Objavte lety za najlepšie ceny

Dominikánska republika Cabo Engaño

Dovolenka Dominikánska republika Cabo Engaño


Dominikánska republika je jednou z najpopulárnejších destinácií pre letné dovolenky. Cabo Engaño je malá oblasť v severovýchodnej časti krajiny, ktorá ponúka veľa možností na strávenie nezabudnuteľnej dovolenky.

Cabo Engaño sa nachádza na polostrove Samaná, ktorý je známy svojou krásnou prírodou a spektakulárnymi plážami. Jednou z najpopulárnejších pláží v oblasti je Playa El Valle. Je široká a má jemný piesok, čím sa stáva ideálnym miestom pre oddych a relax.

Ak ste dobrodružnejší typ, môžete navštíviť národný park Los Haitises, ktorý sa nachádza iba pár kilometrov od Cabo Engaño. Tam môžete vidieť nezvyčajné skalnaté formácie, jaskyne, rieky a mangrovy, ktoré tvoria jedinečnú prírodnú scenériu.

Pre fanúšikov vodných športov je tu dostatok príležitostí na miestnych plážach. Na Playa El Valle si môžete prenajať kajak alebo pádlovať na SUP doske. Práve v tejto oblasti sa nachádzajú niektoré z najlepších miest na windsurfing a kiteboarding v Dominikánskej republike.

Cabo Engaño je tiež miestom pre milovníkov rybolovu. Okrem toho, že si môžu svoj vlastný náčinie nakúpiť na miestnom trhu, môžu si prenajať aj miestneho rybára.

Oblasť ponúka aj krásne trasy na turistiku, ktoré vás zavedú cez pralesy, pastviny a staré plantáže kávy. Výhľady sú jednoducho ohromujúce a určite sa budete vracať po ďalšie výlety.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Cabo Engaño, určite nebudete sklamaní. Táto oblasť Dominikánskej republiky ponúka ideálne zázemie na strávenie príjemnej dovolenky v krásnej prírode, na pláži alebo pokiaľ chcete objavovať nové miesta, po turistických trasách.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Cabo Engaño


Ospravedlňujem sa, ale nedokážem nájsť informácie o Dominikánskej republike Cabo Engaño. Cabo Engaño nie je známe miesto v Dominikánskej republike. Pokiaľ máš nejaké iné otázky týkajúce sa Dominikánskej republiky, budem ti radi pomôcť.


Počasie Dominikánska republika Cabo Engaño


Napísal by som Vám o počasí v Cabo Engaño, ak by také miesto existovalo. No podľa môjho vedomia neexistuje. Dominikánska republika však má mnoho iných miest, kde sa môžete dobre baviť a zažiť krásne počasie.

Dominikánska republika je známa svojimi krásnymi plážami, ktoré každoročne lákajú tisíce turistov. Toto miesto je obľúbenou destináciou kvôli svojmu tajomnému exotickému vzhľadu a krásnemu počasiu.

Veľa miest v Dominikánskej republike má podobné počasie, ktoré sa vyznačuje vysokými teplotami a vlhkosťou. Tieto podmienky sú nedokonalými pre dovolenku na pláži a pre rôzne vodné športy.

Ak teda plánujete dovolenku v Dominikánskej republike, môžete očakávať tropické počasie s teplotami a vlhkosťou, ktoré však môžu byť rozdielne v závislosti na konkrétnom mieste. Ak ale hľadáte skutočne exotické a tajomné miesto Cabo Engaño určite stojí za návštevu. Bohužiaľ, tento hlboký záliv sa nachádza skôr na území Maďarska. Tam však očakávajte úplne iné podmienky, než v Dominikánskej republike.


Letenka Dominikánska republika Cabo Engaño


Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, kde nájdete dokonalú kópiu Karibiku, ale nechcete ísť do obľúbených turistických miest, potom by ste mali zvážiť Cabo Engaño v Dominikánskej republike.

Cabo Engaño sa nachádza na severe Dominikánskej republiky a ponúka krásne biele piesočnaté pláže, jasne modré vody Karibského mora a sivé útesy, ktoré tvoria ostrov a udržujú celú oblasť izolovanú a menej turisticky preplnenú.

Letenky do Dominikánskej republiky sú často lacnejšie v období od mája do decembra. Cabo Engaño sa nachádza pomaly na najsevernejšom konci Dominikánskej republiky, na poloostrove Samana. Flights to the capital Santo Domingo with connecting flights or a transfer service can be booked via travel agencies or online. Najbližšie letiská od Cabo Engaño sú v Santo Domingo a Samana, alebo si môžete zariadiť prepravu z letiska na svojom mieste bývania.

Cabo Engaño je skutočne jednou z najkrajších zátočiek v Dominikánskej republike, ponúka množstvo možností na oddych a relaxáciu, ako aj aktivity ako potápanie, jazdu na koňoch, kajakárstvo a prechádzky do prírody. Ak hľadáte niečo kultúrne, môžete navštíviť rôzne historické pamiatky, ktoré tam nájdete, medzi nimi napríklad starú pevnosť v Samane alebo mieste, kde sa koná karneval.

Cabo Engaño je ideálnym miestom na dovolenku s rodinou, ale aj s priateľmi či s partnerom, ktorý si chce vychutnať romantiku Karibiku. Pláže sú odľahlé a čisté, takže tu nájdete dostatok miesta, aby ste sa mohli pohodlne opaľovať alebo ísť sa prejsť po pláži.

Na miestnych trhoch sa dajú kúpiť miestne pochutiny a suveníry, a tak si môžete zapamätať svoju cestu do Dominikánskej republiky. Cabo Engaño ponúka harmonický mix adrenalínových aktivít a relaxačných pobytov. Bez ohľadu na to, akú dovolenku si vyberiete, určite si tu nájdete spôsob, ako sa bude vaša dovolenka na nadlho spomínať. Zvoľte si teda letenku do Cabo Engaño, aby ste si užili dokonalú ukážku toho, čo Karibik dokáže ponúknuť.


Ubytovanie Dominikánska republika Cabo Engaño


Dominikánska republika je jednou z najnavštevovanejších destinácií v Karibiku a Cabo Engaño na severe krajiny je jedným z jej skrytých klenotov. Toto miesto ponúka návštevníkom krásne pláže, azúrové more a mnoho možností na aktivný odpočinok.

Jednou z najväčších výhod Cabo Engaña je, že je to odľahlá a menej preplnená destinácia. Rezorty na ostrove majú tendenciu byť plné turistov a hlukom, ale v Cabo Engañe si môžete nájsť kľud a súkromie. Štvormilová pláž je prakticky nekonečná a nachádza sa v tichom zálive, ktorý poskytuje ideálne podmienky pre plávanie, potápanie s rúškom alebo atletiku na pláži.

Ak hľadáte niečo aktívnejšie, v Cabo Engañe si môžete prenajať kajak, paddleboard alebo catamaran a preskúmať ďalšie časti zálivu. Šnorchlovanie a potápanie sú obľúbené aktivity v tejto oblasti pre svoje jasné a objemné vody. Predstavuje to tiež perfektné miesto na rybačku. Výlet s kajakom na odľahlý ostrov Catalina je tiež možný a doporučujeme, aby si navštívil zvieratá na morských ploštiach.

Ak hľadáte ubytovanie v Cabo Engañe, väčšina tých rezortov ponúka luxusné izby, apartmány a plné raňajky. Niektoré z nich ponúka taktiež možnosti All-inclusive ubytovania. V prvom rade, ale môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v niektorom z bungalovov, ktoré poskytujú súkromie a atraktívne ubytovanie v troskách.

Mnoho pármi, rodín a jednotlivcov navštívi Cabo Engaño z dôvodu jeho tichej a odľahlé polohy. To je úplne vhodné pre tých, ktorí hľadajú kúsok neba, vzdialený od preplnených pláží. Pre mnohých je Cabo Engaño jedným z najkrajších miest v Dominikánskej republike a je to skutočný klenot na severe krajiny.

Ak hľadáte miesto na relaxáciu s krásnym okolím, Cabo Engaño je ideálna destinácia. Bez ohľadu na to, či sa cestujete sami alebo s rodinou, pláže sú pôsobivé a ponúkajú ničenie na celý deň. Cabo Engaño je ticho a súkromný, s luxusným a atraktívnym ubytovaním. Toto tajné miesto na severe Dominikánskej republiky stojí určite za návštevu!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky