Objavte lety za najlepšie ceny

Botswana Khama Rhino Sanctuary

Ubytovanie Botswana Khama Rhino Sanctuary


Botswana je známa svojou bohatou divočinou a zvieratami, a jedným z najprestížnejších miest, kde si môžete vychutnať tento jedinečný zážitok, je rezervácia Khama Rhino Sanctuary.

Nachádza sa na juhozápade Botswany, v blízkosti mesta Serowe, a je domovom mnohých ohrozených druhov, vrátane nosorožcov čiernych a bielych. Je to jedno z najúspešnejších miest v Afrike pre reintrodukciu nosorožcov do ich prirodzeného prostredia.

Rezervácia Khama Rhino Sanctuary je vybudovaná s cieľom chrániť a zachovať populáciu nosorožcov a iných ohrozených druhov v tomto regióne. Projekt bol založený v roku 1992 na pozemkoch, ktoré boli kedysi loveckým revírom. Rezervácia je rozlohou asi 4 300 hektárov a je oplotená, aby sa chránili zvieratá pred divokými zvieratami a nelegálnym lovom.

Jednou z hlavných atrakcií rezervácie je samozrejme možnosť vidieť nosorožce. Rezervácia má približne 35 nosorožcov čiernych a 8 nosorožcov bielych, ktoré sú sledované a chránené zo všetkých strán. Existuje niekoľko turistických trás, ktoré vás dovedú k miestam, kde sa často vyskytujú tieto vzácne zvieratá. Rôzne vežičky a odpočívadlá sú rozmiestnené po celej rezervácii, aby ste mali najlepší výhľad na nosorožce.

Rezervácia Khama Rhino Sanctuary ponúka aj možnosti ubytovania, čo je skvelé pre tých, ktorí sa chcú zblížiť s prírodou a zažiť ju v plnej kráse. Existuje niekoľko kempových miest, kde si môžete postaviť stan a stráviť večer pod hviezdami, alebo si rezervovať ubytovanie v jednej z chatiek, ktoré sú k dispozícii. Tieto chatky sú vybavené všetkým potrebným, vrátane postelí, toaliet a kúpeľní, takže si môžete vychutnať pohodlný pobyt uprostred divočiny.

Okrem pozorovania nosorožcov je tu veľa aktivít, ktoré môžete v rezervácii Khama Rhino Sanctuary podnikať. Môžete sa vydať na safari a obdivovať iné divoké zvieratá, ako napríklad slony, žirafy, gepardy a mnohé iné. Existuje tiež možnosť prechádzky po prírodnej stezke, ktorá vás prevedie rôznymi typmi prostredia, ako sú lesy, trávnaté roviny a vodné plochy.

Rezervácia Khama Rhino Sanctuary je miestom, ktoré výrazne prispieva k ochrane ohrozených druhov nosorožcov a iných zvierat. Zároveň poskytuje nádherný zážitok pre turistov, ktorí majú príležitosť vidieť tieto majestátne zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí. Ak sa zaujímate o ochranu prírody a chcete zažiť skutočnú divočinu Botswany, rezervácia Khama Rhino Sanctuary je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.


Letenka Botswana Khama Rhino Sanctuary


Botswana is an enchanting destination for wildlife enthusiasts, and Khama Rhino Sanctuary, located in the Serowe district, offers a prime opportunity to experience the wilderness and majestic creatures of the world-renowned African savannahs.

The Khama Rhino Sanctuary was established in 1992 as a haven for rhinoceros, a species on the brink of extinction due to poaching and habitat loss. The sanctuary is now home to over 30 black and white rhinos. Along with the rhinos, visitors can expect to see other wildlife such as giraffes, impalas, wildebeest, zebras, and warthogs in their natural habitat. The park is also a haven for bird watchers with over 230 species to be seen.

The easiest way to get to Khama Rhino Sanctuary is by a flight to Gaborone, the capital city of Botswana. There are direct flights to Gaborone from Johannesburg, South Africa, and other major African cities. Once you're in Gaborone, the sanctuary is approximately a 2.5-hour drive away, or you can take a connecting flight to the nearby city of Francistown and then drive for an hour.

Visitors have a variety of accommodation options such as campsites, chalets, and lodges. However, staying at Rhino Lodge, located within the sanctuary limits, is the complete safari experience with the sounds of nature and stunning sunset views. The lodge has eight chalets, each with en-suite bathrooms and private patios overlooking the watering hole frequented by wildlife throughout the day.

The activities offered by the sanctuary include game drives in open-sided vehicles with experienced guides tracking the rhinos and other animals, guided bush walks to learn about the indigenous flora and fauna, and bird watching tours. Visitors can also take part in the Rhino Tracking, where they join a team of staff on a mission to locate the endangered rhinos and participate in the monitoring of their health and well-being.

To visit Khama Rhino Sanctuary, you will require a valid passport and travel visa, but it is relatively easy to obtain through Botswana's embassy or consulate available in most countries worldwide. The best time to visit the sanctuary is during the dry season, which runs from May to September, with minimal rainfall and cooler temperatures.

In conclusion, a trip to Khama Rhino Sanctuary is a unique and unforgettable experience. It will give you an appreciation of the efforts to protect endangered species and offer a glimpse into the vastness of Africa's wilderness. So, book your flight and head to Botswana to explore Khama Rhino Sanctuary's diverse wildlife, rugged terrain, and incredible landscapes.


Dovolenka Botswana Khama Rhino Sanctuary


Botswana je krajina bohatá na prírodné krásy a divokú zver. Mnoho turistov sa vyberá do tejto časti sveta, aby si užilo safari a objavilo jedinečné druhy zvierat. Khama Rhino Sanctuary je jedným z najnavštevovanejších miest v Botswane a ponúka jedinečný zážitok pre všetkých priateľov prírody.

Khama Rhino Sanctuary je chránené územie založené v roku 1992 s cieľom chrániť a obnoviť populácie nosorožcov vo volnej prírode. Nachádza sa medzi mestami Serowe a Palapye a rozprestiera sa na území 8580 hektárov. Toto územie je domovom mnohých ohrozených druhov, vrátane nosorožcov, gepardov, zebra, antilop a mnohých ďalších.

Turisti majú možnosť si vychutnať safari v rámci tohto rezervátu a obdivovať rozmanitosť fauny a flóry, ktorá sa v ňom nachádza. Nosorožce sú neodmysliteľnou súčasťou tohto územia a majú tu ideálne podmienky na život. Rezervát sa zasvätil aj ochrane ostatných druhov, vrátane gepardov, rýb, vtákov a veľa ďalších. Tento harmonický ekosystém je výsledkom dôkladnej starostlivosti a úsilia ochranárov.

Pri návšteve Khama Rhino Sanctuary majú turisti možnosť nie len sledovať zver, ale aj sa dozvedieť viac o práci na ochrane a obnove populácií nosorožcov. Ochranári a sprievodcovia radi zdieľajú svoje znalosti a skúsenosti s návštevníkmi, aby povzbudili záujem o ochranu týchto ohrozených druhov. Vďaka ich úsiliu sa populácia nosorožcov v rezerváte úspešne obnovila.

V rezerváte sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania pre turistov, od stánkov až po kempy s možnosťou karavaningov. Ceny ubytovania sa líšia v závislosti od konkrétnej možnosti a kapacity ubytovacích zariadení. Na mieste sú k dispozícii tiež reštaurácie a kaviarne, kde si môžete dať občerstvenie po náročných výletoch.

Návšteva Khama Rhino Sanctuary predstavuje jedinečný zážitok, ktorý kombinuje dobrodružstvo, vzdelanie a ochranu prírody. Je to miesto, kde môžete obdivovať majestátnu krásu africkej divočiny a svedčí o dôležitosti ochrany ohrozených druhov. Pokiaľ sa chystáte na dovolenku v Botswane, je toto rezervát určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Khama Rhino Sanctuary


1. Čo je to Botswana Khama Rhino Sanctuary?
Botswana Khama Rhino Sanctuary je chránená oblasť ochrany nosorožcov v Botswane.

2. Aké druhy zvierat môžem vidieť v Botswana Khama Rhino Sanctuary?
Okrem nosorožcov tu môžete vidieť aj slony, pštrosy, antilopy, hyeny a mnoho ďalších zvierat.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Botswana Khama Rhino Sanctuary?
Najlepší čas na návštevu Botswana Khama Rhino Sanctuary je počas suchého obdobia, v zime medzi májom a augustom.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v Botswana Khama Rhino Sanctuary?
Medzi populárne aktivity patria prehliadky v terénnom vozidle, pešie túry, jazda na koni a nočné safari.

5. Kde môžem ubytovať v Botswana Khama Rhino Sanctuary?
V chránenej oblasti je niekoľko kempov a chatiek k dispozícii pre návštevníkov.

6. Musím sa zaregistrovať pred návštevou Botswana Khama Rhino Sanctuary?
Áno, pred návštevou je potrebné zaregistrovať sa na webovej stránke alebo v návštevnej kancelárii.

7. Môžem tu vidieť nosorožce na voľno?
Nie, nosorožce sú chránené a sú umiestnené v uzavretých oblastiach na ochranu pred pytlákmi.

8. Aké sú vstupné poplatky do Botswana Khama Rhino Sanctuary?
Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od veku a obdobia návštevy. Pre aktuálne informácie sa odporúča navštíviť webovú stránku.

9. Môžem sem prísť so svojim autom?
Áno, návštevníci môžu prísť so svojim autom, avšak odporúča sa použiť terénne vozidlo.

10. Existuje v chránenej oblasti obmedzenie na veľkosť skupín?
Áno, pre návštevy v teréne platí obmedzenie na veľkosť skupín. Pre aktuálne informácie sa odporúča kontaktovať návštevnú kanceláriu.


Počasie Botswana Khama Rhino Sanctuary


Botswana je africká krajina známa svojou rozmanitou prírodou a divokými zvieratami. Jedným z najznámejších ekologických rezervácií v tejto krajine je Khama Rhino Sanctuary, ktorý sa nachádza v pobrežnej oblasti v blízkosti mesta Serowe. Okrem bohatého zastúpenia divých živočíchov ponúka táto rezervácia aj fascinujúce počasie.

Khama Rhino Sanctuary sa nachádza v polosuchom podnebí. Má dve hlavné ročné obdobia - suché a daždivé. Suchá obdobie trvá od mája do októbra a je charakterizované minimálnymi zrážkami a vysokými teplotami. Priemerné denné teploty v tomto období sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia, s maximálnymi teplotami, ktoré sa môžu pohybovať až do 40 stupňov Celzia. Nočné teploty sú príjemné, s priemermi okolo 15 stupňov Celzia.

Počas tohto suchého obdobia je vegetácia v rezervácii suchá a tráva takmer úplne vyschne. Tento fakt však umožňuje lepšie sledovať zvieratá, keďže viditeľnosť je vyššia. Je tiež možné vidieť hojnú migráciu zvierat, ako sú antilopy, ktoré sa pohybujú za nedostatkem potravy a vody.

Daždivé obdobie v rezervácii trvá od novembra do apríla. Je to obdobie s bohatými zrážkami a teploty sa pohybujú medzi 25 a 35 stupňami Celzia. Toto obdobie je plné zelenej vegetácie a kvitnúcej flóry, čo pritahuje mnoho vtákov a iného živočícha.

Počas daždivého obdobia je aj mnoho vodných nádrží a jazier, ktoré sa napĺňajú vodou. Toto je ideálne miesto pre vidieť rôzne druhy vtákov a malých zvierat v blízkosti vody. Zároveň sa v tomto období zvyšuje pravdepodobnosť vidieť nosorožce, ktoré sú jednou z hlavných atrakcií rezervácie.

Napriek tomu, že daždivé obdobie prináša veľké množstvo zrážok, nie je to prekážkou pre návštevníkov. Vďaka dostupným cestám a ubytovaniu môžu turisti stále ľahko prístupovať a objavovať túto nádhernú rezerváciu.

Khama Rhino Sanctuary je miestom, kde návštevníci môžu objaviť jedinečnú kombináciu bohatej divočiny a fascinujúceho počasia. Bez ohľadu na ročné obdobie, táto rezervácia je neodmysliteľnou súčasťou Botswany a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na divokú prírodu.

(TEXT OBSAHUJE FAKTYLENÚ HVIEZDIČKOU ZAHLADNUTÉ MESTO A REZERVÁCIU)


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky