Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Omiš

Počasie Chorvátsko Omiš


Chorvátsko je nádherná krajina obklopená Jadranským morom, ktorá je známa svojimi krásnymi plážami a malebnými miestami. Jedným z týchto úžasných miest je Omiš, ktoré sa nachádza na pobreží Dalmácie. Počasie v Omiši je typicky stredomorské so suchými, horúcimi letami a miernymi zimami.

Letné mesiace v Omiši, ktoré trvajú od júna do septembra, sú veľmi teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú medzi 25°C až 35°C, s niekedy aj vyššími maximálnymi teplotami. Tieto horúce letné dni sú perfektné na opaľovanie a relaxáciu na pláži. Morská voda je príjemne teplá so teplotou okolo 25°C, čo vytvára ideálne podmienky na plávanie a vodné športy.

Aj keď je letná sezóna slnečná, občas môže dôjsť k rýchlemu zhoršeniu počasia v podobe príležitostných búrok a silných vetrov. Tieto búrky však zväčša netrvajú dlho a rýchlo ustupujú, čo zanecháva prevažne slnečné a teplé dni.

Jeseň a jar v Omiši sú mierne a veľa turistov v tomto období preferuje. Teploty sú príjemné, pohybujú sa medzi 15°C až 25°C, čo je ideálne na prechádzky po meste a objavovanie historických pamiatok. Zima je prevažne teplá s teplotami okolo 10°C až 15°C. Aj keď môže byť niekedy chladnejšie, väčšina dní je stále dostatočne teplá na prechádzku po pláži alebo vyraz do prírody.

Chorvátsko, vrátane Omišu, ponúka množstvo prírodných krás a aktivít, ktoré si môžete užiť počas vašej dovolenky. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí rieka Cetina, kde sa môžete vydať na splavovanie, alebo skalnatý kaňon, ktorý je ideálny pre horolezcov a turistov. Ochutnávka miestnych jedál a vína je tiež nevyhnutnou súčasťou návštevy Omišu.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete Chorvátsko Omiš navštíviť, môžete sa tešiť na úžasné počasie a skvelú dovolenku. Odhorúce letné dni po mierne jeseňné prechádzky, Omiš vám ponúka ideálne prostredie pre relaxáciu a objavovanie krás jadranského pobrežia.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Omiš


1. Ako sa dostanem do Omiša?

Odpoveď: Najlepšie je použiť vlastné auto alebo autobusovú dopravu z väčších chorvátskych miest. Možno využiť aj letisko v Splitu, ktoré je vzdialené približne 40 km od Omiša.

2. Má Omiš pláže?

Odpoveď: Áno, Omiš má niekoľko pláží, vrátane pekných kamenistých zátok, jemne pieskových pláží a pláží so skalnatým ohraničením.

3. Kde sa dá najlepšie zjesť v Omiši?

Odpoveď: Omiš má mnoho reštaurácií a jedálenských miest, kde sa dá vyskúšať tradičná chorvátska kuchyňa a množstvo morských plodov. Medzi najlepšími sa radia Konoba Bracera, Konoba Ćiri Biri Bela a Restoran kod Ivana.

4. Je v Omiši možné šnorchlovať alebo potápať sa?

Odpoveď: Áno, Omiš ponúka ideálne podmienky na šnorchlovanie a potápanie sa. Môžete si prenajať výbavu a pootápať sa v krásnych krištáľovo čistých vodách.

5. Aké sú atrakcie blízko Omiša?

Odpoveď: Blízko Omiša sa nachádza množstvo atrakcií, vrátane starobylého mesta Split, diery v pevnej skale u mesta Vrgorac, ako aj rieka Cetina, ktorá ponúka rôzne dobrodružné aktivity.

6. Aké je počasie v Omiši počas leta?

Odpoveď: Počasie v Omiši v lete je teplé a suché s priemernou teplotou okolo 30 stupňov Celzia. Voda v mori je príjemne teplá a slnečné dni sú tu veľmi časté.

7. Kedy je najlepší čas navštíviť Omiš?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Omiša je od júna do septembra, kedy je počasie najpriaznivejšie a množstvo turistov je tu na najvyššom úrovni. Avšak, mnohí ľudia sa rozhodujú návštíviť Omiš aj v období mimo letnej sezóny, keď je oblasť menšie preplnená a ceny sú nižšie.


Letenka Chorvátsko Omiš


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre milovníkov mora, slnka a krásnej prírody. Táto krajina ponúka nádherné pláže, úchvatné skalnaté útesy, azúrové more a bohatú históriu. Medzi jedno z najkrajších prímorských miest v Chorvátsku patrí Omiš. Ak plánujete cestu do tejto malebnej destinácie, letenka je najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať.

Omiš sa nachádza na pobreží Jadranského mora, približne 25 kilometrov južne od Splitu, jedného z najväčších chorvátskych miest. Toto malebné prímorské mesto je obklopené vysokými skalami a zelenými kopcom, čo robí z Omiša parádne zväzok prírodných krás a histórie.

Letenky z väčšiny európskych krajín do Chorvátska a Splitu sú lacné a pravidelné, čo robí cestovanie do Omiša pohodlným a dostupným. Môžete si vybrať z rôznych leteckých spoločností a nájsť spoľahlivé a cenovo dostupné letenky podľa preferencií a rozpočtu. Let z niektorých európskych miest do Splitu trvá iba niekoľko hodín, čo je rýchla možnosť, ako sa dostať do Chorvátska a začať si užívať dovolenku.

Po prílete do Splitu je možné cestovať do Omiša niekoľkými spôsobmi. Môžete si prenajať auto a sami si ním urobiť prehliadku malebného pobrežia. Existujú tiež pravidelné a pohodlné autobusové spoje, ktoré vedú do Omiša. Ďalšou možnosťou je vziať taxi, ktoré Vás odvezie do Vášho hotela alebo ubytovania.

Omiš je známy ako miesto krásnych pláží a útesov. Pozýva milovníkov slnka a morských radovánok, aby si užívali trávenie času na jemnom piesku a v chránených zátokách. More tu je priezračné a teplé, čo je ideálne na kúpanie a vodné športy. Okrem toho je možné si prenajať kajak alebo zaplávať do skalnatých jaskýň v okolí.

Okrem pláží ponúka Omiš aj bohatú históriu a kultúru. Relaxujte v starom meste s čarovnými úzkymi uličkami a historickou architektúrou. Niektoré z najzaujímavejších pamiatok zahŕňajú starú pevnosť Mirabella a Fortica, ktoré ponúkajú úchvatný výhľad na mesto a okolitú prírodu. V blízkosti je tiež schránka so senzorickými informáciami, ktoré poskytujú zaujímavé informácie o histórii Omiša.

Okrem toho môžete ochutnať aj miestnu kuchyňu, ktorá je plná lahôdok z čerstvých plodov mora, čerstvého ovocia a zeleniny. Mnohé reštaurácie v meste ponúkajú typické chorvátske jedlá, ktoré sa harmonicky miešajú so svetovou gastronómiou.

Všeobecne platí, že Omiš je ideálnym miestom na strávenie dovolenky. Pohľad na tyrkysové more, počúvanie zvuku kvitnúceho mora, relaxácia na pláži a preskúmavanie bohatej histórie a kultúry mesta vytvára výnimočný zážitok pre každého návštevníka. Preto je letenka do Omiša skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú objavovať krásu chorvátskeho pobrežia a zažiť dokonalú letnú dovolenku.


Dovolenka Chorvátsko Omiš


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku v Európe. Jeho nádherné pobrežie, jasné modré more a úchvatné pláže robia z neho ideálne miesto na relaxáciu a oddych. V rámci Chorvátska sa nachádza mnoho úžasných miest, ktoré stojí za to navštíviť, a jedným z nich je aj Omiš.

Omiš je malé mestečko ležiace na pobreží Jadranského mora, asi 25 km juhozápadne od Splitu. Jeho umiestnenie medzi rieky Cetinou a Neretvou a útesmi mosorsskej hory robí z neho scenické miesto s bohatou prírodou a obdivuhodnou krajinou. Omiš je často nazývané aj bránou k Dalmácii.

Jedným z najvýraznejších znakov Omiša sú jeho úchvatné pláže a malé zátoky obklopené strmými útesmi. Pláže v Omiši sú čisté a dobre udržiavané, s jemným pieskom alebo kamenitým podkladom. More je tu kristáľovo čisté a ideálne pre kúpanie alebo potápanie. Okrem toho je Omiš aj rajom pre milovníkov vodných športov, ako je šnorchľovanie, jachtárenie, windsurfing a plachtenie na kajaku.

Okrem relaxovania na pláži a vodných športov je Omiš tiež bohaté na históriu a kultúru. Jeho zaujímavé pamiatky a historické stavby ponúkajú prehliadku do minulosti. Najznámejší je Omišský pevnostný systém, ktorý bol postavený v 13. storočí ako ochrana pred nájazdami Turkov a pirátmi. Tento pevnostný systém pozostáva z malých pevností a veľkého opevnenia na vrchole útesu, odkiaľ sa naskytuje ohromujúci výhľad na mesto a okolitú prírodu.

Omiš je tiež známe svojou hudobnou kultúrou. Mesto je domovom Klapa, tradickej chorvátskej trojxórovej zbory. Každý rok sa tu koná medzinárodný festival klapa, kde sa stretávajú zborové skupiny zo všetkých kútov sveta a predvádzajú svoje súťažné vystúpenia. Tento festival priláka mnoho turistov aj milovníkov hudby.

Omiš je tiež výborným východiskovým bodom pre výlety do okolitých oblastí. Blízke rieky Cetinu a Neretvu ponúkajú možnosti vodných aktivít, ako je rafting alebo kanoe. Prechádzka mosorsskou horou je ideálna pre turistov, ktorí radi objavujú prírodu a zároveň si užívajú krásne výhľady na pobrežie.

Omiš je neodmysliteľnou súčasťou chorvátskeho pobrežia a ponúka všetko, čo by ste si mohli priať na dovolenke. Jeho úchvatné pláže, história a kultúra, vodné aktivity a prekrásne prírodné scenérie robia z neho skutočný raj pre každého návštevníka. Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, nevynechajte Omiš!


Ubytovanie Chorvátsko Omiš


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre turistov z celého sveta. Má prekrásne pláže, jasné modré more a pohodlné ubytovanie pre turistov. V tomto článku sa pozrieme na ubytovanie v jednom z najkrajších miest Chorvátska - Omiš.

Omiš je malebné prímorské mesto, situované na úpätí pohoria Dinárskych Alp v strednej Dalmácii. Nachádza sa len približne 25 km južne od Splitu, čo ho robí ideálnym miestom na výlet pre tých, ktorí sa pohybujú po Dalmácii. Omiš je obklopený nádhernou prírodou, preto je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí si užívajú vodné športy, turistiku, jazdu na horských bicykloch a mnoho ďalších aktivít.

V Omiši nájdete širokú škálu možností ubytovania, ktoré vyhovuje každému rozpočtu a preferencii. Pre tých, ktorí si želajú luxusné zázemie a pohodlie, existujú exkluzívne hotely a apartmány priamo na pláži s krásnymi výhľadmi na more. Tieto ubytovacie zariadenia majú moderné vybavenie, klimatizáciu, súkromné pláže a rôzne zábavné možnosti, ako napríklad bazény, wellness a fitness centrá.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o tradičnejšie ubytovanie, Omiš ponúka množstvo malých rodinných penziónov a súkromných domov. Tieto ubytovacie zariadenia sú často lacnejšie, ale stále poskytujú pohodlie a príjemnú atmosféru. Majitelia mnohých penziónov ponúkajú výborné služby a sú priateľskí a ochotní pomôcť turistom s akýmkoľvek požiadavkami či otázkami.

Okrem toho, Omiš ponúka aj možnosť prezentovať sa na odľahlých miestach, ako napríklad kempy a prímorské chatky. Tieto ubytovacie zariadenia sú ideálne pre zážitkových turistov, ktorí chcú stráviť niekoľko nocí v divokej prírode a užívať si tichú atmosféru prímorského prostredia.

Je potrebné podotknúť, že v Omiši sa ubytovanie rýchlo zapĺňa, najmä v letnom období. Preto je dobré vyhľadať ubytovanie vopred a rezervovať si ho. Existuje mnoho online stránok, kde si turisti môžu prenajať ubytovanie a kde nájdu rôzne ponuky a ceny.

Ubytovanie v Omiši je skutočne kvalitné a zákaznícky orientované. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, budete mať vždy možnosť vychutnávať si krásy tohto malebného mesta a jeho prírody.

Ak hľadáte miesto s úchvatnými plážami, krásnou prírodou a skvelými možnosťami na ubytovanie, Omiš je ideálnou voľbou. Prečkajte tu niekoľko dní, objavujte jeho pamiatky a zároveň sa nechajte rozmaznávať v jednom z mnohých útulných ubytovacích zariadení.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky