Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Káhira (hlavné mesto)

Dovolenka Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete a jeho hlavné mesto, Káhira, je dynamičným miestom, ktoré ponúka návštevníkom mnoho fascinujúcich zážitkov a pamiatok.

Káhira je jedným z najstarších miest na svete a jeho históriu možno sledovať až do staroveku. Je domovom jednej z najznámejších archeologických lokalít, pyramidy v Gíze. Tieto monumentálne štruktúry, ako je Slnečný chrám v Héliopole a Sfinga, sú jednými z najväčších turistických atrakcií v Egypte. Ich staroveká architektúra a mystická história privádzajú tisíce návštevníkov z celého sveta.

Okrem pamiatok z doby faraónov ponúka Káhira aj mnoho iných zaujímavostí. Egyptské múzeum je domovom najväčšej zbierky staroegyptských artefaktov na svete, vrátane slávneho predmetu - Tutanchamonovho pokladu. Návštevníci si tu môžu prezrieť aj mnoho ďalších starovekých artefaktov, soch a mumifikovaných objektov.

Pre tých, ktorí majú radi živé a rušné prostredie, je trh Chán al-Chalíli miestom, ktoré musí navštíviť. Tento trh, ktorý existuje už stáročia, ponúka širokú škálu tovaru vrátane typicky egyptských suvenírov, čajových čajových sáčkov, textilu, kožených výrobkov a dokonca aj kávových zrn. Tento trh je tiež miestom, kde si návštevníci môžu vychutnať autentické egyptské jedlá a zároveň sa pohrávať s miestnymi obchodníkmi.

Káhira sa tiež pýši modernými časťami mesta, ktoré ponúkajú výber medzinárodných reštaurácií, obchodov a nočných klubov. Zamalek, jedno z najobľúbenejších miestnych susedstiev, je známe svojou bohatou umeleckou scénou a výnimočnou gastronómiou.

Keďže Egypt je známy aj svojimi exotickými plážami, nemôžete obísť návštevu Káhiry, ani keďže neponúka priame prístup k moru. Na vzdialenej južnej strane mesta sa nachádza vodné telo zvané Násirovská priehrada, ktorá ponúka rekreačné aktivity ako sú vodné športy a rybolov.

Výlet do Egypta a návšteva Káhiry si vyžaduje dôkladnú prípravu. Kvôli klimatickým podmienkam a životnému štýlu egyptských obyvateľov je dôležité dbať na pravidlá obliekania a dodržiavať miestne zvyky. Je tiež dôležité mať na pamäti, že turistické zóny sú obvykle bezpečnejšie a že by ste sa mali vyhnúť ciestám bezpečnostných rizík.

Vzhľadom na svoje bohaté historické dedičstvo a fascinujúce atrakcie je Káhira dovolenkovou destináciou, o ktorej sa rozhodne oplatí premýšľať. Pre milovníkov histórie, kultúry a exotických zážitkov je Káhira nezabudnuteľným miestom a určite to stojí za cestu.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Káhira (hlavné mesto)


Najčastejšie otázky o Egypte a Káhire (hlavnom meste) môžu zahŕňať:

1. Aké je hlavné mesto Egypta?
Odpoveď: Hlavné mesto Egypta je Káhira.

2. Kde sa nachádza Káhira?
Odpoveď: Káhira sa nachádza na severe Egypta, pri brehu rieky Níl.

3. Aké je obyvateľstvo Káhiry?
Odpoveď: Obyvateľstvo Káhiry je približne 10 miliónov ľudí, čo ho robí jedným z najľudnatejších miest na svete.

4. Aké je počasie v Káhire?
Odpoveď: V Káhire panuje typicky horúce púštné podnebie. Letá sú veľmi horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi vyše 40 stupňov Celzia. Zimy sú mierne s teplotami okolo 20 stupňov Celzia.

5. Aké sú najznámejšie pamiatky v Káhire?
Odpoveď: V Káhire sa nachádza niekoľko ikonických pamiatok, vrátane Veľkého pyramídy v Gíze, Egyptského múzea, Mešity Al-Azhar a Citadely Salah ad-Din.

6. Akú meny používajú v Egypte?
Odpoveď: V Egypte používajú miestnu menu egyptskú libru (EGP).

7. Aký je časový posun v Káhire?
Odpoveď: Káhira má časovú zónu UTC+2. V lete sa uplatňuje aj posun o hodinu voči letnému času.

8. Kde sa dá v Káhire ubytovať?
Odpoveď: V Káhire je veľký výber hotelov a ubytovacích zariadení, od luxusných hotelov až po ubytovne a hostely.

9. Aké typické jedlá sa tu podávajú?
Odpoveď: V Káhire a v Egypte sa podávajú rôzne tradičné jedlá, ako napríklad košajba (polievka), kushari (zmes ryže, šalátu, špenátu a cíceru), ful medames (fazuľa s karičnou vločkou), kofta (mäsové guľky) a baklava (sladké cesto so sekanými orieškami a medom).

10. Kedy je najlepšie navštíviť Káhiru?
Odpoveď: Káhiru je najlepšie navštíviť počas zimných mesiacov (od novembra do marca), keď je teplota príjemnejšia a nie je taká horúčava ako v lete.


Ubytovanie Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt sa môže pochváliť nielen krásnymi pamiatkami, ale aj rozmanitými možnosťami ubytovania pre turistov. Ak sa chystáte navštíviť Káhiru, hlavné mesto Egypta, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie podľa svojho vkusu, potrieb a financií.

Pre tých, ktorí si chcú užiť luxusné ubytovanie, Káhira ponúka množstvo možností. Môžete si zvoliť medzi 5-hviezdičkovými hotely ako je The Nile Ritz Carlton, Four Seasons Hotel Cairo at Nile Plaza alebo Sheraton Cairo Hotel and Casino. Tieto hotely sú vybavené modernou technológiou, vonkajšími a vnútornými bazénmi, spa centrami a fitness centrami. V niektorých prípadoch ponúkajú aj nádherný výhľad na Níl a historické pamiatky.

Ak túžite po autentickejšom zážitku, môžete si vybrať z množstva tradičných buddyjských hotelov. Tieto hotely sú vybudované v starých palácoch a každý pokoj má svoje vlastné jedinečné dekorácie a vibrácie. Niektoré z týchto hotelov vrátane Le Riad Hotel de Charme a Golden Hotel Cairo, ponúkajú aj tradičné jedlá a nápoje, ako je napríklad marocký čaj a syr Haloumi.

Na druhej strane, pre tých, ktorí uprednostňujú cenovo dostupné a jednoduché ubytovanie, Káhira ponúka množstvo hosteli a airbnb zariadení. Hostely ako je Cairo Plaza Guest House a Wake Up! Cairo Hostel sú dostupné a ponúkajú uprostred mesta pokoje sú vybavené zariadením a ochotným personálom, ktorý vám pomôže zorientovať sa v meste.

Napriek tomu, ak sa ocitnete v Káhire a nebudete vedieť, kde sa ubytovať, môžete sa poradiť s miestnymi obyvateľmi, turistickými sprievodcami alebo cestovnými agentúrami. Niektoré z týchto agentúr ponúkajú aj kompletné balíčky, ktoré zahŕňajú ubytovanie, stravu a vstupy do historických pamiatok.

Ubytovanie v Káhire môže byť tak jednoduché alebo luxusné, ako si želáte. Je to preto, že hlavné mesto Egypta ponúka mnoho možností pre turistov a návštevníkov, aby si mohli užiť ich pobyt v Egypte. Bez ohľadu na to aké ubytovanie si vyberiete, bude to určite nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt je krajina ležiaca v severovýchodnej časti Afriky a je známa svojou dlhou históriou a kultúrou. Jeho hlavným mestom je Káhira, kde žije približne 9,5 milióna obyvateľov. Toto fascinujúce mesto má tiež svoje špecifické počasie.

Káhira sa nachádza v púšti na brehu rieky Níl. Kvôli tomu je ovplyvnená teplotami a klimatickými podmienkami týchto oblastí. Počasie v Káhire je výrazne aridné, teda pomerne suché. Mesto má veľmi teplé a suché leto a miernu a suchú zimu.

Počas leta, ktoré trvá od júna do septembra, môžu teploty dosiahnuť až neuveriteľných 40 °C. Vysoké teploty sú sprevádzané nízkou vlhkosťou, čo robí z Káhiry horúce miesto na pobyt. Ak sa rozhodnete navštíviť Káhiru počas leta, nezabudnite sa obliecť voľno a chrániť sa pred slnkom a dehydratáciou.

Zima v Káhire, ktorá trvá od novembra do marca, je príjemnejšia, ale aj napriek tomu dosahuje teplota päť až dvadsať stupňov Celzia. Nočné teploty v zime môžu klesnúť až na 10 °C. Je však dôležité si vziať so sebou dostatočné vrstvy oblečenia, pretože teploty sa môžu meniť počas dňa.

Počas celého roka je Káhira veľmi suchá. Vlhkosť je nízka a obloha je väčšinou bez oblakov. V zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť príležitostné piesočné búrky, pre ktoré je púšťové prostredie Egypta známe.

Ďalším dôležitým faktorom je rieka Níl. Prítomnosť rieky znamená, že Káhira môže byť výdatným cieľom dažďových zrážok. Dochádza k nim najmä v zimných mesiacoch, keď je zima daždivá. Tieto zrážky sú však známe svojou nepravidelnou povahou a často sú malé.

Káhira je známa aj pre svoj tradičný vietor známy ako "chamsín". Tento vietor prináša so sebou horúci a suchý vzduch z púšte, čo môže zhoršiť pocit horúčavy. Vietor chamsín je obzvlášť prítomný počas jarného obdobia a môže spôsobiť zníženie kvality ovzdušia.

Vzhľadom na svoje geografické umiestnenie a púštny charakter má Káhira jedinečné počasie. Turisti by mali mať na pamäti tieto faktory a vybavovať sa vhodným odevom a vybavením v závislosti od plánovaného obdobia návštevy.

Aj keď môže byť rozmanité a niekedy extrémne, počasie v Káhire má svoje čaro. Návštevníci, ktorí sú pripravení na teploty a podmienky, môžu objaviť krásu a kultúru tohto starobylého mesta v srdci Egypta.


Letenka Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt je fascinujúca krajina so svojou starovekou históriou a bohatou kultúrou. Ak plánujete navštíviť tento úžasný kúsok sveta, letenka do hlavného mesta Káhiry je veľmi populárnou voľbou.

Káhira je najväčším mestom v Egypte a považuje sa za jedno z najdôležitejších miest na Strednom východe. Je známa svojimi historickými pamiatkami, bohatou archeologickou dedičinou a živou atmosférou.

Cestovatelia, ktorí túžia po dobrodružstve, budú nadšení nekonečným množstvom zážitkov, ktoré Káhira ponúka. Jedným z najznámejších miest je Gízská pyramída, ktorá patrí medzi Sedem divov sveta. Tieto pyramídy sú považované za jeden z najdôležitejších archeologických nálezov v histórii ľudstva a predstavujú jednoducho ohromujúce a unikátne stavby.

Majetníka Teba, múzeum umiestnené priamo pri pyramídach, ponúka prehľad o histórii starovekého Egypta. Môžete sa tam naučiť o faraónoch, hieroglyfoch a rôznych artefaktoch, ktoré sú dôkazom života počas tejto doby. Je to úplne fascinujúce miesto pre každého, kto chce spoznať históriu tohto nádherného miesta.

Okrem histórie je Káhira tiež dôležitým centrom pre modernú egyptskú kultúru. Mesto je plné rušných trhov a obchodných ulíc, kde cestovatelia môžu objavovať miestne remeslá, umenie a tradičné egyptské jedlá. Tu môžete ochutnať autentické jedlá ako kushari, foul medammes alebo falafel.

V samotnom centre Káhiry sa nachádza Tahrírové námestie, ktoré sa stalo symbolom protestov počas arabskej jari v roku 2011. Toto námestie je dôležitým politickým a kultúrnym miestom, kde sa zhromažďuje a stretáva miestne obyvateľstvo.

Aby ste sa mohli vydať na toto vzrušujúce dobrodružstvo, musíte zabezpečiť si letenku do Káhiry. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré poskytujú priame lety z rôznych častí sveta. Pred cestou si však overte platné víza a zdravotné predpisy, aby ste mali všetko potrebné na cestu.

Vzhľadom na svoju dôležitosť a jej kúzlo je Káhira veľmi obľúbeným turistickým miestom. Preto je dôležité zabezpečiť si letenku vopred a zariadiť si svoju dovolenku podľa vašich preferencií. Budete mať príležitosť objaviť úžasné miesta a zažiť jedinečnú egyptskú kultúru.

Ak túžite po dobrodružstve a chcete spoznať históriu a súčasnosť Egypta, letenka do Káhiry je ideálnou voľbou pre vás. Zatancujte si na zvuku arabských rytmov, ochutnajte tradičné jedlá a objavujte úžasné miesta, ktoré vás presvedčia, že Káhira je skutočne jedným z najnádhernějších miest na svete.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky