Objavte lety za najlepšie ceny

Dánsko Legoland Billund

Najčastejšie otázky a odpovede Dánsko Legoland Billund


1. Ako sa dostanem do Legolandu Billund v Dánsku?
- Najlepším spôsobom je cestovať letecky a priletieť na letisko v Billunde. Odtiaľ je zabezpečená kyvadlová doprava priamo do Legolandu. Je tiež možné prísť autom alebo autobusom a využiť parkovisko v blízkosti Legolandu.

2. Koľko stojí vstupenka do Legolandu Billund?
- Ceny sa líšia v závislosti od veku a obdobia návštevy. Vstupenka pre dospelého stojí približne 340 DKK (čepeľ) a pre deti 275 DKK. Deti do 2 rokov majú vstup zadarmo.

3. Aké sú otváracie hodiny Legolandu Billund?
- Otváracie hodiny sa líšia podľa sezóny. Všeobecne je park otvorený od rána do večera, pričom v letných mesiacoch môžu byť predĺžené časy prevádzky.

4. Aké atrakcie a zábavné aktivity sú v Legolande Billund pre deti?
- Legoland Billund ponúka širokú škálu zábavných aktivít pre deti, vrátane jazdy na horských dráhach, stavania so stavebnicami Lego, vodných atrakcií, minijazdy aj tematických vystúpení.

5. Dokáže sa Legoland Billund navštíviť aj počas daždivého počasia?
- Áno, Legoland je vybavený vnútornými atrakciami a interaktívnymi výstavami, ktoré je možné navštevovať aj v daždivých dňoch.

6. Môžem priniesť vlastné jedlo do Legolandu Billund?
- Áno, je povolené priniesť si vlastné jedlo a piknikovať v určených oblastiach Legolandu. Taktiež je možnosť stretnúť sa v reštauráciách na mieste.

7. Aké možnosti ubytovania sú v blízkosti Legolandu Billund?
- V bezprostrednej blízkosti Legolandu sa nachádza niekoľko hotelov a ubytovacích zariadení, vrátane hotelu Legoland a ďalších možností v okolitých obciach.

8. Aký je najlepší čas na návštevu Legolandu Billund?
- Najlepší čas na návštevu Legolandu je mimo hlavnej sezóny, kedy sú menšie rady a menej ľudí. Tiež je dôležité zvážiť počasie a vyhnúť sa daždivým obdobiam.

9. Koľko času je potrebné na návštevu Legolandu Billund?
- Časový rámec pre návštevu Legolandu sa líši podľa individuálnych preferencií. Na úplné preskúmanie parku by sa mohli hodiny, ale väčšina návštevníkov strávi približne jeden až dva dni.

10. Aké sú bezpečnostné opatrenia v Legolandu Billund?
- Legoland Billund má zavedené bezpečnostné opatrenia vrátane monitorovania personálom, pravidlá pre bezpečnosť pri atrakciách, priľnavosti a výške detí a záchytné body pre stratených detí. Je tiež dôležité dodržiavať všeobecné bezpečnostné pokyny.


Letenka Dánsko Legoland Billund


Letenky do Dánska: Objavte zázraky sveta v Legolandu Billund

Dánsko je známe svojou bohatou históriou, nádhernou prírodou a kultúrnymi pokladmi. No jednou z najväčších atrakcií krajiny je bezpochyby Legoland Billund. Pre fanúšikov populárnych stavebníc Lego je návšteva tohto jedinečného parku skutočným splnením snov.

Prečo Legoland Billund?

Legoland Billund je považovaný za skutočný raj pre všetkých fanúšikov Lego. Nachádza sa priamo vo fínskom meste Billund, kde bola založená spoločnosť Lego. Tento tematický park je postavený na ploche vyše 45 hektárov a ponúka nespočetné množstvo zábavy pre deti aj dospelých.

Čo v Legolande nájdete?

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Legolande, môžete sa tešiť na množstvo vysoko kvalitných atrakcií. Najobľúbenejšou z nich je bezpochyby Miniland, kde si môžete obdivovať precízne vyrobené modely známych miest a pamätihodností z celého sveta. Zaplaví vás pocit, akoby ste sa zmenili na obrovského človeka, ktorý objavuje miniatúrny svet Lego.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové zážitky, je tu Mořská príšera – Lépe si zabrať deštné pláštěnky a nevrozky. Je to jedna z najobľúbenejších atrakcií, kde je pohromade viac ako 5 ton vody.

Nenechajte si ujsť ani Rytiersky turnaj, kde sa môžete stať rytierom na koni a súperiť s ostatnými. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Akváriárium, kde si môžete obdivovať rôzne druhy morských obyvateľov.

Okrem toho v parku nájdete množstvo radovánky na tému pirátov, dinosaurov, detektívov a oveľa viac. Legoland Billund je miestom, kde sa snovia skutočnosťou.

Ako sa tam dostať?

Dostať sa do Legolandu Billund je veľmi jednoduché. Môžete si vybrať medzi leteckou dopravou alebo cestou autom. Pre väčší komfort a rýchlejšiu cestu môžete využiť lety z viacerých krajín priamo do letiska Billund. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do tohto letiska. Let trvá približne 2 až 3 hodiny, v závislosti od vašej polohy.

Ďalšou možnosťou je prejsť sa autom z iných častí Dánska, alebo aj z iných krajín, ak ste pristať do neďalekého mesta. Billund je pomerne dobre prepojený s hlavnými cestami a ponúka dostatočne parkovacími miestami. Môžete teda pohodlne nájsť svoje miesto a začať výlet do sveta Lego.

Legoland Billund je skutočným nebom pre všetkých fanúšikov Lego a vynikajúcou dovolenkou pre celú rodinu. Takže si zarezervujte letenku a zažite úžasné dobrodružstvo v Dánsku!


Počasie Dánsko Legoland Billund


Legoland Billund v Dánsku je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v krajine. Toto zábavné a vzdelávacie prechádzky sa nachádza v krásnom meste Billund a ponúka návštevníkom všetkých vekových skupín neuveriteľné zážitky. Jednou zo značiek, ktoré robí Legoland Billund taký jedinečný, je jeho vzťah k počasiu.

Billund je situovaný v južnej časti Dánska a nachádza sa v daňskej vyspelosti, kde panuje mierne kontinentálne podnebie. Väčšinu času je tu mierna a vlhká klíma s mierne studenými zimami a miernymi letami. Vzhľadom na polohu a nadmorskú výšku, môžu tu byť menšie teplotné rozdiely. Preto je dôležité, aby ste pri návšteve Legolandu Billund dbali na to, aby ste boli dobre pripravení na možné zmeny počasia.

Letné obdobie v Billunde sa považuje za najvhodnejšie pre návštevu Legolandu. Teploty sa pohybujú od príjemných 20 °C až 25 °C a slnko často svieti jasným nebom, aby poskytovalo optimálne podmienky pre vonkajšie aktivity. Avšak, večery môžu byť chladnejšie, takže odporúča sa mať so sebou lehký sveter alebo bundu.

Zima v Dánsku je typicky studená s vysokými vlhkostnými úrovňami. Teploty sa pohybujú od -2 °C do 4 °C, takže návštevníci by mali byť oblečení v dostatočne teplych oblečeniach vrátane bundy, šálu a rukavíc. Nekonečné množstvo zimných aktivít je v Legolande Billund stále k dispozícii, za predpokladu, že si turisti uvedomia, že počasie môže byť neisté a príchody sú mierne obmedzené.

Počas jesene býva v Dánsku zväčša zvlhčené a chladné počasie. Teploty sa pohybujú od 5 °C do 15 °C a daždivé dni sú bežné. Toto je dobrý čas na návštevu Legolandu, pretože turisti sa môžu tešiť z menej preplnených atrakcií a získať jeden z najlepších zážitkov v parku s miernym počasím.

Jar v Billunde je mierna a vlhká. Teploty sa začínajú zvyšovať od 5 °C až 10 °C s príležitostnými dažďovými sprchami. Je to obdobie obnovy a regenerácie, kedy kvitne vegetácia a návštevníci môžu vidieť krásne kvitnúce záhrady v parku.

Vzhľadom na vysokú hodnotu turistického ruchu v Legolande Billund v Dánsku, je dôležité venovať dostatočnú pozornosť počasiu pred návštevou, pretože to ovplyvuje skúsenosti a programy, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov. Odporúča sa sledovať predpovede počasia a mať so sebou vhodné vybavenie a oblečenie, aby ste sa mohli plne tešiť z tohto úžasného miesta.


Ubytovanie Dánsko Legoland Billund


Dánsko je známe pre svoje úžasné atrakcie a jednou z najpopulárnejších z nich je bezpochyby Legoland Billund. Ak plánujete navštíviť túto obľúbenú dánsku atrakciu, je dôležité mať dobré ubytovanie, kde sa budete môcť po náročnom dni poriadne oddýchnuť.

V okolí Legolandu Billund je dostatok možností pre každého. Od luxusných hotelov až po rodinné penzióny a ubytovanie typické pre dánsku krajinu.

Ak hľadáte niečo exkluzívnejšie, mali by ste sa zamerať na niektorý z hotelov v tesnej blízkosti parku. Hotel Legoland je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú byť kúsok od zábavy. Ponúka moderné izby s rôznymi veľkosťami a vybavením, aby vyhovovali vašim potrebám. Tento hotel sa nachádza priamo v Legoland prenájom, takže budete mať všetky atrakcie doslova na dosah ruky.

Ak preferujete viac súkromia a pokoj, môžete si vybrať z mnohých penziónov a apartmánov v okolí Legolandu. Ponúkajú všetky potrebné zariadenia vrátane vlastnej kuchyne, čo je ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí si radi pripravujú vlastné jedlá. Mnohé z týchto ubytovaní majú tiež záhrady alebo dvory, kde môžete relaxovať a užívať si okolitú prírodu.

Ak ste na rozpočte, môžete zvážiť aj kempovanie v dedinských kempingových miestach v okolí Legolandu. K dispozícii sú tu kvalitné kempingové miesta, ktoré ponúkajú všetky potrebné zariadenia pre vás a vašu rodinu. Kempingy často majú aj rôzne aktivity pre deti, ako napríklad detské ihriská a bazén, čo je veľkou výhodou pre tých, ktorí chcú zostať v pohodlí svojho vlastného príbytku.

Okrem ubytovania v blízkosti Legolandu si môžete vybrať aj z možností v širšom okolí, ak si želáte preskúmať viac dánskeho vidieka. Dánsko je známe svojimi krásnymi prírodnými oblasťami, a tak môžete zvážiť napríklad ubytovanie v blízkosti jazier, lesov alebo pri pobreží. Toto vám poskytne príležitosť spoznať kraj, vychutnať si čas v prírode a zároveň si užiť výlety do parku Legoland.

Či už si vyberiete luxusné ubytovanie v blízkosti Legolandu, rodinnú penzión v okolí alebo možnosť kempovania v prírode, Dánsko vám poskytuje množstvo výborných možností pre váš pobyt pri návšteve tejto populárnej atrakcie. Ubytovanie je dôležité pre to, aby ste sa mohli plne pohodlne oddýchnuť a nabrat nové sily pre ďalší deň plný zábavy v Legolande Billund.


Dovolenka Dánsko Legoland Billund


V Dánsku sa nachádza jeden z najobľúbenejších rodinných zábavných parkov na svete - Legoland Billund. Táto destinácia je ideálna pre rodiny s deťmi, pretože ponúka nespočetné množstvo atrakcií, ktoré sú založené na téme kocky LEGO.

Legoland Billund bol otvorený v roku 1968 a má plochu viac ako 14 hektárov. Park sa nachádza blízko malého mesta Billund a je ľahko dostupný z väčších dánskych miest. Návštevníci parku sa môžu tešiť na viac ako 50 rôznych atrakcií, ktoré pokrývajú širokú škálu vekových kategórií.

Park sa skladá z rôznych svetov, ktoré sa líšia podľa námetu. Napríklad, môžete navštíviť svet Rytierov, ktorý má stredovekú tému alebo svet Pirátov, kde sa deti môžu plaviť na malých loďkach cez rôzne jazerá a rieky. Taktiež existuje svet Star Wars, kde návštevníci dokážu vidieť rôzne postavy z filmu vyrobené z kociek LEGO.

Okrem rôznych svetov ponúka park aj rôzne druhy atrakcií. Môžete navštíviť Laser Labyrinth, simulátor letu alebo rôzne horské dráhy. Návštevníci parku si môžu vyskúšať aj interaktívne atrakcie, kde sa musia postaviť rôznym výzvam, ktoré sú založené na kockách Lega.

Okrem atrakcií si návštevníci parku môžu prehliadnuť aj rôzne výstavy z kociek LEGO. Je to preto, že park sa nachádza v samotnom srdci spoločnosti Lego, kde sa vyrábajú všetky kocky. Park sa snaží priblížiť návštevníkom proces výroby kociek LEGO a taktiež ukázať, ako sa kocky využívajú na výrobu rôznych predmetov.

K dispozícii sú aj rôzne reštaurácie, kde si návštevníci môžu doplniť energiu pred ďalším objavovaním parku. Okrem toho si môžu zakúpiť aj suveníry Lego a rôzne predmety z Lega v obchode parku.

Celkovo je Legoland Billund skvelým miestom pre celú rodinu, kde si môžu užiť spoločný čas a objaviť krásy tohto zábavného parku. Ak plánujete dovolenku v Dánsku, neváhajte navštíviť tento park a urobte si nezabudnuteľné zážitky s vašimi blízkymi.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky