Objavte lety za najlepšie ceny

Bielorusko Braslav Lakes National Park

Počasie Bielorusko Braslav Lakes National Park


Bielorusko, krajina bohatá na prírodu, ponúka veľa miest pre milovníkov outdoorových aktivít. Jedným z najkrajších prírodných rezervácií v krajine je Braslavské jazera, národný park nachádzajúci sa v severozápadnej časti Bieloruska. Tento park sa vyznačuje nádhernými jazerami, čistou prírodou a fascinujúcimi historickými miestami. V tomto článku sa pozrieme na počasie, ktoré by ste mohli očakávať v tomto fantastickom národnom parku.

Brazlav Lakes National Park leží v údolí medzi riekami Dvina a Zapadna Palata. Jeho položenie v severozápadnej časti Bieloruska znamená, že konečné počasie je podobné ako v okolitých krajnách, ako sú Lotyšsko a Litva. Oblasť má kontinentálne podnebie so studenými a dlhými zimami a teplými, niekedy horúcimi letami.

Zima v Braslavskom národnom parku je extrémne chladná. Teploty sa často pohybujú pod bodom mrazu, pričom teploty často klesajú na -20 ° C a ešte nižšie. Sneženie je bežné a krajinu pokrýva hrubá vrstva snehu. Táto sezóna je ideálna pre milovníkov zimných športov, ako je lyžovanie a korčuľovanie na zamrznutých jazerách. Doporučuje sa však mať pri sebe vrstvy teplej odev a dostatočnú ochranu pred chladom.

Jarná sezóna v parku je krásna, keď sa príroda prebúdza z dlhej zimy. Teploty začínajú stúpať a suchšie dni sa striedajú s občasnými dažďami. V tomto období je park žiarivý, kvety kvitnú a lesy sa opäť zelenajú. Teploty sa pohybujú od 10 ° C do 20 ° C, čo je ideálne pre peší turizmus a výlety na lodičkách po jazerách.

Letné mesiace v braslavskom národnom parku sú teplé a slnečné. Teploty sa môžu pohybovať od 20 ° C do 30 ° C, čo znamená, že je to ideálny čas na objavovanie parku a jeho okolia. Milovníci vodných športov môžu využívať azure jazerá, ktoré sú obklopené zelenými lesmi. Vo vodách parku sa často objavujú vlny tepla, takže nezabudnite mať pri sebe dostatok zavlažovania a slnečného krému.

Jeseň v braslavskom národnom parku je obdobím farieb, keď sa listy stromov menia na odtiene zlatej, oranžovej a červenej. Teploty sa začínajú ochladzovať, pričom denné teploty sa pohybujú od 5 ° C do 15 ° C. Toto je ideálny čas na prechádzky po lesoch a pozorovanie zmeny prírody.

Ako môžete vidieť, Braslavské jazera National Park ponúka svojim návštevníkom rôzne počasie v priebehu roka. Nech už plánujete návštevu v zime, jari, lete alebo na jeseň, určite nebudete sklamaní.


Ubytovanie Bielorusko Braslav Lakes National Park


Bielorusko, krajina bohatá na prírodné krásy a národné parky, ponúka návštevníkom veľa možností pre príjemný pobyt v prírode. Jedným z najobľúbenejších miest je Braslavské jazera, národný park, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti krajiny. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o nádherné výhľady na jazerá a pokojnú atmosféru, je ubytovanie v Bieloruskom národnom parku Braslavské jazera ideálnou voľbou.

Braslavské jazera sú súčasťou Veľkého jazera Braslavského povodia a tvoria komplex viac ako 30 jazier a labuťových erozijných uvalov. Tento región je jedným z najväčších jazerných komplexov v Európe a zahŕňa v sebe jazerá s neobyčajnou čistotou vody a unikátnymi biotopmi. Národný park Braslavské jazera je domovom mnohých druhov vtákov, rýb a zvierat, a ponúka návštevníkom nespočetné možnosti pre pozorovanie vtákov, rybolov, turistiku a iné outdoorové aktivity.

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v tomto národnom parku, môžete si vybrať z rôznych možností ubytovania. V okolí parku nájdete niekoľko penziónov, súkromných chatiek a kempov. Mnoho z nich je situovaných priamo pri jazerách, čo umožňuje návštevníkom prežívať prírodu zblízka a zažívať nádherné východy slnka a západy slnka.

Penzióny a chaty v tejto oblasti ponúkajú pohodlné ubytovanie pre turistov s rozličnými požiadavkami. Môžete si vybrať medzi jednoduchšími chalupami so základným zariadením alebo luxusnejšími penziónmi, ktoré poskytujú kompletnú stravu a vybavenie. Väčšina z nich má prístup k internetu a moderným zariadeniam, čo umožňuje návštevníkom komfortné prostredie aj uprostred prírody.

Národný park Braslavské jazera ponúka aj možnosť stanovania pre tých, ktorí uprednostňujú táborovanie. V okolí jazier sú vyhradené stanoviská s pitnou vodou a spoločnými toaletami. Stanovanie je skvelou voľbou pre dobrodružnejších turistov a rodiny s deťmi, ktorí chcú zažiť jedinečný pocit spánku pod hviezdami.

Okrem ubytovania v bieloruskom národnom parku Braslavské jazera, návštevníci majú tiež prístup k rôznym aktivitám a atrakciám. Môžete si požičať vodné bicykle alebo člny a preskúmať jazerá z vody, alebo si vybrať niektorú z turistických trás a objavovať okolitú prírodu. Národný park tiež ponúka organizované výlety a exkurzie s miestnymi sprievodcami, ktorí vás naučia viac o faune, flóre a histórii tohto jedinečného regiónu.

Ubytovanie v bieloruskom národnom parku Braslavské jazera je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú zažiť pokoj a prírodu v jednom z najkrajších regiónov Bieloruska. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusnejšie penzióny alebo táborenie, určite nebudete sklamaní z výhľadov, pohodlia a aktivít, ktoré tento národný park ponúka. Navštívte Braslavské jazera a zažite krásy prírody, ktoré vám budú dlho v pamäti.


Letenka Bielorusko Braslav Lakes National Park


Bielorusko je krajina bohatá na prírodné krásy a národné parky, medzi ktorými patrí aj Braslavské jazerá. Tento národný park sa nachádza v severozápadnej časti Bieloruska a ponúka návštevníkom úchvatné scenérie a bohatstvo biodiverzity.

Ak chcete cestovať do tohto malebného kúta Bieloruska, je najlepšie zaobstarať si letenku do Bieloruska a navštíviť mesto Braslav. Mesto sa nachádza len asi 250 km od Minska, hlavného mesta Bieloruska, a je ideálnym východiskovým bodom pre návštevu národného parku.

Po príchode do mesta Braslav si môžete prenajať auto alebo využiť miestny dopravný systém, aby ste sa dostali do Braslavských jazier. Národný park sa rozprestiera na ploche 69 000 hektárov a tvorí ju viac ako 30 jazier. Jazera s najkrajším výhľadom a prístupom pre turistov sú Strusto, Drivyaty a Snudy.

V národnom parku sú dostupné rôzne možnosti, ak chcete utfittovať a užiť si prírodné krásy. Môžete si prenajať kajaky alebo člny a preskúmať okolité jazerá, ktoré sa prelínajú zozerami. Tí, ktorí majú radi rybolov, si môžu zakúpiť povolenie a vyskúšať si svoje zručnosti v jazere Sože.

Okrem toho, Braslavské jazerá sú domovom pre mnoho druhov zvierat a rastlín. V parku sa nachádza veľké množstvo vtákov, vrátane vzácnych druhov, ako sú obrovníky a orly belasé. V letných mesiacoch môžete tiež natrafiť na bohato kvitnúce lúky a rastlinné druhy, vrátane mnohých druhov orchideí.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, mohli by ste navštíviť aj miestne múzeum v meste Braslav, kde sa dozviete viac o histórii regiónu a jeho bohatej kultúrnej dedičine.

Národný park Braslav Lakes ponúka návštevníkom unikátnu príležitosť vidieť a preskúmať bieloruský vidiek. Je to ideálne miesto na oddych a zrelaxovanie sa od ruchu veľkých miest. Bez ohľadu na to, či ste milovníkom prírody, rybolovom alebo jednoducho hľadáte pokojné miesto na relaxáciu, letenka do Bieloruska a návšteva Braslavských jazier je určite stojí za to.


Dovolenka Bielorusko Braslav Lakes National Park


Bielorusko - Tajomstvá v Braslav Lakes National Park

Ak hľadáte prírodu, ktorá vás ohromí svojou krásou a pokojom, Braslav Lakes National Park v Bielorusku je miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Táto dovolenka vás prenesie do úplne iného sveta, kde sa môžete pohrať s prírodou a objaviť jej tajomstvá.

Braslav Lakes National Park sa nachádza na severe Bieloruska a je jedným z najviac fascinujúcich miest k obdivovaniu množstva sladkovodných jazier, malých riek, rašelinísk a nekonečných lesných oblasti. Rozloha 695 km² poskytuje dostatok priestoru pre prieskum a objavenie nových skvostov prírody.

Jazera sú hlavným ťahákom parku. Ich počet je tak veľký, že je ich takmer 30 – a vďaka tomu si Braslav Lakes National Park získal prezývku "krajina tisícich jazier". Každý z nich má svoje vlastné čaro a osobitosť, od hĺbky farieb až po kryštáľovo čistú vodu. Okrem toho sú tieto jazera domovom pre množstvo vzácnych druhov vtákov a iných živočíchov, ktoré môžete pozorovať pri číhajúcej na brehu.

Keď navštívite Braslav Lakes National Park, nezabudnite si vziať skúter a preskúmať jeho rozmanitú prírodu. Môžete si prenajať loď alebo sa vydať na ryby a vychutnať si pohľad na okolitý pokoj a ticho. Ak preferujete pešiu turistiku, park ponúka množstvo vyznačených chodníkov, ktoré vedú cez šumivé lesy a okolo jazier.

Je tu však oveľa viac, čo Braslav Lakes National Park ponúka. Môžete navštíviť zámky, ako napríklad zámok Dynkovo a vidieť jeho pozoruhodnú architektúru zo stredoveku. Okrem toho môžete ochutnať miestne špeciality, ako je tradičný bieloruský chlieb - "palunčyki" a tiež si kúpiť typický ľudový umelecký remeselný tovar.

Ak hľadáte prírodné krásy a unikátne zážitky, Braslav Lakes National Park v Bielorusku je ideálnym miestom na dovolenku. Jeho nádherným jazerám, rozmanitým druhom rastlín a živočíchov, a neustále meniacim sa krajinným výhľadom vás určite nadchne. Takže si vezmite vreckový rozpočet a vyrazte na cestu do tejto prírodného raju.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Braslav Lakes National Park


1. Kde sa nachádza Bielorusko Braslav Lakes National Park?
Bielorusko Braslav Lakes National Park sa nachádza na severe Bieloruska, blízko mesta Braslav.

2. Ako sa dostanem do Bielorusko Braslav Lakes National Park?
Táto oblasť je prístupná autom, ako aj verejnou dopravou. Je možné prísť na miesto vlakom, autobusom alebo taxíkom.

3. Aké aktivity a atrakcie ponúka Bielorusko Braslav Lakes National Park?
V parku môžete vychutnať krásne jazerá, prechádzky po prírode, plavbu loďkou, rybolov, cyklistiku a turistiku. Taktiež si môžete pozrieť miestne divoké zvieratá a vtáky.

4. Aké sú vstupné poplatky do parku?
Vstupné poplatky do parku sa líšia v závislosti od typu aktivity a trvania návštevy. Informácie o vstupných poplatkoch sa môžete dozvedieť na oficiálnej webovej stránke parku.

5. Kde sa dá ubytovať v blízkosti parku?
V blízkosti parku sa nachádzajú rôzne turistické ubytovacie možnosti, vrátane hotelov, penziónov a chatiek. Odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny.

6. Existujú nejaké obmedzenia alebo pravidlá návštevy parku?
Áno, v parku platia určité pravidlá, ako napríklad zachovávanie čistoty a ochrany prírody. Je tiež povolené naháňať divoké zvieratá, zbierať rastliny alebo zanechávať ohniská bez povolenia.

7. Ak je potrebné, kde môžem nájsť záchytné stanice alebo zázemie?
Park poskytuje niekoľko záchytných staníc a zázemia pre návštevníkov, vrátane toalet, občerstvenia a informačného centra. Tieto zariadenia sú umiestnené na strategických miestach v parku.

8. Je možné v parku táboriť alebo stanovať?
Áno, je možné táboriť alebo stanovať v určených oblastiach v parku. Je však nevyhnutné získať povolenie od správy parku a dodržiavať stanovené pravidlá.

9. Existujú niektoré turistické trate alebo vedené túry v parku?
Áno, v parku sú k dispozícii rôzne turistické trate a vedené túry. Skúsení sprievodcovia vás môžu previesť najkrajšími časťami parku a poskytnúť informácie o miestnej faune a flóre.

10. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Bielorusko Braslav Lakes National Park?
Najlepšie obdobie na návštevu parku je od jari do jesene, keď je príroda plná zelene a teplé počasie je ideálne na aktivity na otvorenom. Zimná doba tiež ponúka svoje jedinečné kúzlo, najmä pre milovníkov zimných športov.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky