Objavte lety za najlepšie ceny

Dominikánska republika Altos de Chavón

Ubytovanie Dominikánska republika Altos de Chavón


Altos de Chavón: Klenot Dominikánskej republikyvhodný pre najnáročnejších turistov

Dominikánska republika je známa svojimi nádhernými plážami, teplým morom a tropickým podnebím. Je to populárne miesto pre dovolenky a pobytové rezorty. Avšak v strede tejto karibskej krajiny sa nachádza skrytý klenot – Altos de Chavón.

Altos de Chavón je historické mestečko, ktoré sa vďaka svojej autenticite a vynikajúcej architektúre stalo jedným z najžiadanejších miest na ubytovanie v Dominikánskej republike. Je obľúbené medzi turistami všetkého veku a zaujíma aj umelcov, hudobníkov a filmárov. Jeho romantická atmosféra a krása poskytujú ideálne prostredie pre oddych a relaxáciu.

Mestečko Altos de Chavón sa nachádza na kopci nad rieku Chavón, ktorý je najväčšou atrakciou tohto miesta. Je to oblasť so starobylými uličkami, kamennými domčekmi a nádhernou katedrálou, ktorá vyzerá ako nachystaný pre párovú oponu niektorého ľúbostného filmu. Dych berúce výhľady na rieku a okolitú krajinu sú neodolateľné pre všetkých návštevníkov.

Okrem romantiky a estetiky ponúka Altos de Chavón tiež mnohé zábavné aktivity pre turistov. Môžete sa zúčastniť tradičných tanecných a hudobných vystúpení merengue, ktoré sú charakteristické pre Dominikánsku republiku. Okrem toho môžete prechádzať okolo múzeí a galérií, kde sú vystavené úžasné diela, ktoré vás pohltia do histórie a kultúry krajiny.

Pre tých, ktorí sú nadšenými golfovými hráčmi, Altos de Chavón ponúka výnimočné vybavenie. Môžete sa zúčastniť niektorého z mnohých medzinárodných turnajov, ktoré sa tu konajú, alebo jednoducho si zahrať na jednom z najkrajších golfových ihrísk v Karibiku.

V Altos de Chavón nájdete tiež niekoľko luxusných hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb a ubytovanie pre najnáročnejších turistov. Luxury Suites International at Altos de Chavón je jeden z najpopulárnejších rezortov v tejto oblasti. Ponúka skvelé izby s výhľadom na rieku, golf ihrisko a bazén, kde si môžete užiť osviežujúce osvieženie po dni plnom aktivít.

Väčšina turistov sa rozhodne preskúmať Altos de Chavón počas jednodňovej exkurzie, ale mnoho z nich sa neodváži odísť a rozhodne sa stráviť tu niekoľko nocí. Táto malá dedinka vždy vyvoláva takú dojemnú atmosféru, že sa zdá byť neprekročená a nádherná s každým krokom.

Ak hľadáte niečo iné ako len typický plážový hotel v Dominikánskej republike, neváhajte si vybrať Altos de Chavón. Toto historické mestečko vám poskytne jedinečnú skúsenosť a nekonečné spomienky na exotickú dovolenku, na ktorú nikdy nezabudnete.


Dovolenka Dominikánska republika Altos de Chavón


Ak hľadáte exotickú dovolenku s nádychom histórie a kultúry, Dominikánska republika je pre vás ideálnou voľbou. Táto karibská krajina ponúka nádherné pláže, teplé modré moria a pohostinných ľudí. Medzi jedno z najkrajších miest na návštevu by sme určite zaradili Altos de Chavón.

Altos de Chavón je malá vesnička vytvorená v roku 1970 architektom a výtvarníkom, ktorý sa inšpiroval tradičnou španielskou koloniálnou architektúrou. Toto miesto je skutočne jedinečné, pretože je postavené na vrchu kopca a ponúka nádherný panoramatický výhľad na rieku Chavón a okolitú krajinu.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií v Altos de Chavón je nepochybne amfiteáter, ktorý je obľúbeným miestom koncertov, festivalov a iných kultúrnych podujatí. V minulosti sa tu koncertovali aj svetoví hudobníci ako Jennifer Lopez, Sting či Julio Iglesias. Tu môžete zažiť jedinečnú atmosféru a užiť si nádherné predstavenia pod otvorenou oblohou.

Okrem amfiteátra môžete navštíviť aj múzeum a umeleckú školu v Altos de Chavón. Múzeum ponúka pohľad do histórie a kultúry Dominikánskej republiky, s vystavenými exponátmi, ktoré predstavujú indiánsku kultúru, koloniálnu éru a súčasné umenie na ostrove.

Umelecká škola v Altos de Chavón je jednou z najprestížnejších umeleckých škôl v Karibiku. Študenti školy majú možnosť študovať rôzne umelecké obory, ako je maliarstvo, sochárstvo, fotografie a móda. Mnohí úspešní umelci začali svoju umeleckú kariéru práve tu.

Okrem toho, miesto ponúka aj množstvo reštaurácií, barov a obchodov, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a zakúpiť si umelecké výtvory miestnych umelcov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Altos de Chavón, môžete sa k nemu dostať autom alebo organizovanou prehliadkou. Odporúča sa stráviť aspoň pol dňa v tomto krásnom mieste, aby ste si mohli vychutnať jeho atmosféru a objaviť jeho krásy.

Altos de Chavón zaručene prináša turistom jedinečný zážitok. Kombinácia nádherného architektonického dizajnu, bohatej histórie a kultúry a nádherného panoramatického výhľadu robí z tohto miesta jedno z najkrajších miest na návštevu v Dominikánskej republike. Takže, ak plánujete dovolenku v Dominikánskej republike, nezabudnite zaradiť Altos de Chavón na svoj zoznam miest, ktoré musíte vidieť. Určite nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Altos de Chavón


Najčastejšie otázky a odpovede o Altos de Chavón v Dominikánskej republike sú:

1. Čo je Altos de Chavón?
Altos de Chavón je replika stredovekého španielskeho dedinky nachádzajúca sa v regióne La Romana v Dominikánskej republike.

2. Ako sa tam dostanem?
Altos de Chavón je vzdialené asi 20 minút jazdy od letiska La Romana a asi hodinu od letiska Punta Cana. Môžete si prenajať auto, alebo využiť dopravu organizovanú vaším rezortom.

3. Aké sú tam vstupné poplatky?
Vstup do Altos de Chavón je vo všeobecnosti zdarma, ale niektoré atrakcie, ako napríklad múzeum alebo archeologický park, si môžu účtovať vstupné poplatky.

4. Aké sú tam otváracie hodiny?
Altos de Chavón je obvykle otvorené pre návštevníkov denne od rána do večera. Presné otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a dňa v týždni.

5. Čo si môžem pozrieť v Altos de Chavón?
V Altos de Chavón sa nachádza niekoľko atrakcií, vrátane múzea archeológie a dedičstva, amfiteátra so 5000 miestami, kostola sv. Stanislava a mnohých umeleckých galérií a obchodíkov.

6. Aké sú tam reštaurácie a obchody?
V Altos de Chavón nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičnú dominikánsku kuchyňu aj medzinárodné jedlá. Môžete si tu taktiež zakúpiť miestne remeslá a umelecké diela.

7. Aké aktivity sú tam k dispozícii?
Okrem prehliadky pamiatok a umenia si v Altos de Chavón môžete vychutnať aj živú hudbu, spevácke vystúpenia a tanečné show. Tiež si môžete zahrať na golfovom ihrisku Teeth of the Dog, ktoré sa nachádza v blízkosti.

8. Môžem si tam vybrať výlet s cestovnou kanceláriou?
Áno, mnohé cestovné kancelárie ponúkajú výlety do Altos de Chavón ako súčasť ich výletových programov po Dominikánskej republike.

9. Koľko času by som mal/a venovať návšteve Altos de Chavón?
Väčšina návštevníkov strávi v Altos de Chavón približne 2 až 3 hodiny. To vám dá dostatok času na prehliadku hlavných atrakcií.

10. Aký je najlepší čas na návštevu Altos de Chavón?
Najlepší čas na návštevu Altos de Chavón je počas suchého obdobia od decembra do apríla, keď je počasie najpríjemnejšie a oblasť má najmenej zrážok. Mimo tohto obdobia môžu byť teploty vyššie a viac zrážok.


Počasie Dominikánska republika Altos de Chavón


Dominikánska republika je krajina bohatá na slnko, teplo a krásne pláže. Jedným z jej najkrajších a najpopulárnejších miest je Altos de Chavón, ktorý ponúka nielen historickú atmosféru, ale aj jedinečné počasie.

Altos de Chavón je malá dedinka, ktorá sa nachádza na vrchu návršia v oblasti La Romana. Nachádza sa v juhovýchodnej časti Dominikánskej republiky, pri rieke Chavón. Toto miesto je známe svojou nádherou a jedinečnou architektúrou, ktorá sa podobá na koloniálne španielske mestečko.

Vďaka svojej výške a polohe nad morom, Altos de Chavón má príjemné a teplé počasie po celý rok. Teploty dosahujú v lete okolo 30 °C a v zime klesajú na príjemných 24 °C. Pozorujeme tu typické tropické klimatické podmienky so značnou vlhkosťou vzduchu, ktorá môže byť občas dosť silná.

Obdobie medzi júlom a novembrom je obdobím dažďov. To môže narušiť plánovanie vonkajších aktivít, ale zároveň prinesie aj zelenú a kvetúcu krajinu. Novembrové dažde často oživia vegetáciu a prírodu, dávajúc jej šťavnatý vzhľad.

Najlepší čas na návštevu Altos de Chavón je od decembra do júna, čo je suššie obdobie. Počas týchto mesiacov budete mať väčšiu šancu zažiť prekrásne slnečné a teplé dni, kedy si môžete vychutnať krásne pláže, kúpanie v oceáne a vychutnávajú si pohodu na slnku.

Ak plánujete navštíviť Altos de Chavón, nezabudnite si so sebou vziať slnečné okuliare, opaľovací krém, klobúk a ľahké oblečenie. Pokiaľ vás trápi veľká vlhkosť vzduchu, môžete si vzdychnúť v jednom z mnohých klimatizovaných miestnych reštaurácií či barov.

Okrem počasia však je Altos de Chavón aj miestom s bohatou históriou a kultúrou. Môžete navštíviť múzeum Archeologického národného parku, kde sa dozviete viac o domorodých kultúrach, ktoré kedysi obývali túto oblasť. Miestne umelecké galérie, divadlo a univerzita zdôrazňujú dôležitosť umeleckého a kultúrneho vplyvu v tomto regióne.

Celkovo vzaté, Altos de Chavón ponúka nielen krásne počasie, ale aj úchvatnú atmosféru plnú histórie a kultúry. Je to miesto, kde si môžete relaxovať na pláži, obdivovať prekrásne koloniálne budovy a zažiť autentické Dominikánske kultúrne zážitky.


Letenka Dominikánska republika Altos de Chavón


Altos de Chavón: Báječný klenot Dominikánskej republiky

Dominikánska republika je známa svojou exoticčnou krásou a jedinečnými prírodnými lokáciami. Čo však mnohí nevedia, je fakt, že v tejto karibickej krajine sa nachádza aj jeden kultúrny skvost - Altos de Chavón. Táto malebná dedinka, skrytá na brehu rieky Chavón, je skutočným pokladom a národnou pamiatkou Dominikánskej republiky.

Altos de Chavón je unikátne miesto, ktoré vzniklo v 70. rokoch minulého storočia ako replika koloniálneho mestečka. Jeho architektúra a dizajn je inšpirovaný talianskou renesančnou architektúrou, čím sa stalo skutočným výnimočným zákutím na Dominikánskom pobreží. Dominantou miesta je chrám sv. Stanislava, ktorý sa nachádza na vrchole kopca a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu.

Dedinka zaujme nielen svojím šarmom a romantickou atmosférou, ale aj širokou paletou kultúrnych aktivít. Altos de Chavón je domovom mesačne sa konajúcich hudobných festivalov, kde sa predstavujú slávne kapely a umelci z celého sveta. V dedinke tiež nájdete 5000-sedadlové amfiteáter, kde sa v minulosti uskutočnili koncerty svetoznámych umelcov ako Frank Sinatra či Sting.

Okrem hudobných festivalov je Altos de Chavón aj centrom pre výtvarné umenie, kde sa realizujú rôzne výstavy a galérie. Mnohí miestni aj zahraniční umelci sem prichádzajú prezentovať svoje diela a navštevovať umelecké školy, ktoré sa tu nachádzajú.

Keďže sa dedinka nachádza v srdci turisticky vyhľadávaného regiónu La Romana, je jednoducho dostupná pre návštevníkov. Na letenky do Dominikánskej republiky si môžete rezervovať už dopredu a len krátkou jazdou z letiska sa dostanete do Altos de Chavón.

Okrem kultúry a umenia má dedinka aj mnoho ďalších atrakcií pre turistov. Návštevníci si tu môžu užiť prechádzky po malebných uličkách a obdivovať dedinku zo 17. storočia. Taktiež môžu navštíviť múzeum archeológie, kde sa dozvedia viac o histórii Dominikánskej republiky a jej pôvodných obyvateľoch - Taínoch.

Samozrejmosťou je aj bohatá ponuka reštaurácií a obchodov, kde sa môžete pohostinárstvať miestnou kuchyňou alebo sa potešiť kúpou originálnych suvenírov.

Altos de Chavón je teda jedným z tých miest, ktoré musíte navštíviť, ak plánujete cestu do Dominikánskej republiky. Jeho kultúrna a architektonická krása vás okúzli a atmosféra vás vtiahne do tejto malebnej dedinky na dlhšiu dobu. Nech už sa tu zastavíte na niekoľko hodín alebo na niekoľko dní, určite nebudete ľutovať.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky