Objavte lety za najlepšie ceny

Bolívia Yungas Road (Death Road)

Počasie Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia je známa svojou úchvatnou krajinou a dramatickými horskými cestami. Jednou z najznámejších a najnebezpečnejších ciest v krajine je Yungas Road, často nazývaná aj "Death Road" (Cesta smrti).

Yungas Road sa nachádza v horskom regióne Yungas, v blízkosti hlavného mesta La Paz. Táto cesta má dlhú históriu a pôvodne slúžila ako hlavná cesta, ktorá spájala La Paz s mestečkom Coroico na amazonským deštným pralesom. Svoj smutný názov "Death Road" získala kvôli svojej povesť.

Cesta je vďaka svojmu veľkému prevýšeniu, úzkej šírke a neustálemu dažďu považovaná za vysoko rizikovú. V minulosti bola to jediná cesta, ktorou sa dalo dostať k amazonskému pralese, čo ju učinilo populárnou cestou pre nákladné automobily aj pre turistov. Ale tento fakt spôsoboval časté dopravné nehody, pri ktorých mnohé vozidlá spadli z útesov do priepasti.

V roku 2006 bol vybudovaný nový a bezpečnejší úsek Yungas Road pre dopravu, čím sa znížil počet dopravných nehôd. Pôvodný úsek cesty je však stále prístupný pre turistov, ktorí sa rozhodnú pre nezabudnuteľný zážitok.

Cesta je približne 61 kilometrov dlhá a prechádza úchvatnou prírodou s nádhernými výhľadmi. Okolo nej sa tiahnu kolmé útesy a strmé zelené kopce pokryté hustými rastlinami. Miestami cesta je tak úzka, že iba jedno vozidlo sa môže prejsť, čo znamená, že vodiči často riskujú a prichádzajú tak do kontaktu s ostatnými vozidlami.

Ak sa rozhodnete pre túto nebezpečnú výzvu, budete musieť prekonať rôzne prekážky vrátane hustých hmly, neustálych dažďov a niekoľkých mostov cez horské potoky. Keďže cesta je nedokončená a často prechádza rekonštrukciami, miestami sú len úzke piesčité chodníčky, ktoré spôsobujú, že cesta je ešte nebezpečnejšia.

Najväčším rizikom pri jazde po tejto ceste je, samozrejme, prudký strmý útes, ktorý môže spôsobiť, že vozidlo spadne do priepasti. Preto je dôležité byť veľmi opatrný a dbať na bezpečnostné opatrenia pri jazde. Treba sa vyhnúť predbiehaniu, dodržiavať riadne rozostupy a mať na pamäti, že sa jedná o cestu s veľmi malou výhľadnosťou.

Yungas Road je stále miestom, kde môžete zažiť vzrušujúcu a zároveň nebezpečnú výzvu. Mnohí cyklisti sa rozhodnú prejsť celú trasu na bicykloch, čo je pre nich príležitosťou pre extrémnu adrenalinovú skúsenosť. Pre ostatných je to však skôr druh zábavy, ktorý im umožňuje vidieť nádhernú prírodu Bolívie zo zblízka.

V každom prípade, či už ste dobrodruh, turista alebo cyklista, prechádzka po Yungas Road vám určite ponúkne nezabudnuteľné a vzrušujúce zážitky v jednom z najnebezpečnejších miest sveta. Nezabudnite však, že vaša bezpečnosť je kľúčom, a preto by ste mali dodržiavať všetky bezpečnostné pravidlá a byť opatrní po celú dobu vašej cesty.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Yungas Road (Death Road)


Otázky:

1. Čo je Yungas Road (Death Road)?
2. Prečo sa nazýva Death Road?
3. Aká je dĺžka Yungas Road?
4. Je Yungas Road nebezpečná?
5. Aké sú bezpečnostné opatrenia na Yungas Road?
6. Je možné prejsť Yungas Road na bicykli?
7. Ako dlho trvá jazda po Yungas Road?
8. Aký je najlepší čas na návštevu Yungas Road?
9. Kde sa nachádza Yungas Road?
10. Aké miesta na Yungas Road sú najzaujímavejšie?
Odpovede:

1. Yungas Road (Death Road) je cesta v Bolívii, ktorá vedie z mesta La Paz do oblasti Yungas.
2. Yungas Road sa nazýva Death Road kvôli jej veľkému počtu smrteľných nehôd v minulosti.
3. Yungas Road má dĺžku asi 60 kilometrov.
4. Yungas Road je extrémne nebezpečná kvôli úzkosti a nezabezpečenosti cesty.
5. Bezpečnostné opatrenia zahŕňajú nosenie bezpečnostného pásu a správne zabezpečenie vozidla.
6. Áno, je možné prejsť Yungas Road na bicykli.
7. Jazda po Yungas Road trvá asi 3 až 4 hodiny.
8. Najlepší čas na návštevu Yungas Road je v suchom období, od mája do septembra.
9. Yungas Road sa nachádza v Bolívii, juhoamerická krajina.
10. Najzaujímavejšie miesta na Yungas Road sú výhľady na Andské hory a vodopády.


Letenka Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia Yungas Road, známa aj ako Death Road, je jednou z najnebezpečnejších ciest na svete. Táto rozporuplná atrakcia sa nachádza v andskom pohorí v blízkosti mesta La Paz v Bolívii. Death Road získala svoje meno vďaka vysokému počtu úmrtí, ktoré sa tu vyskytli počas mnohých rokov.

Časť cesty bola postavená v 30. rokoch minulého storočia a pôvodne slúžila ako hlavná spojka medzi mestami La Paz a Coroico. Cesta je veľmi úzka a zakrivená, čo robí jazdu veľmi nebezpečnou. Sú tu časti, kde je asfalt veľmi opotrebovaný alebo ho vôbec nie je. Navyše, strmé útesy a priepasti tvoria hrozivú kulisu.

V prvej polovici 20. storočia sa pohybovalo na tejto ceste veľa kamiónov, áut a bicyklistov, čo spôsobilo mnoho tragických nehôd. Z tohto dôvodu bol na ceste veľmi vysoký počet smrteľných nehôd, čo viedlo k jej prezývke Death Road. Je odhadované, že sa tu každoročne stala aspoň jedna smrteľná nehoda.

V roku 1990 bol vybudovaný nový asfaltový úsek cesty, ktorý pomohol znížiť počet nehôd. Avšak aj napriek tejto zmeny zostal jej povesť nebezpečenstva. Dnes, aj keď už väčšina dopravy presunula na nový asfaltový úsek, Death Road zostáva populárnym turistickým cieľom.

Mnohí nadšení cyklisti a dobrodružní turisti sa rozhodnú prejsť túto odvážnu cestu na bicykli. Pre mnohých je to adrenalínová skúsenosť a výzva pre seba samých. Cestujúci môžu prejsť 64 kilometrovým úsekom, ktorý sa začína v nadmorskej výške 4 700 metrov a končí v tropickom podnebí na nadmorskej výške 1 200 metrov.

Aj keď je to stále nebezpečné, počet smrteľných nehôd sa dramaticky znižuje. Väčšina miestnych spoločností organizujúcich túry po Yungas Road sa aj snaží udržať bezpečnosť svojich zákazníkov na srdci. S účasťou miestnych sprievodcov a skúsených cyklistov je možné túto výzvu prekonať s minimálnym rizikom.

Death Road môže byť nebezpečná, ale jej atraktivita je naozajstná. Okrem adrenalínového zážitku sa turisti môžu taktiež venovať obdivovaniu krásy andského pohoria. Cestujúci zažijú úchvatné pohľady na hory a zelené zasadené horúčavami pralesa.

Bolívia Yungas Road, aj keď je spojená s nebezpečím, je stále fascinujúcou turistickou atrakciou. Pre dobrodružných turistov predstavuje výzvu prekonať si samých a zažiť čosi jedinečné. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre jazdu na bicykli alebo jednoducho sledovať krásu horskej krajiny, Death Road na vás určite zapôsobí svojou jedinečnosťou a históriou.


Dovolenka Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia je krajina, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií a jeden z najpopulárnejších miest, ktoré si môžete priamo na tejto zemi vychutnať, je The Yungas Road, alebo tiež známa ako Death Road.

The Yungas Road, ktorá spája mesto La Paz a Coroico, niekoľko rokov figurujú v zozname jednej z najnebezpečnejších ciest na svete. Je to úzka, špinavá a prašná cesta na úpätí Andami, kde jedna strana je skalnatá a druhá je prepadlisko do hlbokého údolia. Jedná sa o cestu, na ktorú prídu nielen stopy mudu, ale aj krv po nehodách.

Názov Death Road (Cesta smrti) získala cesta preto, lebo z tohto dôvodu bola pre tunajších obyvateľov smutnou zvyčajnosťou, že každodenne sa tu stávali tragické autonehody. Odhaduje sa, že v minulosti tu došlo k viac ako 300 smrteľným nehodám.

V súčasnosti je Yungas Road odmazaná novou cestou, kde prebieha menej dopravy a nehodovosť tu je nižšia. Avšak túto pôvodnú cestu si stále mnohí turisti vyberajú ako adrenalínovú atrakciu, kde zažijú adrenalínový zážitok zdravého nebezpečenstva.

Ak sa do Bolívie chystáte, rozhodnite sa, či chcete tento zážitok skúsiť, alebo radšej navštívite pokojnejšie miesta. Avšak pre tých návštevníkov, ktorí sa rozhodnú vyskúšať Yungas Road, ihneď porozumejú, prečo bola táto cesta nazývaná „Cesta smrti“. Zatiaľ čo nazdávate sa, že sa vaše srdce zastaví, pohľadm sa otvára krásny výhľad a vôbec nebudete chcieť opustiť bolívijské panorámy.

Pre tých odvážnych, ktorí sa nechcú ponáhľať, Yungas Road je pre nich nezabudnuteľný zážitok stojíva za to. Je to však výlet pre adrenalínových závislákov a pokúsení riskantnými výzvami, ktorá si ju zaslúži považovať.

V každom prípade, ak ste sa rozhodli pre tento zážitek, nezabudnite si aj poistku a dôkladne si vybrať stvrdnutého odporúčaného sprievodcu, aby vám zážitok bol nezabudnuteľný a bezpečný.

Bolívia patrí k najkrajším krajinám v Južnej Amerike, kde každý rok priláka množstvo turistov z celého sveta. Yungas Road, Cesta smrti, je jednou z hlavných turistických atrakcií, ktoré vám umožnia plne zažiť bolívijský duch a pohodlie krajiny. Tak sa teda nebojte riskovať, pretože nezabudnuteľné zážitky vás určite nebudú čakať, ak sa neodvážite skúsiť niečo nové a nebezpečné.


Ubytovanie Bolívia Yungas Road (Death Road)


Jedným z najvýznamnejších turistických atrakcií v Bolívii je cesta známa ako Yungas Road, alebo tiež Death Road. Táto trasa sa nachádza v oblasti Yungas, čo je úzky horský pás medzi mestami La Paz a Coroico. Nech už ste dobrodruh, cyklista alebo len nadšený cestovateľ, navštívenie tejto cesty je určite nezabudnuteľným zážitkom.

Yungas Road začína v meste La Paz a vedie cez impozantné prírodné scenérie až do mestečka Coroico. Cesta je zhruba 69 kilometrov dlhá a prechádza cez horské retiazky a husté pralesy. Jej povrch je veľmi nebezpečný a úzky, čo si vysvetľuje jej druhý názov - Death Road.

Pôvodne bola Yungas Road jedinou cestou medzi La Paz a Coroico. S úzkym povrchom, nebezpečnými zákrutami a bezpečnostnými bariérami to bola jedna z najnebezpečnejších ciest na svete a vyústilo to do mnohých fatálnych nehôd. Podľa niektorých štatistík zomiera na tejto ceste až 300 ľudí ročne. Pred niekoľkými rokmi bola však postavená nová asfaltová cesta, ktorá pripojila La Paz a Coroico, čo značne znížilo počet nehôd a smrteľných úrazov.

Aj napriek zmenám je Yungas Road stále turisticky atraktívna. Mnoho dobrodruhov a cyklistov sa sem chodí vybrať, aby si vyskúšali adrenalínový zážitok jazdy touto nebezpečnou cestou. Cyklistické výlety sú populárne a mnohé cestovné agentúry organizujú túry, ktoré vám umožnia zažiť túto časť sveta.

Počas jazdy po Yungas Road máte možnosť obdivovať neopísateľne krásne scenérie. Bude vás sprevádzať pocit, akoby ste sa prebíjali cez oblaky, pretože cesta vedie vysoko nad hladinou mora a ponúka úžasné výhľady do priepasti. Môžete si vychutnať tiež pohľady na horské riekanky, vodopády a pralese, ktoré sú stále obývané rôznymi druhmi divokých zvierat.

Ak sa rozhodnete vyskúšať túto dobrodružnú jazdu, je dôležité vybrať si skúsenú a spoľahlivú cestovnú agentúru. Je dobré mať s sebou dostatočné vybavenie, vrátane bezpečnostných prvkov ako helmy a reflexné vesty. Dôležité je byť obozretný a dodržiavať všetky bezpečnostné pokyny, aby ste si užili zážitok bezpečne.

Yungas Road, známa tiež ako Death Road, je jednou z najnebezpečnejších ciest na svete. Je to však aj jedna z najkrajších a najdychberúcich ciest, aké kedy môžete zažiť. Ak máte radi dobrodružstvo a zážitky, neváhajte si toto miesto pridať na svoj zoznam. Bude to jazda, ktorú nikdy nebudete ľutovať.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky