Objavte lety za najlepšie ceny

Bolívia Salar de Uyuni

Dovolenka Bolívia Salar de Uyuni


Bolívia je fascinujúca krajina nachádzajúca sa v srdci Južnej Ameriky. Je známa svojimi úchvatnými prírodnými scenériami a jedným z najznámejších miest, ktoré tento štát ponúka, je národná rezervácia Salar de Uyuni.

Salar de Uyuni je najväčším solným pláňom na svete. Rozkladá sa na ploche približne 10 582 kilometrov štvorcových a nachádza sa v nadmorskej výške takmer 3 700 metrov. Tento unikátny prírodný úkaz každoročne pritiahne tisíce turistov z celého sveta.

Návšteva Salar de Uyuni je cesta do iného sveta. Táto rozľahlá pláň je pokrytá vrstvou soli, ktorá vytvára dokonalé odrazy nebies. Počas obdobia dažďov sa pláň premení na obrovské zrkadlo, čo je jedno z najúžasnejších prírodných videní na svete.

Návštevníci majú možnosť prechádzať sa po tomto solnom mori a objavovať jeho jedinečné miesta. Práve tu sa nachádza aj zvláštne mesto Colchani, kde si môžete kúpiť suveníry vyrobené z soli alebo dokonca ubytovať v hoteli postavenom z tejto prírodnej suroviny.

Okrem solného plánu je v tejto oblasti možné navštíviť aj niekoľko sopečných ostrovov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Salar de Uyuni. Najznámejší z nich je ostrov Isla Incahuasi, ktorý je pokrytý kaktusmi a ponúka nádherný panoramatický výhľad na okolitú krajinu.

Neďaleko sa tiež nachádza sopka Tunupa, ktorej výstup je vábivým dobrodružstvom pre turistov. Na vrchole sopky sa nachádza jaskyňa, v ktorej môžete vidieť staré mumiu a zažiť atmosféru dávnych kultúr.

Salar de Uyuni ponúka aj možnosť sledovania slnka, ktoré vychádza alebo zapadá na tomto neuveriteľnom mieste. Je to skutočne jedinečný zážitok, ktorý si každý turista musí vyskúšať.

Ak sa plánujete vydať na dovolenku do Bolívie, návšteva Salar de Uyuni by mala byť nevyhnutnou súčasťou vašej cesty. Táto oblasť ponúka neskutočné scenérie, jedinečné prírodné úkazy a nezabudnuteľné zážitky. Buďte pripravení na to, že od tejto dovolenky si odnesiete nádherné fotografie a spomienky, ktoré vás budú sprevádzať celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Salar de Uyuni


1. Čo je Salar de Uyuni v Bolívii?
Salar de Uyuni je najväčšou solnou pláníou na svete, nachádzajúcou sa v Bolívii. Jej rozloha predstavuje asi 10 582 km².

2. Ako sa dostanem do Salar de Uyuni?
Najbežnejší spôsob, ako sa dostať do Salar de Uyuni, je leteckou cestou do La Pazu alebo Santa Cruz de la Sierra v Bolívii. Odtiaľ je možné pokračovať vnútroštátnym letom do mesta Uyuni, odkiaľ väčšina turistov vyráža na výlet do Salar de Uyuni.

3. Koľko stojí vstup do Salar de Uyuni?
Cena vstupu do Salar de Uyuni závisí od rôznych faktorov, vrátane toho, či vstupujete na výlet so skupinou alebo sám, akú dĺžku výletu si zvolíte, a aké služby si vyberiete. V priemere sa cena pohybuje okolo 150-300 USD na osobu.

4. Ako dlho trvá výlet do Salar de Uyuni?
Výlet do Salar de Uyuni môže trvať rôzne dlho, od jednodňových výletov po viacdňové túry. Väčšina turistov si vyberá štvordňový výlet, ktorý im umožňuje vidieť nielen Salar de Uyuni, ale aj okolité jazerá a iné prírodné krásy.

5. Aké sú hlavné atrakcie v Salar de Uyuni?
Hlavnými atrakciami v Salar de Uyuni sú samotné solné plániky, kde je možné vidieť jedinečné krajinné tvary vytvorené solou, a tiež okolité jazerá, ako napríklad Laguna Colorada a Laguna Verde. Ďalšou populárnou atrakciou je ostrov Incahuasi, kde rastú kaktusy.

6. Aké je vhodné obdobie na návštevu Salar de Uyuni?
Najlepším obdobím na návštevu Salar de Uyuni je obdobie sucha, ktoré sa pohybuje od apríla do novembra. Počas tohto obdobia je menšia pravdepodobnosť dažďov a všetky atrakcie sú ľahšie dostupné.

7. Je potrebné mať povolenie na vstup do Salar de Uyuni?
Áno, vyžaduje sa povolenie na vstup do Salar de Uyuni. Toto povolenie je možné získať buď priamo na mieste alebo prostredníctvom turistickej spoločnosti, s ktorou sa plánujete výlet uskutočniť.

8. Je potrebné si vziať so sebou špeciálnu výbavu alebo oblečenie?
Je odporúčané mať so sebou oblečenie do vrstiev, nakoľko teploty v Salar de Uyuni môžu byť pomerne chladné, najmä v noci. Taktiež je vhodné mať so sebou pohodlnú obuv, okuliare, opaľovací krém a dostatok tekutín.

Tieto otázky a odpovede by mali poskytnúť základné informácie o Salar de Uyuni v Bolívii. V prípade ďalších otázok odporúčam kontaktovať cestovnú agentúru alebo vyhľadať spoľahlivé zdroje informácií.


Letenka Bolívia Salar de Uyuni


Salar de Uyuni, čo v preklade znamená Salyr Uyuni, je jedno z najkrajších a najnevšednejších miest na Zemi. Nachádza sa v južnej časti Bolívie a je najväčším solným pláňom na svete. Toto úžasné miesto priláka každoročne tisíce turistov z celého sveta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Salar de Uyuni, budete mať možnosť zažiť jedinečné a nezabudnuteľné zážitky. Cestou do Bolívie budete musieť najprv získať letenku do hlavného mesta La Paz. Z letiska v La Paze sa môžete vydať na cestu do Uyuni, ktoré je vzdialené približne 6 hodín jazdy autobusom.

Ak priletíte do La Pazu, môžete využiť aj vnútroštátny let z La Pazu do Uyuni. Tento let vám skráti cestovný čas a umožní vám viac času stráviť v Salar de Uyuni.

Po príchode do Uyuni si môžete prenajať miestny sprievodca, ktorý vás oboznámi s históriou a zaujímavosťami miesta. Odporúča sa vyrážať na túru skoro ráno, keď sú farby slaniska najintenzívnejšie. Taktiež je to čas, kedy sa dá podarené fotografovanie so zrkadlením na solnom pláne.

Salar de Uyuni vám ponúka pohľady, ktoré uvidíte iba veľmi zriedkavo. Voda na pláne sa odráža tak presne, že môžete zažiť efekt, kedy sa cestou zdá, že sa nachádzate medzi oblohou a zemou.

Okrem toho, na pláni sa nachádza aj mnoho soľných kryštálov, ktoré môžete pozorovať. Existujú aj iné zaujímavé miesta ako je Cactus Island, kde nájdete obrovské kaktusy, ktoré vytvárajú kontrast so solným plánom.

Taktiež tu môžete navštíviť aj geotermálny prameň, ktorý vám ponúkne možnosť sa zohriať v chladných podmienkach.

Alebo si môžete pozrieť aj goticky vyzerajúcu jaskyňu s mnohými ľadovými útvarmi.

Salar de Uyuni je tiež veľmi obľúbené miesto pre fotografov, ktorí sem prichádzajú zachytiť úžasné scenérie a majstrovské diela prírody. Poskytuje jedinečné pozadie a možnosti pre kreatívne fotografie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bolíviu a Salar de Uyuni, nezabudnite, že sa tu nachádza aj jedno z najvyšších jazier na svete, jazerá Colorada a Verde, ktoré sú domovom mnohých druhov vtákov a flamingov.

Návšteva Salar de Uyuni je iste nezabudnuteľným zážitkom. Toto miesto sľubuje jedinečnú prírodu, úžasné scenérie a neopakovateľnú atmosféru. Ak máte túžbu zažiť niečo skutočne neobyčajné, rozhodnite sa navštíviť túto úžasnú destináciu a zažijte Salar de Uyuni.


Ubytovanie Bolívia Salar de Uyuni


Bolívia je krajina, ktorá je známa svojou ohromujúcou prírodnou scenériou a jedným z najznámejších miest, ktoré si zaslúži návštevu, je Salar de Uyuni. Salar de Uyuni je najväčšie soľné pole na svete a nachádza sa vo vysokej nadmorskej výške vo výške 3 656 metrov nad morom. Jeho rozloha presahuje 10 582 kilometrov štvorcových a ponúka úchvatné výhľady a príležitosti na fotografovanie.

Keď prídete na toto jedinečné miesto, je dôležité mať na pamäti, že ubytovanie v tejto oblasti je obmedzené kvôli svojej odľahlosti a ťažkému terénu. Avšak, napriek tomu, existuje niekoľko možností, kde sa môžete ubytovať a zažiť jedinečnú atmosféru Salar de Uyuni.

Jedna z možností je stráviť noc v podkroví. Niektoré hotely a hostely v okolí ponúkajú ubytovanie v podkroví so sedacím priestorom a pohodlnými posteľami. Táto skúsenosť vám umožní obdivovať nočnú oblohu, ktorá je tu neskutočne jasná a plná hviezd.

Ďalšou možnosťou je pobyt v jednom z mnohých stodôl na okraji Salar de Uyuni. Tieto stodoly sú postavené z tradičných materiálov, ako je seno a hlina, a ponúkajú jednoduché, ale útulné ubytovanie pre návštevníkov. Majitelia stodôl často ponúkajú príležitosti počas vašej návštevy ochutnať miestne jedlá a zároveň sa dozvedieť niečo o miestnej kultúre a spôsobe života.

Pre tých, ktorí sa chcú pokochať ešte viac prírodnou krásou Salar de Uyuni, je tiež možnosť stráviť noc v stanoch, ktoré sa nachádzajú priamo na soľnom poli. Táto možnosť vám umožňuje prebudiť sa v srdci tohto ohromujúceho miesta a mať jedinečný pohľad na východ slnka. Avšak, je dôležité si uvedomiť, že tieto stany nemusia mať všetky pohodlia, ako napríklad kúpeľne a sprchy, a tak je potrebné byť pripravený na viac prírodný zážitok.

Okrem týchto ubytovacích možností je tiež možné nájsť niekoľko hotelov v blízkosti Salar de Uyuni, ktoré ponúkajú pohodlie a moderné vybavenie. Tieto hotely často ponúkajú rôzne zážitky a aktivity pre svojich hostí, ako je túra po soľnom poli, jazda na horských bicykloch alebo turistika v okolí.

Ak plánujete navštíviť Salar de Uyuni, je dôležité si rezervovať ubytovanie vopred, pretože táto oblasť je populárna a hotely a hostely sa môžu rýchlo zaplniť. Bez ohľadu na to, akú možnosť ubytovania si vyberiete, Salar de Uyuni vám ponúkne jedinečný zážitok a nespočetné množstvo miest, ktoré si zaslúžia prebádať a objavovať. Jedinečné scenérie a pôsobivé výhľady len podčiarkujú dôvod, prečo je Salar de Uyuni jedným z najobľúbenejších turistických miest v Bolívii.


Počasie Bolívia Salar de Uyuni


Bolívia Salar de Uyuni – ako tu býva s počasím?

Bolívia sa môže pochváliť mnohými turistickými atrakciami, no jednou z najpopulárnejších a najnádherných je Salar de Uyuni. Toto solné jazero, ktoré sa rozprestiera na území väčšom ako 10 000 kilometrov štvorcových, je plné zaujímavých miest, z ktorých väčšina je unikátnych a originálnych. Salar de Uyuni je oblúbeným cieľom turistov z rôznych častí sveta, no ak sa sem chystáte, malo by vás zaujímať aj, aké tu vládne počasie.

Klimatické podmienky na Salar de Uyuni sú veľmi odlišné od toho, čo poznáme z Európy. Miestami tu vládne veľká horúčava a suché, prašné počasie, inokedy môže byť chladno a daždivo, niekedy dokonca sneží. Je to spôsobené najmä vysokou nadmorskou výškou, na ktorej sa Salar de Uyuni nachádza. Celé územie má v priemere viac ako 3 500 metrov nad morom, pričom niektoré časti sú až o niekoľko stoviek metrov vyššie. Vzájomné ovplyvňovanie rôznych prvkov vytvára miestami extrémne podnebie.

V oblasti Salar de Uyuni sa dajú rozlíšiť tri základné klimatické obdobia. Prvé z nich je sušné obdobie, ktoré trvá od apríla do októbra. V tomto čase sa zväčša neprší, vzduch je suchý a vysoko nad jazerom je horúco. Dni sú veľmi slnečné, čo umocňuje pocit horúčavy. Nocné teploty klesajú na niekoľko desiatok stupňov pod nulou a je dobré mať so sebou dostatočné vybavenie.

Druhým obdobím je daždivá sezóna. Trvá od novembra do marca a je najlepším obdobím pre fotografov a milovníkov prírody. Slnko v tomto období veľa nesvieti, no prichádza výdatné dažďové obdobie, ktoré uvoľňuje vtáčie kvílenie a poskytuje skutočne jedinečné zážitky.

Tretím obdobím je obdobie snehu. Začína v decembri a trvá do februára. Vtedy môže byť veľmi chladno, teploty v noci sú pod -20 stupňov a celá krajina sa pokrýva snehom. Ale aj toto obdobie má svoj osobitý kúzelný nádych.

Na Salar de Uyuni je nutné sa dobre pripraviť. Pozorne sledujte predpovede počasia a počítajte s tým, že sa nestretne žiadne už slnečné a teplé počasie. Avšak každé obdobie má svoje jedinečné pôvaby a pre záujemcov o krásy prírody to môže byť nevšedný zážitok.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky