Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Šolta

Dovolenka Chorvátsko Šolta


Nádherný ostrov Šolta, nachádzajúci sa v jadranskej časti Chorvátska, je ideálnym miestom pre dovolenku plnú relaxu a oddychu. Tento malý a očarujúci ostrov ponúka prekrásne pláže, útulné prístavné dedinky a bohatú históriu, ktorá sa prejavuje v starobylých pamiatkach a tradíciách ostrova.

Jedným z najväčších lákadiel Šolty sú jej pláže. Môžete si vybrať medzi rozprávkovými piesočnatými plážami, ktoré sa tiahnu pozdĺž pobrežia, alebo siahnuť po skrytých zátokách, kde sa ocitnete ďaleko od turistického ruchu. Pláže sú čisté, s jemným pieskom a kristálovou vodou, v ktorej sa môžete osviežiť a užívať si príjemné kúpanie. Niektoré pláže sú vybavené slnečníkmi a ležadlami, kde si môžete oddýchnuť a opaľovať sa.

Počas dovolenky na Šolte nezabudnite navštíviť aj jej prístavné dedinky, ako je napríklad Stomorska, Maslinica alebo Rogač. Tieto malebné dedinky sú typické svojimi útulnými prístavmi, kamennými domčekmi a množstvom reštaurácií a kaviarní. Môžete si tu vychutnať miestne delikatesy a pokochať sa panoramatickým výhľadom na more a okolité ostrovy.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je na Šolte tiež dostatok možností. Môžete sa vydať na prieskum ostrova peši alebo na bicykli a objavovať jeho prírodné krásy. Ostrov je pokrytý zelenými kopčekmi a olivovými hájmi, ktoré sú skvelým miestom na prechádzky a turistiku. Okrem toho môžete tiež ísť na vodné športy ako sú napríklad potápanie, jachting, windsurfing alebo rybolov. Ostrov Šolta skutočne ponúka niečo pre každého.

Ak máte záujem o kultúru a históriu, určite navštívte aj niektoré z historických pamiatok na Šolte. Očarení budete starobylou Saloon, ktorá je najstarším mestom na ostrove. Môžete si tu pozrieť prezervované starožitnosti, ako sú kamenné domy, hradby a kostoly. Ďalšími zaujímavými miestami sú napríklad Palac Cindrić, ktorý je centrom kultúry a umenia na ostrove, alebo Kastel Gasterija, kde sa nachádzajú stopy po rímskych opevneniach.

Dovolenka na ostrove Šolta v Chorvátsku je skutočne jedinečným zážitkom. Nech už si vyberiete pláže, prístavné dedinky alebo dobrodružstvo v prírode, určite sa tu nebudete nudiť. Pestrosť a krása tohto ostrova vďaka svojej nedotknutej prírode a pôvabným miestam si vás získa a pritiahne sem stále znova.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Šolta


Ako sa mám dostať na ostrov Šolta?
Najlepšou možnosťou je cez letisko v Splitu, odkiaľ môžete ísť trajektom alebo katamaránom na ostrov Šolta. Tam môžete využiť služby miestnych lodí alebo taxi služby.

Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Šolta?
Najlepší čas na návštevu ostrova Šolta je od júna do septembra. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 30 stupňov, a môžete sa vychutnať krásne pláže a jasné moře.

Ako sa dostanem na pláže v Šolte?
Ak sa nachádzate v centre mesta, mnohé pláže môžete navštíviť pešo. V prípade, že chcete navštíviť odľahlé pláže, bude najlepšie použiť miestne taxi alebo si prenajať bicykel alebo auto.

Aké pamiatky sa dajú navštíviť na ostrove Šolta?
Na ostrove Šolta sa nachádza množstvo historických pamiatok, vrátane kostolov a starovekých zrúcanín. Najviac známe pamiatky sú Radošić a Šolta.

Kde sa dá nakupovať a jesť na ostrove Šolta?
Hlavnými mestami na ostrove Šolta sú Grohote a Šolta. V týchto mestách sa nachádza množstvo reštaurácií a obchodov.

Ceny v Chorvátsku Šolta?
Ceny na ostrove Šolta sú v porovnaní s inými európskymi destináciami stredne vysoké. V obchodoch a reštauráciách sa ceny pohybujú približne v rovnakej úrovni ako v ostatných častiach Chorvátska.
Výlety a zážitky ako potápanie, jazda na koni alebo prenájom motoriek sú prístupné za rozumné ceny.


Ubytovanie Chorvátsko Šolta


Šolta je malý ostrov v Chorvátsku, nachádzajúci sa v Stredomorskom mori. Tento ostrov je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú oddych a pokojné prostredie. Sú tu úžasné pláže, krásna príroda a mnoho historických pamiatok.

Ak plánujete navštíviť ostrov Šolta, určite nebudete mať problém s ubytovaním. Ostrov ponúka rôzne možnosti prenajatia, či už si vyberiete hotel, súkromný apartmán alebo chalupu. Môžete si vybrať ubytovanie priamo pri pláži, v centre mesta alebo na klidnom vidieku.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre rezerváciu v niektorom z hotelov na Šolte. Tieto hotely ponúkajú vynikajúce služby a komfortné izby. Väčšina hotelov má vlastné reštaurácie a bazény, kde si môžete oddýchnuť a užiť si slnko.

Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti, súkromné apartmány sú skvelou voľbou. Mnoho miestnych obyvateľov ponúka ubytovanie vo svojich domoch, čo vám umožní spoznať životný štýl miestnych ľudí. Takéto apartmány sú dobre vybavené a často majú výhľad na more. Môžete si tak vychutnať raňajky na terase s nádherným výhľadom.

Pre turistov, ktorí hľadajú autentickejšie skúsenosti, môže byť prenájom chalupy ideálnou voľbou. Na Šolte nájdete mnoho tradičných chalúp, kde si môžete oddýchnuť a zažiť pravú atmosféru ostrova. Tieto chalupy sú často obklopené prírodou a poskytujú úplné súkromie. Môžete tu grilovať, relaxovať na terase alebo prieskum okolitej prírody.

Pri vyhľadávaní ubytovania na ostrove Šolta je dôležité mať na pamäti, že niektoré oblasti sú turisticky atraktívnejšie a teda aj drahšie. Oblasti ako Stomorska, Maslinica a Nečujam sú známe svojou krásou a blízkosťou k moru. Ak hľadáte lacnejšiu možnosť, môžete sa rozhodnúť zostávať v niektorom z menších miest na ostrove.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, určite si užijete čas strávený na ostrove Šolta. Tento krásny ostrov ponúka mnoho možností na objavovanie a relaxáciu. Okrem nádherných pláží môžete navštíviť aj historické dedinky a pozrieť si zachované stavby z minulosti. Šolta je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a prírodnú krásu.


Počasie Chorvátsko Šolta


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodnou scenériou a iskrou modrou Vlastnú jadranského mora. Napriek svojej veľkosti, krajina ponúka rôznorodé klimatické podmienky v rôznych regiónoch. Medzi najpopulárnejšie miesta pre turistov patrí aj malý ostrov Šolta.

Šolta, ležiaca v Stredomorskom mori, je súčasťou Split-Dalmácie, a nachádza sa iba 9 míľ od Dalmácie. Je to miesto plné krásnych pláží, pokojných dediniek a prírodných scenérií. Práve kvôli svojmu príťažlivému prostrediu a teplému počasiu je Šolta často vyhľadávaná destinácia pre dovolenkárov.

Klima na Šolte je stredomorské, s teplými letami a mírnymi zimami. Letným mesiacom je od júna do septembra, kedy priemerné teploty dosahujú okolo 25 °C a množstvo slnečných dní je výrazné. Teploty môžu vystúpiť až na 30 °C, preto je to ideálny čas na návštevu pláží a užívanie si slnečného počasia na rozprávkovom prielive. Občas sa objavuje aj teplotná vlna, kedy teploty môžu dosiahnuť až 35 °C.

Na jeseň, konkrétne v mesiacoch október a november, teploty začínajú klesať, avšak stále sa pohybujú v priemere okolo 20 °C, a dážď sa vyskytuje len občasne. Toto obdobie je dokonalé pre milovníkov miernejšieho počasia a pre tých, ktorí chcú obdivovať farebnú paletu jeseňnej prírody.

Zima na Šolte je relatívne miernejšia, s priemernými teplotami okolo 10-15 °C. To neznamená, že je sušičká, ale prší viac ako v letných mesiacoch. Zimné mesiace sú ideálne na športové aktivity ako turistika a objavovanie malebných dediniek.

Jar na Šolte sa začína prebúdzať, keď sa po zime začne otepľovať. V mesiacoch marec a apríl teploty stúpajú na približne 15-20 °C, a začína sa objavovať viac slnečných dní. Práve toto obdobie je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí radi cestujú mimo letnej sezóny a zároveň si chcú vychutnať relatívne teplé počasie.

Celkovo je počasie na Šolte veľmi priaznivé pre turistov, najmä v letných mesiacoch, keď teploty dosahujú vrchol a more je ideálne na kúpanie a potápanie. Avšak, ak chcete skúsiť niečo iné a cestovať v menej preplnenom období, jar a jeseň ponúkajú jedinečné zážitky a miernejšie počasie.

Takže, bez ohľadu na obdobie, ktoré si vyberiete na návštevu Šolty, môžete sa tešiť na príjemné teploty, krásne pláže a úžasnú prírodu, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Chorvátsko Šolta


Šolta, krásny ostrov nachádzajúci sa v Chorvátsku, je jedným z najobľúbenejších cieľov pre dovolenku na Jadraně. Tento malý ostrov, nachádzajúci sa v Sredomorí, ponúka návštevníkom nádherné pláže, pôvabné prístavy, historické pamiatky a úžasné prírodné scenérie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Šoltu, najjednoduchším a najefektívnejším spôsobom, ako sa tam dostať, je cesta letecky. S rastúcou popularitou tejto destinácie ponúka niekoľko leteckých liniek pravidelné lety z rôznych európskych miest.

Pre rezerváciu letenky do Chorvátska a na Šoltu budete mať viacero možností. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností, ako napríklad Croatian Airlines, Ryanair alebo EasyJet, ponúka pravidelné lety do niektorých chorvátskych miest, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Šolty. Medzi tieto mestá patrí Split a Dubrovník, ktoré sú ideálnymi východiskovými bodmi pre cestu na Šoltu.

Letecká preprava do Splitu je najjednoduchšou voľbou, pretože táto metropola je dobre prepojená so zvyškom Európy a ponúka množstvo leteckých spojení. Po prílete do Splitu budete mať možnosť využiť pravidelné trajektové spojenia zo Splitu na Šoltu. Trajektové prepravné linky sú prítomné každý deň a cesta trvá len asi 45 minút.

Po príchode na Šoltu sa ocitnete v jednej z najkrajších častí Chorvátska. Tento ostrov ponúka návštevníkom širokú škálu aktivít a zážitkov. Môžete stráviť svoj čas na niektorých z najkrajších pláží v oblasti, ktoré sú pokryté jemným pieskom a teplým tyrkysovým morom. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, Šolta ponúka výborné možnosti pre potápanie, šnorchlovanie a jachtárčenie.

Okrem čarovného pobrežia môžete tiež navštíviť staré kamenné dedinky a historické pamiatky na Šolte. Obľúbené miesta, ktoré by ste nemali vynechať, sú mestečká Stomorska, Maslinica a Grohote. Tieto malé prístavné mestá vám umožnia ochutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu a zakúsiť miestnu atmosféru.

Celkovo vzaté, letenka do Chorvátska na ostrov Šolta je skvelou voľbou pre dovolenku. Okrem toho, že ponúka krásne pláže a pôvabné dedinky, poskytuje aj jedinečnú príležitosť spoznať bohatú kultúru a históriu tohto regiónu. Takže neváhajte a rezervujte si letenku už dnes, pretože čaká na vás skutočný raj na zemi.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky