Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Makarska

Počasie Chorvátsko Makarska


Chorvátsko má bohaté a zaujímavé počasie, a jedným z obľúbených letovísk, ktoré ponúka skvelé počasie, je Makarska. Toto príjemné letovisko na pobreží Jadranského mora je obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta.

Makarska sa môže pochváliť s veľmi priaznivým stredomorským podnebím, ktoré je charakterizované horúcimi a suchými letami a miernymi a vlhkými zimami. Letná sezóna trvá od júna do septembra, keď teploty dosahujú priemernú hodnotu okolo 30 °C, ale môžu stúpať aj vyššie. Slnečné dni sú časté a turisti si môžu užívať dlhé hodiny na pláži a kúpanie v krásnom mori. Prírodné krásy Makarskej zátoky a pohoria Biokovo sú neodolateľné pre milovníkov hor a dobrodružstva.

Zimy v Makarske sú miernymi a veľmi príjemnými. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C a zriedkavo klesajú pod bod mrazu. Zimné mesiace sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť davom a turistickej sezóne a radi objavujú mesto a jeho okolie v pokojnej atmosfére. Aj keď nie je vhodné na kúpanie v mori, prírodná krása a možnosti turistiky zostávajú prítomné.

Jeseň a jar sú prechodnými obdobiami v Chorvátsku, vrátane Makarske. Teploty sú miernejšie a zvyčajne sa držia medzi 15 a 20 °C. Tieto obdobia môžu byť vhodné pre tých, ktorí preferujú miernejšie počasie a väčšiu pokojnosť. Príroda je v tomto období krásna a pestrofarebná, čo poskytuje úžasnú kulisu pre turistické aktivity a výlety.

Makarska je známa aj svojimi silnými vetrami, najmä bora a jugo. Bora je chladnejší a suchší vietor, ktorý fúka dolinami zo severu a prináša so sebou jasné a slnečné dni. Jugo je vlhkejší vietor, ktorý prichádza z juhu a ovplyvňuje počasie, prinášajúc s sebou zvyčajne zrážky a oblačné dni. Tí, ktorí plánujú návštevu Makarske, by mali brať do úvahy tieto veterné podmienky a prispôsobiť svoje aktivity podľa nich.

Celkovo možno povedať, že počasie v Makarske je príjemné a prispôsobené pre turistov. To je jedným z dôvodov, prečo je toto letovisko tak populárne medzi dovolenkárami. Bez ohľadu na ročné obdobie, Makarska ponúka krásne prírodné scenérie, možnosti kúpania a aktívneho oddychu a príležitosti na objavovanie chorvátskej kultúry a histórie.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Makarska


Otázka: Ako sa dostanem z letiska do Makarske?
Odpoveď: Z letiska Split môžete použiť dopravné linky autobusových spoločností, súkromných taxíkov alebo si prenajať auto. Vzdialenosť medzi letiskom a Makarskou je asi 80 km.

Otázka: Kde sa môžeme ubytovať v Makarske?
Odpoveď: V Makarske nájdete množstvo ubytovacích možností, od luxusných hotelov a apartmánov až po súkromné izby a penzióny. Väčšina ubytovania sa nachádza v blízkosti pláží a centra mesta.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v Makarske?
Odpoveď: Makarska ponúka množstvo pláží so zlatistým pieskom a čistým morom. Najznámejšie sú pláže Baška Voda, Tučepi a Brela. Pláža Nugal je krásna divoká pláž s prírodnými skalami a úchvatnou krajinou.

Otázka: Aké turistické atrakcie musím vidieť v Makarske?
Odpoveď: V Makarske je množstvo turistických atrakcií. Môžete navštíviť historické pamiatky, ako je Kostol sv. Marka a samostan františkánov, alebo si prezrieť miestne múzeá a galérie. Z centra mesta sa dá dostať na vrchol hory Biokovo, odkiaľ je úžasný výhľad na celú Makarsku rivieru.

Otázka: Kde sa môžem najesť v Makarske?
Odpoveď: V Makarske nájdete množstvo reštaurácií a bistro, ktoré ponúkajú tradičné chorvátske jedlá a svieže morské plody. Môžete sa stravovať v blízkosti pláže, v centre mesta alebo v menej frekventovaných oblastiach.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Makarske?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Makarske je od mája do septembra, keď je teplota vody dostatočne príjemná na kúpanie. V týchto mesiacoch je mesto aj najrušnejšie, pretože prichádza veľa turistov. Ak preferujete pokojnejšie prostredie, môžete navštíviť Makarsku v inej dobe, ako napríklad v apríli alebo októbri.


Letenka Chorvátsko Makarska


Makarska je malebné mestečko nachádzajúce sa na pobreží Jadranského mora v Chorvátsku. Je známe svojou nádhernou prírodou, pohľadom na hory a jasnú modrú vodu. Ak plánujete navštíviť toto miesto, jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa tam dostať, je cez letenisko.

Majte na pamäti, že Makarska sa síce môže zdávať ako menšie letovisko, ale návštevníkov privádza početných turistov z celej Európy. Preto je tu možnosť leteniek na letiská v blízkom okolí.

Existuje viacero letísk, ktoré môžete zvoliť, keď plánujete prílet do Makarskej. Tu sú niektoré z najbližších letísk:

1. Split: Letisko Split je najväčším letiskom v Dalmácii a nachádza sa asi 85 kilometrov od Makarskej. Je popredným leteckým uzlom pre lety z Európy a ponúka mnoho medzinárodných letov. Z letiska Split môžete využiť autobusovú linku alebo si prenajať auto a vydáte sa na približne jednu a pol hodinovú jazdu pozdĺž malebného pobrežia až do Makarskej.

2. Dubrovník: Letisko Dubrovník sa nachádza asi 150 kilometrov južne od Makarskej a ponúka množstvo medzinárodných letov. Hoci je vzdialenosť väčšia, cesta z Dubrovníka do Makarskej po diaľnici A1 je jednoduchá a poskytuje úchvatný výhľad na more a hory.

3. Zadar: Letisko Zadar je ďalšou možnosťou, nachádza sa asi 223 kilometrov na sever od Makarskej. Ako aj iné letiská, aj Zadar ponúka viacero letov z rôznych európskych destinácií. Keď pristanete v Zadare, môžete si opäť prenajať auto alebo použiť verejnú dopravu a pokračovať na ceste do Makarskej.

Keď si kúpite letenku na niektoré z týchto letísk, mali by ste zvážiť, aký spôsob dopravy zvolíte, aby ste sa dostali do Makarskej. Najlepšou možnosťou je autoprénájom, ktorý vám umožní pohodlnú a flexibilnú cestu na vašom vlastnom rozvrhu. Momentálne dostupné možnosti dopravy zahŕňajú autobusy, ktoré premávajú medzi týmito miestami, ako aj taxi služby.

Užívajte si pôvab a krásy chorvátskeho Makarskej, a nechajte letenka a letisko zabezpečiť vašu príjemnú cestu. Psst: Nezabudnite zaplatiť letiskové poplatky a sledovať svoj letový čas. Príletom do Chorvátska vám nebudú nič brániť v objavovaní tejto nádhernej destinácie.


Dovolenka Chorvátsko Makarska


Dovolenka v Chorvátsku je pre mnohých obľúbenou voľbou, a jedným z najatraktívnejších miest, ktoré môžete navštíviť, je Makarska. Táto malebná obec leží na pobreží Jadranského mora a ponúka nádherné pláže, pôsobivé prírodné scenérie a množstvo zaujímavých miest na objavovanie.

Jednou z hlavných atrakcií Makarskej je jej úchvatná pláž. Centrálna pláž má okolo 2 kilometrov a je obklopená okrasnými borovicami a nádherným tyrkysovým morom. Je to skvelé miesto na oddych a relaxáciu. Pláž ponúka aj množstvo vodných športov, ako sú napríklad žabky, šnorchlovanie a vodné skútre. Okrem centrálnych pláží v Makarske sa môžete vybrať aj na niektorú z okolitých pláží, ako napríklad Tucepi alebo Baska Voda, ktoré sú tiež veľmi populárne medzi turistami.

Ak máte radi prírodu, určite nezmeškajte návštevu pohoria Biokovo, ktoré sa týči nad Makarskou. Táto horská krajina je domovom množstva vzácnych rastlín a živočíchov a ponúka nádherné výhľady na celú oblasť. Existuje množstvo turistických chodníkov, ktoré vás zavedú do hlbín tejto nádhernej prírody. Odporúča sa však postarať si vhodnú obuv a dostatok vody, pretože túra môže byť náročnejšia, ale rozhodne stojí za to.

Makarska je tiež bohatá na históriu a kultúru. Môžete navštíviť staré mesto, ktoré je známe svojimi historickými pamiatkami vrátane stredovekého kláštora a katedrály. Tu nájdete úzke uličky, tradičné kamenné domčeky a zaujímavé obchody s miestnymi suvenírmi. V letných mesiacoch sa tu konajú aj rôzne festivaly a kultúrne podujatia, ktoré sú skvelou príležitosťou spoznať tradičnú kultúru a zábavu tejto oblasti.

Makarska má tiež vynikajúcu gastronómiu, a preto nevynechajte možnosť vychutnať si miestne jedlá a nápoje. Nachádzajú sa tu mnohé reštaurácie, kde si môžete vychutnať čerstvú rybu, morské plody a ďalšie miestne špeciality.

Väčšina ubytovacích zariadení v Makarske ponúka komfortné a kvalitné možnosti pre ubytovanie. Väčšina hotelov je situovaná blízko pláže a ponúka vynikajúce služby vrátane bazénov, wellness centier a reštaurácií.

Dovolenka v Chorvátsku v meste Makarska je jednoznačne skvelou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú krásne pláže, prírodu a zároveň aj historické a kultúrne skvosty. Milovníci prírody, histórie aj gurmáni tu určite nájdu niečo, čo ich zaujme a zanechá v nich nezabudnuteľné dojmy.


Ubytovanie Chorvátsko Makarska


Makarska je jedným z najobľúbenejších letovísk v Chorvátsku. Nachádza sa na južnom pobreží Makarského zálivu, preniknutom hlbokými zálivmi a okúzľujúcimi plážami. Pre turistov z celého sveta je to ideálne miesto na strávenie letných prázdnin.

Ubytovanie v Makarske je bohaté a mnohoraké. Návštevníci majú možnosť zvoliť si medzi medzi rôznymi druhmi ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, súkromných domov a kempov. Všetky tieto možnosti sú vhodné pre páry, rodiny so deťmi alebo veľké skupiny priateľov.

Hotely v Makarske sú zvyčajne situované v blízkosti pláží, čo je pre mnohých návštevníkov veľkou výhodou. Ponúkajú rôzne úrovne komfortu a luxusu, čo znamená, že si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Mnohé hotely majú na svojich pozemkoch bazén, reštaurácie, bary a iné vybavenie, ktoré majú za cieľ uspokojiť potreby ich hostí.

Pre tých, ktorí uprednostňujú väčšiu slobodu a súkromie, sú apartmány v Makarske skvelou voľbou. Môžete si vybrať medzi širokou ponukou jedno-, dvoj-, troj- a viacizbových apartmánov, ktoré sú vybavené základnými kuchynskými zariadeniami a poskytujú komfortné a priestranné ubytovanie. Väčšina apartmánov je situovaná priamo pri mori alebo v blízkom okolí, takže môžete vychutnať krásne výhľady na more a pravidelné kúpanie priamo z apartmánu.

Ak preferujete skúsenosť s miestnymi obyvateľmi a autentickú atmosféru, môžete si nájsť súkromné domy v Makarske. Mnohé domy sú súčasťou malých rodinných osád a ponúkajú pokojnejšie prostredie pre relaxáciu a oddych. Tieto domy majú väčšinou záhrady alebo terasy, kde sa môžete opaľovať, grilovať a stráviť voľný čas s rodinou a priateľmi.

Pre milovníkov prírody a dobrodružstva je kempovanie v Makarske veľmi obľúbené. Kampy sa nachádzajú v blízkosti pláží a ponúkajú zariadenia pre stany, karavany a obytné prívesy. Kempy majú sprchy, toalety, obchody so základnými potrebami, ako aj reštaurácie a bary. Je to ideálna možnosť pre tých, ktorí uprednostňujú aktívny dovolenkový štýl a radi trávia čas na pláži a v prírode.

Makarska je preplnená kultúrnymi a historickými pamiatkami, ktoré môžete objavovať počas svojho pobytu. Okrem krásnych pláží si môžete vychutnať prechádzky po historickej časti mesta, navštíviť nádherné kostoly a samozrejme ochutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií.

Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku a hľadáte krásne miesto na oddych, Makarska je skvelou voľbou. Nech už zvolíte hotel, apartmán, súkromný dom alebo kemp, môžete si byť istí, že budete mať nezabudnuteľný pobyt plný prírodného krásy a pohostinnosti.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky