Objavte lety za najlepšie ceny

Burkina Faso Dô Game Reserve

Ubytovanie Burkina Faso Dô Game Reserve


Burkina Faso je jednou z exotických krajín v západnej Afrike, ktorá ponúka nádhernú prírodu a jedinečné safari zážitky. Ak ste dobrodruh a zároveň milovník divočiny, určite neprídete na svoje pri návšteve Dô Game Reserve, jedného z najkrajších rezervátov v krajine.

Dô Game Reserve sa nachádza na severe Burkina Faso a rozprestiera sa na rozlohe viac ako 300 000 hektárov. Je to prírodný raj so zrúcaninami z minulosti, rozkvitajúcou flórou a faunou a fascinujúcimi historickými miestami. Ubytovanie v tejto rezerve je skutočným zážitkom, kde môžete stráviť niekoľko dní v tesnom kontakte s prírodou.

V Dô Game Reserve nájdete viacero možností ubytovania, pričom dve z nich tvoria základné strediská - Campement de la Foret a Campement de la Brousse. Obe ponúkajú jedinečný zážitok a sú navrhnuté tak, aby spĺňali potreby rôznych typov návštevníkov.

Campement de la Foret je ubytovanie uprostred lesa, ktoré vám umožní zažiť atmosféru divočiny nielen počas dňa, ale aj v noci. Drevárske chatky sú vybavené základným nábytkom a majú súkromné kúpeľne. Keďže toto ubytovanie je vo vnútri rezervy, môžete očakávať, že zo svojho domova uvidíte zvieratá, ktoré sa prechádzajú nedaleko od chatiek. Je to skutočná príležitosť vidieť zblízka slony, zebry a ďalšie exotické druhy.

Na druhej strane Campement de la Brousse sa nachádza v otvorenej krajine a ponúka oveľa väčšiu možnosť vidieť veľké zvieratá v prirodzenom prostredí. Tu nájdete pohodlné stanové chaty s pohodlnými lôžkami a základnými vybavením. Môžete stráviť príjemný čas na terase a pozorovať zvieratá, ktoré prichádzajú ku vode piť. Okrem toho je tu aj príjemná miestnosť, kde sa môžete posilniť a vychutnať si domáce jedlá.

Obidva strediská ponúkajú možnosti prehliadok a safari plné dobrodružstva. Sprievodcovia sú skúsení miestni znalci a povoľujú vám spoznať skutočnú divočinu Burkina Faso. Môžete sa pokochať nádhernými západmi slnka a vychutnať si fascinujúce pozorovanie vtákov.

Okrem safari sú k dispozícii rôzne aktivity ako prechádzky alebo jazdy na koni. V Dô Game Reserve si môžete vychutnať príjemné a pokojné prostredie v prírode. Je to skutočný únik z hektického mestského života, kde si môžete oddýchnuť a obnoviť svoju rovnováhu.

Ubytovanie v Burkina Faso Dô Game Reserve je príležitosťou zažiť niečo neskutočné a nezabudnuteľné. Bez ohľadu na to, či ste nadšení dobrodruh alebo len hľadáte tiché miesto na oddych, tento rezervát vám poskytne všetko, čo potrebujete. Pripravte sa na nekonečné množstvo zážitkov v prírode a ponořte sa do fascinujúceho sveta Dô Game Reserve v Burkina Faso.


Letenka Burkina Faso Dô Game Reserve


Burkina Faso Dô Game Reserve je jediné miesto v Burkina Faso, kde môžete vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Tento národný park zahŕňa približne 2 000 km2 a nachádza sa v južnej časti krajiny. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí chcú skúsiť niečo iné a ochutnať dych berúcu prírodu a divoké zvieratá. Avšak, aby ste sa tam dostali, musíte si najskôr zohnať letenku.

Prvým krokom je určiť, ktoré letisko by bolo najlepšie pre vás. Burkina Faso má niekoľko letísk, ale medzinárodné letisko Ouagadougou je najväčšie a najvyužívanejšie, a preto by mohlo byť najvhodnejšou voľbou. Väčšina medzinárodných leteckých spoločností ponúka lety do Ouagadougou z Európy, Ázie a severnej Afriky.

Ak plánujete navštíviť Burkina Faso Dô Game Reserve, musíte si byť vedomí, že park sa nachádza v remoternej časti krajiny. Preto by ste si mali zariadiť dopravu z letiska do parku vopred. Existuje niekoľko možností, vrátane najímania miestneho vodiča alebo organizovania dopravy cez vašu ubytovaciu základňu.

Môžete si vybrať z viacerých typov cestovania, vrátane letískového rozvozu, cesty taxíkom, alebo prenájom vozidla. Rovnako ako pri väčšine rozvojových krajín, použitie miestneho dopravného prostriedku nie je najbezpečnejšou voľbou, takže by ste sa mali rozhodnúť pre dopravu, ktorá vám poskytne najväčšie pohodlie a bezpečnosť.

Burkina Faso Dô Game Reserve je miesto, ktoré nejde na úkor bezpečnosti a skutočne ponúka jedinečné zážitky s divokou faunou. Ak sa rozhodnete navštíviť tento úžasný národný park, uistite sa, že si zabezpečíte letenku a vodiča vopred a že máte plán pre svoju cestu na miesto. Bezpečne cestujte a užívajte si tento úžasný kúsok Afriky!


Dovolenka Burkina Faso Dô Game Reserve


Burkina Faso Dô Game Reserve je jedným z najväčších a najpopulárnejších parkov v Burkina Faso. Nachádza sa v západnej Afrike a ponúka návštevníkom príležitosť sledovať veľké množstvo zvierat a vtákov v ich prírodnom prostredí. Tento park je ideálnym miestom pre milovníkov divočiny a prírody.

Dô Game Reserve bola založená v roku 1937 a je domovom pre niektoré z najohrozenejších druhov zvierat a vtákov v Afrike. Dô Game Reserve sa skladá z rozsiahlej savany a je domovom pre veľké množstvo druhov, vrátane slonov, žiráf, levov, gepardov, hyen a krokodílov. Okrem toho tu môžete nájsť aj rôzne druhy vtákov, medzi ktorými sa nachádza aj obrovský množstvo vtákov najmä ibisov.

Pre návštevníkov park ponúka množstvo možností na pozorovanie zvierat. Na parkovisku si môžete prenajať vozidlo so sprievodcom a vydať sa do parku. Šoférom bude prvotriedny sprievodca, ktorý vám bude ukazovať najzaujímavejšie miesta a pomôže vám identifikovať zvieratá a vtáky, ktoré tu žijú.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do afrického safari, sú k dispozícii rôzne typy ubytovania v parku. Môžete si pod nádherným africkým nebom postaviť stan alebo zvoliť luxusný pobyt v jednom z lodgeov. Tie sú vybavené modernými zariadeniami a majú vynikajúce reštaurácie, kde sa podávajú tradičné jedlá afrického kontinentu.

Samotný park zabezpečuje mimoriadny zážitok s prírodou. Návštevníci môžu pozorovať zvieratá ako z bezpečnosti vozidla, alebo sa vydať na pešiu turistiku do parku, kde môžu vidieť slony až zblízka a sledovať medzi nimi malé sloníky, ktoré sa zdajú byť nesmierne zvedavé. Paradoxne sa krokodíly zase zdajú byť veľmi plaché a zriedka sa ukážu hore.

Burkina Faso Dô Game Reserve ponúka jedinečný zážitok s africkou divočinou. Bez ohľadu na to, či hľadáte dobrodružstvo, exotiku alebo len chcete relaxovať v prírode, Dô Game Reserve je ideálnym miestom pre všetkých. Burkina Faso je veľmi priateľská a bezpečná krajina, takže si môžete byť istí, že tu bude vaša dovolenka určite nezabudnuteľná.


Najčastejšie otázky a odpovede Burkina Faso Dô Game Reserve


Najčastejšie otázky a odpovede o rezervácii Burkina Faso Dô Game:

1. Čo je Burkina Faso Dô Game Reserve?
Burkina Faso Dô Game Reserve je prírodná rezervácia nachádzajúca sa v krajine Burkina Faso v Západnej Afrike. Je domovom rôznych divých zvierat a ponúka možnosť safari a prieskumu divočiny.

2. Aké druhy zvierat môžem v rezervácii vidieť?
V rezervácii Burkina Faso Dô Game môžete vidieť mnoho druhov divokých zvierat, vrátane slonov, levy, žiráf, zebier, antilop, krokodílov a mnohých ďalších. Rezervácia poskytuje príležitosť na sledovanie týchto zvierat vo voľnej prírode.

3. Ako sa dostanem do rezervácie?
Rezervácia Burkina Faso Dô Game je prístupná cestou alebo letecky. Cesta zo svetových miest si vyžaduje jazdu autom, alebo môžete využiť služby miestnych spoločností pre prepravu do rezervácie. Ak sa rozhodnete letieť, musíte sa najprv dostať do najbližšieho medzinárodného letiska a odtiaľ do rezervácie.

4. Aké aktivity sú v rezervácii k dispozícii?
V rezervácii Burkina Faso Dô Game môžete podstúpiť rôzne aktivity, vrátane safari jazdy, prechádzok po prírode, rybolovu a pozorovania vtákov. Rezervácia tiež ponúka možnosť navštíviť miestnych obyvateľov a dozvedieť sa viac o ich kultúre a spôsobe života.

5. Aké je najlepšie obdobie na návštevu rezervácie Burkina Faso Dô Game?
Najlepšie obdobie na návštevu rezervácie je v období sucha medzi novemberom a februárom, keď je veľká koncentrácia divých zvierat okolo vodných zdrojov. Avšak rezervácia je otvorená aj v iných obdobiach roka.

6. Ako si môžem zarezervovať ubytovanie v rezervácii?
Pre rezerváciu ubytovania v rezervácii Burkina Faso Dô Game je najlepšie kontaktovať správcu rezervácie alebo miestnych cestovných agentúr, ktoré môžu zabezpečiť ubytovanie podľa vašich preferencií. Odporúčame plánovať návštevu vopred, pretože ubytovanie môže byť obmedzené.

7. Aké je bezpečnostné opatrenie v rezervácii?
Rezervácia Burkina Faso Dô Game má bezpečnostné opatrenia, ktoré zahŕňajú dozor a prítomnosť kvalifikovaných rangers. Avšak, je vždy dôležité dodržiavať pokyny a obmedzenia stanovené správcami rezervácie na zabezpečenie osobnej bezpečnosti a ochrany divokých zvierat.

8. Aké sú pravidlá rezervácie týkajúce sa ochrany životného prostredia?
V rezervácii Burkina Faso Dô Game je dôležité dodržiavať pravidlá týkajúce sa ochrany životného prostredia. Patrí sem zakazovanie lovu divokých zvierat a neodstraňovanie ani ničenie rastlín a iných prírodných zdrojov. Návštevníci by mali rešpektovať tieto pravidlá a prispievať k udržateľnému rozvoju rezervácie.

Tieto otázky a odpovede ponúkajú základné informácie o rezervácii Burkina Faso Dô Game. Ďalšie podrobnosti si môžete overiť priamo s miestnymi orgánmi a cestovnými agentúrami.


Počasie Burkina Faso Dô Game Reserve


Burkina Faso je západoafrická krajina, v ktorej sa nachádza Dô Game Reserve, ktorá je známa svojou rozmanitosťou zvieracej a rastlinnej fauny a flóry. Počasie v tejto rezervácii sa líši v závislosti od ročného obdobia a zvyčajne sa dá členiť na dve hlavné sezóny: suchú a dažďovú.

Suchá sezóna prevažuje medzi novembrom a májom a prináša s sebou vysoké teploty, ktoré sa môžu pohybovať od 30 do 40 stupňov Celsia. V tomto období sa obloha zväčša drží modrej farby a jedinými zrážkami sú krátke búrky, ktoré môžu prísť až raz za týždeň. Tieto extrémne teploty a minimálne zrážky majú vplyv na život v rezervácii, rieky vysychajú a zvieratá sa musia presúvať za vodou a kŕmením.

Dažďová sezóna sa prevažuje medzi júnom a októbrom, s teplotami klesajúcimi na približne 25 stupňov Celsia. Počas tohto obdobia sa často vyskytujú silné zrážky a tropické búrky, ktoré umožňujú riekam naplniť sa vodou a rozšíriť ich územie, čo zase privádza zvieratá do širokého okolia a zvyšuje tak možnosť ich pozorovania.

V Dô Game Reserve žijú mnohé zvieratá, vrátane slonov, giráf, levov a paviánov. Tieto zvieratá žijú v rôznych oblastiach rezervácie a zvyknú sa presúvať v závislosti od dostupnosti potravy a vody. Počasie hrá dôležitú úlohu pri tom, kde a ako sa tieto zvieratá v rezervácii pohybujú.

Celkovo je počasie v Dô Game Reserve veľmi dôležitým faktorom pre život zvierat a rastlín, ktoré sa tu nachádzajú. Touristom, ktorí sa sem vyberajú, sa odporúča, aby sa riadili podľa klimatických podmienok daného obdobia a aby uvážene plánovali svoju návštevu, aby mohli vidieť čo najviac zvierat v ich prirodzenom prostredí.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky