návštevníci môžu ľahko preskúmať okolie bez toho, aby museli cestovať príliš ďaleko.

Medzi najluxusnejšie hotely v Paro patrí významný hotel Amankora. Tento luxusný hotel umiestnený v srdci údolia Paro ponúka svojim hostiam úžasné výhľady na okolitú krajinu. Väčšina izieb je zariadená v tradičnom bhutánskom štýle a ponúka plný komfort. Hostia môžu využívať nespočetné množstvo služieb, ako napríklad masážne salóny, bazény a wellness zóny. Hotel Amankora je určený pre tých, ktorí chcú zažiť okolitú prírodu a pokoj v pravom zmysle slova.

Okrem Amankora môžu návštevníci Bhutánu využiť aj iné luxusné hotely, napríklad Zhiwa Ling Hotel, ktorý je známy svojim moderným dizajnom a luxusnými zariadeniami. Tento hotel je situovaný v malebnom údolí Paro a ponúka svojim návštevníkom kúzlo a pohodlie.

V Paro môžete tiež nájsť bezpočetnú ponuku hostelov a lacných hotelov pre cestovateľov z rozpočtovými obmedzeniami. Hostely umožňujú cestovateľom stretnutie nových ľudí a zdieľanie skúseností a zážitkov. Rezervácie môžete nájsť na internete, ktorý poskytuje mnoho možností so skvelými recenziami od ostatných cestovateľov.

Ubytovanie v Paro je skvelým spôsobom, ako objaviť Bhután a zažiť jeho kultúru a tradície. Mesto Paro ponúka nielen nádherné výhľady na okolité hory a údolia, ale aj skvelé ubytovacie možnosti a luxusné hotely pre tých, ktorí túžia počas svojej dovolenky zažiť prvotriedne služby a komfort. Ak plánujete cestu do Bhutánu, určite by ste mali zvážiť pobyt v údolí Paro.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky