Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Hvar

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Hvar


Otázky a odpovede týkajúce sa Chorvátska a ostrova Hvar:

1. Ako sa dostanem na ostrov Hvar?
- Ostrov Hvar si môžete užiť plavbou z mesta Split, ktorá trvá asi 2 hodiny, alebo autobusom a trajektom z mesta Dubrovník.

2. Kedy je najlepšie navštíviť ostrov Hvar?
- Najlepší čas na návštevu ostrova Hvar je v júli a auguste, keď sú počasie a teploty na vrchole a všetky pláže a atrakcie sú otvorené.

3. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Hvar?
- Najpopulárnejšie pláže na ostrove Hvar sú Zlatni Rat, Dubovica a Pokonji Dol.

4. Kde sa ubytovať na ostrove Hvar?
- Na ostrove Hvar je mnoho hotely, ubytovania a možností pre turistov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pláží a centra mesta Hvar.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie na ostrove Hvar?
- Niektoré z najlepších reštaurácií na ostrove Hvar sú Dalmatino, Konobo Menego, Špilja a Gariful.

6. Aké aktivity si môžem užiť na ostrove Hvar?
- Na ostrove Hvar je mnoho možností pre turistov, vrátane vodných športov, prechádzok, turistiky a návštevy kultúrnych a historických miest a pamiatok.

7. Je bezpečné cestovať na ostrov Hvar?
- Chorvátsko je považované za bezpečnú krajinu a ostrov Hvar je obzvlášť bezpečný pre turistov.

8. Ktoré miesta na Hvari sú hodné návštevy?
- Niektoré z miest, ktoré sú hodné návštevy na ostrove Hvar, sú mesto Hvar, jaskyne Modra Špilja, zátoka Stiniva a kalvária Hvar.

9. Ktoré ostrovy sú v okolí Hvaru?
- V okolí ostrova Hvar sa nachádza mnoho malých ostrovov, vrátane Brač, Vis, Korčula a Šolta.

10. Aké sú miestne zvyky a kultúra na ostrove Hvar?
- Ostrov Hvar má bohatú kultúru a históriu a známy je svojou tradičnou ľudovou hudbou, tancami, jedlami a vinom. Mnohé miesta a pamiatky sú zachované ako súčasť miestnej kultúry a história.


Počasie Chorvátsko Hvar


Chorvátsko je populárna dovolenková destinácia, ktorá si získava turistov nielen svojimi krásnymi plážami a historickými pamiatkami, ale aj svojim priaznivým počasím. Jedným z najobľúbenejších miest v Chorvátsku je ostrov Hvar, ktorý sa nachádza v Jadranskom mori.

Hvar je známy svojou slnečnou klímou a mierne teplými zimami. Jeho poloha je výhodná, pretože sa nachádza v stredomorskom podnebí, čo znamená, že tu dokáže teplota dosahovať príjemné hodnoty po celý rok. Jarné a jesenné mesiace sú teplé so stredne vysokými teplotami, kým letá sú horúce a suché.

Letné teploty na ostrove Hvar sa pohybujú okolo 30 °C a môžu sa dostávať až k 35 °C. Je tu však mierna morská bríza, ktorá pomáha zmierniť horúčavy a vytvára ideálne podmienky na relaxáciu na pláži. More je príjemne teplé a teplota vody dosahuje až 25 °C, čo je ideálne na plávanie a potápanie.

Zimy na ostrove Hvar sú miernych teplôt, a to okolo 10 °C. Príležitostne môže teplota klesnúť pod nulu, ale len zriedka sa stáva, že tu napadne sneh. Väčšinu zimy je ostrov oslnený slnkom a je príjemné prechádzať sa po jeho malebných uličkách.

Aj keď možno navštíviť ostrov Hvar v akýkoľvek ročný čas, jarné a letné mesiace sú najlepšie na maximálne využitie pobytu. Teplé a slnečné počasie umožňuje plážové aktivity, jachting a prechádzky po ostrove. Obľúbené aktivity vrátane potápania, surfovania a rôznych vodných športov sú vždy dostupné vďaka priaznivým podmienkam.

Ak si plánujete dovolenku na ostrove Hvar, nezabudnite si so sebou zobrať opaľovací krém, klobúk a ochranné oblečenie, pretože slnko je tu veľmi silné. Nezabudnite tiež, že letná sezóna môže byť rušnejšia, pretože veľa turistov sa snaží využiť príjemné počasie na ostrove.

Vďaka svojmu priaznivému počasiu je ostrov Hvar ideálnym miestom pre dovolenku počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete sa tešiť na slniečko, teplo a krásne pláže. Chorvátsko je známe aj svojimi vinicami a olivovými hájmi, ktoré prekvitajú vďaka slnečnému a priaznivému počasiu, čo je ďalší dôvod, prečo je Hvar taký obľúbeným miestom medzi turistami.

Ak teda hľadáte dovolenkovú destináciu s priaznivým počasím, krásnymi plážami a bohatou kultúrou, môžete sa spoľahnúť na ostrov Hvar v Chorvátsku. Budete mať príležitosť zažiť slnečné a teplé dni, ktoré prinesú nielen oddych, ale aj veľa zážitkov.


Dovolenka Chorvátsko Hvar


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku v Európe a ostrov Hvar patrí medzi jedny z najkrajších miest, ktoré si turista môže vybrať. Tento slnečný ostrov, ležiaci v Jadranskom mori, ponúka nádherné pláže, pokojné prístavy, fascinujúcu históriu a bohatú kultúru.

Hvar je najväčším ostrovom v Dalmácii a je známy pre svoje slnečné počasie a čisté morie. Pláže na ostrove sú pôsobivé - s jemným pieskom alebo štrkom, ktorý je perfektný pre oddych a slnenie. Modrá farba mora je tak krásna, že si budete musieť pripomenúť, že nie je len obraz na pohľadnici.

Jedným z najkrajších miest na Hvore je mesto Hvar, ktoré je populárne medzi turistami. Jeho historické centrum je plné úzkych uličiek, ktoré vás zavedú cez kamenné domy až kovovým bránam, v ktorých nájdete kaviarne a reštaurácie. Vychutnajte si čerstvé morské plody a tradičné chorvátske jedlá priamo pri morovom pobreží.

Pri výlete do starovekého mestského opevnenia sa môžete pokochať úžasným výhľadom na prístav a okolité ostrovy. Odkiaľkoľvek sa pozriete, budete obdivovať krásnu kombináciu modrého mora, zeleného ostrova a bielej vápencovej architektúry.

Pre tých, ktorí si radi užívajú nočný život, Hvar ponúka veľký výber barov a klubov. Mnohé z nich sú rozmiestnené priamo pri pláži, čo vytvára jedinečnú atmosféru tanca pod hviezdami.

Ďalšou zaujímavou atrakciou na Hvore je hrad Fortica. Tento majestátny hrad z 16. storočia je postavený na vrchole kopca a ponúka úžasný panoramatický výhľad na celý ostrov. Ak sa sem vyberiete na východ slnka alebo západ slnka, budete ohromení nádhernými farbami a atmosférou tohto miesta.

Okrem toho môžete tiež navštíviť blízky ostrov Vis, známy pre svoje krištáľovo čisté modré jaskyne. Mali by ste tiež vyskúšať plavbu okolo ostrova až k Blue Cave, kde sa môžete vykúpať v jedinečnom svetle, ktoré preniká cez vodu dovnútra jaskyne.

Ak radi objavujete históriu a kultúru, choďte na výlet do Stari Grad, najstaršieho mesta na ostrove Hvar. Mesto je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO a jeho úzke uličky a malebné trhy vás vtiahnu do histórie.

Dovolenka na chorvátskom ostrove Hvar je jednou z najlepších možností pre tých, ktorí hľadajú krásne pláže, vynikajúcu kuchyňu, obdivuhodnú prírodu a pohostinnosť miestnych ľudí. Nech už sa vyberiete sami, so svojou rodinou alebo priateľmi, Hvar vás určite očarí svojou jedinečnou atmosférou a nespočetnými možnosťami, ktoré ponúka.


Letenka Chorvátsko Hvar


Chorvátsko je pre mnohých milovníkov cestovania jedným z najobľúbenejších letoviskov v strednej Európe. Krajinu lemujúce Jadranské more, slnko, pláže, ktoré vezmú dych a rôzne historické pamiatky sú dôvodom, prečo každoročne štvoricu turistov privítajú na vlastnej koži.

Hvar, jedno z najkrásnejších letovísk na chorvátskom pobreží, je určite mieste, ktoré by ste nemali vynechať pri plánovaní vašich dovolenkových plánov. Hvar, ležiaci vo východnej časti Jadranu, leží severne od ostrova Brač a južne od ostrova Vis a Stari Grad, je tiež najdlhší ostrov v Chorvátsku.

Ak raz navštívite Hvar, budete však potrebovať primeranú dopravu. Ideálnou a najefektívnejšou možnosťou pre cestovanie na Hvar je letecký let. Takže ak plánujete dovolenku na tomto krásnom ostrove, neexistuje lepšia možnosť ako zabezpečiť si letenky do Chorvátska a potom sa presunúť na Hvar.

Hravé pláže, kaviarne, kluby, športové aktivity a pestrofarebné kultúrne akcie sú len niektorými z vecí, ktoré robia Hvar nezabudnuteľným miestom pre turistov. Hvar ponúka nerušený prístup k hlavným atrakciám, ako sú katedrála sv. Štefana a jeho veža s nezvyčajnou viditeľnosťou, kostol sv. Vavrzína a maják Pokonji Dol, ktorý tento ostrov robí jedným z najkrásnejších miest na svete.

Hlavné turistické atrakcie na ostrove Hvar:

1. Katedrála Sv. Štefana
2. Hlavné námestie Hvaru
3. Spanjola Castle
4. Kostol sv. Vavrzína
5. Ovčije Pláže
6. Palmižana
7. Pláž čučerka
8. Kňazov Záhrady .

Ak sa teda rozhodnete, že sú letenky na Hvar to, čo hľadáte, môžete začať plánovať svoju cestu. Kvôli obľúbenosti tohto ostrova sú letenky na Hvar celkom drahé, ale ak ich zarezervujete dostatočne vopred a využijete niektoré letenky z nízkonákladových spoločností, je možné si ich zabezpečiť za dostatočne nízku sumu.

V každom prípade, ak chcete prežiť nezabudnuteľnú dovolenku, potom je Hvar to správne miesto pre vás. Rozmanité kúsky krajiny, jedinečné pláže, nádherné scenérie a historické pamiatky sú len niektoré z vecí, ktoré robia Hvar úplne nezabudnuteľným miestom. S letenky do tohto miesta už teraz naplánujte svoju cestu, preskúmajte miesto a užite si všetko, čo Hvar má na ponúkať.


Ubytovanie Chorvátsko Hvar


Chorvátsko je populárna turistická destinácia, ktorá ponúka množstvo krásnych miest na návštevu. Jedným z týchto miest je aj ostrov Hvar, ktorý je známy svojou krásnou prírodou, pokojnou atmosférou a jedinečnou kultúrou. Ak plánujete navštíviť ostrov Hvar, dôležitou súčasťou vášho plánu bude nájsť si vhodné ubytovanie.

Na ostrove Hvar nájdete rôzne typy ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, ktoré ponúkajú vysoké štandardy a množstvo zábavy, alebo si môžete zvoliť skromnejšie ubytovanie ako sú súkromné apartmány a penzióny. Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú prežiť nezabudnuteľné zážitky, sú ideálnou voľbou kempy a karavany.

Najpopulárnejšie miesta na ubytovanie na ostrove Hvar sú mesta Hvar a Stari Grad. Mesto Hvar ponúka rôzne typy ubytovania, od skromných súkromných apartmánov a penziónov až po luxusné hotely s vyššou cenovkou. Tento klenot medzi chorvátskymi ostrovmi je navyše známy svojimi trendovými klubmi, reštauráciami a barmi, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí si radi užívajú zábavu a nočný život.

V meste Stari Grad, ktoré je najstarším mestom na ostrove a jedným z najstarších v celom Jadranskom mori, sa sústreďuje veľa súkromných apartmánov a malých hotelov. Ubytovanie je tu o niečo lacnejšie ako v meste Hvar. Mnoho súkromných apartmánov v blízkosti pláže ponúka návštevníkom skvelé možnosti na plávanie a slnenie v priezračne čistom Jadranskom mori.

Návštevníkom, ktorí si radi užívajú slobodu a pohodlie, môžeme odporučiť kempy a karavany. Na ostrove Hvar nájdete niekoľko kempov, ktoré ponúkajú návštevníkom množstvo zariadení a služieb, ako sú reštaurácie, bary, športové ihriská a wifi. Ak plánujete do Chorvátska na dovolenku s karavanom alebo stanom, tento ostrov je určite skvelou voľbou pre vás.

Pri nájdení ubytovania na ostrove Hvar sa poraďte s miestnymi obyvateľmi a turistickými agentúrami, ktoré vám pomôžu s najlepším výberom na základe vašich potrieb a rozpočtu. Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, určite sa budete môcť tešiť z krásnej prírody, miestneho jedla a jedinečnej kultúry, ktorú ponúka tento klenot medzi ostrovmi v Jadranskom mori.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky