Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)

Letenka Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Hvar je chorvátsky ostrov ležiaci v Jadranskom mori, ktorý je známy svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a čarovnou atmosférou. Ak hľadáte letenku do tejto destinácie, rozhodne sa nebudete nudiť.

Ostrov Hvar je dostupný letecky z mnohých krajín a môžete si vybrať medzi niekoľkými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú priame lety. Let zo Slovenska, Českej republiky či Poľska trvá približne dve hodiny, čo znamená, že po krátkom letu sa môžete dostať do kúzelného prostredia ostrova Hvar.

Hvar je známy svojimi úchvatnými plážami s čistou azúrovou vodou a jemným bielym pieskom. K najnavštevovanejším plážam patrí Zlatni rat, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží v celom Stredozemí. Táto pláž s nezameniteľným tvarom menej pripomína útes a je ideálnym miestom na relaxáciu, opalovanie a rôzne vodné aktivity.

Okrem pláží môžete na ostrove navštíviť aj historické pamiatky, ako je napríklad Hvarský hrad. Tento majestátny hrad stojí na vrchu kopca nad mestským prístavom a ponúka nádherný výhľad na celý ostrov. Pri prechádzke historickým centrom Hvaru budete mať možnosť vidieť aj množstvo ďalších pamiatok, ako sú kostoly, kaštiele a paláce.

Hvar je tiež známym miestom pre zábavu a nočný život. Po zátmení slnka sa mestá na ostrove pohrúžia do života s množstvom reštaurácií, kaviarní a nočných klubov. Ak máte radi živú hudbu, môžete sa pripojiť k miestnym obyvateľom pričinčiť sa o atmosféru večerných hudobných podujatí, ktoré sa pravidelne konajú.

Okrem toho, ostrov Hvar je známy aj svojimi vinicami a olivovými hájmi. Môžete si prenajať bicykel a vydať sa na výlet po ostrove, kde si môžete vychutnať miestne víno a olivový olej priamo od miestnych producentov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Hvar, nezabudnite si vziať so sebou opravdu dobrý fotoaparát, pretože vám ostrov ponúkne veľa nezabudnuteľných momentov. Letenka Chorvátsko Hvar je preto výbornou voľbou pre všetkých milovníkov plážového relaxu, dobrej zábavy a pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do bohatej histórie a kultúry tohto krásneho chorvátskeho ostrova.


Ubytovanie Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Hvar je jeden z najkrajších a najpopulárnejších chorvátskych ostrovov. Svojou krásou priláka ročne tisíce turistov, ktorí hľadajú pobyt v luxusných rezortoch alebo v menších, často prenajímaných domčekoch. V článku sa pozrieme na niektoré z ubytovacích možností, ktoré ostrov Hvar ponúka.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, na ostrove nájdete niekoľko nádherných hotelov. Jediný 5-hviezdičkový hotel na Hvore je Hotel Adriana, ktorý sa nachádza v prístavnom meste Hvar. Hotel disponuje bazénom, spa a fitness centrom a ponúka nádherný výhľad na okolitý mor. Ďalší hotel, ktorý sa nachádza v prístavnom meste, je Amfora Hvar Grand Beach Resort. Tento hotel má na svojom pozemku 3 bazény a bezplatný prístup na pláž.

Nie vždy však musíte hľadať najdrahšie možnosti. Na ostrove nájdete aj množstvo menších hotelov a apartmánov. Ak plánujete dlhšiu dovolenku s rodinou alebo priateľmi, možno by ste mohli zvážiť prenájom domčeka. Na Hvore môžete prenajať malý byt, alebo luxusnejší dom s bazénom. Ubytovanie v domčeku sa môže ukázať ako skvelá voľba, najmä ak plánujete stráviť na ostrove veľa času.

Ak ste fanúšikom turistických ubytovní, na Hvore nájdete niekoľko možností. Turistické ubytovne sú ideálne pre cestovateľov s menším rozpočtom, ktorí hľadajú ubytovanie, ktoré nezaťaží príliš ich peniaženku. Turistické ubytovne sú často situované v tichších a menej preplnených oblastiach ostrova, takže sa môžete cítiť ako doma.

Napokon, ak hľadáte neformálnejšie ubytovanie, možno by ste mohli zvážiť ubytovanie v stane. Na ostrove nájdete niekoľko turistických kempov, kde si môžete prenajať stan a užiť si noc pod holým nebom. Kempy sú veľmi lacné a poskytujú možnosť stráviť noc v prírode.

V závere článku by sme mali poznamenať, že bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, mali by ste si užiť svoj pobyt na Hvore. Ostrov ponúka množstvo aktivít, od turistiky až po plávanie a potápanie, takže sa určite nebudete nudiť. A s krásnym ubytovaním, ktoré ostrov Hvar ponúka, si môžete oddýchnuť a užívať si dokonalú dovolenku.


Dovolenka Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Ostrov Hvar je jedným z najkrajších miest, kde si môžete užiť svoju dovolenku v Chorvátsku. Tento slnečný ostrov je známy svojimi nádhernými plážami, jasným modrým morom a pôvabným stredovekým mestom Hvar.

Ak si vyberiete dovolenku na ostrove Hvar, môžete očakávať nielen prírodnú krásu, ale aj bohatú históriu a kultúru. Hvar je totiž jedným z najstarších obývaných ostrovov na celom Stredozemí. Jeho mestské centrum, Hvar, je postavené na kopci s prekrásnym výhľadom na more a okolité ostrovy. Prechádzka jeho úzkymi uličkami vás pohltí do histórie s jeho zachovanými budovami z rôznych období.

Pri navšteve Hvaru by ste nemali vynechať jeho najväčšiu atrakciu - hrad, ktorý je postavený na vrchu kopca nad mestom. Tento hrad ponúka úchvatné výhľady na celý ostrov a okolité ostrovy. Okrem toho môžete navštíviť aj kláštor, ktorý sa nachádza v blízkosti. Kláštor láka turistov svojou slávnou zbierkou artefaktov, vrátane jedného z najstarších zachovaných tried umelých prvkov.

Ale nemusíte sa obávať, že vaša dovolenka na Hvar bude iba o histórii a kultúre. Ostrov je tiež domovom niekoľkých nádherných pláží s jemným pieskom a príjemným azúrovým morom. Najznámejšou plážou je Pláž Zlatni Rat, ktorá sa nachádza blízko mesta Bol. Táto pláž je obklopená borovicovým lesom a je známa svojou jedinečnou tvarom, ktorý sa mení podľa prúdu a vetra. Okrem Pláže Zlatni Rat existuje množstvo ďalších pláží, kde si môžete vychutnať slnečné lúče a osviežiť sa v krásnom Jadranskom mori.

Ak vás láka vodný šport, nebudete na ostrove Hvar sklamaní. Môžete si požičať kanoe, kajak alebo jetovú lyžu a pustiť sa do vody. Okrem toho, Hvar je tiež populárne miesto pre potápačov. Pod hladinou mora si môžete vychutnať fascinujúci podmorský svet s bohatým množstvom rýb a morských živočíchov.

A čo sa týka stravovania, nemôžete si nechať ujsť typickú chorvátsku kuchyňu. Na Hvare máte možnosť skúsiť rôzne typy čerstvého morského jedla, vrátane chutných rýb a školiek. Môžete si tiež vychutnať tradičné chorvátske jedlá, ako je pečená jančina alebo pljeskavica.

V noci sa mestské centrum Hvaru mení na živé miesto so svojimi množstvom barov, reštaurácií a nočných klubov. Ak vás zaujíma nočný život, môžete si vybrať z rôznych miest, kde si môžete užiť tanečnú hudbu až do rána.

Hvar je skutočným rajom pre každého cestovateľa, ktorý túži po kráse prírody, histórii a oddychu. Tento úchvatný ostrov v Chorvátsku vás nadchne svojou bohatou ponukou a pohostinnými ľuďmi. Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku na Hvar, určite nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Hvaru?
- Najlepšie obdobie na návštevu Hvaru je od mája do októbra, najmä júna a septembra, kedy sú teploty príjemné a množstvo turistov nižšie.

2. Aké je najlepšie miesto na ubytovanie na Hvare?
- Najlepšie miesto na ubytovanie závisí od preferencií a cieľov návštevy. Ak hľadáte zábavu a nočný život, odporúča sa ubytovanie v centre mesta Hvar. Ak preferujete pokojnejšie prostredie, výhľad na more a prístup k plážam, výhodné sú oblasti okolo Jelse alebo Stari Gradu.

3. Kam sa najviac oplatí ísť na pláži na Hvaru?
- Na Hvaru sú mnohé krásne pláže. Na južnej strane ostrova sú populárne pláže v oblasti Paklených ostrovoch, zatiaľ čo na severnej strane sú atraktívne pláže v oblasti Jelse a Vrboske.

4. Aké aktivity možno robiť na Hvaru?
- Na Hvaru je možné robiť množstvo aktivít, vrátane plachtenia, potápania, turistiky a cyklistiky. Okrem toho tu môžete navštíviť historické pamiatky, ako je napríklad dobre zachovaný Stari Grad alebo mnohé kostoly a domy v centre mesta Hvar.

5. Ako sa najlepšie dostať na Hvar?
- Na Hvar sa dá dostať trajektom alebo katamaránom z mesta Split alebo Drveniku. Okrem toho existujú tiež spojenia s najbližšími ostrovmi a pobrežnými dedinkami pomocou malých trajektov. Na ostrove sa dá prenajať aj auto, skúter alebo bicykel.


Počasie Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvátsko je známe svojimi nádhernými plážami, pôvabnými mestami a príjemným horským prostredím. Jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenky je ostrov Hvar, ktorý sa nachádza v južnom Chorvátsku. Je to druhý najväčší chorvátsky ostrov, hovoria o ňom aj ako o "slnečnom ostrove", a to nielen kvôli svojim dlhým slnečným hodinám, ale aj vďaka svojej pôsobivej prírode a pestrému kultúrnemu dedičstvu.

Vzhľadom na svoju južnú polohu a výhodnú geografickú pozíciu v Jadranskom mori, ostrov Hvar má mierny a priaznivý stredomorský podnebie. Počas leta si môžete vychutnať horúce a slnečné dni s teplotami dosahujúcimi až 30 °C, pričom nočné teploty sa zväčša pohybujú okolo príjemných 20 °C. Voda v mori dosahuje príjemných 25 °C, čo robí z Hvaru skvelú destináciu pre všetkých milovníkov plážového oddychu a vodných športov.

Jeseň na ostrove Hvar prináša príjemné teploty medzi 15 a 25 °C, čo je ideálne pre turistov, ktorí uprednostňujú menej horúce a slnečné počasie. More je stále teplé a príjemné na plávanie. To je tiež obdobie zberu hrozna, pretože Hvar je známy aj svojimi vinárstvami.

Zima je na ostrove Hvar mierna v porovnaní s inými európskymi krajinami. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 15 °C. Chorváti sa ale na rozdiel od južných miest stredomoria príliš nezabávajú zimou a ostrov Hvar je v tomto období obľúbený medzi turistami, ktorí sa chcú vyhnúť davom a zažiť kúsok autentického chorvátskeho života.

Na jar sa začína obdobie, kedy ostrov Hvar ožíva. Teploty sa pohybujú medzi 15 a 20 °C, čo je ideálne pre prechádzky po krásnom vidiekom ostrova a objavovanie jeho tajomstiev. Príroda kvitne a pestrosť farieb je nádherná.

Samozrejme, pri cestovaní na ostrov Hvar je vždy dôležité sledovať aktuálne počasie. V dôsledku jeho pobrežnej polohy sa tam môže vyskytnúť neočakávaný vietor alebo príležitostné búrky. Preto je vždy dobré sledovať správy a prípadne sa poradiť so miestnymi obyvateľmi alebo turistickými informačnými centrami.

Celkovo vzaté, počasie na ostrove Hvar je charakterizované miernymi teplotami a výrazným slnečným svitom, čo urobí z vašej dovolenky nezabudnuteľný zážitok. Nech už sa rozhodnete navštíviť ostrov v lete alebo počas inej sezóny, môžete si byť istí, že na Hvaru si užijete krásnu prírodu, fascinujúcu históriu a jedinečnú kultúru.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky