Objavte lety za najlepšie ceny

Česko Kutná Hora

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Kutná Hora


1. Aké pamiatky stojí za návštevu v Kutnej Hore?

- Kutná Hora je plná historických pamiatok, medzi najznámejšie patrí chrám sv. Barbory, kostol sv. Jakuba, chrám Nanebovzatia Panny Márie a Kostnica.

2. Ako sa dostať do Kutnej Hory?

- Kutná Hora sa nachádza asi hodinu cesty od Prahy. Môžete sa tam dostať vlakom, autobusom alebo autom.

3. Koľko stojí vstup do pamiatok v Kutnej Hore?

- Vstupné sa líši podľa jednotlivých pamiatok a závisí od toho, či sa jedná o dospelého alebo zľavnený vstup. Priemerne sa cena pohybuje okolo 150-200 Kč.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Kutnej Hore?

- Kutná Hora ponúka rôzne reštaurácie, ktoré sa líšia podľa štýlu kuchyne. Medzi najlepšie patria Restaurace Dačický, U Veverky a U Vlašského dvora.

5. Je nutné si objednať vstupenky vopred?

- Nie je nutné si objednať vstupenky vopred, no v období letných prázdnin a v najväčších turistických sezónach môžu byť čakacie doby na vstup do pamiatok dlhšie.

6. Aké iné aktivity sa dajú v Kutnej Hore robiť?

- Okrem návštevy historických pamiatok, môžete sa prejsť po meste a obdivovať jeho krásy, navštíviť múzeá a galérie, ale aj sa vybrať na cykloturistiku alebo vyzvať priateľov na paintball.


Dovolenka Česko Kutná Hora


Kutná Hora: Tajomná a historická dovolenka v Česku

Česko je známe svojou úchvatnou architektúrou, bohatou históriou a krásnym vidieckym prostredím. Ak sa chystáte na dovolenku a hľadáte miesto, ktoré ponúka oboje, jednoznačne musíte zvážiť návštevu mesta Kutná Hora. Toto malebné historické mesto sa nachádza vzdialené len približne 70 kilometrov východne od hlavného mesta Praha a je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Kutná Hora je známa najmä pre svoje bohaté banícke dedičstvo. V stredoveku to bolo jedno z najbohatších miest v Európe vďaka svojim veľkým nalezišťom striebra. Mesto má množstvo historických pamiatok a atrakcií, ktoré majú pre turistov veľký význam.

Najznámejšími z nich sú bezpochyby gotická katedrála sv. Barbory a chrám sv. Jakuba. Katedrála sv. Barbory je skutočným skvostom gotického stavebníctva a jej vnútorné fresky sú nádherným umením. Chrám sv. Jakuba je jedným z najväčších a najstarších chrámov v Kutnej Hore a je známy pre svoju nádhernú gotickú vežu a kaplnku s ďalšími freskami.

Ďalšou obľúbenou atrakciou je Sedlec Ossuary, lebka kaplnka, ktorá je jedinečná a doslova strašidelná. Kaplnka je zdobená pozostatkami ľudských kostí a slúži ako miesto na pietne modlitby za mŕtvych. Je to určite miesto, ktoré zanechá na návštevníkoch silný dojem.

Okrem týchto historických pamiatok môžete v Kutnej Hore navštíviť aj Mestské múzeum, kde nájdete množstvo exponátov z baníctva a histórie mesta. Prechádzka mestom je tiež veľmi príjemná, pretože budete obklopení úzkymi uličkami, historickými domami a krásnymi námestiami.

Po prehliadke pamiatok si určite nájdite chvíľu na oddych a ochutnajte niektoré tradičné české jedlá v jednom z mnohých miestnych reštaurácií. Česká kuchyňa je známa svojimi masovými a zemiakovými jedlami, ktoré sú bohaté na chuť a skvelé na zahriatie po dlhom dni strávenom objavovaním.

Ak hľadáte ubytovanie v Kutnej Hore, môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami. Mesto má niekoľko hotelov a penziónov, ale môžete sa tiež rozhodnúť pre ubytovanie v srdci histórie a zostávať v jednom z mnohých historických domov, ktoré boli zrekonštruované a poskytujú príjemné ubytovanie s úžasným výhľadom na mesto.

Kutná Hora je skutočne tajomné a historické miesto s množstvom pamiatok a atrakcií, ktoré byť určite na vašom zozname návštev v Česku. Mesto vás prekvapí svojou krásou a bohatou históriou. Bude to dovolenka, kde sa budete cítiť, ako keby ste sa dostali do minulosti a zažívate dobrodružstvo do minulého storočia.


Počasie Česko Kutná Hora


Bohatá kulturní historie Česka Kutné Hory navždy zanechala svůj stopy ve středních Čechách. Návštěvníci jsou náležitě fascinováni mnoha historickými památkami a středověkým charakterem města. Nicméně, jedním z faktorů, který ne vždy projde turistům je počasí, které ovlivňuje podobu města.

Česko Kutná Hora se nachází v mírném podnebném pásu. Léta jsou typicky horká s průměrnými teplotami v rozmezí od 20 °C do 25 °C. V zimních měsících jsou průměrné teploty v oblasti mezi -5 °C a 5°C.

Nejlepší čas pro návštěvu Kutné Hory je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírné a počasí stabilní. V létě se může čekat horké počasí, což může být pro mnoho turistů příliš náročné. Na druhé straně, v zimním období, může být počasí nepředvídatelné, s vysokými srážkami a nízkými teplotami.

Kromě změn v teplotách, počasí má také vliv na shlédnutí některých míst v Kutné Hoře. Například návštěva kostela svaté Barbory, který je zapsán na seznamu UNESCO, závisí na počasí. Velká výška kostela a množství kamení na jeho okolí způsobuje, že během silných větrných podmínek a bouřek, může být kostel uzavřen bezpečnostními důvody.

Kolem Kutné Hory je také mnoho lesů a luk, které hostí mnoho druhů zvířat a ptáků. V zimních měsících mohou být lesy a louky pokryté sněhem a zavládat mrazivé počasí. Nicméně, pro některé návštěvníky, bílá krajina v kombinaci s historickou architekturou je skvělou kulturní atrakcí.

Celkově lze říci, že počasí v Kutné Hoře se mění v závislosti na ročním období, ale s náležitou přípravou na dané podnebí, by mohlo být příjemnou součástí Vaší návštěvy města.


Letenka Česko Kutná Hora


Letenka Česko - Kutná Hora: Objavte jedinečné historické bohatstvo

Ak ste milovník histórie a chcete sa preniesť späť do minulosti, Česko je skvelou destináciou pre vás. Medzi jedno z najzaujímavejších historických miest, ktoré by ste mali navštíviť, patrí aj malebné mestečko Kutná Hora. Nachádza sa v stredních Čechách, iba krátku cestu autom od Prahy. A čo je lepší spôsob, ako sa tam dostať, ako cez letenku Česko - Kutná Hora.

Cesta z Prahy autom trvá iba približne hodinu, ale cez letenku si môžete užiť výhody rýchlej a pohodlnej cesty. Letenky z Prahy do Kutnej Hory sú k dispozícii za veľmi príjemné ceny a let trvá iba pár minút.

Po prílete na malé letisko pri Kutnej Hore sa môžete hneď pustiť do objavovania tohto fascinujúceho historického miesta. Jedným z hlavných lákadiel Kutnej Hory je jej stredoveké historické centrum, ktoré patrí na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mesto je bohaté na historické pamiatky a zachováva prítomnosť minulosti v každom zákutí.

Jedným z hlavných vrcholov návštevy v Kutnej Hore je Kostnice Sedlec. Táto kostnica je považovaná za jedno z najpozoruhodnejších historických miest na svete. Keď vstúpite do kostnice, ocitnete sa v svete, v ktorom sú kosti a lebky súčasťou dekorácie. Rodinné erbý, kríže a dokonca i jedinečný lustr sú vytvorené zo kostí, čo vytvára pôsobivý a až mierne dychberúci vzhľad.

Ďalšou neprehliadnuteľnou atrakciou je Katedrála sv. Barbory. Táto majestátna gotická katedrála je dominantou Kutnej Hory a často je považovaná za najkrajšiu katedrálu v Česku. Jej veža patrí medzi najvyššie veže gotických katedrál na svete a ponúka úchvatný výhľad na mesto a jeho okolie.

Po návšteve historického centra a najdôležitejších pamiatok si môžete oddýchnuť v reštauráciách a kaviarňach, ktoré ponúkajú tradičné české jedlá a nápoje. Tiež si môžete dopriať príjemnú prechádzku po okolitej prírode, a to buď pešo alebo na bicykli.

Letenka Česko - Kutná Hora je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí chcú objaviť bohatú históriu a architektúru. Mesto ponúka zážitky pre každého, od histórie až po prírodnú krásu. Tak prečo sa nenecháte okúzliť týmto fascinujúcim miestom a rezervujte si letenku na váš nasledujúci dovolenkový alebo výletný plán.


Ubytovanie Česko Kutná Hora


Napíšem ti článok o ubytovaní v Česku a konkrétne v Kutnej Hore.

Kutná Hora je nádherné historické mesto nachádzajúce sa asi 70 kilometrov východne od Prahy. Je známe pre svoje bohaté kultúrne dedičstvo a jedinečné architektonické pamiatky, ktoré sú považované za svetové dedičstvo UNESCO. Ak plánujete navštíviť túto klenotnicu historických pokladov, mali by ste zvážiť aj možnosti ubytovania.

V Kutnej Hore nájdete rôzne druhy ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtu. Mesto ponúka hotely, penzióny, apartmány, hostely a dokonca aj možnosti pre kempovanie.

Ak hľadáte väčšie pohodlie a kompletné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre hotel. V Kutnej Hore nájdete niekoľko hotelových možností, ktoré sú rozmiestnené po celej lokalite. Niektoré hotely sú situované priamo v historickej časti mesta a ponúkajú jedinečný pohľad na pamiatky ako je napríklad chrám sv. Barbory. Mnoho z týchto hotely ponúka aj vybavenosti, ako sú reštaurácie, wellness centrá a parkovanie.

Ak preferujete menší a rodinný prístup, penzióny sú pre vás správnou voľbou. Tieto ponúkajú priateľskú atmosféru a väčšinou sú situované blízko historického centra. Penzióny často poskytujú pokojné a komfortné izby, kde sa môžete cítiť ako doma. Mnohé z nich ponúkajú aj raňajky alebo iné stravovacie možnosti na mieste.

Apartmány sú dobrým riešením pre tých, ktorí hľadajú väčšiu slobodu a flexibilitu počas svojho pobytu. Môžete si vytvoriť vlastný itinerár a stravovať sa podľa vlastnej chuti. V Kutnej Hore sa nachádzajú rôzne typy apartmánov, od malých štúdií až po priestrané byty pre skupiny. Mnohé apartmány majú vlastnú kuchyňu a vybavenie, ktoré vám umožní si pripraviť vlastné jedlá.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom existujú aj možnosti pre ubytovanie v hosteli. Hostely sú zvyčajne cenovo dostupné a ponúkajú komunitnú atmosféru. Hostely sú ideálnymi miestami na stretnutie a spoznanie nových ľudí z celého sveta. Väčšina hosteľov v Kutnej Hore sa tiež nachádza v blízkosti historických pamiatok a hlavných turistických atrakcií.

Ak preferujete prírodu a kempovanie, môžete si zvoliť jeden z kempov v blízkosti Kutnej Hory. Tieto kempy ponúkajú pokojné prostredie, kde si môžete postaviť stan alebo si prenajať chatku. Okrem toho často disponujú vybavením pre šport a rekreáciu, ako sú cyklistické a turistické trasy.

Pri plánovaní svojho ubytovania v Kutnej Hore sa odporúča rezervovať vopred, najmä počas letných mesiacov a počas festivalov či udalostí. Ubytovacie kapacity môžu byť limitované v období zvýšenej návštevnosti. Mesto ponúka rôzne možnosti pre každého návštevníka a vy si tak môžete vybrať ten správny druh ubytovania, ktorý vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky