Objavte lety za najlepšie ceny

Česko Terezín

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Terezín


Otázky:

1. Čo je Terezín?
2. Aké sú opening hours (otváracie hodiny) Terezínskeho pamätníka?
3. Existuje nejaké vstupné (vstupne) do Terezínskeho pamätníka?
4. Je potrebné si na návštevu Terezína rezervovať vstupenky vopred?
5. Aké sú hlavné pamiatky v Terezíne?
6. Aké sú dostupné spôsoby návštevy Terezína?
7. Kde sa nachádza Terezín a ako sa tam dostanem?
8. Aké zariadenia sú k dispozícii pre návštevníkov v Terezíne?
9. Koľko trvá návšteva Terezína?
10. Ako sa dozvedám viac informácií o histórii Terezína?

Odpovede:

1. Terezín bol počas druhej svetovej vojny nazývaný Terazínským ghetom, kde nacistický režim zadržiaval a pripravoval na transport do koncentračných a vyhladzovacích táborov státisíce Židov a iných nežidovských obyvateľov.
2. Otváracie hodiny sa líšia podľa mesiaca, no bežne sú od 8.00 do 18.00, no presné informácie nájdete na webovej stránke Terezínskeho pamätníka.
3. Vstup do Terezínskeho pamätníka je zdarma.
4. Nie je nutné si rezervovať vopred vstupenky, no v prípade väčšej návštevy by to bola dobrá voľba.
5. Hlavné pamiatky v Terezíne sú Peštinská brána, Stará židovská synagóga, krematórium a Magdeburský klenot.
6. Návšteva Terezína je možná peši, na bicykli a dokonca aj lodiou.
7. Terezín sa nachádza v severovýchodnej časti Čiech a najjednoduchší spôsob je autom.
8. K dispozícii sú prehliadky, vnútorné a vonkajšie expozície a múzeá, ako aj park a relaxačné zóny.
9. Návšteva Terezína môže trvať od jednej hodiny až do celého dňa, v závislosti od vašich záujmov a času, ktorý máte k dispozícii.
10. Viac informácií o histórii Terezína nájdete na oficiálnej webovej stránke pamätníka alebo prostredníctvom prehliadok a múzeí v rámci pamätníka.


Dovolenka Česko Terezín


Terezín – Kombinácia histórie a pokoja na dovolenke v Českom Terezíne

Český Terezín, známy aj ako Terezín, je mesto v Českej republike, ktoré je považované za dôležité historické miesto. Počas druhej svetovej vojny bolo využívané nacistami ako koncentračný tábor a ghetto. Dnes je Terezín miestom, kde sa návštevníci môžu ponoriť do histórie, ale zároveň si užiť pokojnú a relaxačnú dovolenku.

Ak sa chystáte navštíviť Terezín, je nevyhnutné návštevu Múzea Terezín plánovať medzi prvými. Toto múzeum je svedectvom hrôz, ktoré sa udiali v tomto koncentračnom tábore. Návštevníci majú možnosť vidieť autentické bunkre, väzenské cely a pamätník obetiam. Prehliadka vás prevedie históriou tohto miesta a poodhalí tragédiu, ktorú tu prežívali väzni. Je to nezabudnuteľný zážitok, ktorý vás zanechá premýšľať o dôležitosti mieru a ľudskosti.

Okrem múzea Terezín ponúka toto mesto aj mnoho možností na relaxáciu a oddych. Jednou z najobľúbenejších aktivít je prechádzka unikátnym Terezínskym parkom. Park je rozdelený na dve časti - jednu s historickými pamiatkami a druhú, kde sa návštevníci môžu relaxovať a užívať si prírodu. Zo zákutia parku si môžete vychutnať pohľad na úchvatnú architektúru, ktorá vás vráti do minulosti. Nezabudnite tiež navštíviť Hrad Terezín, ktorý je jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií.

Keďže Terezín sa nachádza v blízkosti rieky Labe, môžete si vychutnať plavbu na lodi po rieke. Počas plavby budete mať možnosť obdivovať okolitú prírodu a relaxovať na palube. Je to iný spôsob, ako objavovať túto krásnu oblasť.

Ak máte radi adrenalínové športy, v Terezíne nájdete aj vyžitie. Môžete vyskúšať rôzne cyklistické trasy v okolí mesta alebo sa vybrať na prechádzku po pešom chodníku. Terezín a jeho okolie sú obklopené malebnou prírodou a to vám ponúka možnosti na cyklistiku, turistiku a pikniky.

V blízkosti mesta Terezín sa nachádza aj mnoho termálnych kúpeľov a wellness centier, kde sa môžete úplne zrelaxovať a oddýchnuť si od hektického života. Môžete si dopriať masáže, kúpele alebo sa len tak voľne ponoriť do teplej vody bazénu. Je to skvelá príležitosť na obnovu svojich síl po návšteve múzea a prehliadkach.

Dovolenka v Českom Terezíne je prekvapujúcou kombináciou histórie a pokojného oddychu. Pre tých, ktorí poznajú históriu a zároveň hľadajú momenty pokoja, je toto miesto ideálnou voľbou. Môžete sa ponoriť do druhovej vojny a pochopiť jej dôsledky, ale zároveň sa obklopení pokojnou prírodou uvoľniť a načerpať nové sily.


Počasie Česko Terezín


Česko je krásna krajina ležiaca v srdci Európy, rozmanitá svojou prírodou a bohatá na historické a kultúrne pamiatky. Jedno z jej mnohých fascinujúcich miest je Terezín. Toto históriou nabitú obec nájdeme na severozápade Česka, blízko hlavného mesta Prahy.

Aj keď je Terezín malým mestom, počasie tu hrá veľkú rolu pre miestnych obyvateľov i turistov, ktorí sem prichádzajú navštíviť pamätník holokaustu a uznať bolesť, ktorou museli prejsť väzni a obyvatelia Terezína počas druhej svetovej vojny.

Klima v Terezíne je mierne kontinentálne a môže byť dosť premenné. Na jar, od marca do mája, sa očakáva mierny a chladnejší výskyt teploty, s priemernými maximálnymi hodnotami okolo 14°C. Nočné teploty môžu klesnúť na približne 2°C. Obdobie jari je často veľmi pekné, keďže príroda kvitne a je plná farieb.

Letá v Terezíne môžu byť horúce a slnečné, s priemernou maximálnou teplotou okolo 25°C a minimálnou teplotou okolo 13°C. Príjemná letná sezóna prekvita zeleňou a umožňuje návštevníkom preskúmať vonkajšie pamiatky a potulovať sa okolo rieky Labe, ktorá preteká mestom.

Jeseň v Terezíne prináša chladnejšie počasie, s priemernými teplotami okolo 9°C a nočnými teplotami klesajúcimi na približne 2°C. Listnaté stromy rozkvitajú jasnými farbami a vytvárajú nádherný scenériu na prechádzky po okolí.

Zima môže byť v Terezíne chladná a niekedy aj veľmi mrazivá. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 1°C s nočnými teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Občas prichádzajú aj snehové záveje, čo môže byť nádherný pohľad na historické budovy a pevnosti Terezína.

Pri plánovaní návštevy Terezína, je dôležité zohľadniť aktuálne počasie, aby ste mohli plne využiť vašu skúsenosť. Je dobré mať so sebou oblečenie prispôsobené aktuálnemu počasiu, ako aj pršiplášť, keďže Terezín leží pri rieke.

Terezín je nielen históriou a kultúrou bohatým miestom, ale aj prírodnou oázou, ktorá sa môže pýšiť štýlovými ročnými obdobiami. Nech je počasie akékoľvek, toto miesto návštevníkom vždy ponúkne neobyčajný zážitok a inšpiráciu.


Letenka Česko Terezín


Letecká doprava je stále oblíbenější způsob, jak se dostat z jednoho místa na druhé rychle a pohodlně. V dnešním článku se budeme věnovat letecké lince spojující Česko s Terezínem.

Terezín, známý také jako Theresienstadt, je město ležící na severu Čech, nedaleko od Prahy. Je známý především díky svému historickému významu jako bývalé vojenské opevnění a také koncentrační tábor během druhé světové války. Dnes se zde nachází památník, který připomíná oběti tohoto temného období dějin.

Díky rostoucímu zájmu turistů o návštěvu Terezína byla zavedena letecká linka mezi Prahou a tímto historickým městem. Tato letecká linka přináší cestovatelům možnost rychle a pohodlně se dostat do Terezína a objevit jeho bohatou historii a kulturu.

Letecká trasa z Prahy do Terezína trvá pouze několik minut, což je významný časový rozdíl oproti jiným způsobům dopravy, jako jsou například přepravní autobusy nebo auta. Díky této velmi rychlé trase mají cestovatelé možnost strávit více času v Terezíně a poznat všechny jeho zajímavosti.

Navíc, díky letu můžete získat působivý pohled na okolní krajinu. Při letu z Prahy do Terezína můžete obdivovat malebné scenérie českého venkova, zelené pole a historické stavby, které představují kulturní bohatství této oblasti.

Letenky na této lince jsou velmi dostupné a nabízejí různé možnosti pro jednotlivce i skupiny. Cestování tímto způsobem je ideální pro turisty, kteří mají omezený čas nebo chtějí vyzkoušet novou dopravní možnost.

Letecká linka mezi Prahou a Terezínem tak přináší cestovatelům možnost rychlého a pohodlného přesunu do tohoto historického města. Díky této lince mohou návštěvníci hlavního města České republiky jednoduše spojit svou návštěvu Prahy s výletem do Terezína a objevit tak méně známou, ale velmi zajímavou část české historie.

Pokud tedy plánujete návštěvu Prahy a máte zájem poznat také Terezín, neváhejte využít této letecké linky a objevte jedinečnost tohoto historického místa. Letenka z Prahy do Terezína vám umožní přesunout se s minimálním úsilím a získáte přehled o tomto významném místě českých dějin.


Ubytovanie Česko Terezín


Terezín, oficiálne známy ako Malá pevnosť, je malé mesto v Česku, ktoré sa nachádza asi 60 kilometrov severne od Prahy. Mesto je známe svojou bohatou históriou a je najmä spájané s koncentračným táborom, ktorý tu boli zriadený počas druhej svetovej vojny.

Ubytovanie v Terezíne je možné nájsť v rôznych cenových kategóriách, od luxusných hotelov až po skromné penzióny a hostely. Väčšina týchto ubytovacích zariadení poskytuje pohodlné a moderne zariadené izby, kde si návštevníci môžu oddýchnuť počas svojej návštevy mesta.

Jedným z najpopulárnejších a najluxusnejších hotelov v Terezíne je Hotel Terezín. Tento hotel sa nachádza v blízkosti pamätníka Malá pevnosť a ponúka svojim hosťom komfortné izby s moderným vybavením, ako aj široký výber služieb vrátane reštaurácie, bazéna a wellness centra. Pre tých, ktorí hľadajú niečo cenovo dostupnejšie, penzióny a hostely ako napríklad Penzion U Krtka alebo Hotel Sportovní hala ponúkajú dostupné možnosti ubytovania s jednoduchým, no útulným zariadením.

Mesto Terezín samotné ponúka turistom množstvo atrakcií a pamiatok. Okrem koncentračného tábora je tu aj Múzeum Ghetta, ktoré poskytuje informácie a prehliadky o židovskej histórii v tomto oblasti. Návštevníci môžu tiež navštíviť pevnosť Terezín, ktorá bola postavená ako obraný systém proti pruským vojskám, ale neskôr bola využívaná ako väzenský tábor počas druhej svetovej vojny.

Okrem historických pamiatok môžu návštevníci Terezína využiť aj jeho prirodzené krásy. Mesto sa nachádza v blízkosti rieky Labe, ktorá je ideálna na prechádzky a výlety na člne. Okolitá krajina je tiež vhodná na pešie túry a cyklistiku.

Ubytovanie v Terezíne je ideálnym výchozím bodom na objavovanie tohto historicky bohatého mesta. Bez ohľadu na to, či ste záujemca o históriu, architektúru alebo prírodu, Terezín vám určite poskytne dostatok možností na strávenie príjemnej dovolenky. Pečuje sa o to, aby turisti mali na výber z rôznych typov ubytovania, čo znamená, že nájdu ubytovanie, ktoré vyhovuje ich preferenciám a rozpočtu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky