Objavte lety za najlepšie ceny

Bhután Punakha

Počasie Bhután Punakha


Bhután, malý horský kráľovský štát nachádzajúci sa v južnej Ázii, je známy svojou krásnou prírodou a unikátnym kultúrnym dedičstvom. Jeho hlavným mestom je Thimphu, no Punakha je historické a bývalé hlavné mesto Bhutánu a je tiež jedným z najdôležitejších miest v krajine.

Punakha, ležiaca v doline Paro Chhu a Mo Chhu, je známa pre svoje nádherné panoramatické výhľady na himalájske hory a krásne kláštory. Táto oblasť je významná aj z hľadiska počasia.

Punakha sa nachádza vo vnútrozemí Bhutánu a preto sa teploty v tejto časti krajiny pohybujú v podstate po celý rok medzi 15-30 °C.

Leto (jún - august) je obdobím monzúnového obdobia v Bhutáne. V Punakhe to znamená, že táto oblasť má veľké množstvo zrážok a občasné dažde počas tohto obdobia. Teploty sú však stále príjemné a pohybujú sa okolo 20-25 °C. Monzúnové zrážky prispievajú k bohatej zelene a prekrásnym kvetinovým poliam v okolitých údoliach. Toto obdobie je ideálne pre miestnych farmárov, ktorí tu pestujú obilniny a zeleninu, vzhľadom na pravidelné zrážky.

Jeseň (september - november) je považovaná za najlepšiu sezónu pre návštevu Punakhy. Teploty sú stále príjemné a pohybujú sa od 15-25 °C. Toto obdobie je tiež charakterizované jasnou oblohou a nízkou vlhkosťou vzduchu, čo poskytuje nádherné výhľady na okolité hory a údolia.

Zima (december - február) v Punakhe prináša chladnejšie teploty, ktoré sa pohybujú okolo 10-15 °C. V zime je tu možnosť aj prehánok a občasných snehových zrážok, najmä vo vyšších nadmorských výškach Himalájí. Zároveň však zimné mesiace prinášajú aj slnečné a jasné dni, čo ponúka skvelé príležitosti pre turistov, ktorí chcú vidieť Zimný palác, súčasný sídlo kráľa Bhutánu.

Jar (marec - máj) je obdobím, keď sa po zime začína otepľovať a teploty sa zvyšujú na príjemných 15-25 °C. Toto obdobie je ideálne pre návštevu Punakhy, keďže prichádza jarná kvetina a údolia sú plné kvetov, čo vytvára pôsobivú farebnú paletu. Taktiež je to obdobie festivalov, kedy miestni obyvatelia oslavujú svoje tradície a kultúru.

Punakha je oblasťou, ktorú si treba užiť počas celého roka. S jej krásnymi výhľadmi a unikátnou atmosférou je táto oblasť jedným z najfascinujúcejších miest v Bhutáne. Nech sa rozhodnete navštíviť Punakhu kedykoľvek, vždy sa vám ponúkne niečo jedinečného a nezabudnuteľného.


Ubytovanie Bhután Punakha


Punakha je malebné mesto v Kralovstve Bhutánu, nachádzajúce sa v údolí na západnom okraji krajiny. Jeho krásne priestranstvo a bohatá kultúrna história ho robia populárnym cieľom turistov z celého sveta. Okrem toho, Punakha ponúka aj širokú škálu ubytovacích možností, ktoré zabezpečia pohodlný a príjemný pobyt pre návštevníkov.

V Punakhe nájdete ubytovanie pre rôzne typy cestovateľov a rozpočty. Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých prvotriednych hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú v krásnej prírodnej scenérii. Tieto hotely poskytujú špičkové služby a ponúkajú moderné izby so všetkými plne vybavenými zariadeniami. Mnohé z nich majú tiež špičkové reštaurácie, kde si môžete vychutnať autentickú bhutánsku kuchyňu.

Pre tých, ktorí preferujú tradičnejšie formy ubytovania, sú v Punakhe k dispozícii aj rodinné penzióny a hostely. Tieto ubytovacie zariadenia vám umožnia zažiť autentickú bhutánsku kultúru a ponúkajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie. Mnohé z týchto penziónov sa nachádzajú v historických budovách a majú špeciálnu atmosféru a charakter. Majitelia vám s veľkou radosťou poskytnú nádherný pohľad na domácu kultúru a tradície.

Ak ste prírodovedec alebo dobrodruh, môžete zvážiť aj pobyt v kempoch v prírode. Bhután je známy svojimi národnými parkmi a úchvatnou prírodou, a tak tento druh ubytovania vám umožní byť blízko k prírode a zažiť okamihy s jej divými zvieratami a scenériou. Kempy sú dobre vybavené a ponúkajú všetky potrebné zariadenia, vrátane spoločných oblastí a jednoduchých, ale pohodlných stanov.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si zvolíte, Punakha vám ponúka skvelý základ, odkiaľ môžete objavovať okolité atrakcie. Punakha sa pýši niekoľkými historickými pamiatkami, ako napríklad Palác Dzong, ktorý bol kedysi hlavným sídlom Bhutánskeho kráľovstva. Taktiež môžete navštíviť slávny Kláštor Chimi Lhakhang, známy aj ako Kláštor Neplodnosti, ktorý je obľúbeným miestom pre pútnikov a turistov.

V Punakhe si môžete tiež užiť aktivity ako turistika, rafting a prechádzky po prírode. Okrem toho, môžete navštíviť jednu z mnohých trhových uličiek v meste, kde si môžete zakúpiť tradičné remeslá a suveníry.

Ak plánujete cestu do Bhutánu, nezabudnite zahrnúť Punakhu do svojho itinerára. Jeho krása, bohatá história a široká ponuka ubytovacích zariadení vám umožnia zažiť autentický Bhutánský životný štýl a zároveň si užiť prírodu a pamiatky tejto krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Punakha


1. Kde sa nachádza Bhután Punakha?
Bhután Punakha sa nachádza v Bhutáne, krajine v Ázii.

2. Aké je hlavné mesto Bhutánu Punakha?
Hlavným mestom Bhutánu Punakha je Thimphu.

3. Ako sa dostať do Bhutánu Punakha?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Bhutánu Punakha, je letecky do medzinárodného letiska v Thimphu a potom pokračovať cestou alebo autobusom do Punakhy.

4. Aké sú známe atrakcie v Bhutáne Punakha?
Medzi známe atrakcie v Bhutáne Punakha patria Punakha Dzong, Khamsum Yuelley Namgyal Chorten, Punakha Dzong Suspension Bridge, Chimi Lhakhang a Sangchhen Dorji Lhuendrup Lhakhang národný park.

5. Ako je počasie v Bhutáne Punakha?
Počasie v Bhutáne Punakha je zväčša chladné a suché s miernymi teplotami v lete a chladnými a suchými zimami. Letné teploty sa pohybujú medzi 25°C a 30°C, zatiaľ čo zimné teploty môžu klesnúť pod bod mrazu.

6. Aký je hlavný jazyk v Bhutáne Punakha?
Hlavným jazykom v Bhutáne Punakha je dzongkha, ktorý je tiež úradným jazykom Bhutánu.

7. Aká je miestna mena v Bhutáne Punakha a je možné používať iné meny?
Miestnou menou v Bhutáne Punakha je bhutánsky ngultrum (BTN). Pri niektorých príchodoch možno prijať aj indickú rupee.

8. Aká je najlepšia doba na návštevu Bhutánu Punakha?
Najlepšie obdobie na návštevu Bhutánu Punakha je od marca do mája a od septembra do novembra, keď je počasie jasné a teploty sú príjemné.

9. Čo si so sebou vziať na návštevu Bhutánu Punakha?
Na návštevu Bhutánu Punakha by ste mali so sebou vziať teplé oblečenie, pohodlnú obuv, opaľovací krém, repelent, dáždnik a fotoaparát.

10. Aké sú miestne jedlá v Bhutáne Punakha?
V Bhutáne Punakha sa podávajú rôzne jedlá, ako napríklad ema datsi (štipľavá chilli paprička s syrom), momo (tíbetanské knedle), phaksha paa (mäso s kyslou kapustou) a dal bhat (ryža s omáčkou).


Dovolenka Bhután Punakha


Bhután je malá ázijská země, která leží mezi Čínou a Indií. Tato země je známá pro své přírodní krásy a unikátní kulturu a tradice. Pokud hledáte klidné místo k odpočinku a relaxaci, Pak Bhután rozhodně stojí za návštěvu.

Pokud jste plánovali dovolenou v Bhutánu, jedno z míst, které byste neměli vynechat je Punakha. Nachází se v údolí řeky Mo, a je druhým nejstarším městem v Bhutánu. Toto místo je známo pro své krásné scenérie a buddhistické kláštery a chrámy.

Punakha také hostí Punakha Dzong, což je největší Dzong v Bhutánu. Dzong je pevnost, která také slouží jako místní správce. Zde se můžete projít historickou architekturou a užít si nádherné pohledy na okolní krajiny.

Turisté také rádi navštěvují Punakha za jeho krásnými zahradami a květinovými polemi. Zde můžete vidět různé druhy rostlin, a užít si krásný výhled na krajinu. Můžete také vyzkoušet tradiční bhutánské jídlo v místních restauracích.

Pokud jde o ubytování, Punakha má řadu možností od luxusních hotelů po levné hostely. Můžete zde najít ubytování, které vyhovuje vašemu rozpočtu a potřebám.

Pokud jste připraveni oživit svou duši a zážít krásy Bhutánu, Punakha je zcela určitě místem, které byste měli navštívit. Toto místo vám nabídne nezapomenutelné zážitky, které osvěží vaše tělo i mysl.


Letenka Bhután Punakha


Bhután, známy ako "Krajina šťastia", je jedinečné miesto v Ázii, ktoré mnohí cestovatelia ešte stále nepoznajú. Bhután je rajom neporušenej prírody, pokojných kláštorov a fascinujúcej kultúry. Ak plánujete navštíviť toto pôsobivé miesto, určite váš výlet nezabudnite uzatvoriť aj letenkou do hlavného mesta Punakha.

Punakha je bývalé hlavné mesto Bhutánu a nachádza sa v doline, medzi riekami Pho Chu a Mo Chu. Toto miesto láka návštevníkov svojou bohatou históriou, kultúrnym dedičstvom a úžasnou prírodou. Kým v Paro, hlavnom meste Bhutánu, nájdete najvyšší a najznámejší kláštor Taktsang, v Punakhe môžete navštíviť veľmi dôležitý a historicky významný kláštor – Punakha Dzong.

Punakha Dzong, alebo známy tiež ako Dzong "Palác šťastia", je jedným z najimpresívnejších kláštorov v Bhutáne. Tento nádherný budhistický kláštor bol postavený v 17. storočí a je sídlom významného lamaistického opata. Punakha Dzong je obklopený kvetmi a ovocnými stromami, čo poskytuje nádherné prostredie na prechádzky a meditácie. Jeho architektúra je jedinečná a vytvára fascinujúce prepojenie medzi náboženstvom a prírodou.

Okrem návštevy Punakha Dzongu, v Punakhe je aj množstvo ďalších miest, ktoré určite stojí za návštevu. Medzi ne patrí napríklad Chimi Lhakhang, kláštor zasvätený svätému lamanovi Drukpa Kunleyovi, známy aj ako "Divoký jeden". Legendy hovoria, že tento svätý muž bol schopný vykonať zázraky a požehnať ženy neplodné. Mnoho párov prichádza do tohto kláštora, aby požiadali o jeho požehnanie na splnenie svojich rodinných prianí.

Okrem kláštorov je Punakha tiež obklopená nádhernou prírodou. Môžete sa ísť prejsť po krásnej doline Medzinárodnej cesty (Dochula Pass) a obdivovať panoramatický výhľad na pohorie Himaláje. Počas jarných mesiacov tu môžete pozorovať aj hory pokryté kvetmi rododendronov. Punakha je tiež domovom množstva fauny a flóry, ako sú napríklad vzácne opice Rhesus.

Keďže Punakha je menej známa destinácia, nie je tu veľký turistický ruch, takže si môžete naozaj užiť pokoj a pohodu. Miestna kultúra a tradície sú v Punakhe stále veľmi silné a cestovatelia majú jedinečnú príležitosť spoznať autentický život miestnych obyvateľov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bhután, nezabudnite zahrnúť Punakhu do svojich plánov. Letenka do tohto nádherného miesta je prvým krokom k objaveniu kúzelného sveta "Krajiny šťastia". Ponorte sa do bohatej histórie, kultúry a prírodného dedičstva tohto úžasného miesta a zažite nezabudnuteľný zážitok.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky