Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Cres

Ubytovanie Chorvátsko Cres


Nádherný ostrov Cres v Chorvátsku ponúka množstvo možností ubytovania, či už sa rozhodnete pre hotel, apartmán alebo kemp. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, nájdete tu určite niečo pre vás.

Pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a luxus, sú k dispozícii hotely roztrúsené po celom ostrove. Väčšina z nich sa nachádza v prímorskom meste Cres, ktoré je najväčším mestom na ostrove. Tieto hotely ponúkajú všetko, čo si môžete priať - elegantné izby, reštaurácie s tradičnými jedlami a wellness centrá, kde si môžete dopriať masáž alebo relaxovať v saune. Jednou z najobľúbenejších možností je Hotel Kimen, ktorý sa nachádza len kúsok od pláže a ponúka úžasný výhľad na more.

Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti, je ideálna voľba prenájom apartmánu. Cres má veľa rodinných domov a apartmánov, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov. Môžete si vybrať z rôznych veľkostí a štýlov, od menších apartmánov pre páry až po veľké domy pre celú rodinu. Väčšina apartmánov je vybavená kuchyňou, takže si môžete pripraviť jedlo podľa vlastnej chuti. Mnohé z nich majú aj vlastnú terasu alebo balkón, ktorý ponúka úžasný výhľad na okolitú prírodu a more.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom je ideálnym riešením kempovanie. Cres ponúka niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan alebo prenajať karavan. Kempovanie je skvelý spôsob, ako preskúmať prírodu ostrova a zažiť nezabudnuteľný dovolenkový zážitok. Veľa kempov má vlastnú pláž a ďalšie zariadenia, ako sú reštaurácie a obchodíky. Jedným z najznámejších kempov na ostrove Cres je Camping Kovacine, ktorý sa nachádza na malebnom brehu a ponúka moderné vybavenie.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si vyberiete, Cres vám určite poskytne nezabudnuteľnú dovolenku. S jeho krásnymi plážami, jasnou modrou vodou a bohatou kultúrou a históriou sa stane vašou obľúbenou destináciou. Užite si bohatý výber reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé morské plody a tradičné chorvátske jedlá. Preskúmajte okolité dedinky a prírodu, alebo sa jednoducho zrelaxujte a užívajte si slnko a more.

Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, nezabudnite zvážiť Cres ako svoju destináciu. S jeho rôznorodým ubytovaním a obrovským množstvom vecí na urobenie vám ostane len vybrať si, čo si budete chcieť užiť. Bude to určite dovolenka, na ktorú budete ešte dlho spomínať.


Letenka Chorvátsko Cres


Cres, jedno z najväčších ostrovov v Jadranskom mori, je jedným z najkrajších a najpopulárnejších turistických miest v Chorvátsku. Milovníci prírody, dobrodružstva a kultúry majú tu veľa čo objavovať. Pre tých, ktorí plánujú navštíviť Cres, je letenka najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať.

Na ostrov Cres nie je priamo pravidelné letecké spojenie, pretože na ostrove nie je medzinárodné letisko. Avšak, v blízkom okolí sú dve letiská, na ktoré sa môžete dopraviť a potom pokračovať na Cres cez trajekt alebo loď.

Prvou možnosťou je letieť na letisko Rijeka, ktoré je situované na pevninskej časti Chorvátska. Po prílete na letisko budete musieť cestovať na prístav Valbiska, ktorý je vzdialený asi 33 kilometrov od letiska Rijeka. Rýchla a pohodlná autobusová doprava je k dispozícii, a potom sa môžete nalodíť na trajekt, ktorý Vás dovezie na Cres. Plavba trvá približne 20 minút, a po príchode do prístavu Merag na ostrove Cres môžete voziť autom alebo použiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do vášho cieľového mesta.

Druhou možnosťou je letieť do letiska Pula, ktoré sa nachádza asi 80 kilometrov od Cresu. Po prílete na letisko Pula si môžete prenajať auto alebo použiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali na trajektový prístav Brestova, ktorý je vzdialený asi 55 kilometrov od letiska. Plavba trajektom z Brestovy do Porozine na ostrove Cres trvá približne 25 minút. Po príchode na Cres si môžete ľahko nájsť cestu do svojho cieľového miesta.

Nezáleží na tom, ktorú možnosť si vyberiete, letenka je rýchlym a pohodlným spôsobom, ako sa dostať na Cres a začať objavovať krásy tohto ostrova. Cres je známy svojimi plážami s jemným pieskom, krištáľovo čistým morom a úchvatnou prírodou. Môžete sa vydať na turistické výlety, prechádzky prírodou, potápať sa alebo len relaxovať na slnečných plážach.

Okrem prírodných pokladov Cres ponúka aj bohatú históriu a kultúru. Vyberte sa do starobylého mesta Cres, kde nájdete úžasné historické pamiatky ako hrad, múzeá a kostoly. Obdivujte stredovekú architektúru a prechádzajte sa úzkymi kamennými uličkami. Môžete si posedieť v jednej z miestnych reštaurácií a vychutnať si chutné miestne jedlá a vína.

Ak plánujete navštíviť Chorvátsko a objaviť jeho krásy, nezabudnite zvážiť letenku na Cres. Tento nádherný ostrov bude mať čo ponúknuť vám s nádhernou prírodou, plážami a kultúrou. Nechajte sa okúzliť krásou Cresu a vytvorte si nezabudnuteľné dovolenkové spomienky.


Dovolenka Chorvátsko Cres


Chorvátsko je jedným z najobľúbenejších letných dovolenkových miest pre turistov z celého sveta. Medzi ďalšie popularné kúpeľné destinácie patrí aj ostrov Cres, ktorý leží v Kvarnerskom zálive v Jadranskom mori. Ostrov Cres ponúka svojim návštevníkom prekrásne pláže, jasné modré more a okrem toho aj mnoho príležitostí na aktívny oddych a zaujímavé turistické atrakcie.

Pláže na ostrove Cres sú krásne a veľmi čisté. Najznámejšou plážou na ostrove sú pláže v zátoke Lubenice. Sú obklopené malebnými skalami a masívnymi útesmi, ktoré vytvárajú prirodzené bazény s príjemne teplou vodou. V zátoke Lubenice sa taktiež nachádza niekoľko menších pláží, kde sa môžete vybojovať o miesto na pláži alebo si vystačíte aj so svojím vlastným priestorom. Ďalšou obľúbenou plážou na ostrove je Mali Žal na juhovýchodnom pobreží, ktorú však treba navštíviť v nízkych sezónach, keď tam nie je príliš veľa turistov.

Ostrov Cres ponúka aj množstvo zaujímavých turistických atrakcií pre tých, ktorí sa nechcú len len týždeň opaľovať na pláži. Jeden z najzaujímavejších turistických miest je historické mesto Cres, ktoré sa nachádza na juhu ostrova. V meste sú k dispozícii pamiatky ako staré kostoly, kaštieľ s múzeom alebo stredoveké kamenné domy, ktoré vám umožnia odkryť krásne histórie a tradície ostrova. Ak ste ochotní stráviť celý deň v prírode, odporúčame sa vydať na návštevu národného parku Vransko jezero, kde môžete tiež vyskúšať obľúbenú aktivitu - rybolov.

Okrem toho môžete navštíviť aj množstvo malých dediniek, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Mnohé z nich ponúkajú špeciálne kúpeľné procedúry na báze miestnych byliniek alebo si tam môžete vygoogliť po sprievodcovi a zahrať si golf, ktorý sa taktiež k chorvátskej kultúre a tradíciám veľmi hodí.

Dovolenka na ostrove Cres v Chorvátsku ponúka niečo pre každého, od plážových dovoleniek, cez rôzne vodné športy, až po ochutnávanie miestnych delikates a tradícií. Preto ak hľadáte ideálne miesto pre vašu dovolenku, kde si môžete odpočinúť a zažiť niečo nové, ostrov Cres v Chorvátsku by mohol byť tou správnou volbou.


Počasie Chorvátsko Cres


Chorvátsko Cres je ostrov v Jadranskom mori, nachádzajúci sa v severnej časti Chorvátska. Je to jedno z najväčších chorvátskych ostrovov a ponúka krásne pláže, jasné modré more a prírodné scenérie. Keďže sa nachádza v stredomorí, má ostrov Stredomorské podnebie s miernymi a vlhkými zimami a horúcimi letami.

Letá na Cres sú veľmi teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 30 °C. Niekedy môže teplota vystúpiť aj na 35 °C. Tieto horúce letné dni sú ideálne na relaxáciu na pláži, opaľovanie sa a plávanie v jadranskom mori. More je teplé a príjemné na kúpanie a vodné športy. Jesenné mesiace sú stále o niečo teplejšie, až do konca septembra a začiatku októbra, keď teploty začínajú klesať.

Zimy na Cres sú mierné a vlhké, s priemernými teplotami okolo 10 °C a minimálnymi teplotami okolo 5 °C. V zime sa môžu spať aj krátkodobé zrážky a mierny vietor. Aj keď je to menej príjemné obdobie na návštevu ostrova, stále je možné vidieť jeho krásy, prechádzať sa po plážach a objavovať miestne dedinky.

Jar a jeseň na Cres sú obvykle miernych teplôt, s priemernými teplotami okolo 15-20 °C. Je to ideálny čas na skrátenie davov turistov a preskúmanie ostrova v pokojnom prostredí. Teplota mora v týchto obdobiach je tiež príjemná na kúpanie a rôzne vodné aktivity.

Keďže sa Cres nachádza v blízkosti pobrežia, je pravidelným cieľom vzdušných prúdov a môže byť ovplyvnený aj atmosférickými frontami, čo môže priniesť zrážky a zmenu počasia. Vzhľadom na to je vždy dobré sledovať predpovede počasia pred návštevou ostrova a mať so sebou vhodné vrstvené oblečenie, aby ste sa mohli prispôsobiť každodenným zmenám počasia.

Celkovo vzaté, počasie na ostrove Cres je priaznivé pre turistov, ktorí sa chcú vydať na pláže, relaxovať a objavovať okolité prírodné scenérie. Bez ohľadu na ročné obdobie, Cres ponúka príležitosť pre príjemnú dovolenku s krásnym počasím a krásnymi výhľadmi na Jadranské more.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Cres


Otázka: Aké je počasie v Cres?

Odpoveď: Počasie v Cres je teplé a slnečné, s vysokými teplotami v letných mesiacoch dosahujúcimi až 30 °C. V zime sa teploty výrazne znížia a môže pršať.

Otázka: Ako sa dostanem na Cres?

Odpoveď: Cres sa dá dosiahnuť trajektom z Istrie alebo znovu trajektom z Krku. Existujú tiež autobusové linky spojujúce Cres s inými mestami a letiskami v regióne.

Otázka: Sú na Cres pláže?

Odpoveď: Áno, na Cres sa nachádza množstvo pláží v rôznych častiach ostrova. Niektoré sú skalnaté a niektoré sú piesočnaté, takže si môžete vybrať podľa svojej preferencie.

Otázka: Aké miesta na Cres by som mal navštíviť?

Odpoveď: Niektoré z najkrajších miest na Cres zahŕňajú historickejšie miesta, ako je Starigrad a Lubenice, ako aj prírodné krásy, ako sú jaskyne a skalnaté útesy.

Otázka: Aké jedlo sa najčastejšie podáva v Cres?

Odpoveď: Chorvátska kuchyňa je na Cres veľmi populárna a miestne reštaurácie ponúkajú širokú škálu jedál, vrátane morských plodov, ako sú raky a chobotnice, a miestnych špecialít, ako sú pastirske koláče a domáce víno.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky