Objavte lety za najlepšie ceny

Dominikánska republika Barahona

Počasie Dominikánska republika Barahona


Dominikánska republika je známa svojimi nádhernými plážami, krásnou prírodou a taktiež svojím suchým a teplým počasím. V tomto článku sa bližšie pozrieme na počasie v meste Barahona, ktoré sa nachádza na úpätí hôr Sierra de Bahoruco.

Barahona je známe svojimi tropickými teplotami a vysokou vlhkosťou. Vďaka teplému Karibskému moru, ktoré ju obklopuje, má mesto priemerne teploty okolo 30°C počas celého roka. Najteplejším mesiacom je júl, kedy sa teploty môžu vyšplhať až na 35°C. Najchladnejším mesiacom je január, avšak aj tak s priemernou teplotou okolo 27°C je to stále veľmi príjemné počasie.

Barahona je tiež postihnutá obdobím dažďov, ktoré prevažujú v období od mája do októbra. V tejto dobe prichádzajú často silné burky a zrážky, pričom najviac zrážok sa očakáva v júli a auguste. V drvivej väčšine prípadov ide o krátkodobé, no intenzívne búrky, ktoré sa následne striedajú so slnečným počasím. Tieto zrážky pomáhajú udržiavať zelené a živé prostredie okolo mesta.

Počasie v Barahone môže byť veľmi promenlivé a závisí od aktuálnych poveternostných podmienok. Okrem toho, mesto sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky, čo znamená, že je menej ovplyvnené tropickými búrkami a hurikánmi, ktoré väčšinou postihujú severné pobrežie krajiny.

Ak chcete navštíviť Barahonu, odporúčaný obdobie je od novembra do apríla, kedy je počasie najstabilnejšie a zvyčajne sa nevyskytujú žiadne silné búrky či hurikány. V týchto mesiacoch môžete očakávať viac slnečných dní a teploty okolo 28°C.

Kombinácia teplého počasia, bohatého prírodného prostredia a nádherných pláží robia z Barahony veľmi obľúbený turistický cieľ. Nech ste milovníkom plážových aktivít, vodných športov, alebo jednoducho relaxovania pri Karibskom mori, toto miesto má pre vás veľa ponúk.

Ak plánujete návštevu Dominikánskej republiky a zaujíma vás počasie v Barahone, nechajte sa strhnúť krásou tejto destinácie, pričom nezabudnite sledovať aktuálne predpovede počasia pre plánovanie najlepších aktivít.

V Barahone môžete očakávať teplé a vlhké počasie väčšinou počas celého roka s občasnými, no krátkodobými zrážkami. Pripravte si svoje plavky, opaľovací krém a vychutnajte si nádherné Karibské počasie v tomto malebnom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Barahona


1. Čo je hlavným mestom Barahony v Dominikánskej republike?
-Hlavným mestom Barahony je mesto Barahona.

2. Aké je počasie v Barahone?
-V Barahone je tropické podnebie s vysokými teplotami po celý rok a s miernymi dažďami v období daždivých mesiacov.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Barahone?
-Medzi hlavné turistické atrakcie v Barahone patrí Národný park Jaragua, pláže Bahía de Las Aguilas a San Rafael, Bahoruco Národný park a mnoho ďalších.

4. Aké sú typické jedlá v Barahone?
-Typické jedlá v Barahone zahŕňajú ryby a morské plody, ako aj tradičné dominikánske jedlá, ako sú plátanos a moro, ktoré je kombináciou ryže a fazuľky.

5. Aké sú najlepšie pláže v Barahone?
-Najlepšie pláže v Barahone sú Bahía de Las Aguilas, San Rafael a Paraiso.

6. Ako sa dostanem do Barahony z hlavného mesta Santo Domingo?
-Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Barahony z hlavného mesta Santo Domingo, je cestovať autom alebo autobusom. Cesta trvá približne 3-4 hodiny.

7. Ktoré sviatky si nemôžem nechať ujsť v Barahone?
-V Barahone si nemôžete nechať ujsť sviatky, ako je Día de la Altagracia (16. január) a Semana Santa (Veľký týždeň).

8. Čo je charakteristické pre kultúru v Barahone?
-Kultúra v Barahone je silne ovplyvnená africkými a indiánskymi tradíciami. Tanečné a hudobné prejavy, ako napríklad merengue a bachata, sú veľmi dôležité v miestnej kultúre.

9. Ktoré sú najlepšie miesta na nákupy v Barahone?
-Najlepším miestom na nákupy v Barahone je mestske centrum, kde nájdete rôzne obchody s miestnymi suvenírmi, oblečením a potravinami.

10. Aké sú najlepšie aktivity na voľnom vzduchu v Barahone?
-V Barahone môžete vykonávať rôzne aktivity na voľnom vzduchu, ako napríklad potápanie, plávanie, rybolov a výlety do národných parkov.


Letenka Dominikánska republika Barahona


Barahona - Tajné klenot Dominikánskej republiky

Dominikánska republika je známa svojimi rajskými plážami a pôsobivou krajinou. Medzi týmito spektakulárnymi miestami leží jedno tajomné mesto, ktoré si získalo srdcia mnohých návštevníkov - Barahona. Toto krásne mesto, obklopené hlbokými horami a tyrkysovými vodami Karibského mora, je skutočným pokladom Dominikánskej republiky.

Cesta do Barahony môže začať letenkou do Santo Dominga, hlavného mesta Dominikánskej republiky. Od Santo Dominga trvá približne tri a pol hodiny cesty autom, aby ste sa dostali do tohto malého raja. Ale cesta určite stojí za to, pretože pri príchode do Barahony vás okúzlí jeho nádhernými plážami, úchvatnou prírodou a fascinujúcou kultúrou.

Jednou z najväčších krás Barahony je jeho pláž San Rafael. Táto pláž sa nachádza v tichej zátoke a je obklopená stromami a palmami, ktoré poskytujú príjemný tieň. Je ideálnym miestom na oddych, relax a ponořenie do hladiny Karibského mora. V blízkosti pláže sa nachádza aj chránená oblasť Los Patos Laguna, ktorá je domovom mnohých exotických rastlín a živočíchov vrátane vzácneho krokodíla.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a prírodu, je výlet do Národného parku Sierra de Bahoruco nevyhnutnosťou. Tento park je bohatý na endemické druhy rastlín a rôzne druhy vtákov a zvierat. Počas prechádzky sa môžete dostať do starovekých jaskýň, skalnatých útesov a nekonečných vodopádov, ktoré ponúkajú ohromujúci pohľad na krajinu a ponúkajú jedinečný zážitok.

Okrem prírodných krás Barahony ponúka aj bohatú históriu a kultúru. V meste môžete navštíviť múzeum Francisco A. Caamaño, kde sa dozviete viac o histórii Dominikánskej republiky a krehkej demokracii v krajine. Okrem toho je tu aj ruiny starobylého mosta Palmar de Ocoa, ktorý predstavuje historickú a architektonickú hodnotu pre región.

A čo sa týka gastronómie, Barahona vám ponúka rôzne tradičné jedlá a nápoje, ktoré vám prinesú pravú chuť karibskej kuchyne. Môžete si vychutnať čerstvé morské plody, tropické ovocie a miestne prílohy, ktoré dopadajú priamo na zemi.

Barahona je skutočným skvostom Dominikánskej republiky, ktorý stojí za objavenie. Výlet do tohto tajomného miesta vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky, kde môžete relaxovať na pláži, objavovať prírodu, spoznávať miestnu kultúru a viac. Preto neváhajte a rezervujte si letenku do Barahony ešte dnes a zažite toto pokojné, ale neskutočne krásne miesto, ktoré vám zaručene uchváti srdce.


Dovolenka Dominikánska republika Barahona


Dominikánska republika je známa svojimi slnečnými plážami, zelenými kokosovými palmami a nekonečne modrou vodou, ktorá vás pozýva na nekonečné dobrodružstvá. Medzi týmito destináciami, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na more a prírodu, je aj Barahona - krásne mestečko na juhu krajiny plné prírodných scenérií a exotických miest.

Barahona ponúka množstvo aktívnych a relaxačných aktivít, ako sú prechádzky po krásnych plážach, návštevy prírodných parkov a národných rezervácií, stretnutia s miestnymi obyvateľmi a zážitky na pobreži Karibského mora. Toto miesto má nespočetné množstvo skvostov, ktoré si môžete užívať, vrátane kristalovo čistých vôd rieky Bahoruco a jaskynných systémov, túr na sopky a účasti na rôznych kultúrnych aktívnostiach, ktoré sú súčasťou tradičnej miestnej kuchyne.

Ak sa vydáte na západ od mesta, dostanete sa k nádhernému prírodnému rezervátu Bahia de Las Aguilas, ktorý je neodmysliteľným bodom návštevy pri dovolenke v Barahone. Pláže sú tam veľmi kľudné a romantické, a preto sú veľmi obľúbené pre páry a rodiny s deťmi. Okrem toho, sú tam zákutia divokej prírody, kde môžete byť jednoducho sami medzi neporušenou faunou a flórou.

Ďalším miestom, ktoré by ste nemali vynechať je Los Patos, ktorý leží asi 25 km južne od Barahony. Sú to krásne skalnaté útesy a bahenné jaskyne, ktoré sú ideálne na plávanie, rybolov a iné aktivity pri mori. Toto miesto je výnimočné aj z pohľadu miestnej architektúry, ktorá priznáva vplyv španielskeho kolonializmu, ako aj Afriky a Ázie.

Barahona je ideálne miesto pre dovolenky s rodinou, priateľmi alebo sami. Má krásne pláže, úžasné prírodné scenérie a nekonečné množstvo zábavy. Návšteva tohto miesta vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a umožní vám skutočne relaxovať po tvrdom pracovnom dni. Vyskúšajte dovolenku v Dominikánskej republike a zistite, prečo sa táto krajina stala jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete.


Ubytovanie Dominikánska republika Barahona


Barahona, jedno z najkrajších miest Dominikánskej republiky, je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú dokonalú kombináciu krásnych pláží, nádhernej prírody a autentického miestneho života. A keďže turizmus sa tu ešte len začína rozvíjať, nájdete tu množstvo cenovo dostupných a kvalitných možností ubytovania.

Barahona sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky a je obklopená Atlantickým oceánom a Karibským morom. Je to ideálne miesto pre milovníkov pláží, ktorí sa radi kúpujú vo vode s teplotami okolo 27°C a slnkom, ktoré je po celej Dominikánskej republike prítomné takmer celý rok. Pláže v Barahone, ako napríklad Playa San Rafael a Playa de la Matica, sú známe svojou krásou a čistotou.

Okrem pláží môžete v Barahone vychutnať aj nádheru prírody. Západne od mesta sa nachádza Národný park Jaragua, kde si môžete pozrieť nádherné jaskyne, horstvá a exotickú flóru a faunu. Jednou z najatraktívnejších častí parku je Laguňa Oviedo, ktorá je domovom mnohých druhov rýb a vtákov, vrátane krásnych plameňov.

Pri hľadaní ubytovania v Barahone nájdete množstvo možností, ktoré spĺňajú rôzne potreby a rozpočty. Ak preferujete luxusné rezorty, určite nebudete sklamaní. Navštívte napríklad Hotel Casablanca, ktorý ponúka elegantné izby s výhľadom na oceán a s bazénom. Rezort BlueBay Villas Doradas je ďalšou vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú výnimočné ubytovanie s komplexným zariadením vrátane golfových ihrísk.

Pre tých, ktorí hľadajú skromnejšie možnosti ubytovania, sú v Barahone k dispozícii aj levnejšie hotely a penzióny. Hotel Caribe, ktorý je situovaný len pár metrov od pláže Playa El Cayo, poskytuje pohodlné izby s vlastnou kúpeľňou a rýchlym internetom. Hostia majú taktiež prístup k bazénu a reštaurácii.

Ak preferujete intímnejšie a osobnejšie ubytovanie, sú k dispozícii aj rôzne možnosti prenájmu apartmánov alebo domov. Mnohé z nich sú situované priamo na pláži, čo vám umožní vychutnať si priame výhľady na oceán a prístup k pláži kedykoľvek sa vám zachce.

Kľúčovým faktorom pri výbere ubytovania v Barahone je skutočnosť, že veľa z nich sa nachádza v blízkosti hlavných turistických atrakcií a je ideálne situovaných v prístupe do mesta. To vám umožní ľahký prístup k miestnym reštauráciám, obchodom a nočným klubom, kde si môžete vychutnať autentickú dominikánsku kuchyňu a kultúru.

Nezáleží na tom, aké sú vaše preferencie či rozpočet, v Barahone si určite nájdete ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusný rezort alebo skromnejší hotel, budete mať možnosť objaviť nádhernú prírodu Dominikánskej republiky a zažiť autentickú pohostinnosť miestnych obyvateľov. Barahona sa rýchlo stáva jedným z najpopulárnejších miest pre návštevníkov z celého sveta a s dobrou dostupnosťou ubytovania, toto miesto je povinne zaradené na váš zoznam miest, ktoré treba navštíviť vo vašej dovolenke v Dominikánskej republike.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky