Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Egyptian Museum

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Egyptian Museum


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Egyptskom múzeu:

Otázka: Kde sa nachádza Egyptské múzeum?
Odpoveď: Egyptské múzeum sa nachádza v Káhire, hlavnom meste Egypta.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Egyptského múzea?
Odpoveď: Egyptské múzeum je otvorené od 9:00 do 17:00 hodín, s výnimkou v piatok, kedy má skrátené otváracie hodiny.

Otázka: Aká je vstupná cena do Egyptského múzea?
Odpoveď: Vstupné do Egyptského múzea pre dospelých je 120 egyptských libier (EGP) a pre deti je 60 EGP. Existujú aj zľavy pre študentov a seniorov.

Otázka: Koľko exponátov je v Egyptskom múzeu?
Odpoveď: Egyptské múzeum domovský viac ako 120 000 exponátov, vrátane najznámejšej sochy sfingy a Tutanchamona.

Otázka: Má Egyptské múzeum audio sprievodcu?
Odpoveď: Áno, Egyptské múzeum poskytuje audio sprievodcov, ktoré vám poskytnú detailné informácie o jednotlivých exponátoch.

Otázka: Môžem v Egyptskom múzeu fotografovať?
Odpoveď: Áno, je povolené fotografovať vo väčšine častí Egyptského múzea, s výnimkou niektorých exponátov, ktoré sú príliš krehké alebo citlivé na svetlo.

Otázka: Aké exponáty sú najviac známe v Egyptskom múzeu?
Odpoveď: Medzi najznámejšie exponáty v Egyptskom múzeu patrí Tutanchamonova hrobka a bohinja Isis.

Otázka: Sú v Egyptskom múzeu dostupné prehliadky?
Odpoveď: Áno, Egyptské múzeum ponúka rôzne prehliadky, ktoré vám umožnia spoznať viac o histórii a kultúre Egypta.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o Egyptskom múzeu.


Dovolenka Egypt Egyptian Museum


Egyptian Museum je jedným z najvýznamnejších múzeí na svete. Nachádza sa v Káhire, hlavnom meste Egypta, a je domovom viac ako 120 tisíc artefaktov z egyptských dejín. Pre milovníkov a študentov starovekého Egypta je návšteva tohto múzea neodmysliteľnou súčasťou ich dovolenky.

Múzeum sa nachádza na Tahrírovom námestí v centre Káhiry a bolo založené v roku 1857. Sídlilo pôvodne v paláci Boulak, no kvôli nedostatku miesta muselo byť preložené do novostavby. Jeho unikátny dizajn zahŕňa egyptskú pyramídu so sfingou a pozostáva z dvoch podlaží, kde sú artefakty usporiadané chronologicky.

Medzi najznámejšie a najcennejšie expozície v múzeu patrí Tutanchamonova hrobka, ktorá bola objavená v roku 1922 archeológom Howardom Carterom. Vyše 5 000 artefaktov, vrátane jeho slávnej zlaté masky, sú vystavené verejnosti. Návštevníci majú možnosť vidieť Tutanchamonovy nádherné šperky, nádoby a mnoho ďalších pokladov z jeho hrobky.

Okrem Tutanchamonovej hrobky je tu ešte mnoho iných zaujímavých expozícií, ktoré odkazujú na egyptskú históriu a kultúru. Patrí sem napríklad zbierka kráľovských mumifikovaných telies, ktorá je jednou z najväčších na svete. Návštevníci si môžu prezrieť aj múmie známych faraónov, ako sú Ramses II. a Hatshepsut.

Egyptian Museum však nie je len ostatickým múzeom. Každý rok sa tu organizujú rôzne dočasné výstavy a podujatia, ktoré pridávajú novú dimenziu k jedinečným zbierkam múzea. Tieto výstavy umožňujú návštevníkom spoznať viac o konkrétnych periodách egyptských dejín alebo o špecifických faraónoch.

Dnešný Egyptian Museum je však na rozdiel od svojho založenia pod náporom rastúceho množstva artefaktov a nedostatku priestoru. Preto sa v súčasnosti staví nové múzeum v oblasti Gízských plání, ktoré bude jedným z najväčších múzeí na svete a ponúkne moderné vystavovacie priestory.

Ak plánujete dovolenku v Egypte, návšteva Egyptian Museum by nemala chýbať v zozname vašich aktivít. Je to jedinečná príležitosť spoznať staroveký Egypt na vlastné oči a obdivovať neoceniteľné artefakty, ktoré nám poskytujú výnimočný pohľad do minulosti tejto fascinujúcej civilizácie.


Letenka Egypt Egyptian Museum


Egyptian Museum v Káhire je jednou z najznámejších a najdôležitejších turistických atrakcií v Egypte. Táto obdivuhodná stavba je domovom nepočetných umeleckých diel a histórie starovekého Egypta. Ak sa zaujímate o faraónov, pyramídy a egyptskú kultúru, návšteva Egyptian Museum by pre vás mohla byť nezabudnuteľným zážitkom.

Múzeum sa nachádza v dvoch budovách - hlavnej budove a novom krídeli, a dá sa tu nájsť viac než 120 000 exponátov. Medzi najznámejšie exponáty patrí tzv. "poklad faraóna Tutanchamona", ktorý obsahuje okolo 5 000 predmetov, vrátane jeho slávneho zlatého masky. Je neuveriteľné vidieť takéto pozoruhodné artefakty, ktoré prekročili veky a prežili priebeh času. Okrem toho sa tu nachádzajú aj mumifikované telá faraónov a ďalších dôležitých osobností, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri odkrývaní minulosti Egypta.

Egyptian Museum je organizovaný tak, aby návštevníci mohli sledovať dejiny Egypta postupne. Prvý poschod sa zameriava na starovekú dobu pred faraónmi, kedy v Egypte vládol chaos a neistota. Môžete sa tu dozvedieť viac o počiatočných kultúrach a historických udalostiach, ktoré viedli k vzniku faraónskych dynastií. Druhý poschod je venovaný samotným faraónom, ich životu a toľkým tajomstvám a rytinám, ktoré sa zachovali na hrobkách a sarkofágoch.

Rovnako fascinujúce sú aj exponáty súvisiace s náboženským a každodenným životom starovekého Egypta. Tu si môžete prezrieť náčinie používané na spracovávanie potravín, kozmetiku, šperky a iné predmety, ktoré dávajú návštevníkom pohľad na starovekú egyptskú spoločnosť a ich zvyky.

Ak sa cítite obohatení pochopením minulosti a chcete uchovať pamiatky starovekých civilizácií, návšteva Egyptian Museum by pre vás mohla byť ideálna. Odborníci tu vedia odpovedať na vaše otázky a poskytnúť vám hlbší vhľad do egyptských dejín. Navyše, výkladové tabule a interaktívne obrazy vám pomôžu ľahšie si predstaviť život starovekého Egypta.

Návšteva Egyptian Museum je pre každého, kto sa zaujíma o históriu, nepochopiteľným zážitkom. Poklad faraóna Tutanchamona, mumifikované telá a dôležité umelecké diela Vás prenesú do iného sveta a zanechajú na Vás dlhotrvajúci dojem. Ak plánujete cestu do Egypta, nevynechajte túto nádhernú turistickú atrakciu.


Počasie Egypt Egyptian Museum


Egypt je známy nielen svojou bohatou históriou, ale aj svojím unikátnym počasím. Toto starobylé krajina leží v severovýchodnej Afrike a je známa svojimi horkými a suchými letami, kedy teploty môžu vystupovať až do extrémov. Napriek tomu je tu niekoľko období, kedy sa turisti môžu tešiť na príjemnejšie počasie, jedno z nich je aj návšteva Egyptského múzea v Káhire.

Egyptské múzeum je jedným z najvýznamnejších múzeí na svete a domovom mnohých unikátnych artefaktov a nálezov z egyptskej histórie. Múzeum sa nachádza na námestí Tahrír, v centre Káhiry. Keďže leží v blízkosti Nílu, ktorý prináša osvieženie v podobe vlahy, počasie tu môže byť niekedy trochu o iné, než v ostatných častiach Egypta.

Počasie v Káhire je typické pre mnoho oblastí Egypta, kde prevláda púštne podnebie. Letá sú extrémne horúce a suché, s teplotami, ktoré sa často pohybujú okolo 35 °C a viac. V niektorých prípadoch môžu dokonca dosiahnuť aj teploty okolo 40 °C. Toto je dôvod, prečo mnoho turistov uprednostňuje návštevu Egypta mimo týchto horúcich mesiacov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Egyptské múzeum v Káhire, najlepším obdobím je zima a jar, kedy teploty sú o niečo príjemnejšie. Od novembra do februára je počasie relatívne chladné s teplotami okolo 20-25 °C. Toto obdobie je ideálne na preskúmanie múzea a jeho vzácnych zbierok bez nadmerného tepla.

Jar je tiež príjemným obdobím na návštevu Egypta. Teploty sa postupne začínajú zvyšovať, ale stále sú pohodlné okolo 25-30 °C. Turisti sa môžu tešiť na slnečné počasie a zároveň vychutnať si dlhšie dni.

Počas týchto menej horúcich mesiacov sa turisti môžu pohodlne presúvať medzi exponátmi múzea a objavovať poklady egyptského dedičstva. Egyptské múzeum uchováva niektoré z najznámejších artefaktov ako napríklad Tutanchamonovu hrobku a jeho zlatú masku. Je to zážitok, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

Však treba pamätať, že počasie sa v Egypte môže líšiť od oblasti k oblasti. Od púští až po priemernejší pobrežie stredozemného mora, takže ak plánujete návštevu inej časti Egypta, je dôležité sledovať miestne počasie a prispôsobiť sa podľa toho.

V každom prípade, Egyptské múzeum je bezpochyby jedným z najdôležitejších kultúrnych a historických miest na svete a návšteva je skutočne jedinečným zážitkom pre každého milovníka histórie. A ak si zvolíte správne obdobie, môžete si užiť nielen pohľad na vzácne exponáty, ale aj príjemné počasie, ktoré vám umožní preskúmať toto obľúbené múzeum bez obav z horúčavy.


Ubytovanie Egypt Egyptian Museum


Egyptian Museum je jedným z najvýznamnejších múzeí na svete, ktoré sa nachádza v Egypte, konkrétne v hlavnom meste Káhira. Toto múzeum má bohatú históriu a domovom mnohých cenných archeologických artefaktov, ktoré ostali zachované zo starovekého Egypta.

Väčšina ľudí, ktorí navštívia Egypt, prichádza najmä pre jeho veľké archeologické pamiatky, ako sú piramídy v Gíze alebo chrám v Luxore. Egypt je však aj domovom mnohých ďalších historických a kultúrnych pokladov, ktoré môžete objaviť v Egyptian Museum v Káhire.

Múzeum bola založené v roku 1902 a nachádza sa v imponujúcom budove, ktorá sama osebe stojí za návštevu. V rámci múzea je možné vidieť viac ako 120 000 exponátov, z ktorých väčšina sa datuje do doby faraónov.

Medzi najznámejšie exponáty patrí Tutanchamonova hrobka, ktorá je jednou z najdôležitejších archeologických nálezov v histórii. Vo vnútri múzea sa nachádza presná replika celej hrobky, kde môžete vidieť Tutanchamonove zlaté masky, nábytok, šperky a mnoho ďalších artefaktov.

Okrem Tutanchamonovej hrobky ponúka múzeum aj mnoho ďalších vystavených exponátov. Medzi najznámejšími patrí Slnečný koráb, staroveké papyrusy, mumifikované telá faraónov a mnoho ďalších reliktov z minulosti. Pre milovníkov histórie a archeológie je Egyptian Museum skutočným rajom.

Keďže je múzeum veľmi populárne a každoročne ho navštevujú tisíce turistov, je dôležité si rezervovať vopred vstupenky a prísť skoro ráno, aby ste sa vyhli veľkej návštevnosti. Je tiež možné si zaplatiť sprievodcu, ktorý vám uľahčí prehliadku múzea a poskytne vám viac informácií o jednotlivých exponátoch.

Egyptian Museum je pre turistov jedinečnou príležitosťou spoznať a preskúmať históriu starovekého Egypta. Toto múzeum nie je len miestom, kde sa môžete dozvedieť viac o minulosti tejto krajiny, ale je to aj miesto, kde môžete preskúmať jedinečnú kolekciu umenia a archeológie. Ak cestujete do Egypta, nezabudnite navštíviť Egyptian Museum a obohatiť svoje poznanie o tomto fascinujúcom mieste.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky