Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)

Počasie Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt, a land full of ancient history and culture, attracts millions of visitors every year. One of the popular tourist destinations in Egypt is Luxor, known for its archaeological sites and stunning landscapes. As with any travel destination, knowing what weather to expect can help you plan your trip accordingly.

Luxor experiences a desert climate, with hot, sunny days and cool nights throughout the year. The best time to visit Luxor is during the winter months, from November to February, when temperatures are milder and pleasant for exploring. Daytime temperatures during these months range from 22°C to 27°C, while nighttime temperatures can drop down to 8°C to 13°C. This is considered peak season for tourism in Luxor, so be prepared for larger crowds and higher prices.

The summer months, from June to August, are the hottest and also the driest time of the year in Luxor. Daytime temperatures can reach up to 45°C, and there is virtually no rainfall during this time. However, tourism is less busy, and prices for hotels and tours may be lower as a result.

If you plan to visit Luxor during the shoulder months of March to May or September to October, you can expect temperatures to be slightly warmer than during the winter months, but with fewer crowds and potentially lower prices. Daytime temperatures during these months can vary from 30°C to 40°C.

Visitors to Luxor often make a point to visit the stunning archaeological sites such as the Medinet Habu Temple, the Mortuary Temple of Hatshepsut, and the Valley of the Kings.

The Medinet Habu Temple is situated on the West Bank and was built in the 12th century BC. Visitors can explore the towering structures that form part of a complex of chapels, temples, and pylons. The Temple of Hatshepsut is another famous site that was built in the 15th century BC. It was constructed as a mortuary temple for the female pharaoh, Hatshepsut, and stands out with its impressive architecture and unique location against the cliff.

The Valley of the Kings is a complex of tombs and burials for pharaohs and others of high rank. A visit to this place will take you through a series of underground chambers where you can see ancient wall paintings and learn about the rituals and practices of ancient Egyptian religion.

In conclusion, Luxor is a beautiful and intriguing destination to explore ancient Egyptian history and culture. With its dry desert climate, it's essential to plan your trip according to the season, but no matter when you visit, you will undoubtedly be thrilled by the stunning sights and rich history.


Dovolenka Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt je fascinujúcim miestom s bohatou históriou, starovekými pamiatkami a nádhernými plážami. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v tomto kráľovskom území, nemôžete si nechať ujsť návštevu jednej z najkrajších a kultúrne najvzrušujúcejších oblastí Egypta - Luxoru.

Luxor je mesto obehnané okázalými chrámami a monumentami starovekého Egypta. Prechádzka po ceste vás zavedie k neopísateľným pamiatkam a chrámom, ktoré sú jedinečné z hľadiska architektúry a histórie.

Chrám Medinet Habu, ktorý sa nachádza na západnom brehu Nílu, je považovaný za jednu z najdokonalejšie zachovaných starovekých stavieb. Prechádzka po kráľovskej ceste, ktorá vedie k chrámu, vás prevedie nádhernou krajinou, kde sa úchvatne týči Pyramidová hora.

Ďalšou nezabudnuteľnou zastávkou na vašej ceste musí byť Dóra Hatshepsut. Tento chrám bol postavený pre kráľovnú, ktorá sa v roku 1473 pred naším letopočtom stala prvou vládkyňou v celej egyptologickej histórii. Na chráme sa nachádza mnoho obrazov, hieroglyfov a soch, ktoré dokonale vystihujú históriu a kultrúru tíchto miest.

Poslednou, ale vôbec nie menej dôležitou zastávkou na vašej ceste po Luxore bude Údolie kráľov. Toto miesto bolo kedysi pôvodným miestom pre kráľovské hroby. Mnoho kráľov bolo pochovaných v tomto údolí, ktoré sa nachádza na juhu mesta. Historické pamiatky z okolitých hradieb čelia púšti a pohltia vašu myseľ a dusu v neopísateľnom pocite spokojnosti.

Luxor ponúka nádhernú krajinu, kde sa nachádza mnoho skvostov a pamiatok, ktoré vám umožnia oboznámiť sa s históriou a kultúrou Egypta. Prejdite sa, vychutnajte si tieto neopakovateľné zážitky, ktoré vám umožnia spoznať krásu Egypta a uvedomiť si skutočnosť, akí vzdialení sme boli od takýchto kultúr ešte len pred niekoľkými desaťročiami. Závratné, fascinujúce a jedinečné - to je Luxor v Egypte.


Ubytovanie Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt je známy svojou bohatou históriou a vzrušujúcimi pamiatkami. Jednou z najnavštevovanejších oblastí v Egypte je Luxor, ktorý je domovom množstva úžasných miest a pamiatok, vrátane Chrámu Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolia kráľov.

Luxor, považovaný za obľúbené cíle turistov, je známy aj ako "svetelná komnata Egypta". Je to fascinujúce mesto, ktoré je obklopené krásou rieky Nil a pamiatkami z dávnej minulosti. Ubytovanie v Luxore ponúka širokú škálu možností pre turistov, či už preferujú luxusné hotely alebo skromnejšie penzióny.

Jednou z najdôležitejších pamiatok v Luxore je Chrám Medinet Habu, ktorý je nevyhnutnou zastávkou pre každého milovníka histórie. Tento chrám bol postavený za vlády faraóna Ramesesa III. a slúžil ako jeho rezidencia. Je považovaný za jednu z najlepšie zachovaných stavieb v Egypte a je zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Svojou veľkosťou a komplexnosťou zachovanej architektúry Medinet Habu poskytuje návštevníkom fascinujúci pohľad na starovekú egyptskú civilizáciu.

Dóra Hatshepsut je ďalšou významnou atrakciou v Luxore. Tento úchvatný chrám bol postavený pre faraónku Hatshepsut, jedinú ženu, ktorá vládla nad Egyptom ako samostatná vládkyňa. Dóra Hatshepsut je považovaná za unikátny príklad architektonického vedenia v staroveku. Je postavená zo žulových útesov a ponúka krásny výhľad na údolie a rieku Nil.

Údolie kráľov je ďalšou pamiatkou, ktorá si zaslúži vašu pozornosť. Je to miesto, kde sú pochovaní mnohí faraóni z obdobia Nového kráľovstva. Údolie je známe svojimi nádhernými hrobkami a dokonalou krásou prírodného prostredia. Je tu množstvo exkurzií a sprievodcov, ktorí vám umožnia preskúmať hlboko do tajomstva týchto hrobiek a pochopiť históriu Egypta.

Ubytovanie v Luxore je vo všeobecnosti bezpečné a pohodlné. Mnoho hotelov a penziónov sa nachádza priamo v centre mesta a ponúka všetky potreby pre turistov. Okrem toho, niektoré hotely majú aj vlastné bazény a reštaurácie, kde si môžete vychutnať autentické egyptské jedlá.

Často je možné nájsť aj ubytovanie na brehu rieky Nil, kde môžete vyčerpať očarujúcu krajinu a západy slnka nad riekou.

Váš pobyt v Luxore bude nezabudnuteľným zážitkom. Od krásnych chrámov a hrobiek po pohostinnosť a kultúru miestnych obyvateľov, Luxor vás zaručene ohromí a poskytne vám možnosť opäť sa pripojiť k minulosti Egypta. Bude to dobrodružstvo, ktoré si budete pamätať na celý život.


Letenka Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Ak rád cestuješ a fascinujú ťa staroveké kultúry, potom je Egypt rozhodne tvojho záujmu. Jedným z najkrajších a najzapadnutejších miest na návštevu je Luxor, ktorý sa nachádza na východnom brehu rieky Níl. Prečo si teda neobjednať letenku a preskúmať zaujímavosti tohto úžasného miesta?

Letenka zahrnuje niekoľko dôležitých miest v Luxore, ktoré sa oplývajú históriou a majú nepopierateľný kultúrny význam. Kráčajúc po stopách starovekých Egyptanov, narazíš na dôležité pamiatky ako Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolie kráľov.

Chrám Medinet Habu, postavený za vlády Ramzesa III. pred viac ako 3000 rokmi, je jednou z najväčších a najdôležitejších pamiatok v Luxore. Jeho rozsiahly areál obsahuje množstvo hrobiek, palácov a chrámových priestorov, ktoré svedčia o bohatstve a mocnosti starovekého Egypta. Kamenné rytiny na stenách zachytávajú historické bitky a príbehy slávnych faraónov.

Dóra Hatshepsut, známa ako najznámejšia egyptská kráľovná-faraónka, je ďalším významným miestom, ktoré si v Luxore nenechaj ujsť. Je to elegantná a majestátna stavba, ktorá zdobí útesy a púta pozornosť svojou architektúrou. Stavitelia dokázali vytvoriť monumentálny chrám, ktorý dodnes ohromuje svojou veľkosťou a detailmi.

Údolie kráľov patrí medzi najznámejšie archeologické lokality v Egypte. Je to miesto, kde boli pochovaní mnohí faraóni starovekého Egypta. Návšteva tohto údolia je veľmi dojímavá, pretože sa stretneš tvárou v tvár s hrobkami, v ktorých boli pohrebení panovníci minulých čias. Vrcholom tohto miesta je nepochybne Tutanchamonova hrobka, ktorá ukrývala množstvo vzácnych artefaktov, vrátane slávneho zlatého sarkofágu faraóna.

Po návšteve týchto známych miest môžeš stráviť zvyšok svojho času v Luxore objavovaním ďalších menších chrámov a pamiatok, ktoré mesto ponúka. Pláž pri rieke Níl je tiež ideálnym miestom na oddych a relaxáciu po celodennom preskúmaní.

Nezabudni si naplánovať svoju cestu tak, aby si mohol vychutnať nádherný východ a západ slnka nad riekou Níl. Táto scenéria je jednoducho úchvatná a ponúka neopakovateľný zážitok.

Luxor, s bohatým kultúrnym dedičstvom a úžasnými pamiatkami, je nevyhnutnou zastávkou pre cestovateľov, ktorí chcú objaviť históriu a vzrušenie starovekého Egypta. Vydaj sa na tento úžasný dobrodruh a nechaj sa vtiahnuť do kúzla minulosti tejto nádhernej krajiny!


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


1. Kde sa nachádza Luxor v Egypte?
Luxor sa nachádza na východnom brehu rieky Níl v Hornom Egypte.

2. Aké pamiatky môžem vidieť v Luxore?
V Luxore sa nachádza mnoho známych pamiatok, vrátane Chrámu Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolia kráľov.

3. Čo je Chrám Medinet Habu?
Chrám Medinet Habu je jeden z najväčších a najlepšie zachovaných chrámov v Luxore. Bol postavený za vlády Ramsesa III. a slúžil ako jeho pohrebisko.

4. Čo je Dóra Hatshepsut?
Dóra Hatshepsut je jedným z najznámejších chrámov v Luxore. Bol postavený pre faraónku Hatshepsut a je považovaný za jednu z najdôležitejších kráľovských hrobiek v Egypte.

5. Čo je Údolie kráľov?
Údolie kráľov je miesto, kde boli pohrebiská mnohých faraónov a vyšších členov kráľovskej rodiny. Nachádza sa v blízkosti Luxoru a je považované za jednu z najdôležitejších archeologických lokalít v Egypte.

6. Aká je najlepšia doba na návštevu Luxoru a jeho pamiatok?
Najlepšia doba na návštevu Luxoru je v zime (november až február), keď je počasie príjemné a nie je príliš horúco. V lete je veľmi horúco a môže byť nepríjemné pre turistov.

7. Ako sa dostať do Luxoru?
Luxor je dostupný letecky cez medzinárodné letisko Luxor. Môžete sa tam tiež dostať loďou po rieke Níl z Káhiry alebo iných miešť v Egypte.

8. Je Luxor bezpečné miesto na návštevu?
Luxor je považovaný za relatívne bezpečné miesto na návštevu. Je však vždy dôležité sledovať aktuálne cestovné upozornenia a riadiť sa miestnymi pokynmi a odporúčaniami.

9. Aká je vstupná cena do pamiatok v Luxore?
Vstupné do pamiatok v Luxore sa môže líšiť, ale priemerne je to približne 100 egyptských libier pre zahraničných návštevníkov a 60 egyptských libier pre miestnych obyvateľov.

10. Má Luxor aj iné zaujímavosti okrem pamiatok?
Okrem pamiatok je v Luxore mnoho ďalších zaujímavostí. Môžete sa prechádzať na nábreží rieky Níl, navštíviť trhy s miestnymi suvenírmi a skúsiť tradičnú egyptskú kuchyňu v miestnych reštauráciách.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky