Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Ras Muhammad National Park

Letenka Egypt Ras Muhammad National Park


Výlet do Egypta môže byť nielen o pyramídach a faraóch, ale aj o úžasnom prírodnom zázraku - Ras Muhammad National Park. Pre všetkých milovníkov prírody a dobrodruhov je toto miesto rozhodne must-see na zozname.

Ras Muhammad National Park sa nachádza na juh od Sinaiho poloostrova v Egypte. Je to jedno z najkrajších miest na svete a poskytuje dokonalý harmonický mix medzi koralovým útesom a púštnou krajinou. Páči sa to milovníkom potápania, kúpania, surfingu a ďalším aktivitám na vode, ale aj pozorovanie morských živočíchov a iných druhov flóry a fauny.

V parku je množstvo rôznych miest, ktoré si môžete prezrieť. Môžete navštíviť Shark & Yolanda Reef, kde si môžete pozrieť krásne koraly a rôzne druhy morských živočíchov, včítane žralokov. Okrem toho sa tu nachádza aj hlboká stena, ktorá ponúka neuveriteľný výhľad pod vodu.

Môžete tiež navštíviť Anemone City, kde sa nachádza množstvo prírodných anémonov. Toto miesto je jedným z najkrajších v parku a môžete tu vidieť aj rôzne druhy ryb a morských živočíchov.

Ak ste fanúšikom prechádzok a turistiky, projdite sa v úztej zátoke, ktorá sa volá Mangrove Channel. Táto oblasť je považovaná za jednu z najkrajších v parku a množstvo turistov sem prichádza, aby si vychutnalo úžasné scenérie.

Doprava do parku z letiska v Sharm el Sheikh je ľahká. Bolo by najlepšie si prenajať auto, keďže taxi na miesto sú pomerne drahé. Najlepšie je si lety a ubytovanie do Egypta zabezpečiť skôr alebo na poslednú chvíľu počas mimo sezóny, aby ste ušetrili na cene.

Ras Muhammad National Park je pre mnohých jedným z najkrajších miest v Egypte, keďže prináša niečo nové a zaujímavé pre všetkých návštevníkov. Je to miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri vašej návšteve Egyptskej republiky.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Ras Muhammad National Park


Najčastejšie otázky o Egyptskom národnom parku Ras Muhammad a ich odpovede sú:

1. Kde sa nachádza Egyptský národný park Ras Muhammad?
Odpoveď: Nachádza sa na južnom konci Sinajského polostrova v Egypte.

2. Ako sa dostanem do národného parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Môžete sa dostať do národného parku buď cestou automobilom z mesta Šarm aš-Šajch alebo loďou z mesta Hurghada.

3. Aké aktivity ponúka národný park Ras Muhammad?
Odpoveď: Národný park ponúka možnosti potápania, šnorchlovania, pozorovania korálových útesov, plážových aktivít, turistiky, piknikovania a prírodných túr.

4. Koľko stojí vstup do národného parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Vstupné do parku je zvyčajne okolo 10 amerických dolárov (alebo ekvivalent v egyptských librách) pre cudzincov.

5. Aké je povolené obdobie návštevy národného parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Národný park je otvorený pre návštevníkov počas celého roka.

6. Aké pravidlá platia v národnom parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Návštevníci sú povinní dodržiavať pravidlá, kde je zakázané loviť, rybať, zbierať koraly a poškodzovať prírodu. Je tiež potrebné rešpektovať miestnu faunu a flóru.

7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu národného parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu je od júna do augusta, keď je voda teplá a jasná a je možné vidieť viac morského života.

8. Kde sa dá ubytovať blízko národného parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Mesto Šarm aš-Šajch ponúka veľa možností ubytovania blízko národného parku, vrátane hotelov, rezortov a súkromných apartmánov.

9. Má národný park Ras Muhammad reštaurácie alebo občerstvenie?
Odpoveď: V rámci národného parku sa nachádzajú niekoľko jednoduchých reštaurácií a občerstvení, kde si môžete kúpiť jedlo a nápoje.

10. Je potrebné mať nejaké povolenie na vstup do národného parku Ras Muhammad?
Odpoveď: Nie, nevyžaduje sa žiadne špeciálne povolenie pre vstup do parku. Stačí si zakúpiť vstupenku pri bráne.


Dovolenka Egypt Ras Muhammad National Park


Egyptské letovisko Ras Muhammad National Park sa nachádza na juhu Sinajského polostrova pri Červenom mori. Je to jeden z najkrajších a najpopulárnejších prírodných parkov v Egypte, a to nielen pre svoje podmorské krásy, ale aj pre bohatú faunu a flóru na pevnine.

Ras Muhammad je známy pre svoje koralové útesy a podmorské jaskyne, ktoré ponúkajú skvelé možnosti pre potápačov a šnorchlovanie. Tento park má jednu z najväčších koncentrácií morského života na svete, vrátane viac ako 1000 druhov rýb, žralokov, delfínov, korytnačiek a veľa iných.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o potápanie, Ras Muhammad ponúka niekoľko zaujímavých lokalít, ako napríklad "The Yolanda Reef" alebo "Shark Reef", kde môžete vidieť obrovské koralové útesy a potopu vraky lodi. Tieto oblasti sú známe svojou jasnou a teplou vodou, ktorá poskytuje ideálne podmienky pre potápačov všetkých úrovní skúseností.

Okrem potápania si môžete vychutnať aj vzrušujúce aktivity, ako je šnorchlovanie, surfovanie, rybolov a plávanie s delfínmi. Existuje mnoho miest v parku, kde sa môžete rozhliadnuť po krásach a pokojnosti Červeného mora.

Pre tých, ktorí radi preskúmavajú suchozemské oblasti, park ponúka nádherné pláže, piesočnaté duny a skalnatý terén, kde môžete vidieť zaujímavých a exotických druhov rastlín a živočíchov. Medzi niektoré z nich patria gazely, ibexy a chamois.

Ras Muhammad National Park je ideálnym miestom pre každého, kto má rád prírodu a dobrodružstvo. Nech už ste potápač alebo milovník prírody, tento park vás určite nesklame. Nezabudnite si vziať so sebou fotoaparát, aby ste mohli zachytiť tieto úžasné okamihy.

Dovolenka v Egypte v Ras Muhammad National Park ponúka jedinečnú kombináciu podmorských a suchozemských zážitkov. Ak hľadáte odpočinok na krásnych plážach, vzrušenie pri potápaní alebo jednoducho príležitosť objaviť krásy prírody, tento park je pre vás to pravé miesto.


Počasie Egypt Ras Muhammad National Park


Egypt a jeho Ras Muhammad National Park ponúkajú úžasné prírodné krásy, ktoré stojí za to vidieť. Pokiaľ vás zaujíma podnebie, ktoré tam panuje, určite vás poteší, že Egypt je známy svojím teplým a slnečným počasím.

Ras Muhammad National Park sa nachádza v južnej časti Sinai na egyptskom pobreží Červeného mora, čím disponuje tropickým a púštnym podnebím. Najlepším obdobím na návštevu sa považuje jesenné obdobie, kedy teploty sú relatívne príjemné – často sa pohybujú okolo 25°C až 30°C. Taktiež sa v tomto období vyhýbate tzv. holandským nemocám, keďže väčšina turistov prichádza do Egypta v zimnom období.

Zimné obdobie je obdobím najväčšieho počtu návštevníkov, pretože mnohí hľadajú únik z chladného a daždivého počasia v ich domovských krajinách. Počas zimy sú teploty prijateľné – väčšinou sa pohybujú okolo 20°C až 25°C, ale v priebehu noci môže teplota klesnúť až na 10°C. Zimné mesiace sú tiež najslabším obdobím, pokiaľ ide o potápanie a šnorchlovanie, pretože teplota vody je v tomto období nižšia.

Leto našťastie neznamená obdobie monzúnového dažďa pre Egypt. Práve naopak – leto v tejto krajine znamená ešte vyššie teploty a extrémnu suchosť. V tomto období často teploty prekročia 40 ° C, a čakajú na vás slnečné dni počas celého leta. Ak neznesiete horúčavu, je pre vás lepšie zvoliť iné ročné obdobie na návštevu Ras Muhammad National Park.

Pri návšteve Egypta je dôležité dbať na hydratáciu – piť dostatok vody s elektrolytmi a izotonickými nápojmi. Taktiež určite nezabudnite na opaľovací krém so vysokým SPF, klobúk a ochranné okuliare. Kombinácia teplého počasia a vysokej slnečnej intenzity môže byť dosť nebezpečná a nepríjemná.

V každom prípade, Ras Muhammad National Park ponúka celoročne úchvatné scenérie a krásy. Avšak, zvolenie správneho ročného obdobia môže urobiť vašu návštevu ešte príjemnejšou. Pokiaľ chcete užívať svoju dovolenku v Egypte, neváhajte si naplánovať cestu a užite si všetky tieto záznamy.


Ubytovanie Egypt Ras Muhammad National Park


Egypt je známy svojou bohatou históriou, kultúrou a úžasnými prírodnými krásami. Ras Muhammad National Park je jedným z týchto miest, ktoré návštevníkom ponúkajú nezabudnuteľný zážitok. Nachádza sa na juhu Sinaiho poloostrova a je jedným z najpopulárnejších miest v Egypte pre milovníkov prírody a potápania.

Ras Muhammad National Park je známy svojimi úchvatnými koralovými útesmi a pestrým podmorským svetom. Jeho farebné koralové záhrady domovskými pre množstvo druhov rýb a iných morských tvorov. Preto je toto miesto výnimočné pre potápačov, ktorí sem prichádzajú, aby objavili krásy podmorského sveta a zážitkom zo stretnutia s delfínmi, korytnačkami a mnohými ďalšími fascinujúcimi tvormi v ich prirodzenom habitate.

V parku sa nachádza niekoľko pláží, ktoré ponúkajú oddych a relaxáciu pod slnkom. Pláže s bielym pieskom a jemnou vodou sú dokonalým miestom na opaľovanie, kúpanie a pikniky. Rovnako môžete využiť tiež možnosti vodných športov, ako napríklad vodné lyžovanie, šnorchlovanie alebo windsurfing.

Ak sa chcete dozvedieť viac o faune a flóre v parku, môžete sa zúčastniť organizačných prehliadok alebo využiť služby miestnych sprievodcov. Tí vám radi poskytnú informácie o jednotlivých druhoch rastlín a zvierat, ktoré tu žijú, a ukážu vám najkrajšie miesta v parku.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, park ponúka aj možnosti trekingu a horskej turistiky. Môžete sa vydať na niektorú z mnohých turistických trás, ktoré vedú cez púšť až k úchvatnému výhľadu na Červené more a okolité hory. Vzhľadom k miernemu podnebiu je toto miesto ideálne pre outdoorové aktivity počas celého roka.

Pre tých, ktorí si želajú zážitok z pobytu v parku, existuje možnosť ubytovania v blízkosti. Môžete sa rozhodnúť pre niektorý z hotelov, ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti parku, aby ste mohli čo najviac využiť svoj čas a plne sa ponoriť do prírodných krás parku.

Navštívenie Egypta a Ras Muhammad National Park je niečo, čo by si mal každý milovník prírody a dobrodružstva zažiť. Toto miesto je plné nádherných scenérií, fascinujúceho podmorského sveta a úžasných možností na prežitie aktívnej dovolenky. Ak sa teda rozhodnete stráviť čas v Egypte, nevynechajte príležitosť navštíviť toto jedinečné miesto. Uistite sa, že si plne vychutnáte všetky jeho krásy a odnášate si s sebou nezabudnuteľné spomienky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky