Objavte lety za najlepšie ceny

Bhután Paro Taktsang Festival

Dovolenka Bhután Paro Taktsang Festival


Keď si uvedomíme, že Bhután, malá krajina na pobreží Himálají, je známa svojou kultúrou, krásnou krajinou a duchovným rozvojom, je nemožné si nevšimnúť najväčší festival v Bhutane - Paro Taktsang Festival.

Taktsang, známy tiež ako "Tigers Nest", je jedným z najslávnejších buddhistických kláštorov na svete. Nachádza sa na strmých útesoch, asi 900 metrov nad údolím Paro. Jeho vybudovanie sa datuje až do 7. storočia, keď bol zasvätený padmu sambhavovi, známemu aj ako Guru Rinpoche, ktorý je zakladateľom tibetského budhizmu.

Paro Taktsang Festival sa koná v mesiaci marci alebo apríli a trvá 3 dni. Je to obdobie, kedy tisíce buddhistických verníkov prichádzajú z celého Bhutánu, ako aj z iných krajín, aby oslavovali a uctili Guru Rinpoche. Festival je plný farieb, hudby, tanca a zbožnosti, a predstavuje jedinečný pohľad na kultúru Bhutánu.

Počas tohto festivalu si môžete všimnúť tisíce miestnych obyvateľov, oblečených v tradičných krojoch - muži v gho (tradičný šaty) a ženy v kira (šaty spočívajúce v záplave farieb). Tisíce diel tradičného odevu spôsobuje, že celý festival je takmer ako oživotvorená paleta, ktorá maľuje ľudské obrazy v údolí Paro.

Chlapi a ženy sa zhromažďujú okolo kláštoru a spievajú mantru a modlia sa, kým tancovníci v tradičných kostýmoch vykonávajú komplexné a ohromujúce tanečné vystúpenia, známe ako cham. Tieto tance sa považujú za posvätné a majú pripomínať najdôležitejšie udalosti z buddhistickej histórie. Hudba a rytmus bubeníkov sprevádzajú tance, čo dodáva festivalu pulzujúcu energiu.

Okrem tancov a spevu je takéto podujatie aj časom bohatým na rôzne rituály a obety. Mnohí veriaci prinášajú kvety, kadidlá, ovocie a iné darčeky a položia ich pred posvätnými sochami v kláštornom komplexe. Je to pre nich chvíľa, keď môžu ukázať svoju oddanosť a vyjadriť úctu k ich náboženským presvedčeniam.

Avšak hlavným vrcholom festivalu je prechádzka do kláštora Taktsang. Cesta je strmá a náročná, ale odmenou je pohľad na majestátny kláštor zavesený na útese. Verí sa, že Guru Rinpoche priniesol budhizmus do Bhutánu práve sem, na tomto mieste, kde sedel na meditačnej skale počas niekoľkých mesiacov.

Pre turistov je návštěva festivalu Paro Taktsang skutočným zážitkom na celý život. Môžu sa zúčastniť na rituáloch, pozorovať tanečné vystúpenia, spoznať miestnu kultúru a obdivovať úchvatnú prírodu Bhutánu. To všetko je jedinečná príležitosť na pohlédnutie do vnútra bhutánskeho duchovného života a zároveň zažiť rozmanitosť tohto malebného kráľovstva.

Paro Taktsang Festival je skutočným odrazom náboženskej hĺbky a kultúrneho dedičstva Bhutánu. Toto podujatie je príležitosťou na pripomienku a oslavu ich viery, ako aj ukázať verejnosti túto krajinu ako miesto bohaté nielen na nádherné prírodné scenérie, ale aj na duchovný rast.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Paro Taktsang Festival


1. Kedy sa koná festival Paro Taktsang v Bhutáne?
- Festival Paro Taktsang sa koná každý rok v apríli.

2. Kde sa festival Paro Taktsang koná?
- Festival Paro Taktsang sa koná v kláštore Paro Taktsang, ktorý sa nachádza vo vysokých horách bhutánskej doliny Paro.

3. Ako dlho trvá festival Paro Taktsang?
- Festival Paro Taktsang trvá obvykle 3 dni.

4. Čo môžem očakávať na festivale Paro Taktsang?
- Na festivale Paro Taktsang môžete očakávať rôzne náboženské obrady, tance, hudbu a farebné ceremoniály vykonávané mníchmi a členmi komunity.

5. Je festival Paro Taktsang otvorený pre turistov?
- Áno, festival Paro Taktsang je otvorený pre turistov. Je to príležitosť na oboznámenie sa s miestnou kultúrou a tradíciami Bhutánu.

6. Aké aktivity môžem urobiť okrem sledovania festivalu Paro Taktsang?
- Okrem sledovania festivalu Paro Taktsang môžete navštíviť aj kláštor Paro Taktsang, prechádzať sa po okolitých horách a obdivovať krásne scenérie.

7. Je nutné vopred rezervovať miesto na festivale Paro Taktsang?
- Nie je potrebné rezervovať miesto na festivale Paro Taktsang, ale odporúča sa prísť skôr, aby ste si zabezpečili miesto na pozorovanie ceremoniálov.

8. Ako sa dostanem na festival Paro Taktsang?
- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na festival Paro Taktsang, je lietadlom do Paro a potom prejsť pešo do kláštora.

9. Aké je najvhodnejšie oblečenie na festival Paro Taktsang?
- Na festival Paro Taktsang sa odporúča oblečenie, ktoré je primerané kultúre a tradíciám Bhutánu, ako napríklad dlhé nohavice a prístupný vrch.

10. Aké je posolstvo festivalu Paro Taktsang?
- Festival Paro Taktsang slúži na oslavu duchovných tradícií a posilnenie puto medzi ľuďmi a ich náboženskými presvedčeniami.


Letenka Bhután Paro Taktsang Festival


Letenka Bhután Paro Taktsang Festival: Užite si nezabudnuteľný zážitok v kraji ostrova drakov

Bhután je krajina plná krásnych hor, nádherných kláštorov a pôvodných tradícií. Každoročne sa tu koná jeden z najväčších a najdôležitejších buddhistických festivalov, známy ako Taktsang Festival. Táto udalosť je jedinečnou príležitosťou na spoznanie kultúry a náboženstva Bhutánu a môže sa stať jedným z vašich najkrajších zážitkov.

Ako prvý krok na vašej ceste do Bhutánu je potrebné zakúpiť letenku z miesta vášho pobytu do Paro, hlavného mesta Bhutánu. Na toto miesto sú bežne dostupné lety z veľkých svetových letísk. Cestovanie do Bhutánu už samotné je dobrodružstvo, pretože je to jedna z najizolovanejších krajín na svete. Let nad himalájskymi horami je úchvatný a ponúka nádherný pohľad na panorámu, ktorá vo vás zanechá nevymazateľný dojem.

Paro, miesto, kde pristávate, sa nachádza v údolí obklopenom horami a ponúka jedinečné scenérie. Medzi najkrajšie atrakcie v Paro patrí práve Taktsang kláštorné komplex, tiež známy ako Tiger’s Nest. Je to buddhistický kláštor, ktorý sa nachádza na strmých skalách a vyzdvihuje sa nad údolím. Taktsang kláštor je jedným z najúchvatnejších miest v Bhutáne a ponúka nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Taktsang Festival je ukážkou tradície a kultúry Bhutánu. Koná sa vždy v júni, mesiaci, kedy sa tiež oslavuje narodenie Padmasambhavu, zakladateľa tibetskej buddhistickej školy Nyingmapa. Počas tohto festivalu môžete vidieť tisíce veriacich, ktorí prichádzajú do Taktsang kláštora obdivovať tradície, tancovať a spievať. Je to príležitosť vidieť tradičné odevy, počúvať budhistické piesne a užívať si atmosféru radosti a pokoja.

Ak si zakúpite letenku do Bhutánu na obdobie Taktsang Festivalu, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie v Paro vopred, pretože miesto je počas tejto doby veľmi vyhľadávané. Miestni obyvatelia sú veľmi priateľskí a radi vám pomôžu s ubytovaním a doporučia vám tie najlepšie miesta na stravovanie.

Taktsang Festival je skutočne jedinečnou udalosťou, ponúkajúcou nezabudnuteľný zážitok. Budete mať možnosť vidieť a zažiť niečo autentické a originálne, čo bezpochyby obohatí váš život. Poznávanie kultúry a náboženstva iného národa je výnimočnou príležitosťou na rozšírenie obzorov a pochopenie iných tradícií.

Ak plánujete dovolenku v Bhutáne, neváhajte si zakúpiť letenku Bhután Paro Taktsang Festival. Užite si krásy prírody, okúsťte autentickú kuchyňu, spoznajte priateľských miestnych obyvateľov a zažite jedinečnú atmosféru tohto festivalu. Vaša cesta do Bhutánu sa stane nezabudnuteľnou a táto krajina vám zostane v mysli ešte veľmi dlho po návrate domov.


Ubytovanie Bhután Paro Taktsang Festival


Bhután je neobyčajnou krajinou plnou kultúrnych bohatstiev a nádherných prírodných scenérií. Jedným z najvýznamnejších a najnavštevovanejších miest v Bhutáne je horské údolie Paro, kde sa nachádza jedno z najsvätejších miest krajiny - kláštor Taktsang, známy tiež ako tigri skok.

Paro Taktsang alebo "kláštor tigri skok" je zavesený na strmých skalách vysoko nad údolím Paro a je považovaný za ikonický symbol Bhutánu. Jeho názov takmer neomylnou charakterizuje jeho polohu, ktorá vyžaduje odvahu a odhodlanie pútnikov, ktorí prichádzajú vyhľadávať duchovnú zložku tohto miesta.

Každoročne sa v kláštore Taktsang koná slávnosť nazvaná Paro Taktsang Festival. Tento festival je jedným z najväčších náboženských podujatí v Bhutáne a priláka veľké množstvo pútnikov a turistov z celého sveta.

Počas Paro Taktsang Festivalu kláštor ožíva bohatým kultúrnym dedičstvom Bhutánu. Miestne obyvateľstvo, mnísi a pútnici sa zhromaždia, aby oslávili dôležitosť tohto miesta a pridali svoj hlas k milostnej energii, ktorá sa tu cíti. Festival sa skladá z rôznych rituálov a ceremoniálov, ktoré pritiahnu pozornosť a zaujímavosť divákov.

Jedným z hlavných momentov Paro Taktsang Festivalu je maskovaný tanec, nazývaný Cham. Tento tanec má dlhú tradíciu v bhutánskej kultúre a je vykonávaný mníšmi oblečenými v farebných kostýmoch a maskách, ktoré predstavujú rôzne duchovné bytosti a bohy bhutánskeho náboženstva.

Okrem tanca Cham sa na festivale konajú aj iné podujatia, ako napríklad hudobné vystúpenia, súťaže vo výrobe tradičných remeselných výrobkov a predstavenia tradičnej bhutánskej kuchyne. Toto je príležitosť ukázať návštevníkom nádherné umenie a remeslá Bhutánu, ktoré sa starostlivo uchovávajú a prenášajú z generácie na generáciu.

Ubytovanie počas Paro Taktsang Festivalu môže byť trochu výzvou, pretože množstvo turistov prichádza do údolia Paro, aby sa zúčastnili tejto významnej udalosti. Napriek tomu je v údolí Paro k dispozícii niekoľko možností ubytovania.

Väčšina ubytovacích zariadení v Paro je zameraná na luxusné hotely a resorty, ktoré ponúkajú komfortné izby s výhľadom na údolie a okolité hory. Tieto hotely často poskytujú aj vynikajúce reštaurácie, bazény a wellness centrá, kde si turisti môžu oddýchnuť po náročných výletoch na okolité vrchy.

Pre tých, ktorí preferujú autentickejšie a tradičnejšie ubytovanie, existuje možnosť pobytu v tradičných domoch známych ako "farmstay". Farmstay sú rustikálne usporiadané domy, kde miestni hostitelia privítajú turistov a poskytnú im možnosť prežiť autentický bhutánsky životný štýl. Tieto domy sú často v okolí kláštora Taktsang, takže pútnici majú príležitosť zájsť na návštevu kláštora viacero krát počas ich pobytu.

Nezávisle na tom, či si vyberiete luxusné ubytovanie alebo tradičné farmstay, Paro Taktsang Festival a jeho nádherné prostredie vás posadí hodiny do minulosti a do úžasného duchovného sveta Bhutánu. Toto jedinečné podujatie je príležitosťou na to, aby ste sa ponořili do kultúry a tradícií tejto krajiny a zostali s nezabudnuteľnými zážitkami v srdci.


Počasie Bhután Paro Taktsang Festival


Bhután, krajina ležiaci v Himalájach, je známy svojou bohatou kultúrou a tradičnými festivalmi. Jedným z najvýznamnejších festivalov v krajine je Paro Taktsang Festival, ktorý sa koná každoročne v auguste. Tento festival je spojený so zaujímavým počasím, ktoré mu dodáva ešte väčšiu atmosféru a kúzlo.

Paro Taktsang, tiež známy ako Tiger's Nest Monastery, je svätá budhistická lokalita a jedna z najpopulárnejších turistických atrakcií v Bhutáne. Toto posvätné miesto sa nachádza na skalnom útese vo výške 900 metrov nad údolím Paro. Pre prístup k monastieru je potrebné prejsť strmé treky, ktoré môžu byť výzvou pre turistov.

Počas augusta sa Paro Taktsang stáva ešte dôležitejším miestom, keďže sa tu koná slávnostný festival na počesť Guru Rinpochého, zakladateľa tantrickej školy buddhizmu v Bhutáne. Tento festival je zosobnením kultúrnych tradícií a náboženskej zbožnosti Bhutánskych obyvateľov.

Počas festivalového obdobia sa môžete tešiť na rôzne druhy aktivít a súčastí, ako napríklad tradičné tance, hudbu, bohatú kultúru a náboženské obrady. Ľudia z celej krajiny sa zhromažďujú, aby sa zúčastnili týchto slávnostných osláv.

Okrem nadšených návštevníkov a miestnych obyvateľov, Paro Taktsang Festival je tiež známy pre svoje zaujímavé počasie. Bhután je známy svojou významnou geografickou polohou, ktorá sa prejavuje výraznými rozdielmi v teplote a zrážkach počas roka.

Počas festivalového obdobia v auguste, Bhután zažíva monzúnové obdobie. Monzúnové dažde prichádzajú z Indického oceánu a prinášajú so sebou hojné zrážky a občasné búrky. Počas týchto mesiacov sa môžete očakávať až 80% zrážok, čo môže mať vplyv na organizáciu festivalu.

Aj keď dažde môžu predstavovať nevýhodu pre turistov, tiež prispievajú k vytvoreniu očarujúcej atmosféry a zelenej krajiny. Bhután je známy svojimi nádhernými horskými scenériami a zelenými údoliami. Počas monzúnového obdobia môžete očakávať, že tieto scenérie budú ešte nádherné a plné života.

Vzhľadom na dažde a budhistickú vieru, že zrážky prinášajú šťastie, môžu miešať návštevníci mať možnosť vidieť aj niektoré tradičné obrady, ktoré zahŕňajú modlitby za dobré počasie a rodinnú pohodu.

Paro Taktsang Festival je pre návštevníkov jedinečným zážitkom. Napriek nepredvídateľnému počasiu v tomto období, návrat do Bhutánu ponúka možnosť preskúmať jedinečnú kultúru a tradičné festivaly v nádhernom a zelenom prostredí Himalájskych hôr. Ak ste ochotní vystaviť sa občasným dažďom, mohli by ste zažiť jedinečný festival a nádherné miesto, ktoré je Paro Taktsang.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky