Objavte lety za najlepšie ceny

Ekvádor Quito (hlavné mesto)

Dovolenka Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor leží na rovníku a je obklopený pralesm a vysokými horami. Jeho hlavním mestom je Quito, ktorý ponúka mnoho turistických atrakcií a aktivít pre návštevníkov.

Quito má dve časti - historické a moderné. Historická časť mesta je od roku 1978 zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa tam mnoho koloniálnych budov, katedrál a kostolov a ich architektúra odráža históriu mesta. Prechádzka ulicami a návšteva trhu "Mercado Central" sú skvelé spôsoby, ako spoznať miestne zvyky a kultúru.

Moderná časť mesta ponúka mnoho možností nakupovania, stravovania a nočného života. Návšteva obchodného centra "Quicentro Shopping" alebo "La Mariscal" v centru mesta, kde sa nachádza množstvo reštaurácií a barov, sú dobré spôsoby, ako si užiť modernú stránku Quito.

Ak sa vydáte mimo mesta, rozhodne navštívte Cotopaxi - najvyšší aktívny sopka na svete s výškou 5 897 metrov. Ďalšou atrakciou je údolí Mindo, ktoré je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín, vrátane opičiek a kolibrikov.

Pre milovníkov histórie a archeológie, odporúčame návštevu Ingapirca - najväčšieho a najdôležitejšieho inckého miesta v Ekvádore. Najlepšou možnosťou, ako si to všetko pozrieť, je prenajať si miestneho sprievodcu.

Iným skvelým miestom na návštevu je aj Galápagos. Archipelag ponúka jedinečné zážitky s množstvom druhov zvierat a rastlín, niektoré z nich sú dokonca endemické pre tento ostrov. Medzi najzaujímavejšie druhy patrí obrovské korytnačky, tulene, leguáni a mnoho rôznych vtákov.

Dovolenka v Ekvádore v meste Quito je určite zážitkom. Nech už sa rozhodnete pre históriu, prírodu alebo kultúru, Ekvádor má veľa na ponúkanie. Ak máte radi zimné športy, navštívte hoťba Pichincha, ktorý ponúka lyžovanie, snowboarding a iné zimné športy. Určite by ste nemali vynechať túto skvelú destináciu.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Quito (hlavné mesto)


1. Kde sa nachádza Quito?
Quito sa nachádza v Ekvádore, na západnom pobreží Južnej Ameriky.

2. Aké je hlavné mesto Ekvádoru?
Hlavným mestom Ekvádoru je Quito.

3. Aké je počasie v Quito?
Quito má mierne podnebie s teplými deňmi a chladnými nocami. Teploty sa pohybujú medzi 15 °C a 25 °C.

4. Koľko obyvateľov má Quito?
Podľa odhadov má Quito približne 2,8 milióna obyvateľov.

5. Čo môžem navštíviť v Quito?
V Quito môžete navštíviť množstvo historických pamiatok, ako je napríklad historické centrum s jeho pešou zónou, Bazilika Novej Panamy a ikonický Monument Mitad del Mundo. Môžete tiež vycestovať do okolitých prírodných rezervácií, ako je napríklad Cotopaxi alebo TelefériQo.

6. Ako sa dostanem do Quito?
Quito má medzinárodné letisko Mariscal Sucre, ktoré je spojené so mnohými medzinárodnými destináciami. Môžete tiež prísť do Quito vlakom, autobusom alebo autom.

7. Aké sú miestne kulinárske špeciality v Quito?
V Quito si môžete vychutnať tradičné ekvádorské jedlá, ako je ceviche (kyslá ryba), empanadas (morčacie krokety) a locro de papa (zemiaková polievka). Nezabudnite ochutnať aj cukrovú trstinu, ktorá je veľmi populárna v Ekvádore.

8. Aké sú miestne kultúrne udalosti v Quito?
Quito má bohatú kultúrnu scénu a mnoho udalostí počas celej sezóny. Niektoré z najvýznamnejších festivalov sú Semana Santa (Veľká noc), Quitsato (oslava slnka) a Festival de la Luz (Festival svetla).

9. Koľko je časový posun v Quito?
Quito sa nachádza v časovej zóne Ekvádora, a to minus 5 hodín od Greenwichského času (GMT-5).

10. Aké sú bezpečnostné opatrenia v Quito?
Ako v každom veľkom meste, je dôležité byť opatrný a dbať na osobnú bezpečnosť. Odporúča sa mať na pamäti základné bezpečnostné opatrenia ako obdobie štúdia a nevynášanie cenností na verejnosť.


Letenka Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je fascinujúca krajina ležiaca na severe Južnej Ameriky, známa svojou nádhernou prírodou a bohatou kultúrou. Ak sa chystáte navštíviť túto krajinu, určite by ste nemali vynechať návštevu jej hlavného mesta - Quita. A aby ste mohli zažiť všetky jej zázraky, je najlepšie zaobstarať si letenku do Ekvádora s cieľom Quito.

Quito je jedno z najvyšších hlavných miest na svete, ležiace na úpätí sopky Pichincha. Tento historický a kultúrny juhooamerický skvost ponúka návštevníkom mnoho dôvodov na zastavenie sa a objavovanie. Jednou z najväčších atrakcií mesta je jeho staré koloniálne centrum, ktoré je dokonale zachované a patrí dokonca aj medzi najväčšie na svete. Toto centrum bolo zapísané do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO a je plné malebných uličiek, historických budov a kostolov.

Jedným z najznámejších symbolov mesta je Bazilika Nášho Spasiteľa, impozantná gotická stavba, ktorá sa tyčí nad mestom. Jej výška dosahuje až 115 metrov, a tak ponúka nádherný výhľad na celé Quito. Pre tých, ktorí vyhľadávajú vzrušenie, je z nej možné absolvovať aj nebezpečne znievajúcu túru na jej vrchol.

Okrem starého mesta s množstvom historických pamiatok a múzeí, Quito ponúka aj množstvo moderných atrakcií. Napríklad, veža TelefériQo, ktorá je najvyšším sedadlovkovým lanovkou na svete. Prevádza vás na vrchol sopky Pichincha, odkiaľ môžete obdivovať panorámu mesta a okolitých hôr.

Ak milujete prírodu, v okolí Quita je množstvo nádherných a jedinečných miest, ktoré môžete navštíviť. Napríklad Cotopaxi, najvyšší aktívny vulkán v svete, s nadmorskou výškou vyše 5 897 metrov. Táto majestátna sopka je obklopená národným parkom a ponúka možnosť túry a cyklotúry.

Okrem Cotopaxi môžete navštíviť aj iné krásne prírodné rezervácie a parky, kde môžete obdivovať bohatstvo flóry a fauny Ekvádora.

A aby ste si mohli užiť všetky tieto skvosty Ekvádoru, je potrebné zaobstarať si letenku do Quito. Existuje mnoho spoločností, ktoré ponúkajú lety do tohto úžasného hlavného mesta, a preto si môžete vybrať tú najvhodnejšiu možnosť. Ak si chcete urobiť nezabudnuteľnú cestu, je dôležité preveriť ceny a rezervovať si letenku vopred.

Vzhľadom na svoje bohatstvo histórie, krásy prírody a kultúrne dedičstvo, letenka do Ekvádoru, s cieľom Quito, je garantovaným spôsobom, ako preskúmať tento úchvatný kúsok Južnej Ameriky. Od starobylého hmotného dedičstva až po zázraky prírody, toto mesto a jeho okolie ponúkajú skutočne jedinečný zážitok pre každého návštevníka.


Ubytovanie Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je malebná krajina ležiaca na pobreží Južnej Ameriky. Je známe svojou bohatou kultúrou a nádhernou prírodou. Jedno z najatraktívnejších miest na návštevu v Ekvádore je jeho hlavné mesto Quito. Quito je jedno z najvyššie položených hlavných miest na svete a je známe svojimi historickými pamiatkami a krásnym koloniálnym centrom. Ak sa chystáte navštíviť Quito, je dôležité zabezpečiť si vhodné ubytovanie.

V Quito je možné nájsť rôzne druhy ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Od luxusných hotelov po skromné penzióny, je tu niečo pre každého.

Dobrým miestom na ubytovanie je historické centrum Quita. Toto časť mesta je zaradená na zoznam Svetového dedičstva UNESCO a ponúka jedinečnú atmosféru. V centre mesta sa nachádza veľa krásnych koloniálnych budov, kostolov a námestí. Mnoho z týchto historických budov bolo premenených na ubytovacie zariadenia, čo umožňuje návštevníkom zažiť autentický zážitok.

Ďalšou výhodou ubytovania v historickom centre je, že môžete ľahko objavovať okolité atrakcie peši. Môžete navštíviť Baziliku Nuestra Señora de la Merced, ktorá je jednou z najstarších budov v meste. Nemenej úchvatná je aj Plaza de la Independencia, hlavné námestie mesta, kde nájdete množstvo reštaurácií a obchodov.

Ak preferujete moderné a luxusné ubytovanie, čo by ste mohli využiť je Mariscal, časť Quito známa svojim nočným životom a modernými hotelmi. Tu nájdete množstvo medzinárodných reštaurácií, barov a obchodov. Ubytovanie tu síce môže byť drahšie, ale ponúka viac možností pre tých, ktorí hľadajú moderné zariadenia a vyšší štandard.

Ďalšími populárnymi štvrtami pre ubytovanie v Quito sú La Floresta a La Carolina. Tieto časti mesta sú populárne medzi turistami aj miestnymi obyvateľmi pre svoje moderné hotely, reštaurácie a obchody. Môžete si vybrať medzi bežnými hotelmi a apartmánmi, ktoré vám poskytnú viac súkromia a priestoru.

Ak hľadáte ubytovanie s rozpočtom, v Quito sú aj cenovo dostupné možnosti. Môžete si vybrať medzi lacnými hotelmi, hosťovskými domami a penziónmi. Tieto ubytovacie zariadenia sú spravidla jednoduchšie, ale stále ponúkajú dostatočný komfort pre pohodlný pobyt.

Pred rezerváciou ubytovania v Quito, zvážte svoje preferencie, rozpočet a polohu. Buďte si istí, že sa porozhliadnete po internete a prečítate si recenzie od predchádzajúcich hostí, aby ste si našli ideálne ubytovanie. Quito je fascinujúce mesto s bohatou kultúrou a historyou, a správne ubytovanie vám pomôže túto nádhernú destináciu ešte viac vychutnať.


Počasie Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je krajina, ktorá sa nachádza v Andskom regióne Južnej Ameriky. Jedným z jeho najdôležitejších miest je hlavné mesto Quito. Toto mesto má veľmi jedinečné počasie, ktoré sa odlišuje od väčšiny iných miest v Ekvádore.

Quto leží na južnej pologuli a nachádza sa vo výške 2 850 metrov nad morom. Jeho poloha v Andách má za následok, že tu prevláda mierne podnebie po celý rok. V lete sú teploty miernymi, medzi 19 a 24 stupňami Celzia, a v zime sú chladné, s teplotami medzi 7 a 18 stupňami Celzia.

Miesto má svoje vlastné mikroklima, ktoré je silne ovplyvnené jeho geografickými vlastnosťami, okolitou horúčavou a vlhkosťou z amazonskej pralesa. Môže sa stať, že sa bude merať od 13-15°C priamo v meste, ale keď sa vystúpi nad mesto, môže teplota klesnúť až na 3°C. V niektorých chladných dňoch si turisti musia dať na seba viacero vrstiev oblečenia, aby sa cítili pohodlne.

Keďže mesto leží na rovníku, neexistuje žiadna výrazná sezóna dažďov, ale skôr dážde v Quito sa vyskytujú počas celého roka. Najviac zrážok spadne v mesiacoch február a máj. V zvyšku roka to môže byť na štandardy dažďo neho štátu suchý.

Čo sa týka klimatu, Quito má slnečné dni väčšinou v júli a auguste. Takže ak hľadáte dovolenku na niektorom mieste, kde je celoročne mierne počasie s nádherným scenériou z Andskej krajiny, Quito by mohlo byť vašou voľbou.

Odporúčame však, aby ste sa pripravili na rôzne poveternostné podmienky a boli flexibilní pri plánovaní vašej aktivity. Výlety a návštevy okolitých turistických atrakcií môžu zahrňovať príjemné počasie ako aj veľkú zima, dažde a mraky. Napriek tomu, že návšteva Quito počas daždivého alebo zimného obdobia môže byť zvláštnym zážitkom.

V zime, na druhej strane, by mal byť váš zoznam vecí na urobenie zameraný na miesta, kde si môžete vychutnať "čaj a horčicové listy" (aj bola zemiakový papán) alebo ochutnať iné miestne jedlá, ktoré vám pomôžu zahriať sa v chladnom počasí.

V Quito nájdete všetko od historických miest do moderných zariadení priamo v blízkosti budov UNESCO. Ak chcete vidieť život v tejto nádhere krajine a zároveň si vychutnať jeho klimatické podmienky, návšteva Quito vám môže poskytnúť všetko, čo hľadáte.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky