Objavte lety za najlepšie ceny

Česko Podyjí National Park

Dovolenka Česko Podyjí National Park


České Podyjí National Park je jedním z nejkrásnějších přírodních parků v České republice. Nachází se v blízkosti hranic s Rakouskem, nedaleko města Znojmo. Park se rozprostírá na území téměř 65 km². Jeho hlavní dominantou je hluboké údolí řeky Dyje, které je obklopeno skalami, lesy a vinicemi.

Pokud hledáte klid a relaxaci v přírodě, Česko Podyjí je ideálním místem pro dovolenou. Park je bohatý na unikátní floru a faunu, zahrnující vzácné druhy rostlin a živočichů. Najdete zde například vzácný dravec orla skalního, ježka východního nebo koníka hnědého. Pro milovníky přírody a ornitology je to opravdový ráj.

Park nabízí širokou škálu outdoorových aktivit. Milovníci turistiky mohou vyrazit na jednu z mnoha turistických cest, nabízejících nádherné výhledy na přírodu. Zde můžete objevovat skalní hrad Cornštejn, vodopád Dyje nebo zříceninu hradu Nový Hrádek. Cyklisté si mohou užít malebné cyklotrasy a projížďky vinicemi.

Pro vodáky je tu také spousta možností. Řeka Dyje je vhodná pro kánoe a kajaky. Můžete si pořídit vybavení na místě nebo si ho půjčit u jednoho z místních vodáckých center. Nezapomeňte však na potřebné dovednosti a bezpečnostní opatření.

Pro milovníky histórie a kultury je v okolí parku také mnoho zajímavých míst k návštěvě. Blízko Znojma se nachází například Mikulovský zámek, nádherný raně renesanční zámek s rozsáhlými zahradami. Město Znojmo samo o sobě je také historicky významným místem s mnoha památkami a malebným historickým centrem.

Pokud hledáte ubytování, v okolí parku najdete mnoho možností. Můžete se ubytovat v jednom z místních hotelů, penzionů nebo kempů. Pro ty, kteří chtějí zažít přírodu ještě intenzivněji, je možnost využít tábořiště v samotném parku.

Výlet do Českého Podyjí National Parku je ideální pro všechny, kteří touží po přírodě, klidu a neokoukaných krajinách. Během dovolené si můžete vychutnat překrásné výhledy, prozkoumat místní historii a zároveň se těšit z outdoorových aktivit. Ať už se rozhodnete pro turistiku, cyklistiku nebo vodáctví, budete nadšeni krásami, které park nabízí.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Podyjí National Park


Česko Podyjí National Park:

1. Aké je územie Česko Podyjí National Park?
- Česko Podyjí National Park sa nachádza v pohraničnej oblasti medzi Českou republikou a Rakúskom. Ochrana parku je zameraná na zachovanie unikátnej krajiny a biodiverzity.

2. Ako sa dostanem do Česko Podyjí National Park?
- Park je prístupný autom alebo verejnou dopravou. Z hlavného mesta Prahy trvá cesta autom približne 2,5 hodiny. Existujú tiež autobusové spoje z viacerých mestských centier.

3. Ktorá je najlepšia doba na návštevu Česko Podyjí National Park?
- Park je krásny počas celého roka, no väčšina ľudí uprednostňuje jarné a letné mesiace, keď je príroda v plnom rozkvete. Na jeseň je park ožiarený farebnými listami stromov, čo je tiež obľúbená doba na návštevu.

4. Aké aktivity je možné v parku podnikať?
- V parku je možné podnikať rôzne aktivity, ako sú pešie túry, cykloturistika, jazdenie na koni, rybolov a pozorovanie vtákov. Park ponúka tiež rôzne značkované turistické trasy pre rôzne úrovne kondície.

5. Je potrebné platiť vstupné do parku?
- Vstup do Česko Podyjí National Park je voľný. Pred návštevou je dobré získať mapy a informácie o parku, ktoré sú dostupné na informačných centrách v okolitých dedinách.

6. Sú v parku ubytovacie zariadenia?
- V blízkosti parku sa nachádzajú hotely a rekreačné domy, kde môžete nájsť ubytovanie. Tiež je možné stanovať na niektorých stanoviskách na vyhradených miestach.

7. Aký druh fauny a flóry sa v parku nachádza?
- Park je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a zvierat. Patrí sem napríklad bobor európsky, orol skalný, sokol kráľovský a mnoho ďalších druhov vtákov a cicavcov. Okrem toho sa v parku nachádza aj bohatá paleta skalných a lesných rastlín.

8. Môžem v parku táboriť?
- Áno, je možné táboriť v Česko Podyjí National Park. Stanovať je dovolené len na vyhradených stanoviskách a dodržiavať určité pravidlá a zásady, aby sa chránila príroda a životné prostredie.

9. Aké sú pravidlá týkajúce sa správania v parku?
- Návštevníci by mali rešpektovať prírodu a dodržiavať pravidlá parku. Patrí sem neodnášanie prírodných materiálov, zobrazenie si jazdnej povrchu, nekŕmenie divých zvierat a nedotýkanie sa historických a kultúrnych pamiatok.

10. Aké sú hlavné atrakcie v Česko Podyjí National Park?
- Medzi hlavné atrakcie parku patrí návšteva roklín, precitlivenej zóny Podyja, hradištia Veveří, vodných mlynov, skalných masívov i mnohých historických pamiatok. Tiež tu nájdete mnoho vyhliadkových plošín, z ktorých si môžete užívať krásne výhľady na okolitú krajinu.


Ubytovanie Česko Podyjí National Park


Česko Podyjí National Park, nachádzajúci sa na česko-rakúskej hranici, je jednou z najkrajších prírodných oblastí v Európe. Tento národný park je známy svojou rozmanitosťou prírody, pokojnými lesmi, malebnými kopčekmi a úchvatnými údoliami, ktoré z neho robia ideálne miesto pre pobyt v prírode.

Pre tých, ktorí sa chcú zdržať v parku viac dní a objaviť všetky jeho poklady, je k dispozícii možnosť ubytovania v rôznych wĺastnostiach nachádzajúcich sa v jeho blízkosti.

Jedna z možností je nájsť si ubytovanie vo vidieckych penziónoch alebo rodinných penziónoch, kde si môžete vychutnať pohostinnosť miestnych obyvateľov a zároveň si užívať príjemnú atmosféru. Penzióny sú často situované v malebných dedinkách priamo v rámci národného parku, takže môžete vychutnávať krásy prírody hneď po prebudení.

Ak preferujete viac luxusu a komfortu, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v hoteli. Nachádzajú sa tu hotely rôznej kategórie a rozsahu služieb a väčšina z nich ponúka krásny výhľad na okolitú krajinu alebo podujatia spojené s prírodou. Mnohé hotely disponujú aj reštauráciami, wellness centrami a bazénmi, čím poskytujú dokonalé zázemie pre oddych a relaxáciu.

Pre tých, ktorí si radi užívajú prírodu v plnej miere a majú radšej dobrodružstvo a kempovanie, sú k dispozícii kempy a karavany. V rámci národného parku nájdete viacero kempov s modernými vybaveniami, ako sú toalety, sprchy, elektrina, grilovacie miesta a pripojenie na internet. Tieto kempy sú ideálnym miestom pre stretávanie s ostatnými návštevníkmi parku a zároveň si užívať atmosféru stanovania v prírode.

Česko Podyjí National Park je tiež populárnym miestom pre turistiku a cykloturistiku. Mnohé ubytovacie zariadenia ponúkajú služby pre tých, ktorí sa chcú vybrať na výlety po parku. Môžete si prenajať bicykle alebo prehliadnuť si atraktívne turistické trasy s miestnym vodcom, ktorý vám ukáže skryté perly oblasti.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, návšteva Česko Podyjí National Park vám poskytne jedinečný zážitok v jednom z najkrajších prírodných prostredí na svete. Vychutnávajte si pokoj a ticho prírody, objavujte unikátne druhy rastlín a živočíchov, a vytvárajte nezabudnuteľné spomienky v tomto úchvatnom národnom parku.


Počasie Česko Podyjí National Park


Česko Podyjí National Park je jedinečnou krajinou nachádzajúcou sa v Českej republike. Tento národný park sa rozprestiera na ploche takmer 70 kilometrov štvorcových a zahŕňa údolie rieky Dyje medzi Mikulovom a Znojmom. Jeho krása spočíva v rozmanitosti prírodných a kultúrnych hodnôt, ktoré sa tu nachádzajú.

Jedným z hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú počasie v Česko Podyjí National Park, je jeho geografická poloha. Nachádza sa v južnej časti krajiny, čo znamená mierny kontinentálny podnebný charakter. Obdobie jar sa prejavuje miernymi teplotami a zväčšujúcim sa množstvom slnečných dní. Leto prináša vyššie teploty, ktoré sa pohybujú od 20 do 30 stupňov Celzia, avšak môžeme očakávať aj teplejšie dni s teplotami nad 30 stupňov. Jesenné mesiace prinášajú postupné ochladzovanie a zvýšené zrážky. Zimné obdobie je charakterizované chladnými teplotami často sa pohybujúcimi okolo bodu mrazu, pričom teploty pod bodom mrazu nie sú výnimočné.

Okrem teplôt formuje počasie aj množstvo zrážok. V Česko Podyjí National Park sa ročne vyčísluje priemerne 500 až 600 milimetrov zrážok, pričom najmokrejšie mesiace sú júl a august. Leto tak prináša pravidelné letné búrky, ktoré osviežujú krajinu a pomáhajú udržiavať bohatú a zelenú vegetáciu. Zimné mesiace prichádzajú s mensým množstvom zrážok, ktoré často padajú vo forme snehu a transformujú národný park do zimnej rozprávkovej krajiny.

Česko Podyjí National Park je domovom mnohým vzácnym druhom rastlín a živočíchov. Jeho bohatá biodiverzita a zachovalosť prírody prispievajú k jeho výnimočnosti. Radi by ste navštívili tento nádherný kúsok Českej republiky? Zvážte, aké počasie by vám vyhovovalo najviac a podľa toho naplánujte svoju návštevu. Nezáleží na tom, či sa rozhodnete prísť v lete a vychutnať si zelený klenot národného parku, alebo zájsť v zime a zažiť pohľad na Česko Podyjí zahalené do bielych plášťov. Tento národný park vás určite nezklame svojou krásou a pokojom, nech je počasie akékoľvek.


Letenka Česko Podyjí National Park


Česko Podyjí National Park: Klenot vĺn a divočiny

Česko Podyjí National Park sa nachádza na rozhraní Českej republiky a Rakúska a predstavuje jedinečný kút prírody, ktorý ponúka hĺbkový pohľad do divočiny a relictných ekosystémov. Tento národný park je jedným z najkrajších ochranných území v strednej Európe a ponúka niekoľko zaujímavých možností pre návštevníkov.

Jednou z najlepších možností, ako sa dostať do Česko Podyjí National Parku je leteckým spojením. Cesta začína v hlavnom meste Českej republiky, Prahe, kde je medzinárodné letisko. Po prílete si môžete prenajať automobil a vydať sa na cestu smerom na juh, do Hlubokých Mašůvek, čo je blízke obec národného parku.

Keď sa budete približovať k parku, budete ohromení úchvatnou scenériou. Zelené točivé kopce, útesy obklopené riekou Dyjou a rozsiahle lesy vytvárajú jedinečnú atmosféru, ktorú len ťažko nájdete niekde inde. Vyhliadkové bodky na dolnom brehu rieky ponúkajú dokonalý výhľad na park v jeho celej nádhere.

Po príchode do parku si môžete vybrať z rôznych turistických trás, ktoré viedu po celej oblasti. Existujú krátke a ľahké trasy pre tých, ktorí si chcú užiť iba kúsok z parku a menej skúsených turistov. Pre tých, ktorí milujú výzvy, sú k dispozícii aj dlhšie a náročnejšie trasy, ktoré ponúkajú panoramatické výhľady a divoké scenérie. Medzi najobľúbenejšie trasy patrí cesta k Podhradu a do Propastí Podyjí. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, je možné navštíviť aj ruinu zámku Hardegg na rakúskej strane parku.

Chvíle strávené v parku však nie sú len o prechádzkach. Park je domovom pre mnoho druhov zvierat a rastlín, a preto je to ideálne miesto pre pozorovanie vtákov a iných živočíchov. Ak ste šťastnou rukou, môžete naraziť na vzácnosť, ako je napríklad obojživelník žabčiak ostronosý alebo dravca orla skalného. Oslňujúce kvety, ktoré rozkvitajú v lete, sami osebe stojí za návštevu parku.

Ak toho ešte nie je dosť, môžete prenajať kajaky alebo kanoe a preskúmať rieku Dyju. Relaxujúca plavba po rieke vám umožní vidieť park z úplne inej perspektívy a ponúkne vám možnosť objaviť skryté zákutia a tiché zátoky.

Česko Podyjí National Park je miestom, ktoré vás ohromí svojou krásou a neopakovateľnou atmosférou. Ak hľadáte únik z každodenného zhonu a chcete objaviť úchvatné kúzlo prírody, je toto miesto určite pre vás. Nezáleží na tom, či sa sem dostanete letecky alebo iným spôsobom, vaša návšteva bude rozhodne stáť za to.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky