Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Nuweiba

Počasie Egypt Nuweiba


Egypt Nuweiba je nádherné letovisko, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Sinajského polostrova v Egypte. Toto exotické miesto je známe svojou spektakulárnou prírodnou krásou, teplým obyvateľskym prostredím a bohatou históriou. Jedným z faktorov, ktorý robí z Nuweiby atraktívne turistické miesto, je aj jej priaznivé počasie.

Počasie v Egypte Nuweiba je exotické a rozmanité. Väčšinu roka tu panuje veľmi príjemné a teplé stredomorské podnebie. Letá sú horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 40 ° C. Teploty sa však bežne pohybujú medzi 30 ° C a 35 ° C, čo je ideálna teplota na plávanie, opaľovanie a užívanie si vodných športov v plážovom letovisku.

Zimy v Nuweibe sú teplé a príjemné. Teploty sa zriedkavo dostávajú pod 20 ° C a často dosahujú približne 25 ° C. Toto je skvelá príležitosť pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť chladnejším zimným mesiacom, ale zároveň sa nechcú vyhýbať vonkajším aktivitám. Zima v Nuweibe je ideálna pre turistov, aby si vychutnali jazdu na horskom bicykli, prechádzky po pláži a objavovanie úchvatných prírodných scenérií.

Jeseň a jar v Nuweibe sú tiež veľmi príjemné. Teploty tu dosahujú približne 25 ° C a väčšinou nie sú príliš horúce ani príliš chladné. Je to skvelý čas na objavovanie bohatstva kultúry, ktorú má Egypt ponúknuť. V tejto oblasti sa nachádza mnoho historických miest, vrátane starodávneho prístavu, ruín starovekého mesta a úchvatných prírodných parkov.

Nuweiba je ako stvorená pre milovníkov vodných športov. Medzi najobľúbenejšie aktivity patrí potápanie, plávanie, surfovanie, kajakárstvo a rybolov. Voda je tu jasne modrá a teplá, čo robí tento región ideálnym miestom na objavovanie korálových útesov a farebného podmorského sveta.

Je dobré mať na pamäti, že Egypt Nuweiba sa nachádza na pohraničnej oblasti medzi Izraelom a Egyptom, a preto je potrebné zvážiť aj politickú situáciu a bezpečnostné opatrenia pri plánovaní cesty do tejto oblasti.

Všetko však závisí od osobnej preferencie a toho, aký druh počasia a aktivity vyhovujú vám. Ale ak hľadáte exotickú destinačnú miest pre dovolenku s perfektným letným počasím, Egypt Nuweiba je určite miesto, ktoré stojí za zváženie. Počasie tu je teplé, slnečné a veľmi príjemné, čo robí z Nuweiby ideálny pobyt pre každého, kto si chce užívať dovolenku na pláži a zároveň objavovať krásy Sinajského polostrova.


Ubytovanie Egypt Nuweiba


Egypt Nuweiba je krásne miesto na pobreží Červeného mora, ktoré ponúka úžasné možnosti ubytovania. Toto malé mestečko leží medzi Sinajským púšťou a hrebeňom hôr a poskytuje turistom jedinečnú kombináciu prírodného prostredia a oddychu pod slnkom.

V Nuweibe sa nachádza niekoľko luxusných rezortov a hotelov, ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí si chcú užiť dovolenku na plnej čiare. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby s moderným vybavením, bazény, reštaurácie s miestnou a medzinárodnou kuchyňou, wellness centrá a mnoho ďalších služieb. Mnohé z týchto hotelov majú priamo prístup na pláž, takže sa môžete kedykoľvek vybrať na osviežujúce plávanie vČervenom mori.

Pre tých, ktorí vyhľadávajú niečo iné a autentickejšie, je tu aj možnosť ubytovania v beduínskych stany. Tieto jednoduché, no pohodlné stany sú obklopené púštnymi dunami a poskytujú jedinečný zážitok z pobytu v Egypte. Veľa miestnych beduínskych rodín ponúka možnosť prenocovania vo svojich stanoch a zároveň vám poskytne možnosť spoznať ich kultúru a tradície.

Ďalšou možnosťou je aj ubytovanie v menších penziónoch a hosťovských domoch. Tieto ubytovacie zariadenia sú často vedené miestnymi obyvateľmi a ponúkajú jednoduché, no útulné izby sústredené okolo nádvorí alebo záhrady plnej kvetov a rastlín. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí si prajú intímnejšiu atmosféru a snažia sa zažiť autentický egyptský život.

Väčšina ubytovacích jednotiek v Nuweibe ponúka tiež rôzne aktivity a zážitky pre svojich hostí. Môžete sa ísť potápať a objaviť podmorský svet Červeného mora, absolvovať výlety do Sinajského pohoria, vyskúšať sa v kitesurfingu alebo si jednoducho vychutnať relaxáciu na pláži a užívať si prírodnú krásu okolia.

Ak plánujete dovolenku v Egypte, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v Nuweibe. Toto malebné mestečko ponúka mnoho možností pre rôzne typy cestovateľov a poskytuje zážitok z pravej egyptsko-púštne atmosféry. Nech už sa rozhodnete pre luxusný rezort, beduínsky stan alebo útulnú penzión, budete mať istotu, že vaše ubytovanie v Nuweibe bude skvelým východiskovým bodom pre objavovanie krás Egypta.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Nuweiba


1. Ako sa dostanem do Nuweibu v Egypte?
- Najlepším spôsobom je lietadlom priletieť na medzinárodné letisko Sharm El Sheikh a pokračovať transferom do Nuweibu. Tiež je možné cestovať autobusom z blízkeho mesta Dahab.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Nuweibu?
- Najpríjemnejšie počasie je v zime (od novembra do marca), keď je teplota mierna a príjemná na aktivitu na pláži. Leto je veľmi horúce, s teplotami nad 40 ° C.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Nuweibu?
- Hlavnou atrakciou je krásna pláž, kde si môžete oddýchnuť, kúpať sa a potápať. Ďalšie populárne aktivity zahŕňajú potápanie v Červenom mori, výlety do púštnej oblasti Sinai alebo návštevy historických miest v okolí.

4. Aké sú možnosti ubytovania v Nuweibu?
- V Nuweibu nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných rezortov až po cenovo dostupné hotely a kempy. Existuje tiež možnosť prenajať si bungalov alebo tábory na pláži.

5. Môžem sa v Nuweibe stravovať?
- V Nuweibe je niekoľko reštaurácií, kde môžete ochutnať egyptskú a medzinárodnú kuchyňu. Najobľúbenejším jedlom je čerstvá ryba a morské plody.

6. Ktoré miesta v okolí by som nemal vynechať pri návšteve Nuweibu?
- Pri návšteve Nuweibu sa určite vyberte do púštnej oblasti Sinai, kde si môžete vychutnať výhľad na hory a nádherné scenérie. Tiež sa vyberte na výlety do histórickej oblasti Petra v Jordánsku alebo na sopku Mount Sinai.

7. Aké sú typické aktivity, ktoré môžem robiť v Nuweibu?
- Typické aktivity v Nuweibu zahŕňajú potápanie, šnorchlovanie, jazdu na kajaku, plachtenie na windsurfe, alebo jednoducho relax na pláži. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu aj možnosť výletov do púštneho prostredia Sinai alebo prechádzok do miestnej dediny.

8. Aké sú zdravotné opatrenia, ktoré by som mal pred prijatím cestovného ruchu dodržiavať?
- Odporúča sa očkovanie proti žltým zimniciam a rutinným očkovaniám, ako je tetanus, hepatitída A a B. Tiež si vezmite repelent na hmyz, aby ste sa chránili pred moskytmi.


Dovolenka Egypt Nuweiba


Egypt je jednou z najpopulárnejších destinácií pre dovolenky už roky. Má nádherné pláže, úžasné pamiatky a fascinujúcu históriu. Jednou z najkrajších plážových miest v Egypte je Nuweiba, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Sinajského polostrova pri pobreží Rudého mora.

Nuweiba ponúka krásne biele piesočnaté pláže a krištáľovo čisté vody Rudého mora. Je to miesto, ktoré je ideálne pre tých, ktorí hľadajú únik pred mestským ruchom a starosťami. Vyhľadajte iba lehátko, užívajte si svetlo slniečka a počúvajte zvuky vln.

Pri pláži sa nachádza mnoho malých hotelov a rekreačných centier, v ktorých nájdete všetko, čo potrebujete pre perfektnú dovolenku. Okrem možnosti opaľovania a plávania v mori, ponúka Nuweiba aj množstvo aktivít pre tých, ktorí si radi užívajú adrenalinové športy, ako napríklad: potápanie, surfovanie, kajak, vodné lyžovanie alebo windsurfing.

Mnoho amaterských potápačov prichádza do Nuweiba kvôli jeho blízkej polohe k Coral Reefs (ucho verejnej moci), ktoré sú jednými z najlepších korálových riffov v Egypte. Návštevníci môžu pod vodou objaviť zvláštne morské tvory a úchvatné scenérie.

Aj napriek tomu, že turistický ruch do Nuweiba narastá z roka na rok, toto miesto si uchováva autentický arabský charakter. Jeho kultúrne dedičstvo sa rozprestiera do tajomných pohrebísk, krásnych chrámov a klenotov ako napríklad Káhira alebo Luxoru.

Nuweiba je také miesto, ktoré si každý turista zapamätá napočítať ho z Rožňavy. Bez ohľadu na to, či si užívate plážovú scénu alebo hľadáte dobrodružnú dovolenku, Nuweiba je ideálne miesto pre každého, kto hľadá krásne pláže, tyrkysové more a prírodnú krásu. Usmievnite sa, uvolnite sa a užívajte si krásy Egyptu.


Letenka Egypt Nuweiba


Egypt Nuweiba je destinácia, ktorá vás zavedie do malebného kúta Egypta, ponúkajúceho zážitky nielen pre milovníkov pláže a potápania, ale aj pre dobrodruhov a kultúruhľadajúcich turistov. Táto destinácia je na egyptskom Sinajskom polostrove a leží na pobreží Červeného mora.

Ak plánujete svoju dovolenku v Egypte, Nuweiba je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Jeho dlhé piesočnaté pláže sú prekrásne a zachovávajú pôvab pôvodného egyptského pobrežia. Táto oblasť je oproti iným egyptským turistickým destináciám menej strhnutá ruchom a vytvára ideálne prostredie pre pokojnú dovolenku.

Pláže v Nuweiba ponúkajú skvelé možnosti na potápanie a šnorchlovanie. Pod hladinou Červeného mora sa nachádza bohatý podmorský svet, ktorý zaujme aj tých najnáročnejších vodných športovcov. Možno navštíviť potopené vraky lodi, farebné koralové útesy a obdivovať pestrosť morských rýb. Potápanie na tomto mieste je skutočným zážitkom.

Pre milovníkov dobrodružstva a prírody je tu tiež mnoho možností na výlety do okolitých púštnych oblastí a národných parkov. Medzi najznámejšie miesta patrí napríklad národný park Ras Abu Galum, ktorý je známy svojimi úchvatnými scenériami púštnych výhľadov a phohybivými skalnatými formáciami. Tento park je skutočne jedinečným miestom pre milovníkov fotografie a turistiku.

Okrem prírodných krás v Nuweiba nájdete aj historické a kultúrne pamiatky. Blízko sa nachádza starodávne pútnické miesto Gebel Musa, známe aj ako hora Mojžiša. Táto hora je podľa biblického príbehu miestom, kde Mojžiš dostal desať Božích prikázaní. Miesto poskytuje jedinečný pohľad na okolitú krajinu a je omamným miestom pre návštevníkov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Egypta.

Doprava do Nuweiba je ľahko dostupná. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do letiska v blízkom meste Šarm aš-Šajch. Z letiska je možné si zabezpečiť prevoz alebo si požičať auto, aby ste sa dostali do Nuweiba. Vzdialenosť medzi Šarm aš-Šajch a Nuweibou je približne 75 km a cesta trvá asi hodinu.

Nuweiba je skutočne unikátnou destináciou v Egypte, ktorá ponúka atrakcie pre každého návštevníka. Od krásnych pláží, potápania, dobrodružstva v púšti a historických pamiatok, toto miesto má všetko. Ak hľadáte pokojnú a zároveň dobrodružnú dovolenku, Nuweiba je tou správnou voľbou pre vás.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky