Objavte lety za najlepšie ceny

Džibutsko Lake Assal Hot Springs

Počasie Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá africká krajina nachádzajúca sa v africkej časti Arabského poloostrova. Má jedinečnú geografickú polohu a preto sa jej počasie výrazne líši od počasia iných afrických krajín.

Jedným z najzaujímavejších miest v Džibutsku je jazero Assal a jeho termálne pramene. Jazero Assal je slané vodné telo, ktoré sa nachádza v najnižšom bode afrického kontinentu. Má hladinu až 155 metrov pod úrovňou mora a je považované za jedno z najslanejších jazier na svete.

Počasie v oblasti Džibutska je typické pre suchý a horúci podnebný typ. Vzhľadom na svoju polohu blízko rovníka, krajina má relatívne stabilnú teplotu počas celého roka. Letá sú veľmi horúce, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 40 stupňov Celzia. Minimálne teploty v noci sa pohybujú okolo 25 stupňov Celzia. V zime je teplejšie, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 30 stupňov Celzia a minimálnymi teplotami okolo 20 stupňov Celzia.

Jazero Assal a jeho termálne pramene majú neodolateľnú príťažlivosť pre turistov. Oblasť je známa svojimi minerálnymi prameňmi a liečivými vlastnosťami vody. Teplota vody v termálnych prameňoch sa pohybuje okolo 37-42 stupňov Celzia. Táto voda obsahuje minerály, ktoré majú blahodarné účinky na kožu a telo.

Okrem termálnych prameňov je jazero Assal tiež známe tým, že je jedným z najslanejších jazier na svete. Jeho slaný obsah je tak vysoký, že je viac solitérium ako Mŕtve more. Mnoho turistov si tu prichádza užiť jedinečnú skúsenosť plávania na hladine, ktorá ich neponoria, ale poskytuje jedinečnú vzdušnú povahu.

Samotné jazero Assal aj s termálnymi prameňmi je vietor miesto, ktoré láka turistov z celého sveta. Okrem svojho termálneho a slaného charakteru ponúka aj úchvatnú scenériu, keďže sa nachádza v púšti Grand Bara. Umiestnenie jazera v tejto oblasti poskytuje nádherné výhľady na okolitú krajinu, vrátane blízkych sopiek a sopečných formácií.

Ak plánujete navštíviť Džibutsko a jazero Assal, odporúča sa si zobrať so sebou ochranné prostriedky pred slnkom, ako sú krémy s vysokým ochranným faktorom, okuliare a klobúky. Tiež je dôležité mať pri sebe dostatok vody na hydratáciu, pretože horúce podnebie môže spôsobiť rýchlu dehydratáciu.

Jazero Assal a jeho termálne pramene sú skutočným pokladom Džibutska. Okrem pozorovania a relaxácie v termálnych prameňoch si môžete tiež vychutnať krásu okolitých sopiek a púští. Je to jedinečný zážitok, o ktorom budete ešte dlho rozprávať.


Ubytovanie Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá africká krajina, ktorá sa nachádza v oblasti známej ako "Corn of Africa". Aj keď to možno nie je jedno z najznámejších miest na svete, je to vzrušujúce miesto, kde sa môžete zúčastniť na mnohých aktivitách. Jednou z týchto aktivít je návšteva Lake Assal Hot Springs, jedného z najhorúcejších a najsoľnatejších jazier na svete.

Lake Assal sa nachádza v regióne Tadjourah, na západnom pobreží Džibutska. Jazero je obklopené vysokými horami a nachádza sa vo výške 155 metrov pod hladinou mora. Jazero je tiež známe ako najhlbšie jazero v Afrike, kde je najväčšou atrakciou práve jeho termálne pramene.

Voda jazera Lake Assal má skutočne úžasné vlastnosti. Mimo iného je na svete jednou z najsoľnatejších vôd, má potvrdenú hodnotu 325 ppm (častí na milión). V porovnaní s Mŕtvym morom, ktoré má hodnotu 37, je Lake Assal preto trikrát slanšie. Napriek tejto skutočnosti má voda, ktorá vyteká zo zdroja termálnu energiu a teplota je približne 34 °C.

Džibutská vláda sa rozhodla, že Lake Assal bude teraz otvorené pre verejnosť a že tu bude môcť každý turista nájsť svoje útočisko. Preto sa v okolí jazera Lake Assal začala budovať turistická infraštruktúra, a to vrátane ubytovania. Pre turistov, ktorí by radi využili toto jedinečné miesto, je teraz k dispozícii nové ubytovanie v malebných chatkách priamo na brehu jazera.

Ubytovanie v kempoch okolo Lake Assal je obklopené krásnymi kopcami a má úžasnú prírodu. Z tohto miesta si turisti môžu vychutnať západy slnka nad jazerom, prechádzky po priľahlých kopcoch, ale aj relaxáciu v termálnych prameňoch.

Turisti môžu tiež navštíviť miestne dediny v okolí Lake Assal, kde môžu spoznať miestnych obyvateľov a zistiť viac o miestnej kultúre. Ako súčasť tejto zážitkovej návštevy môže návštevník navštíviť aj miestne trhy, kde si môžu kúpiť tradičné džibutské výrobky ako rôzne druhy kože a keramiky.

Lake Assal a jeho termálne pramene sú jedinečným miestom na svete, ktoré ponúka návštevníkom absolútny gonzo zážitok. Od exotických termálnych prameňov až po úchvatné výhľady na okolitú krajinu, je návšteva Lake Assal to pravé pre tých, ktorí hľadajú niečo zvláštne a nezabudnuteľné.


Dovolenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá krajina východne od Afriky, ktorej turistický priemysel ešte nie je taký rozvinutý ako v iných krajinách. Napriek tomu však stojí za to navštíviť najnižšie položený bod Afriky a jedno z najslanších jazier na svete - Lake Assal s termálnymi prameňmi.

Lake Assal sa nachádza v centre krajiny zhruba 120 kilometrov od hlavného mesta Džibutsko. Je to jedno z najväčších prírodných divov sveta, ktorého modrá voda v kontraste s bledými solnými útesmi tvorí úchvatné scenérie. Jazero je vlastne kráter sopky a nachádza sa vo výške 155 metrov pod morom, čím je jeden z najnižších bodov afrického kontinentu.

Voda v jazere Lake Assal je približne 10-krát soľná ako v oceáne, čo z neho robí jedno z najslanších jazier na svete. Preto sa ho často označuje ako "solné jazero". Turisti sa môžu okúpať v tomto jazere, no musia si dať pozor, aby sa nedostali do plytko položených oblastí, kde voda je ešte viac slaná ako v hlbokých oblastiach.

Okrem kúpania v Lake Assal si turisti môžu užívať aj teplé kúpele v termálnych prameňoch, ktoré sú tiež v blízkosti tohto jazera. Tieto pramene boli objavené v 1960-tych rokoch a dostali názov "Hammam Bouliki", ktorý v preklade znamená "kúpele Bouliki". Teplota termálnych prameňov sa pohybuje okolo 40 stupňov a vďaka svojim liečivým vlastnostiam sú tieto pramene obľúbené nielen medzi turistami, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi.

Džibutsko je krajina s množstvom turistických atrakcií, no Lake Assal patrí k jedným z tých najkrajších. Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť prírodnú krásu a relaxáciu v termálnych prameňoch, potom by ste určite nemali vynechať jazero Lake Assal. Je to skutočne unikátne miesto a jeden z dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Džibutsko.


Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Otázka: Kde sa nachádza Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: Džibutsko Lake Assal Hot Springs sa nachádza v krajine Džibutsko v africkej oblasti zvanej Horn of Africa.

Otázka: Čo je Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: Džibutsko Lake Assal Hot Springs sú horúce pramene, ktoré sa nachádzajú v okolí jazera Assal v Džibutsku.

Otázka: Aká je teplota vody v Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: Teplota vody v Džibutsko Lake Assal Hot Springs sa pohybuje okolo 40-50 stupňov Celzia.

Otázka: Sú Džibutsko Lake Assal Hot Springs turistickou atrakciou?
Odpoveď: Áno, Džibutsko Lake Assal Hot Springs sú populárnou turistickou atrakciou pre návštevníkov, ktorí prichádzajú do Džibutska.

Otázka: Je možné vo vaňach vo vode týchto horúcich prameňov?
Odpoveď: Nie, vo vode týchto horúcich prameňov sa nedá kúpať, pretože je príliš horúca a má vysoký obsah soli.

Otázka: Je Džibutsko Lake Assal Hot Springs zdravotné?
Odpoveď: Áno, voda v týchto prameňoch má liečivé účinky a je známa svojimi terapeutickými vlastnosťami.

Otázka: Aká je nadmorská výška Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: Nadmorská výška Džibutsko Lake Assal Hot Springs je približne 155 metrov pod hladinou mora.

Otázka: Aké iné atrakcie sú v blízkosti Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: V blízkosti Džibutsko Lake Assal Hot Springs sa nachádza aj jazero Assal a krajina Džibutsko ponúka mnoho ďalších turistických atrakcií ako sú modré jazerá, zvláštne skalné formácie a historické pamiatky.


Letenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko Lake Assal Hot Springs - prirodzený kúpeľ s exotickou atmosférou

Džibutsko, malá krajina v Afrike, trochu neznáma pre turistov, prináša turistom mnoho zaujímavých výletov, ktoré stoja za návštevu. Jedným z týchto miest je Lake Assal, ktoré ponúka návštevníkom prírodný kúpeľ s exotickou atmosférou.

Lake Assal sa nachádza v oblasti Danakil, ktorá je domovom mnohých solných kryštálov. Táto oblasť je známa svojou geologickou aktivitou, vrátane vulkanických erupcií a zemetrasení.

Najväčšou atrakciou Lake Assal sú jeho horúce pramene, ktoré sa nachádzajú v blízkosti jazera. Táto oblasť je odľahlá a ťažko prístupná, ale turisti, ktorí sa vyberú na túru, sú odmenení jedinečným zážitkom.

V horúcich prameňoch sa teplota vody môže dostať až k 50 stupňom Celzia, čo vytvára úžasne relaxačnú atmosféru, ktorá poskytuje príjemný úľavu od únavy a stresu. Okrem toho majú pramene aj liečivé účinky a preto sa už stali veľmi obľúbenou turistickou atrakciou.

Oblasť okolo Lake Assal ponúka turistom aj množstvo ďalších aktivít, ako napríklad výlety do okolitých sopiek, poďakovanie sa nomádskym pastierom alebo prechádzku po jazere. Lake Assal je jedným z miest, kde sa môžete dostať k miestnym tradíciám a zvykom, ktoré urobia z vášho výletu nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Ak sa chystáte navštíviť Džibutsko, Lake Assal by nemal byť na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. S vynikajúcimi horúcimi prameňmi a možnosťou objaviť neobvyklú oblasť s fascinujúcimi zvykmi a spôsobmi života, určite stojí za to tam ísť. Stačí si objednať letenku a pustiť sa do dobrodružstva!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky