Objavte lety za najlepšie ceny

Botswana Okavango Delta

Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Okavango Delta


1. Aké je geografické umiestnenie Botswany a Okavango Delta?
Botswana je vnútrozemská krajina v južnej Afrike, susedí s Juhoafrickou republikou na juhu a Namíbiou na západe. Okavango Delta sa nachádza na severe Botswany.

2. Ako sa dostanem do Okavango Delta?
Doporučuje sa vycestovať do hlavného mesta Botswany, Gaborone, a odtiaľ pokračovať letecky alebo pozemskou dopravou do Okavango Delta. Existujú aj priame lety z medzinárodných destinácií na letisko Maun, ktoré je bránou do delty.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Okavango Delta?
Veľmi obľúbeným časom na návštevu je obdobie od mája do septembra, kedy sa končí dažďová sezóna a prichádza suché obdobie. V tomto čase je možné zažiť vysoké koncentrácie zvierat a je ideálny pre safari.

4. Akú faunu a flóru môžem očakávať v Okavango Delte?
Okavango Delta je domovom mnohých druhov zvierat, vrátane slonov, lesov, žiráf, levoch, leopardov a mnohých ďalších. Taktiež je obývaná rôznymi vtákmi a impresívnou vegetáciou, vrátane papyrusu, vodných lalií a stromov ako akácie.

5. Aké aktivity môžem podnikať v Okavango Delte?
V Okavango Delte sú dostupné rôzne aktivity vrátane safari, prechádzky medzi zvieratami, plavby na korčuliach, rybolov, stanovanie v prírode a obdivovanie miestnej kultúry a tradícií pôvodných obyvateľov.

6. Existujú nejaké ubytovacie možnosti v Okavango Delte?
Áno, v Okavango Delte sú dostupné rôzne typy ubytovania, od luxusných lodí a táborov po stany v prírode. Mnohé z nich ponúkajú výhľad na deltu a sú vybavené komfortnými zariadeniami.

7. Ako dlho by som sa mal zdržať v Okavango Delte?
Odporúča sa aspoň týždňový pobyt v Okavango Delte, aby ste mohli počas safari zažiť čo najväčšie množstvo divokých zvierat a skutočne si vychutnať prírodnú krásu tejto oblasti.

8. Aké sú možnosti dopravy v Okavango Delte?
Na presuny v Okavango Delte sa najčastejšie využívajú mokré korčule, ktoré sú špeciálne navrhnuté na preplavovanie vodou. Ďalšími možnosťami sú lety s malými lietadlami alebo súkromné automobily pre terénne jazdenie.

9. Je potrebné mať očkovanie pred návštevou Botswany a Okavango Delty?
Pred cestou do Botswany a Okavango Delty sa odporúča skonzultovať s lekárom alebo cestovnou klinikou, aby sa zistilo, aké očkovania sú potrebné. Platia tu aj odporúčania týkajúce sa malárie a iných tropických ochorení.

10. Ako je počasie v Okavango Delte?
Okavango Delta má podnebie subtropického suchého a vlhkého tropického podnebia. Teploty sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia, ale bežne sa pohybujú od 20 do 35 stupňov Celzia.


Ubytovanie Botswana Okavango Delta


Botswana je jedinečná krajinou v južnej Afrike so širokou škálou turistických atrakcií. Jednou z najobľúbenejších a nádherných lokalít v Botswane je Okavango Delta.

Okavango Delta je obrovská bažinatá oblasť, kde sa rieka Okavango rozdáva na množstvo malých prítokov, tvoriacich spletité siete kanálov, jazier a ostrovov. Táto delta je jedným z najväčších mokradí na svete a prehliadka v tomto jedinečnom prostredí je pre návštevníkov skutočným zážitkom.

Mnoho turistov prichádza na Okavango Delta, aby zažili jedinečnú prírodu a divokú zver. Delta je domovom pre viac ako 1300 druhov rastlín, 70 druhov ryb, 64 druhov plazov, 444 druhov vtákov a 122 druhov cicavcov, vrátane slonov, levy, žiráf, nosorožcov a mnohých ďalších.

Ak plánujete navštíviť Okavango Delta, je dôležité vybrať si správne ubytovanie, aby ste si mohli vychutnať všetky krásy miesta. Existuje mnoho možností ubytovania, od luxusných kempov až po tradičné chaty, ktoré ponúkajú autentický zážitok.

Mnoho kempov ponúka exkluzívne stanové chatky alebo mobilné stany. Tieto chatky sú vybavené súkromnými kúpeľňami, posteľami, kuchynským kútom a terasou, kde môžete relaxovať a obdivovať krásu okolia. Niektoré kempy majú aj spoločné oblasti s bazénmi a reštauráciami, kde si môžete vychutnať chutné jedlá.

Pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok, lokalita ponúka aj tradičné chaty. Tieto chaty sú postavené z prirodzených materiálov a majú otvorené steny, ktoré umožňujú návštevníkom obdivovať prírodu a počúvať zvuky divočiny. Chaty majú tiež súkromné kúpeľne a niektoré z nich majú aj terasy s výhľadom na delta.

Okrem ubytovania sú aj rôzne aktivity, ktoré môžete v Okavango Delta podniknúť. Môžete sa vydať na safari a pozorovať slony, levy a ďalšie divé zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Ďalšou populárnou aktivitou je plavba na kanoe, ktorá vám umožní preskúmať rôzne zákutia delty a obdivovať rozmanitosť rastlín a vtáctva.

Ak ste milovníkom vtáctva, môžete sa tiež zúčastniť vtáčej prehliadky a obdivovať množstvo druhov vtákov, ktoré sa v Okavango Deltu zdržiavajú. Ďalšou zaujímavou aktivitou je návšteva miestnej dediny, kde sa môžete dozvedieť viac o kultúre a tradíciách miestnych obyvateľov, ktorí žijú v súlade s prírodou.

Okavango Delta je jedinečnou lokalitou, ktorá ponúka nádhernú prírodu a vzácne zvieratá. Ak plánujete navštíviť Botswanu, nezabudnite zahrnúť Okavango Delta do svojho itinerára a užite si pobyt v jednom z mnohých ubytovaní, ktoré sú tu k dispozícii. Bude to nezabudnuteľný zážitok, ktorý si budete pamätať navždy.


Dovolenka Botswana Okavango Delta


Botswana Okavango Delta – Tajomstvo Niekoľkých Vodných Ciest

Botswana Okavango Delta je jedným z najúchvatnejších prírodných vodných útvarov na svete. Je to jedno z najbohatších miest v Afrike pokrytých divokou faunou a flórou. Oblasti Okavango Delta nájdeme v Botswane, kde sa tým stalo jedným z najpopulárnejších turistických miest, ktoré turisti navštevujú. Najlepšie obdobie na návštevu tohto miesta je od mája do októbra, kedy je tu suché obdobie.

Okavango Delta je predovšetkým vodnou časťou, ktorá je tvorená riekami, ktoré pramenia vo vysočinách Angoly. Tieto rieky vytvárajú savany, nayakalové púšťa a mokrade, ktoré sú domovom pre niektoré z najzaujímavejších zvierat a vtáctva. Okavango Delta je najväčšou vnútrozemskou deltou na svete a je tam viac ako 400 druhov vtákov, takmer všetky druhy zebra, antilopy, krokodíle a slony. A samozrejme, nezabudnime na klasické safari zvieratá ako gepardy, levov, leopardov, gepardy a mnoho ďalších.

Návštevníci tu môžu vidieť aj niektoré z najzaujímavejších druhov vtáctva, vrátane mnohých druhov dravcov a vodného vtáctva ako kráľovské orly, rybárske orly a pelikány. Okavango Delta je tiež známa svojimi vzácnymi druhmi ako snežné veverice, ktoré sú unikátne pre túto oblasť.

Pri návšteve Okavango delty, určite nevynechajte žiadnu z aktivít, ktoré sú tu k dispozícii. Okrem tradičných safari, ktoré sú tu dobre známe, navštívte aj všetky vzdialené lokality Okavango Delta, ktoré sú prístupné len člnom. Táto metóda transportu umožňuje turistom dostávať sa k tým najodľahlejším zákutiam, kde sa skrývajú mnohé terestriálne a vodné druhy.

Okrem toho, niektoré kempy v delte ponúkajú tzv. „mokrý safari“ – to znamená, že turisti sa prepravujú po vodných cestách v kanoách, čo je jedinečná skúsenosť. Ak ste dobrodružného ducha, môžete sa vybrať na jazdu na slonoch alebo sa prejsť vysoko v oblakoch v lietajúcom pokojnom balóne nad divokou krajinou Okavango Delta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Botswana Okavango Delta, očakáva vás nezabudnuteľné dobrodružstvo a nádherné zážitky, ktoré nájdete jedine tu v tejto krásnej, záhadnej a fascinujúcej oblasti.


Letenka Botswana Okavango Delta


Botswana je jednou z najkrajších afrických krajín, známa svojou nádhernou prírodou, bohatou faunou a unikátnym ekosystémom. Jedným z najväčších pokladov tejto krajiny je Okavango Delta, jedno z najkrajších a najneobvyklejších miest na svete. Pre cestovateľov, ktorí túžia zažiť skutočnú divočinu a prírodu v jej najčistejšej forme, je letenka do Botswana a následná návšteva Okavango Delty povinnosťou.

Okavango Delta je najväčšie vnútrozemské delta na svete. Nachádza sa na severozápade Botswany a je jedným z najdôležitejších mokradí na planéte. Džungľa z rastlín, bahna, trávy a kanálov tvorí útočisko pre rôzne druhy zvierat a rastlín. Delta je domovom veľkého počtu zvierat, ako sú slony, levi, gepardi, nosorožce, hrochy a mnoho ďalších.

Cesta do Okavango Delty začína pristátím na letisku v hlavnom meste Botswany, Gaborone. Odtiaľ sa turisti vyberajú na safari do delta regionu. Letenka do Okavango Delty z rôznych častí sveta je k dispozícii, ale najčastejšie sa turisti do Botswany dostávajú cez Johannesburg v Južnej Afrike.

Po prílete do delta regiónu je najlepšou voľbou využiť miestne sprievodcovské služby a vydať sa na viacnásobné safari, buď pešo, na voze alebo loďou. Skúsení sprievodcovia privedú turistov do hlbín divočiny, kde budú mať možnosť vidieť vzácne druhy zvierat vo svojom prirodzenom prostredí. Okrem zvierat môžu návštevníci vidieť aj nespočetné množstvo vtákov a iných druhov fauny.

Okavango Delta je tiež známa ako rybárske raje s množstvom sladkovodných rýb. Pre milovníkov rybolovu je toto skutočné korunovačné miesto, kde majú možnosť chytiť veľké vodné druhy, ako sú tilápie, kapry, sumce a mnoho ďalších.

Okrem safari a rybolovu majú návštevníci Okavango Delty možnosť zažiť aj unikátne zážitky, ako je prechádzka na slone, nočné safari alebo plavba po kanáloch na majestátnych člnkoch mokoro, ktoré sú tradičnými loďami miestnych obyvateľov.

Celým rokom je možné navštíviť Okavango Delta, ale najlepším obdobím je od mája do septembra, kedy je v kraji sucho a zvieraťa sa sťahujú k vodným zdrojom, čo robí ich pozorovanie jednoduchším. Avšak, ani počas dažďového obdobia nie je návšteva zlá, pretože delta dostane nový život a premení sa na zelenú oázu.

Návšteva Okavango Delty je zážitkom na celý život. Letenku do Botswany a následnú návštevu tohto jedinečného miesta by si každý cestovateľ mal začleniť do svojho zoznamu. Príroda a divočina v Okavango Delte ponúkajú jedinečný pohľad na to, čo svet skutočne môže ponúknuť, a poskytuje nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka.


Počasie Botswana Okavango Delta


Botswana je africká krajina ležiaca na južnom cípe kontinentu. Je známa svojou bohatou divokou prírodou a jedinečnými ekosystémami vrátane známeho Okavango Delta. Táto oblasť je jednou z najživších a najdôležitejších území v rámci celej Afriky.

Okavango Delta je systém mokradí v strednej časti Botswany, ktorý vzniká kvôli prítoku vody z rieky Okavango. Táto rieka plynie z Angoly a vstupuje na územie Botswany, kde vytvára jedinečné a rozmanité prostredie. Delta je rozlohou približne 15 000 kilometrov štvorcových a je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a živočíchov.

Počasie v Okavango Delta je charakterizované suchým a dažďovým obdobím. Suché obdobie je tradične od mája do októbra, kedy teploty stúpajú a cez deň môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. Noci sú chladnejšie a teplota klesá na približne 15 stupňov Celzia. V tomto období oblasť dostáva minimálne množstvo zrážok a rieka Okavango sa postupne vypaľuje, čo znamená, že voda postupne ustupuje a mnoho potokov a lagún sa vysušuje.

Na konci suchého obdobia nastáva prelomové obdobie, kedy začína dažďová sezóna. V novembri a decembri dochádza k prvým dažďom a tieto zrážky oživujú krajinu. Rastliny začínajú kvitnúť a fauna sa začína premnožovať. Teploty sú stále vysoké, ale vzduch je vlhkejší. Január až marec sú najčastejšie obdobie silných dažďov. Niekedy sa môžu vyskytnúť aj krátkodobé búrky. Mnoho tímov sa usadzuje na krajinu a tvorí rôzne vodné cesty, čo poskytuje dokonalé podmienky na safari.

Apríl je zvyčajne suchým obdobím a pravidelne sa nevyskytujú zrážky. Okavango Delta sa postupne vracia do svojho suchého stavu a postupne sa vysychá. Prickly heat je v tomto období častým javom a teploty môžu stúpať nad 40 stupňov Celzia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Botswanu a Okavango Delta, je dôležité mať na pamäti tieto zmeny počasia a plánovať svoju návštevu podľa toho. Väčšina turistov preferuje návštevu počas dažďovej sezóny, keď je delta plná života a ponúka jedinečné príležitosti na pozorovanie divokej zveri. Ale aj v suchom období možno zažiť úžasné zážitky a objaviť krásu tejto oblasti.

Okavango Delta je skutočne vzácna a jedinečná časť sveta. Je to miesto, kde sa stretávajú vzácne druhy zvierat a rastlín a kde príroda vládne bez akéhokoľvek zásahu ľudí. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, budete určite ohromení jej krásou a bohatstvom.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky