Objavte lety za najlepšie ceny

Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park

Letenka Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko ponúka množstvo miest, ktoré stoja za návštevu. Ak sa zaujímate o prírodu a chcete sa vydať na výlet spojený s turistikou, určite by ste nemali vynechať návštevu Belovezhskej pushchy - jediného prírodného parku Bieloruska, ktorý je súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Belovezhska pushcha sa nachádza na hranici Bieloruska a Poľska. Pokrýva až 1500 km² a je domovom unikátnych druhov rastlín a živočíchov. V parku žijú bizóny, medvede, vlky, rysy, srnky a mnoho ďalších druhov. Vďaka svojej jedinečnosti bola Belovezhska pushcha zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Návšteva Belovezhskej pushchy sa neobmedzuje len na turistické prechádzky. Najznámejšou časťou parku je starobylý les, ktorý nájdete v jeho strednej časti. Mnohé z týchto stromov majú stovky rokov a sú autentickým zdrojom histórie a kultúry Bieloruska.

K dispozícii sú rôzne trasy pre turistov. Pre tých odvážnejších je možné prejsť sa na koči po parku a vidieť tak nevídanú krajinu zo zblízka. Pre tých, ktorí sa trpia výškou, je k dispozícii prehliadka parku z vtáčej perspektívy pomocou lanovky. Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek aktivitu, určite budete mať neobyčajné zážitky.

Ak si plánujete návštevu Belovezhskej pushchy na určitý termín, určite si pripravte dostatok času na to, aby ste si mohli vychutnať všetko, čo park ponúka. Najlepšie je vybrať sa sem v lete, keď sú dni dlhé a návštevnosť parku je vysoká. Okrem toho tu nájdete aj mnoho upokojujúcich jezír a nádrží, ktoré sú ideálne na plávanie a slnenie sa.

Ak sa chystáte na návštevu Bieloruska, určite nevynechajte návštevu Belovezhskej pushchy. Je to skutočne jedinečné miesto, ktoré vám umožní objaviť krásu prírody, ktorá je v súčasnosti bežne nedostupná. S touto návštevou si určite nazbierate množstvo krásnych spomienok a zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Tu je zoznam niektorých najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa národného parku Belovežskaya Pushcha v Bielorusku:

1. Aká je poloha Belovežskej Pushče a ako sa tam dostanem?
Belovežská Pushča sa nachádza v Západnom Bielorusku, pri hraniciach s Poľskom. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je cez hlavné mestá Bieloruska, Minsk a Brest, odkiaľ je možné cestovať vlakom, autobusom alebo automobilom.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Belovežskej Pushče?
Hlavnou atrakciou v národnom parku Belovežskaya Pushcha je ochranná oblasť pre bieloruského Zubra, ktorý je známy ako symbol Bieloruska. Návštevníci si môžu prezerať tieto vzácne zvieratá v prírode a dokonca sa môžu aj zúčastniť sledovania Zubrov v ich prirodzenom prostredí. Okrem toho park ponúka aj prekrásne lesy, jazera, traily na turistiku a cyklotrasy.

3. Môžem sa tam ubytovať? Ak áno, aké sú dostupné možnosti ubytovania?
Áno, v Belovežskej Pushči je niekoľko možností ubytovania. Park má hotel a hostely pre rôzne cestovateľské rozpočty. Okrem toho je tiež možné si prenajať chalupy alebo chatky v blízkom okolí parku.

4. Aké aktivity sú dostupné pre návštevníkov Belovežskej Pushče?
Návštevníci parku majú možnosť prieskumu lesa a sledovania zvierat na turistických trasách. Okrem toho je tu aj možnosť piknikovania, rybolovu, cyklistiky a jazdenia na koni.

5. Musím si zabezpečiť sprievodcu po parku?
Nie je povinné mať sprievodcu po parku, ale pre niektoré aktivity, ako je sledovanie Zubrov, môže byť prítomnosť skúseného sprievodcu veľmi užitočná. Okrem toho sú sprievodcovia prehliadok k dispozícii v niektorých jazykoch, vrátane angličtiny.

6. Aké sú otváracie hodiny parku?
Park Belovežskaya Pushcha je otvorený pre návštevníkov dennodenne, vrátane víkendov a sviatkov. Otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia, preto je najlepšie skontrolovať aktuálne informácie na oficiálnej webovej stránke parku.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Belovežskej Pushče. Ak máš ďalšie otázky alebo potrebuješ ďalšie informácie, odporúčam kontaktovať priamo národný park alebo jeho služby pre návštevníkov.


Počasie Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Belovezhskaya Pushcha National Park je jeden z najväčších národných parkov v Bielorusku. Nachádza sa na hraniciach Bieloruska a Poľska a je známy predovšetkým svojou bohatou faunou a flórou.

Tento národný park je domovom pre množstvo vzácnych druhov, vrátane bieloruského bizóna, ktorý je symbolom parku. Bizóni sú najväčšími suchozemskými cicavcami v Európe a ich počet je pravdepodobne najvyšší práve v Belovezhskaya Pushcha. Okrem bizónov môžete v parku stretnúť aj rôzne druhy jelena, diviakov, bobry a mnoho ďalších zvierat.

Počasie v Belovezhskaya Pushcha národnom parku sa líši v závislosti od ročného obdobia. Leto je teplé so strednou teplotou okolo 20 °C. Niektoré dni môžu byť dosť horúce, ale väčšinou je vzduch príjemný a teplota je primeraná pre vonkajšie aktivity. V zime je v parku chladno, s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Sneženie je pomerne časté, čo pridáva k pôvabu parku a poskytuje dokonalé prostredie pre zimné športy, ako je lyžovanie a sánkovanie.

Jeseň a jar sú v parku pomerne mierne, ale teploty sa môžu výrazne meniť. Na jar sa park prebúdza ku kráse s kvitnúcimi kvetmi a zvukom vtákov, ktorí sa vrátia po zimovaní. Jesenný obraz je často farebný a živý, s lístím stromov meniacim farbu na jasné oranžové, žlté a červené odtiene.

Vďaka svojej polohy na hranici Poľska a Bieloruska môže počasie v parku byť vplyvované obežnými systémami z rôznych smerov. Z tohto dôvodu môžu byť často miestne búrky a dažde, ale väčšinou sú krátkodobé a nepredstavujú väčšie problémy pre návštevníkov.

Ak plánujete návštevu Belovezhskaya Pushcha National Park, nezabudnite si so sebou priniesť vhodné oblečenie a obuv v závislosti od ročného obdobia. Park ponúka množstvo turistických trás a chodníkov, na ktorých môžete objavovať krásy prírody a stretnúť mnohé zaujímavé zvieratá.

Národný park Belovezhskaya Pushcha je miestom, kde sa môžete stratiť v prírodnom svete Bieloruska. Jeho bohatá fauna a flóra spolu s rôznorodými ročnými obdobiami vytvárajú jedinečné a nádherné prostredie, ktoré si zaslúži navštíviť. Bez ohľadu na počasie, tento národný park ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto sa sem rozhodne vydať.


Dovolenka Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko, krajina východnej Európy, je známe svojou nádhernou prírodou a bohatými lesmi. Medzi najnavštevovanejšie miesta v Bielorusku patrí Belovehskaya Pushcha National Park, ktorý je jedným z najstarších a najväčších pralesov v Európe. V tomto článku sa zamyslíme nad tým, prečo by ste mali zvážiť dovolenku v tomto ohromujúcom národnom parku.

Belovehskaya Pushcha National Park sa nachádza na hraniči Bieloruska s Poľskom, a je zapsaný na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Park je známy svojou rozmanitosťou flóry a fauny a je domovom mnohých vzácnych druhov.

Návštevníci parku majú možnosť vidieť niektoré vzácne druhy živočíchov, vrátane európskeho bizóna, ktorý je nielen symbolom parku, ale aj jedným z jeho najdôležitejších ochranných druhov. Okrem toho môžete tiež nájsť rysy, rysy, losy a mníchov.

Rôznorodosť rastlín v parku je takisto ohromujúca. Park je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín vrátane guľôčky poľnej, ktorá je endemická pre túto oblasť.

Belovehskaya Pushcha ponúka nie len nádhernú prírodu, ale aj možnosti pre rôzne aktivity. Môžete si urobiť prechádzku po prekrásnych chodníkoch a obdivovať krásu prírody. Pre tých dobrodružnejších návštevníkov sú k dispozícii rôzne cyklotrasy a prechádzky na koni.

Okrem toho je možné absolvovať aj safari vo vyše tridsiatich kilometrov dlhých dierach v parku. Tieto sú jedinečnou skúsenosťou, ktorá vám umožní bližšie sa dostať k životu a prostrediu divochov.

Park tiež ponúka možnosti ubytovania v bezprostrednej blízkosti prírody. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami, vrátane hotelov, chatiek a táborov. Ubytovanie v parku je skvelým spôsobom, ako stráviť čas s rodinou alebo priateľmi a užiť si prírodu vo všetkej jej kráse.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Belovehskaya Pushcha National Park, nebudete sklamaní. Tento národný park ponúka jedinečnú prírodnú scenériu, vzácnu faunu a flóru a množstvo aktivít, ktoré vám pomôžu prepojiť sa s prírodou. Nech už ste milovníkmi prírody, dobrodružstiev alebo jednoducho hľadáte pokoj a oddych, tento park je pre vás ideálnym miestom. So svojou historickou hodnotou a jedinečnou prírodou ponúka Belovehskaya Pushcha nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá vám umožní uniknúť z každodenného uponáhľaného sveta.


Ubytovanie Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko, bajková krajina východnej Európy, ponúka množstvo prírodných krás a unikátnych miest na objavovanie. Jedným z takýchto miest je Belovezhskaya Pushcha National Park, známy svojím nádherným ubytovaním a úchvatnou prírodou.

Belovezhskaya Pushcha National Park je jeden z najväčších pralesov v Európe a zároveň jedným z najstarších na svete. Patrí na UNESCO zoznam svetového dedičstva od roku 1992 a ponúka návštevníkom veľa možností na turistiku, cykloturistiku a prírodné poznávanie.

Ak hľadáte jedinečnú skúsenosť, ponúka Belovezhskaya Pushcha National Park ubytovanie priamo v pralese. Táto možnosť vám umožní stráviť noc priamo v objatí prírody a prežiť úplne nový zážitok.

Existujú rôzne typy ubytovania v pralese, vrátane chatiek a chatiek na stromoch. Môžete si vybrať medzi tradičnými chatkami so špalkom a ohnískom, ktoré vám umožnia zažiť pravú bieloruskú pohostinnosť a kultúru, alebo vzdušné chatky, kde budete mať úplné súkromie a nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Okrem ubytovania v pralese ponúka Belovezhskaya Pushcha National Park aj ďalšie možnosti ubytovania vo svojej blízkosti. Nachádza sa tu niekoľko hotelov a penziónov, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si pokojnú atmosféru parku.

Počas vášho pobytu v Belovezhskaya Pushcha National Park nezabudnite využiť príležitosť na preskúmanie jeho krás a jedinečnej fauny a flóry. Prírodní sprievodcovia vás môžu viesť po chodníkoch medzi stromami a zdieľať s vami informácie o jedinečných rastlinách a živočíchoch, ktoré sa v parku nachádzajú.

Ak sa rozhodnete stráviť noc v Belovezhskaya Pushcha National Park, odporúča sa vám zobrať so sebou dostatočné zásoby jedla a vody. Park sa nachádza vo vzdialenom a neobývanom území, kde nie je ľahko prístupná obchodná infraštruktúra.

Vstup do parku je obmedzený a vyžaduje povolenie, ktoré by ste mali získať vopred. Je to kvôli ochrane prírody a minimalizácii vplyvu ľudí na túto jedinečnú oblasť.

Belovezhskaya Pushcha National Park je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a tých, ktorí hľadajú únik z rušného mestského života. Ubytovanie priamo v pralese vám umožní prežiť jedinečnú skúsenosť a oddýchnuť si od každodenného stresu.

Ak plánujete navštíviť Bielorusko, nezabudnite zahrnúť Belovezhskaya Pushcha National Park do svojho zoznamu miest, ktoré chcete vidieť. Toto jedinečné miesto vám ponúka príležitosť zažiť prirodzenú krásu a dobrodružstvo, aké nikde inde nenájdete.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky