Objavte lety za najlepšie ceny

Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve

Letenka Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Ak hľadáte jedinečné a nezabudnuteľné dobrodružstvo, neváhajte navštíviť Burkina Faso a objaviť jeho poklady. Jedným z najfascinujúcejších miest na návštevu je rezervácia Tanghin Dassouri, ktorá je domovom rôznych zvierat, vzácnych rastlín a úchvatnej prírody.

Rezervácia Tanghin Dassouri sa nachádza len pár kilometrov od hlavného mesta Ouagadougou, čo z nej robí ideálne miesto pre jednodňový výlet. Pre svoje výnimočné a vzácne biologické územie bola rezervácia vyhlásená chráneným územím v roku 1952.

Keď sa stanete súčasťou tejto dobrodružnej jazdy, budete ohromení diverzitou fauny a flóry, ktoré tu nájdete. Medzi najvýraznejšie obyvateľov rezervácie patria zebry, impaly, antilopy, krokodíly, opice, orly a mnoho ďalších endemických druhov. Každý z týchto živočíšnych druhov hrá úlohu pri udržiavaní ekologického rovnováhy v rezervácii a ich spoločné pozorovanie je jednoducho fascinujúce.

Ak ste milovníkmi vtáctva, rezervácia ponúka aj vzácne možnosti na pozorovanie rôznych druhov vtákov. Môžete sa stretnúť s chameleónmi, pančuchovými paviánmi a ohromili vás krásou motýľov, ktoré sú tu zastúpené v rôznych farebných odrodách.

Okrem fauny je rezervácia bohatá aj na flóru. Čo ju robí ešte zaujímavejšou, sú vzácne druhy stromov a rastlín, ktoré sú tu hojne zastúpené. Môžete sa prechádzať medzi zložitými labirintmi machov a lišajníkov alebo ho obdivovať z vyhliadkových miest.

Ak sa rozhodnete navštíviť rezerváciu Tanghin Dassouri, nezabudnite si so sebou vziať fotoaparát a neustrácajte žiadne príležitosti na zachytenie úžasného okamihu. Aby ste naplne vychutnali toto dobrodružstvo, je dobré mať so sebou pohodlné oblečenie a obuv, ochranný krém proti slnečnému žiareniu a dávať pozor na hmyz a divé zvieratá.

Výlet do rezervácie Tanghin Dassouri je nielen pre milovníkov prírody a dobrodružstva, ale aj pre každého, kto si túži oddýchnuť od mestského zhonu a každodenného stresu. Je to miesto, kde si môžete užiť pokoj a harmóniu s prírodou, pozorovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí a získavať nové poznania o biodiverzite a ochrane životného prostredia.

Ak ste pripravení na nezabudnuteľné dobrodružstvo a stráviť pár dní v objavovaní nádhery rezervácie Tanghin Dassouri, neváhajte si rezervovať letenku do Burkina Faso. Skúste túto úžasnú krajinu s bohatou kultúrou, priateľskými ľuďmi a nesmrteľnou prírodou, ktorá vás určite očarí.


Dovolenka Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Burkina Faso je jednou z najchudobnejších krajín v západnej Afrike, no je to aj krajina, ktorá má v sebe obrovský potenciál. Návšteva krajiny môže byť príležitosťou pre turistov objaviť niečo nové a skúsiť niečo iné ako bežné turistické zájazdy. Ak máte radi prírodu a dobrodružstvo, nezabudnite navštíviť Tanghin Dassouri rezervu.

Tanghin Dassouri rezerva sa nachádza asi 20 kilometrov juhozápadne od Burkinabského hlavného mesta Ouagadougou a je domovom rôznych druhov zvierat, ako je napríklad opice, krokodíly, antilopy a množstvo vtákov. Rezerva sa rozprestiera na ploche 252 ha a je obklopená púštnou krajínou a väčším vodným telom, kde turisti môžu plávať a surfovať.

Tanghin Dassouri rezerva je populárna medzi turistami, ktorí hľadajú dobrodružstvo a ktorí chcú zažiť niečo iné ako bežné turistické destinácie. Rezerva ponúka rozličné aktivity, ako sú napríklad horolezectvo, plávanie a rybačka. Rezerva je tiež ideálnym miestom na stret s miestnymi obyvateľmi a spoznaním ich kultúry.

Okrem dobrodružstva a zážitkov v prírode si môžete v Burkina Faso užiť aj miestnu kuchyňu a nákupy na miestnych trhoch. Burkina Faso ponúka aj množstvo historických pamiatok, ktoré stoja za návštevu. Medzi najznámejšie patrí národná katedrála, stredoveké mesto Larlé a pevnosť Manga.

Napriek tomu, že Burkina Faso nie je obvyklou turistickou destináciou, návšteva Tanghin Dassouri rezervy a jej okolia ako súkromné dobrodružstvo sa môže stať nezabudnuteľným zážitkom. Burkina Faso môže byť miestom pre tých, ktorí hľadajú niečo nové a iné, a pre tých, ktorí chcú objaviť prírodné krásy a kultúru jednej z najchudobnejších krajín sveta.

Dôležité upozornenie: Keď plánujete cestu do Burkina Faso, mali by ste dbať na bezpečnosť, pretože Burkina Faso patrí medzi krajiny so zvýšeným výskytom kriminality a teroristických hrozieb. Zvážte podrobné informácie o situácii v krajine od svojho cestovného agenta alebo ministerstva zahraničných vecí.


Ubytovanie Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Tanghin Dassouri Reserve je nádhernou a prirodzenou rezerváciou nachádzajúcou sa v oblasti Burkina Faso v západnej Afrike. Táto rezervácia, ktorá bola založená v roku 1986, sa stala obľúbeným miestom pre turistov a milovníkov prírody, ktorí hľadajú jedinečný zážitok na africkom kontinente.

Jednou z najväčších výhod ubytovania v Tanghin Dassouri Reserve je jeho umiestnenie. Rezervácia je situovaná v blízkosti hlavného mesta Burkina Faso - Ouagadougou, čo umožňuje turistom jednoduchý prístup k rôznym turistickým atrakciám a pamiatkam v okolí.

Ubytovanie v Tanghin Dassouri Reserve je dostupné vo forme komfortných chatiek, ktoré sa nachádzajú v srdci rezervácie. Chate sú elegantne zariadené a poskytujú všetky moderné vybavenie, ktoré potrebujete na príjemný pobyt. Okrem toho, každá chata disponuje vlastnou terasou, odkiaľ si môžete vychutnať úžasný výhľad na okolitú prírodu a divokú zver.

Počas pobytu v Tanghin Dassouri Reserve máte možnosť objaviť rozmanitosť afrických divokých zvierat. Rezervácia je domovom pre viac ako 400 druhov vtákov, vrátane vzácnych druhov ako napríklad nepravý pelikán alebo riedkavy mravčiar hruškový.

Okrem toho, je tu tiež možnosť sledovať zvieratá ako napríklad slony, antilopy, krokodíly a mnoho ďalších. Prírodné prostredie rezervácie poskytuje ideálne podmienky pre ich život, čo z nej robí jednu z najlepších lokalít pre safari v Burkina Faso.

Okrem pozorovania divokej zveri, môžete tiež venovať čas objavovaniu okolitých dedín a kultúrnych atrakcií. Môžete sa zapojiť do interakcie s miestnymi obyvateľmi a spoznať ich tradície a zvyky. Je to jedinečný zážitok, ktorý vás prenesie do autentického afrického života.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalinové zážitky, Tanghin Dassouri Reserve ponúka aj možnosť prechádzok na vysokých lanovkách a lezeniu po stromoch. Existuje množstvo príležitostí na aktívne využitie času, ako napríklad turistika, cyklistika alebo rybolov v miestnych jazerách.

Tanghin Dassouri Reserve je miestom, kde sa môžete ponořiť do prírody a starodávnej kultúry Burkina Faso. S jeho ideálnym umiestnením, luxusným ubytovaním a bohatstvom prírodných atrakcií je to určite miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri návšteve tejto krajiny v západnej Afrike.


Najčastejšie otázky a odpovede Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


1. Čo je Tanghin Dassouri Rezervácia v Burkine Faso?

Tanghin Dassouri Rezervácia je chránená oblasť nachádzajúca sa v Burkine Faso. Je to miesto, ktoré je vyhradené pre ochranu a zachovanie biodiverzity a prírodného prostredia.

2. Kde sa nachádza Tanghin Dassouri Rezervácia?

Rezervácia Tanghin Dassouri sa nachádza v južnej časti Burkiny Faso, v blízkosti hlavného mesta Ouagadougou.

3. Aká je veľkosť Tanghin Dassouri Rezervácie?

Tanghin Dassouri Rezervácia má približne rozlohu 7 900 hektárov.

4. Aké druhy živočíchov a rastlín je možné nájsť v Tanghin Dassouri Rezervácii?

V rezervácii Tanghin Dassouri sa nachádza bohatá biodiverzita, vrátane rôznych druhov vtákov, cicavcov, hmyzu a rastlín. Medzi ne patria napríklad slony, levy, hyeny, paviány, krokodíly a mnohé ďalšie.

5. Aké aktivity je možné podnikať v Tanghin Dassouri Rezervácii?

V rezervácii Tanghin Dassouri je možné podnikať rôzne aktivity vrátane safari, výletov na pozorovanie vtákov, prechádzok v prírode, fotografovania a podobne. Turisti majú tiež možnosť spoznať miestnu kultúru a tradície etnických skupín žijúcich v okolí rezervácie.

6. Ako sa dostať do Tanghin Dassouri Rezervácie?

Rezervácia Tanghin Dassouri je vzdialená len niekoľko kilometrov od Ouagadougou, takže najjednoduchším spôsobom, ako sa tam dostať, je automobilom. Cesta trvá zhruba 30 minút. Je tiež možné využiť miestnu verejnú dopravu alebo si prenajať taxík.

7. Aké sú vstupné poplatky do Tanghin Dassouri Rezervácie?

Vstupné poplatky do rezervácie Tanghin Dassouri sa môžu líšiť a závisia od miestnych predpisov. Je vhodné sa informovať vopred o aktuálnych poplatkoch na mieste.

8. Je možné navštíviť Tanghin Dassouri Rezerváciu počas celého roka?

Áno, Tanghin Dassouri Rezervácia je otvorená pre návštevníkov počas celého roka. Mali by ste si však overiť aktuálny stav a podmienky v rezervácii, najmä počas daždivého obdobia, keď prístupové cesty môžu byť záplavné.

9. Existuje niekoľko ubytovacích možností v blízkosti Tanghin Dassouri Rezervácie?

Áno, v blízkosti rezervácie Tanghin Dassouri sa nachádzajú rôzne ubytovacie zariadenia, vrátane hotelov, kempov a kempingových miest.

10. Je potrebné si zabezpečiť sprievodcu pri návšteve Tanghin Dassouri Rezervácie?

Nie je povinné mať sprievodcu pri návšteve Tanghin Dassouri Rezervácie, ale je to odporúčané, pretože miestni sprievodcovia majú o mieste vedomosti a môžu poskytnúť cenné informácie o faune, flore a miestnych tradíciách.


Počasie Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Tanghin Dassouri Reserve je prírodné územie nachádzajúce sa v krajine Burkina Faso v Západnej Afrike. Táto rezervácia je známa predovšetkým pre svoju jedinečnú prírodnú krásu a rozmanité ekosystémy. Okrem toho ponúka aj zaujímavý pohľad na miestne počasie.

Burkina Faso je známa svojim tropickým podnebím so sezónnymi zmenami počasia. Tanghin Dassouri Reserve sa nachádza v južnej časti krajiny, kde prevláda savanové podnebie. Je tu vysoká teplota počas celého roka, pričom teploty môžu v lete dosiahnuť až 40 °C. Väčšina dažďov spadne v období dažďových mesiacov, ktoré trvá od júna do septembra. V tomto období prichádzajú aj občasné búrky, ktoré môžu priniesť výdatné zrážky.

Počas dažďových mesiacov sa rezervácia tanghin Dassouri mení na zelenú oázu s bujnou vegetáciou a kvitnúcimi rastlinami. Tieto dažde sú potrebné pre udržanie bohatej fauny a flóry v rezervácii. Medzi typické druhy rastlín tu patria akácie, baobaby a divé trávy. Tento rozmanitý ekosystém poskytuje nielen útočisko pre miestne zvieratá, ale aj jedinečný pohľad pre návštevníkov.

Rezervácia je domovom mnohých divokých zvierat vrátane levy, slona, geparda, hyeny a mnohých ďalších. Vďaka bohatej vegetácii existuje dostatok potravy pre tieto zvieratá počas dažďových mesiacov. Taktiež je tu možné pozorovať veľké množstvo vtákov, motýľov a iných druhov života.

Počas suchého obdobia sa rezervácia mení na sušší a prašný krajinný obraz. Teploty sú stále vysoké, ale obmedzenie zrážok vedie k vysychaniu riek a jazier. Mnohé zvieratá sú v tomto období nútené migrovať do iných oblastí, aby si našli obživu a vodu.

Aj keď počasie v Tanghin Dassouri Reserve môže byť nevyspytateľné, toto miesto je fascinujúcou destináciou pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Je jasným príkladom, ako sa živočíšne a rastlinné druhy prispôsobujú hrozbám sucha a dažďov. Navyše, rezervácia je aj jedným z miest, kde sa konajú výskumy o vplyve klimatických zmien na prírodu.

Tanghin Dassouri Reserve je prírodným pokladom Burkina Faso a krajinou, ktorá stojí za to, aby sme ju ochraňovali a obdivovali. Jej počasie je jedinečné a každý, kto sem zavíta, odchádza s úctou k zázraku prírody a jej schopnosti prežiť v ťažkých podmienkach.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky