Objavte lety za najlepšie ceny

Dánsko Kodaň

Dovolenka Dánsko Kodaň


Dánsko je známe ako jeden z najkrajších a najšťastnejších krajín na svete. Jeho hlavným mestom je Kodaň, ktorá je považovaná za jedno z najpríjemnejších miest na dovolenku. Ak si plánujete stráviť niekoľko dní či týždňov v tomto nádhernom meste, určite nebudete nudiť.

Kodaň je známa svojou bohatou históriou, ktorú možno vidieť v jej architektúre a pamätihodnostiach. Jedným z najnavštevovanejších miest je Námestie Amalienborg, kde sa nachádza kráľovský palác. Ak sa vydáte na prechádzku po Kodaňskom prístave, určite sa zastavte pri ikonickej soche Malého morského dievčaťa. Túto sochu vytvoril kodaňský sochár Edvard Eriksen a stala sa jedným z najpopulárnejších turistických atrakcií v Dánsku.

Pre tých, ktorí majú radi umenie, Kodaň ponúka množstvo múzeí a galérií. Najznámejším z nich je Národná galéria Dánska, kde môžete vidieť obrazy vo svetovom meradle od slávnych maliarov ako je Rembrandt, Rubens, Monet a ďalší. Kodaň takisto ponúka množstvo moderného umenia, ktoré je možné vidieť v múzeách ako je Asmuusen a Carlsberg Glyptotek.

Jednou z najväčších atrakcií Kodaňa je park Tivoli, ktorý je jedným z najstarších a najkrajších zábavných parkov na svete. Navštíviť Tivoli vás prenesie do rozprávkového sveta so svojimi farebnými vlajkami, jazdami a nádhernými záhradami. Park je obľúbeným miestom kde môžete stráviť deň so svojou rodinou alebo buď rušnými večerami, počas ktorých sa konajú rôzne hudobné koncerty a divadelné predstavenia.

Kodaň je tiež známa svojou gastronómiou, ktorá vám ponúka široký výber tradičných dánskych jedál ako napríklad smørrebrød, otvorené sendviče so štrúdlom, kuracím či syrovým krútiacom. Nemôžete odísť bez vyskúšania známej dánskej sladkosti - kopečkov čiernej vánocovej torty nazývanej Klejner.

Okrem Kodaňa má Dánsko aj ďalšie poklady, ktoré stojí za to navštíviť, ako je čarokrásna pláž v meste Skagen, ktorá je známa svojím belým pieskom a jasnou modrou farbou mora. Ak máte radi prírodu, mali by ste navštíviť aj Faerské ostrovy, ktoré ponúkajú úchvatné scenérie a útulné dedinky so starými tradičnými domami.

V každom prípade, dovolenka v Dánsku, najmä v Kodani, je skutočným dobrodružstvom. Od jeho bohatej histórie až po modernú kultúru, je to jedno miesto, kde si každý nájde niečo, čo ho bude fascinovať a zaujímať.


Letenka Dánsko Kodaň


Dánsko Kodaň – Mesto s bohatou históriou a modernou atmosférou

Dánsko Kodaň je jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v celej Európe. Toto dánske hlavné mesto je známe svojou bohatou históriou, úžasnou architektúrou, živými ulicami a priateľskými obyvateľmi. Pri plánovaní dovolenky alebo kratšieho výletu nemôžete prehliadnuť Kodaň a jej zaujímavosti.

Prvým krokom na ceste do Kodane je zakúpenie letenky. Dnes je veľkým benefitom moderného cestovania skutočnosť, že Dánsko je dobre napojené na celý svet, čo zaisťuje pohodlný prístup k letenkom. Množstvo nízkonákladových leteckých spoločností poskytuje možnosť nájsť dostupné a cenovo výhodné letenky na túto trasu.

Keď pristanete v Kodaňskom letisku, budete mať možnosť okamžite pocítiť tú jedinečnú atmosféru, ktorú Kodaň ponúka. Centrálnou časťou mesta je Tivoli Gardens – jedno z najstarších a najnavštevovanejších zábavných parkov na svete. Toto miesto ponúka rodinnú zábavu, rozmanité reštaurácie a prostriedky na relaxáciu po dlhej ceste.

Kodaň je známa svojou výnimočnou architektúrou a nádhernými stavbami. Nenechajte si ujsť návštevu slávneho Kráľovského námestia, kde sa nachádza krásna Kráľovská opera a Kráľovský múzeum, ktoré je domovom starodávnej histórie a umeleckých diel. Prechádzka po známej ulici Stroget je ďalším povinným bodom plánu, pretože táto dlhá ulica je domovom obchodov s módnymi značkami, butikov, reštaurácií a kaviarní.

Jedným z najznámejších symbolov Kodane je Malá morská víla (The Little Mermaid), socha inšpirovaná slávnou rozprávkou Hanse Christiana Andersena. Táto socha je hlavnou turistickou atrakciou, a preto by ste si ju nemali nechať ujsť. Chvíľu sa zastavte a pozorujte jej krásu a nádherné umiestnenie pri Kodanskom prístave.

Kodaň je aj mestom kultúry a umenia. Kodaňské múzeum moderného umenia (SMK) je jednou z najväčších galérií moderného umenia v Európe. Ak sa zaujímate o históriu, môžete navštíviť tiež Dánske národné múzeum, ktoré prezentuje 14 000 rokov dejín, vrátane vikingov.

Ak chcete ochutnať tradičné dánske jedlá, nezabudnite navštíviť jednu z mnohých reštaurácií, kde sa podáva známe dánske jedlo, ako je napríklad smørrebrød (otvorená sendvičová kanapka) alebo ryby a morské plody. Môžete si vychutnať aj tradičné cukrovinky, ako je napríklad dánska koláčiková odroda známa ako "Danish" alebo "Kódanské rožky".

Kodaň je jedným z najbezpečnejších a najpriateľskejších miest na svete, preto neváhajte plánovať svoju cestu do tohto nádherného mesta. S úžasnou atmosférou, bohatou históriou a modernými zariadeniami bude Kodaň určite miestom, ktoré vás ohromí a očarí. Nechajte sa strhnúť atmosférou Kodaňa a vrátite sa domov s nezabudnuteľnými zážitkami.


Ubytovanie Dánsko Kodaň


Dánsko je jednou z najkrajších krajín v severnej Európe a jeho hlavné mesto Kodaň je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Európe. Ak sa rozhodnete navštíviť Kodaň, budete potrebovať kvalitné ubytovanie, aby ste mohli relaxovať a požiť si všetko, čo táto živá a kreatívna metropola ponúka.

V Kodaň je mnoho možností pre ubytovanie, či už preferujete elegantné hotely alebo útulné penzióny. Tu je pohľad na niektoré z najlepších možností ubytovania v Kodaň:

1. Hotel D'Angleterre: Tento luxusný hotel sa nachádza v srdci Kodaňa a je ideálny pre tých, ktorí hľadajú špičkové ubytovanie. Svojou historickou atmosférou, prémiovým spôsobom služieb a elegantným interiérom je hotel D'Angleterre skutočnou perličkou.

2. Hotel Kong Arthur: Nachádza sa v susedstve kodanského jazera Peblinge, tento hotel ponúka svojim hosťom pokojnú atmosféru a jedinečné švédske vírivky na streche, ktoré sú otvorené počas celého roka. Hotel Kong Arthur je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú moderný štýl a pohodlie.

3. Wakeup Copenhagen: Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie v centrálnych lokalitách Kodaňa, hotel Wakeup Copenhagen je dobrá voľba. Tento hotel sa nachádza v blízkosti hlavného vlakového nádražia a ponúka čisté a moderne zariadené izby za rozumné ceny.

4. Danhostel Copenhagen City: Ak cestujete s obmedzeným rozpočtom, stanovanie alebo hostely môžu byť vynikajúcou voľbou. Danhostel Copenhagen City je jedným z najväčších a najlepších hostlov v Európe a je ideálny pre tých, ktorí chcú počas cestovania stretávať nových ľudí a cestovať lacnejšie.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si vyberiete, dôležité je zabezpečiť si rezerváciu vopred, pretože Kodaň je populárnym turistickým miestom a ubytovanie sa môže rýchlo vyplniť. Aby ste si počas pobytu v Kodaňa užili tú najlepšiu skúsenosť, skúste sa ubytovať v blízkosti hlavných turistických miest, aby ste mali jednoduchý prístup ku všetkým pamiatkam, múzeám, reštauráciám a zábave.

Kodaň ponúka nádherné panoramatické výhľady, vkusné reštaurácie a úžasné umelecké diela. Bez ohľadu na to, prečo sa rozhodnete navštíviť Kodaň, kvalitné ubytovanie je dôležitou súčasťou vášho výletu. Nech už sa rozhodnete pre luxusné hotely alebo útulné penzióny, zaistite si rezerváciu vopred a pripravte sa na nezabudnuteľný pobyt v tomto nádhernom dánskom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Dánsko Kodaň


1. Aké je hlavné mesto Dánska?
Odpoveď: Hlavné mesto Dánska je Kodaň.

2. Ako sa dostanem z letiska do centra Kodane?
Odpoveď: Môžete použiť vlak, metro, autobus alebo taxi.

3. Potrebujem vízum na návštevu Kodaňa?
Odpoveď: Ak ste občanom EÚ alebo EHP, nie je potrebné vízum. Ak nie ste občanom EÚ alebo EHP, môžete si overiť požiadavky na vízum na stránkach dánskeho ministerstva zahraničných vecí.

4. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Kodaňa?
Odpoveď: Dobre si pozrite predpovede počasia pre dané obdobie a zvážte, ktoré ročné obdobie najlepšie vyhovuje vašim záujmom a predstavám.

5. Kam by som sa mal vybrať na výlet z Kodane?
Odpoveď: V blízkom okolí sa nachádza množstvo zaujímavých miest, ako sú napríklad mestečko Roskilde, hrad Kronborg alebo zámok Frederiksborg.

6. Kde sa dá v Kodaňi najlepšie nakupovať?
Odpoveď: Najlepšie nakupovanie sa koncentruje okolo hlavného námestia Strøget a okolitých ulíc.

7. Aký je hlavný jazyk v Dánsku?
Odpoveď: Hlavným jazykom je dánčina, avšak väčšina Dánov ovláda aj angličtinu.

8. Aké sú časy otvárania obchodov v Kodaňi?
Odpoveď: Väčšina obchodov otvára okolo 10:00 a zatvára okolo 18:00.

9. Koľko stojí vstupenka do národného múzea v Kodani?
Odpoveď: Vstupné do múzea je väčšinou zdarma, no niektoré výstavy môžu byť za poplatok.

10. Kde sa dá nájsť ubytovanie v Kodaňi?
Odpoveď: V Kodaňi sa nachádza množstvo hotelov, hostlov a apartmánových komplexov, ktorých ponuky nájdete na internetových portáloch rezervácií.


Počasie Dánsko Kodaň


Počasie v Dánsku, konkrétne v jeho hlavnom meste Kodaň, je dosť rozmanité a ovplyvnené vplyvom oceánu. Dánsko má typicky morské podnebie, čo znamená, že letá sú miernym a chladným, zatiaľ čo zimy sú chladné a vlhké.

Letné mesiace v Kodaňu, ktoré sa pohybujú od júna do augusta, sú teplé, ale nie príliš horúce. Priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 20 – 25 °C. Nočné teploty sú trochu chladnejšie, približne 10 - 15 °C. Leto je tiež obdobím, kedy sa v Dánsku vyskytujú najdlhšie dni, kedy slnko zapadá až okolo polnočnej hodiny. Možno dokonca zažiť tzv. biele noci, kedy slnko nezapadne vôbec.

Jesenné mesiace, konkrétne september a október, sú v Kodani mierne a často daždivé. Teploty sa pohybujú medzi 10 - 15 °C, ale môže byť aj chladnejšie. Na jeseň je tiež veľmi zreteľná zmena v počasí a krajinu je možné obdivovať v jasných farbách žlto-hnedo-zlatí.

Zima v Kodani je chladná, s priemernými teplotami okolo 0 - 5 °C. Zažiť môžete aj mrazy a silné nárazy vetra z Baltického mora. Sneženie je relatívne bežné, no väčšinou sa sneh rýchlo topí. Najchladnejšie mesiace sú január a február. Zima je tiež obdobím, kedy sa v Dánsku deň skracuje a slnko zapadá skôr. Preto je dôležité mať vhodné oblečenie, keď navštevujete Kodaň v zimnom období.

Jar v Kodani je mierne a teploty sa postupne zvyšujú. Máte možnosť vidieť kvitnúce kvety a rozkvitnuté stromy, čo robí z mesta ešte peknejšie miesto. Teploty na jar sa pohybujú od 5 - 15 °C.

Dánsko a Kodaň majú pomerne nestále počasie a počas všetkých ročných období môže pršať. Preto je dobré mať so sebou vždy pršiplášť alebo dáždnik. Je vhodné sledovať predpoveď počasia, aby ste sa vedeli riadne pripraviť na akékoľvek zmeny.

Nezávisle od ročného obdobia je Kodaň krásnym miestom na návštevu, bez ohľadu na počasie. Každé obdobie prináša svoje špeciálne čaro a návštevníci sa môžu tešiť na bohaté kultúrne dedičstvo a fascinujúce architektonické pamiatky, ktoré mesto ponúka.

Ak plánujete navštíviť Dánsko a Kodaň, odporúča sa mať na pamäti dané ročné obdobie a prispôsobiť svoje oblečenie a plány na základe toho. Bez ohľadu na to, aké počasie príde, Kodaň vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a unikátnu atmosféru.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky