Objavte lety za najlepšie ceny

Česko Lednice-Valtice

Letenka Česko Lednice-Valtice


Výlet do Lednice-Valtic býva pre mnohých turistov skvelým spôsobom, ako sa oboznámiť s krásami českej kultúry a histórie. A pre tých, ktorí sa chcú tam dostať rýchlo a pohodlne, je tu možnosť cestovať letom z Prahy do Brna.

Letenku Česko Lednice-Valtice nájdete na webe rôznych aerolínií, ako napríklad Ryanair a ČSA. Cesta trvá približne 1 hodinu a 15 minút, čo je oveľa kratšie ako cesta autom alebo vlakom.

Po príchode do Brna môžete pokračovať na miesto určenia vlakom alebo autobusom. Lednica-Valtice sa nachádza v južnej časti Moravskej časti Dolných Rakúsk, asi 60 km juhozápadne od Brna.

Mestá Lednica a Valtice sú veľmi zaujímavými turistickými miestami, ktoré sa nachádzajú v krásnej krajine plnej vinohradov, zámkov a parkov prechádzajúcich riek. Vhodné pre rodiny s deťmi alebo romantickú dovolenku pre dvoch.

V Lednici si môžete pozrieť zámok, v ktorom sa nachádza muzeum kultúrneho života a záhrady, ktoré si môžete prejsť.

Valtice je viac zameraná na vinohradníctvo a vinárstvo. Tu si môžete vyskúšať miestnu výrobu a návštevu miestnych vinobraní a ochutnávkou vín.

Pre tých, ktorí sa chcú zbaviť stresu veľkomesta a oddýchnuť si v prírode, návšteva Lednice-Valtic je dokonalý výletový cieľ. Výhodou letenky Česko Lednice-Valtice je, že sa z Prahy dostanete na miesto určenia oveľa skôr a môžete ušetriť čas cestovaním.

Ak sa chystáte na romantickú dovolenku alebo výlet s rodinou na Moravu, neváhajte a využite letenku Česko Lednice-Valtice. Určite Vás toto historické miesto nadchne a bude sa z nej dlho ukrývať v pamäti.


Dovolenka Česko Lednice-Valtice


Ak hľadáte vhodnú destináciu pre vašu ďalšiu dovolenku, nezabudnite sa zahľadieť na krásy Česka. Jednou z najkrajších oblastí na severu Moravy sú Lednice-Valtice, kde nájdete nielen nádherné prírodné scenérie, ale aj fascinujúce historické pamiatky.

Lednicko-Valtický areál sa nachádza asi hodinu cesty od Brna, a patrí medzi najvýznamnejšie krajinné pamiatky Českej republiky. Od roku 1996 je zapísaný ako svetové dedičstvo UNESCO. Táto oblasť sa nachádza na ploche 283km² a zahŕňa nielen čarovnú krajinu južného mora, ale aj množstvo stavebných pamiatok pochádzajúcich z rôznych období histórie.

Prírodná scenéria Česka Lednice-Valtice je zložená z rôznych typov krajiny, ktoré postupne prechádzajú z jazier a rybníkov cez záhradné parky až po lesy a vinice. Tieto miesta sú ideálne pre turistov, ktorí milujú krajinnú krásu, ale aj pre rodiny s deťmi, ktoré si môžu užívať šport a oddych na miestach, kde sa dá plávať alebo jazdiť na bicykli.

História Lednicko-Valtického areálu siaha až do 13. storočia, keď bola založená dedina Valtice. Z roviny sa tu postupne vypracúvali veľké záhradné parky, prehlbovali sa rybníky a postavili zámky, ktoré sa stávali centrom vysokej kultúry. Najvýznamnejším stavebným dielom v areáli sú zámky Lednice a Valtice, ktoré sú obklopené krásnymi a rozsiahlymi parkami.

Pre turistov je určite zaujímavým miestom Arboretum Lednice, kde môžu vidieť zaujímavé rastliny z celého sveta. Súčasťou areálu je aj Múzeum novoveku v Mikulove, ktoré ponúka prehliadku životného štýlu týchto stílom ovplyvnených spoločenských vrstiev.

Lednicko-Valtický areál je ideálny pre rodiny s deťmi, ale aj pre páry či jednotlivcov, ktorí hľadajú prekrásne miesto pre relax a oddych od každodenného zhonu. Dovolenka v Lednicko-Valtickom areáli vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky, ktoré sa dostanú do vášho srdca a na dlhé roky si ich zapamätáte.


Ubytovanie Česko Lednice-Valtice


Lednice-Valtice, považované za jedny z najkrajších a najzachovalejších zámkov v Českej republike, sú centrom kultúry a histórie. Nachádzajú sa vo východnej časti Česka, v oblasti Morava, a sú zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Lednice-Valtice, je ubytovanie veľmi dôležitou súčasťou ich cestovnej skúsenosti. Našťastie, v tejto oblasti majú návštevníci na výber množstvo skvelých hotelov, penziónov a apartmánov.

Možnosti ubytovania v Lednice-Valtice sú rôznorodé a caterujú pre rôzne potreby a rozpočty. Existujú luxusné hotely, ktoré ponúkajú exkluzívne služby a štýlové izby s výhľadom na zámocké záhrady. Tieto hotely často poskytujú aj wellness centrá, reštaurácie s gurmánskou kuchyňou a prístup k golfovému ihrisku.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac neformálne ubytovanie, existujú penzióny a rodinné hotely. Tieto ubytovacie zariadenia sú často menšie a zameriavajú sa na pohostinnosť a domáce prostredie. Majitelia týchto zariadení si všimli šarm a krásu Lednice-Valtice a snažia sa svojim hosťom poskytnúť autentický zážitok.

Pre tých, ktorí hľadajú viac súkromia a nezávislosti, existuje tiež množstvo apartmánov, ktoré ponúkajú plne vybavené kuchyne a priestor pre celé rodiny či skupiny priateľov. Tieto apartmány sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako doma, zatiaľ čo objavujú krásy Lednice-Valtice.

Okrem toho, niektoré zámky samotné ponúkajú možnosti ubytovania vo svojich histórických budovách. Tieto exkluzívne možnosti umožňujú hosťom ponožiť sa do histórie a stráviť noc v nádhernom prostredí zámku. Aj keď sú tieto možnosti ubytovania často drahšie, sú určené pre tých, ktorí hľadajú výnimočný zážitok.

Ak sa teda rozhodnete navštíviť Lednice-Valtice, nemusíte sa obávať, že by ste mali problém s nájdením ubytovania. Vo všetkých týchto možnostiach si určite nájdete to pravé pre vás a budete mať dokonalý zážitok z krásy a histórie tejto jedinečnej oblasti na Východe Česka.


Počasie Česko Lednice-Valtice


V České republice sa nachádza množstvo krásnych miest, ktoré pritahujú turistov z celého sveta. Jedným z nich sú Lednice-Valtice, ktoré sa nachádzajú v južnej časti krajiny a sú súčasťou chránenej krajinného oblasti Pálava. Okolie Lednice-Valtice je známe nielen svojou bohatou históriou, ale aj nádhernými vinicami, jazerami a zámkami. Poďme sa však pozrieť, aké počasie v tejto oblasti sa často vyskytuje a ako ho využiť pri plánovaní výletu.

Jarné počasie

Po prvých príznakoch zimy prichádza jarné obdobie, ktoré v Lednicko-Valtickom areáli trvá od marca do mája. Väčšinou sa teploty pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia, no občas sa môže stať, že bude chladnejšie. Výhodou návštevy v tomto období je to, že príroda sa prebúdza k životu a okolité vinice a záhrady už pomaly kvitnú. To robí z tejto oblasti skvelé miesto na prechádzky a cykloturistiku.

Letné počasie

Počas letného obdobia, od júna do augusta, sa teploty v Lednice-Valtice často pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia. Občas tu môže prísť aj k silným búrkam, avšak počasie sa vzápätí upokojí a návštevníci si môžu užiť krásne letné dni. Ak máte radi vodu, môžete sa vybrať na jazero Milotice, kde si môžete užiť kúpanie a relaxovať na pláži. V týchto mesiacoch sa tiež často organizujú vinohradnícke slávnosti, kde sa môžete zoznámiť s tradičným vínom a jedlami tejto oblasti.

Jeseň a zima

Jeseň v Lednickej oblasti je obdobím, kedy sa príroda mení na žlté a červené farby. Teploty sú miernych a pohybujú sa medzi 10 a 15 stupňami Celzia. Ak máte radi víno, je ideálne obdobie na návštevu miestnych viníc a ochutnávanie nových ročníkov.

Zima v Lednicko-Valtickom areáli prichádza v decembri a trvá do februára. Teploty sú nízke a mrazivé, ale môžete si vychutnať krásu zimy v historickej zámeckej záhrade s fontánami a sochami, ktoré sú zakryté snehom. V decembri sa tu tiež organizuje vianočný jarmok, kde môžete kúpiť tradičné vianočné dekorácie a pochutnať si na tradičnej vianočnej pečeni.

Celkovo platí, že každé obdobie má svoje čaro a využitie. Lednice-Valtice sú krásnym miestom poznať počas celého roka a každá návšteva ti môže priniesť nový zážitok. Takže neváhajte a vyrazte na poznávanie tohto nádherného kúta Česka!


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Lednice-Valtice


1. Kde sa nachádza Lednicko-valtický areál?
- Lednicko-valtický areál sa nachádza v Českej republike, na juhu Moravy, v blízkosti obce Lednice a Valtice.

2. Aké sú otváracie hodiny Lednicko-valtického areálu?
- Otváracie hodiny sa líšia podľa ročného obdobia a konkrétnych pamiatok v areáli. Najlepšie je preto skontrolovať aktuálne otváracie hodiny na webovej stránke areálu.

3. Koľo stojí vstupenka do Lednicko-valtického areálu?
- Cena vstupeniek sa líši podľa konkrétnej pamiatky v areáli a vekovej kategórie návštevníkov. Doporučujeme skontrolovať aktuálne ceny vstupeniek na webovej stránke areálu.

4. Je potrebné si vopred zarezervovať vstupenky do Lednicko-valtického areálu?
- Väčšina pamiatok v areáli je prístupná bez rezervácie vstupeniek, avšak pri niektorých populárnych pamiatkach môže byť vstup obmedzený a je preto odporúčané si vstupenky zarezervovať vopred.

5. Kde môžem nájsť ubytovanie v blízkosti Lednicko-valtického areálu?
- V blízkosti Lednicko-valtického areálu sa nachádza množstvo hotelov, penziónov a ubytovacích zariadení rôznej kategórie. Odporúčame vyhľadať si ubytovanie na webovej stránke cestovateľských portálov alebo na webovej stránke turistických informačných centier v oblasti.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky