Objavte lety za najlepšie ceny

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque

Dovolenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunaj je drobné panenské sultanátne kráľovstvo, ktoré sa nachádza na ostrove Borneo v juhovýchodnej Ázii. Je to jedna z najbohatších krajín na svete vzhľadom na svoje obrovské zásoby ropy. Okúzľujúce krásy Brunajských džunglí, nádherné pláže a bohatá kultúra robia z tejto krajiny hotspot pre turistov.

Medzi najvýznamnejšie atrakcie v Brunajskom hlavnom meste Bander Seri Begawan patrí Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita. Je to úžasná mešita, ktorá je jednou z najväčších a najkrajších mešít v juhovýchodnej Ázii. Zasahuje do neba s minaretom, ktorý je vysoký až 52 metrov.

Mešita je postavená v tradičnom islamskom štýle, s elegantnou architektúrou a nádhernými zlatými a čiernymi farbami, ktoré zdobia budovu. Je vyrobená z mramoru a jej hlavná veža je ukončená elegantným zlatým kupolovitým tvarom.

Vnútornosť mešity je rovnako nádherná ako vonkajšok. Je vyplnená drahými kobercami, vzácnymi drevenými rámami a sofistikovanými vzormi na stenách. Je tu tiež veľká modlitebná sála, kde môžu modliari modliť a oddávať sa náboženstvu.

Každý deň sa zde uskutočňujú modlitby a mešita je otvorená pre návštevníkov všetkých náboženských vier. Je však dôležité, aby sa dodržiavali pravidlá a zvyky mešity, ako je vhodné oblečenie a rešpektovanie modlitebného miesta.

Okrem krásy a duchovnosti mešity si môžete tiež vychutnať úžasné výhľady na juhovýchodnú Áziu z jej veže. Z vrcholu si môžete vychutnať panoramatický výhľad na mesto a upokojujúce rieky, ktoré ho obklopujú.

Návšteva Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešity je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vám umožní objaviť bohatú históriu a kultúru Brunaja. Je to miesto, ktoré vás nadchne svojou nádhernou architektúrou a pokojnou atmosférou.

Ak plánujete dovolenku v Brunaji, nevynechajte návštevu tejto vynikajúcej mešity. Je to skutočný skvost, ktorý vás ohromí svojou krásou a poskytne vám zaujímavý pohľad na islamskú vieru a tradície.


Počasie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je nádhernou mešitou nachádzajúcou sa v Bruneji, malom sultanáte v juhovýchodnej Ázii. Okrem svojej náboženskej dôležitosti priláka aj turistov z celého sveta svojou ohromujúcou architektúrou a umiestnením v jednoducho úchvatnej scenérii.

Pokiaľ ide o počasie v okolí mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, môžeme očakávať typické tropeické podnebie, ktoré je charakteristické pre túto oblasť. Toto podnebie je charakterizované vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas väčšej časti roka.

V období medzi aprílom a októbrom, čo je obdobie leta a dažďového obdobia v Bruneji, môžu byť teploty veľmi vysoké. Dobyvačným slnkom sa teploty pohybujú okolo 30 °C a pridáva sa k nim vysoká vlhkosť, ktorá môže spôsobiť, že sa budeš cítiť oveľa horúcejšie než je skutočnosť. V týchto mesiacoch možno očakávať aj pravidelné zrážky, z ktorých niektoré môžu byť silné.

Obdobie medzi novembrom a marcom predstavuje suché obdobie v Bruneji. Teploty v tomto období sú trochu príjemnejšie a pohybujú sa okolo 27 °C. Vlhkosť je stále prítomná, ale nie taká intenzívna ako počas leta. Toto obdobie je tiež ideálne pre návštevu mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque a okolitého prostredia, pretože sa môžete vyhnúť silným dažďom.

Pri plánovaní návštevy mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque nezabudnite vziať do úvahy počasie. Je dôležité sa dobre pripraviť na teploty a vlhkosť, napríklad si vziať oblečenie vyrobené z ľahkých, priedušných materiálov a pamätať na dostatočné množstvo vody pre hydratáciu.

Okrem počasia si tiež všimnite otváracie hodiny mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, keďže niektoré časti mešity môžu byť prístupné len v určitých časoch. Pred svojou návštevou sa uistite, že ste zistili aktuálne informácie o otváracích hodinách, aby ste mohli čo najlepšie využiť svoju návštevu.

Návšteva mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je určite nezabudnuteľným zážitkom. Nielenže je dôležitou a nádhernou náboženskou stavbou, ale tiež ponúka príležitosť spojiť sa s miestnou kultúrou a zázemím. Preto si užite svoju návštevu a priam magickú atmosféru tejto ohromujúcej mešity.


Letenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunaj je jedno z najmenších a najbohatších národov na svete. Tento malý sultanát má však bohaté kultúrne dedičstvo, ktoré odráža v jeho kúzelných stavbách. Jednou z takýchto budov je Jame' Asr Hassanil Bolkiah (Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque), ktorá je najväčšou mešitou v krajine a má vynikajúce architektonické prvky.

Mešita bola postavená v roku 1992 v meste Bandar Seri Begawan, hlavnom meste Brunaja. Stavba trvala päť rokov a jej náklady dosiahli viac ako 50 miliónov dolárov. Mešita je pomenovaná po sultánovi Hassanal Bolkiahovi, ktorý je panovníkom Brunaja od roku 1967. Je to skutočne zázrak moderné architektúry a arabského dizajnu.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah má celkovú kapacitu 5 000 modlitebných miest a zahŕňa viac ako 29 hektárov. Mešita je výrazne ukážkou súčasného islamského umenia, ktoré kombinuje tradičné arabské prvky s pokročilým moderným dizajnom.

Okrem architektonických prvkov sa mešita môže pochváliť aj svojou kultúrnou hodnotou. V jej interiéri sa nachádza prominentný muzeum islamského umenia a kultúry, ktoré obsahuje viac ako 500 exponátov. Mnohými z týchto artefaktov sú vzácne rukopisy, korány, staré predmety a nádoby na vodu.

Ak chcete navštíviť Jame' Asr Hassanil Bolkiah a zároveň ostatné pamätihodnosti v Bandar Seri Begawan, letenky do Brunaja si môžete zakúpiť vo vašej cestovnej kancelárii. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do Brunaja z rôznych miest na celom svete.

V skratke, Jame' Asr Hassanil Bolkiah je klenotom zázraku architektúry a náboženskej kultúry v brunajskom sultanáte. Táto mešita určite stojí za to navštíviť a oceniť jej nádherné umenie a architektúru.


Najčastejšie otázky a odpovede Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Otázka: Kedy bola masjid postavená?

Odpoveď: Masjid Jame' Asr Hassanil Bolkiah bola postavená v roku 1992.

Otázka: Aký je veľký areál masjid?

Odpoveď: Areál masjidu má rozlohu 29 700 m2, z čoho 7 200 m2 tvoria budovy a 22 500 m2 sú záhrady.

Otázka: Aký je kapacita masjidu?

Odpoveď: Masjid môže ubytovať až 4 500 veriacich, z toho 1 500 v hlavnej modlitebni a ostatní v modlitebniach pre mužov a ženy.

Otázka: Aká je architektúra masjidu?

Odpoveď: Masjid má modernú architektúru s kombináciou tradičných brunejských a islamských prvkov. Stavba sa skladá z dvoch veží, ktoré sú vysoké 44 metrov.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny masjidu?

Odpoveď: Masjid bol zatvorený pre návštevníkov v období pandémie COVID-19. Predtým bol masjid otvorený denne, vrátane verejných sviatkov a sú aby otvorené pre návštevníkov počas všetkých modlitieb.

Otázka: Aké sú pravidlá návštevy masjidu?

Odpoveď: Návštevníci musia byť vhodne oblečení a obutí. Pokyny týkajúce sa modlitby sa musia dodržiavať a návštevníci nesmú mať žiadne jedlo alebo nápoje. Fotografovanie je povolené len v stanovených oblastiach a po predchádzajúcom povolení od správcov masjidu.


Ubytovanie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunajská mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah je jednou z najkrajších mešít na svete a jeden z najvýraznejších symbolov Brunejského sultanátu. Nachádza sa v hlavnom meste Brunej, Bandare Seri Begawan, a patrí medzi najdôležitejšie miesta náboženského záujmu v krajine.

Táto majestátna mešita bola postavená v roku 1994 a je pomenovaná po sultánovi Hassanal Bolkeiahovi, ktorý je dlhoročným vodcom Brunejského sultanátu a jedným z najbohatších ľudí na svete. Jame' Asr Hassanil Bolkiah je jedným z jeho najvýznamnejších vekom postavených diel, ktoré odrážajú jeho záujem o šírenie a ochranu islamskej kultúry v krajine.

Mešita bola navrhnutá profesionálnymi architektmi a stavebníkmi so zreteľom na detaily a krásu. Je postavená v tradičnom islamskom štýle, s bohatou zdobením a vyrezávanými drevenými detailmi. Najväčším a najimpresívnejším prvkom je minaret, ktorý sa týči do výšky 70 metrov. Minaret je zovretý špičatou kopulou, ktorá je na vrchole pokrytá zlatými cibuľami. Tento minaret je jedným z najvyšších v juhovýchodnej Ázii.

Vnútro mešity je ešte nádhernšie. Vstup cez dve impozantné brány vedie do veľkolepého slávnostného sálu, ktorý je zdobený okázalými kobercami, čalounením a vzácne zlacenými predmetmi. V sále nájdeme veľkú modlitebnu, ktorá má kapacitu pre 5 000 veriacich. Okrem toho je tu aj múzeum, kde sú vystavené rôzne starodávne predmety a artefakty, súvisiace s islamom a brunejskou históriou.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah bola vybudovaná so zámerom poskytnúť veriacim v Bruneji miesto, kde sa môžu modliť a praktizovať svoje náboženstvo. Mešita je otvorená verejnosti, nielen moslimom, a každý je vítaný za účelom modlenia. Aby sa dodržiavali pravidlá islamskej kultúry, je potrebné dodržiavať primeraný odev a určité správanie pri vstupe do mešity.

Brunajská mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah je nielen miestom náboženského významu, ale aj dôležitou turistickou atrakciou. Je to skutočne krásne a nádherné miesto, kde návštevníci môžu obdivovať nádhernú architektúru a pocítiť pokoj a bezpečie.

Ak plánujete navštíviť Brunej, nezabudnite si zvážiť návštevu Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque. Budete ohromení jeho krásou a dôležitosťou v brunejskom náboženskom a kultúrnom kontexte. Je to miesto, ktoré si zaslúži úctu a obdiv a predstavuje jednu z najdôležitejších budov v Brunejskom sultanáte.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky