Objavte lety za najlepšie ceny

Estónsko Jõhvi

Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Jõhvi


1. Aké je hlavné mesto Estónska?
Hlavné mesto Estónska je Tallinn.

2. Kde sa nachádza Jõhvi?
Jõhvi je mesto nachádzajúce sa na východe Estónska.

3. Aká je veľkosť mesta Jõhvi?
Jõhvi má približne 10 000 obyvateľov.

4. Aký je historický význam Jõhvi?
Jõhvi je známe pre svoje historické pamiatky, vrátane jøhviskej renesančnej kaplnke a Jøhvi vzdialený zámok.

5. Aké sú hlavné pamiatky v Jõhvi?
Hlavnými pamiatkami v Jõhvi sú Jøhvi vzdialený zámok, kaplnka a múzeum v priestoroch bývalého lapkovho statku.

6. Má Jõhvi nejakú športovú infraštruktúru?
Áno, Jõhvi má športovú halu a futbalový štadión.

7. Koľko trvá cesta z Tallinnu do Jõhvi?
Cesta z Tallinnu do Jõhvi trvá približne 2 až 2,5 hodiny autom.

8. Aké je počasie v Jõhvi?
Počasie v Jõhvi je typické pre severnú Európu, s chladnými zimami a miernymi letami.

9. Aké sú možnosti ubytovania v Jõhvi?
V Jõhvi sú rôzne hotely, hostely a penzióny, kde si môžete nájsť ubytovanie.

10. Aké sú možnosti cestovania z Jõhvi do iných miest v Estónsku?
Z Jõhvi sú k dispozícii autobusové a železničné spojenia do iných častí Estónska.


Počasie Estónsko Jõhvi


Jõhvi je mesto nachádzajúce sa na severe Estónska a je hlavným mestom regiónu Ida-Virumaa. Toto miesto je známe svojou krásnou prírodnou krajinou a bohatou kultúrou. Vzhľadom na svoju polohu na severe Estónska, Jõhvi zažíva typické severné podnebie s miernymi letami a chladnými zimami.

Leto v Jõhvi trvá len krátko, zvyčajne od júna do augusta. Počas tohto obdobia je teplota priemerná okolo 18 °C a môže dosahovať až 25 °C. Dni s teplotami nad 30 °C sú však veľmi zriedkavé. Môžete očakávať dlhé dni s vysokým počtom slnečných hodín, ktoré vám umožnia vychutnať si aktivity na vonku a obdivovať okolitú prírodu.

Zima je v Jõhvi drsná a teploty klesajú pod bod mrazu. Priemerná teplota v zime sa pohybuje okolo -5 °C, s možnými poklesmi až na -20 °C. Muchy snehu sú časté a zimné športy sa stávajú obľúbenými aktivitami miestnych obyvateľov a návštevníkov. Jasná modrá obloha v kombinácii so snehom vytvára krajiny postavené ako zo zázraku.

Podobne ako zima je aj jar chladná, avšak postupne sa otepľuje. Zvyčajne prichádza s dešťami a teplotami okolo 5-10 °C. V tomto období začína príroda ožívať, kvety kvitnú a zelené farby sa vyliahnu zo zeme. Je to skvelý čas na prechádzky a objavovanie okolitej prírody.

Jesenné mesiace sú v Jõhvi chladné a daždivé. Teploty sa pohybujú okolo 5-10 °C a postupne začínajú klesať s príchodom zimy. Príroda sa mení na pestrofarebný obraz a je to opäť nádherné obdobie pre prechádzky a turistiku.

Celkovo je počasie v Jõhvi pomerne nepredvídateľné, s náhlymi zmenami počasia v priebehu jedného dňa. Je dôležité byť pripravený na rôzne poveternostné podmienky a mať oblečenie vhodné pre každú sezónu. Nech už sa rozhodnete navštíviť Jõhvi v lete alebo v zime, určite si ho užijete súladom s prírodou a kultúrou tohto úžasného regiónu Estónska.


Ubytovanie Estónsko Jõhvi


Jõhvi je prímorské mesto v Estónsku, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny. Je to jedno z najväčších miest v regióne Ida-Virumaa a je známe svojou bohatou kultúrou a históriou. Keďže je Jõhvi populárnym turistickým cieľom, je dôležité mať informácie o ubytovaní v tomto regióne.

V Jõhvi a jeho okolí je dostatok možností na ubytovanie. Turisti tu nájdu širokú škálu hotelov, penziónov, apartmánov a súkromných domov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre rôzne cestovateľské potreby a rozpočty.

Jeden z najobľúbenejších hotelov v Jõhvi je Hotel Wironia. Nachádza sa vo veľmi výhodnej lokalite v centre mesta a ponúka štýlové izby vybavené súčasným nábytkom a modernými zariadeniami. Hotel má tiež reštauráciu, kde si hostia môžu vychutnať tradičné estónske jedlá. Okrem toho je k dispozícii aj konferenčný sál, ktorý je ideálny pre firemné stretnutia a podujatia.

Pre tých, ktorí uprednostňujú súkromie, je tu veľa možností prenájmu apartmánov a súkromných domov. Jedným z najobľúbenejších je apartmán Veekeskuse keskuses, ktorý sa nachádza len krátkou prechádzkou od najväčšieho aquaparku v regióne. Tento moderný apartmán ponúka všetky pohodlia domova a je ideálny pre rodiny alebo skupiny priateľov.

Ak preferujete penzióny, Hotel-Kohvik Kukeranna je vynikajúcou voľbou. Nachádza sa na malom kopci s panoramatickým výhľadom na Jõhvi. Ponúka priestranné a útulné izby so súkromným balkónom a bezplatným Wi-Fi pripojením. Okrem ubytovania je tu aj reštaurácia s tradičnými jedlami a vínom.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu možnosť ubytovania, je tu možnosť ubytovania v súkromí. Mnohí miestni obyvatelia ponúkajú svoje domovy a izby na prenájom cez rôzne webové stránky a aplikácie. Toto je skvelá príležitosť na získanie autentického estónskeho zážitku a konektovať sa s miestnymi ľuďmi.

Jõhvi je dynamické mesto plné príležitostí na kultúrne a outdoorové aktivity. Bez ohľadu na to, či navštevujete mesto na relaxačnú dovolenku, na podnikateľskú cestu alebo na objavovanie estónskeho vidieka, budete mať rôzne možnosti pre ubytovanie v Jõhvi a jeho okolí.


Letenka Estónsko Jõhvi


Estónsko, krajina s bohatou históriou a pôvabnými prírodnými scenériami, privíta každého návštevníka so široko otvorenou náručou. A ak uvažujete o ceste do tejto malebnej krajiny, určite by ste nemali prehliadnuť jedno z jej kultúrnych centier - Jõhvi.

Jõhvi, nachádzajúce sa vo východnej časti Estónska, je pomerne malé mesto, ktoré však ponúka množstvo zaujímavých zážitkov a pamiatok. Ako turista sem priletíte na medzinárodné letisko v hlavnom meste Tallinne a odtiaľ môžete pokračovať na svoje miesto určenia. Svoju cestu si môžete zabezpečiť leteckou spoločnosťou, ktorá ponúka spojenie medzi Tallinnom a Jõhvou.

Jõhvi ponúka rôzne možnosti zábavy a kultúrnych aktivít. Môžete navštíviť Jõhvi kontajnerový park, ktorý je obľúbeným miestom pre prechádzky a relax. Park je vybudovaný na bývalom táborisku pracovných táborov a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na históriu regiónu.

Pokiaľ sa zaujímate o umenie, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu Jõhvi kontajnerového centra pre súčasné umenie. S jeho modernou architektúrou a špecifickou atmosférou ponúka táto galéria pre návštevníkov rôzne výstavy a podujatia.

Okrem toho je Jõhvi známe aj svojou nádhernou Zámockou záhradou, ktorá sa nachádza v blízkosti hlavného budovania mítingového centra. Táto záhrada je ideálnym miestom na pokojnú prechádzku a oddych v prírode.

Ak máte radi kultúru a históriu, mali by ste určite navštíviť aj Jõhvi koncertnú halu. Táto moderná budova je domovom množstva kvalitných hudobných podujatí a koncertov. Vhodná je pre návštevníkov všetkých vekových kategórií a ponúka zážitky pre hudobných milovníkov zo všetkých oblastí.

Jõhvi je veľmi dobre prepojené aj s inými mestami v Estónsku, čo vám dáva možnosť objavovať aj iné kultúrne centrá a prírodné krásy v okolí. Je to skvelá príležitosť preskúmať všetko, čo Estónsko ponúka.

Takže, ak ste sa rozhodli navštíviť Estónsko, nezabudnite zahrnúť do svojho plánu aj návštevu Jõhvi. Toto tiché a kultúrne bohaté mesto vás určite očarí svojou jedinečnou atmosférou a možnosťou objaviť niečo nové a nezvyčajné. A letenku do Jõhvi si môžete zabezpečiť už dnes!

(Note: Estónsko means Estonia in English)


Dovolenka Estónsko Jõhvi


Jõhvi: Neobjavený poklad Estónska

Estónsko je známe svojimi nádhernými prírodnými scenériami a kultúrnym dedičstvom. Avšak zatiaľ čo mnohí turisti sa sústreďujú na známe miesta ako Tallinn alebo Tartu, môže sa jedno z najobdivuhodnejších miest krajiny často prehliadať. Jõhvi, malé mesto, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti Estónska, je skutočným neobjaveným pokladom.

Prírodná krása tohto regiónu je ohromujúca. Okolie mesta je horami a lesmi obklopené, čo poskytuje obrovské možnosti na turistiku a iné outdoorové aktivity. Napríklad, v krajine je veľa nádherných vodopádov, ktoré si môžete vychutnať počas prechádzok a výletov. Jedným z najznámejších vodopádov sa nazýva Narva. Je považovaný za druhý najväčší vodopád v celej Estónsku a je veľmi obľúbeným turistickým cieľom.

Okrem prírodných krás ponúka Jõhvi aj bohatú kultúrnu scénu. Mesto má niekoľko divadelných a umeleckých inštitúcií, ako napríklad Jõhvi Kontserdimaja, ktoré je známe svojimi kvalitnými predstaveniami a koncertmi v rôznych umeleckých žánroch. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, je tu tiež niekoľko múzeí, kde môžete objaviť bohaté dedičstvo tohto regiónu.

Ak je jedlá kultúra niečím, čím sa radi bavíte, Jõhvi má pre vás veľa ponúk. Mesto má niekoľko skvelých reštaurácií, kde môžete ochutnať tradičné estónske jedlá a miestne špeciality. Nenechajte si ujsť príležitosť ochutnať estónske jedlo, ako je kysnutý chlieb, ryby alebo vynikajúci miestny medovník.

Ďalšou výhodou dovolenky v Jõhvi je príjemná atmosféra a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Mesto je známe svojou výnimočnou pohostinnosťou a vždy privíta turistov so širokým úsmevom. Nebude to len dovolenka, ale aj skutočná skúsenosť, kde sa môžete ponoriť do estónskej kultúry a životného štýlu.

V období letných mesiacov sa v Jõhvi koná tiež niekoľko festivalov a podujatí, ktoré pridávajú k miestnej atmosfére ešte viac energie. Napríklad Narva Jõekäärutus, hudobný festival, ktorý privádza do mesta najlepších hudobníkov a umelcov z celej krajiny.

Celkovo povedané, Jõhvi je skutočným skrytým pokladom Estónska. Príroda, kultúra a pohostinnosť sa tu stretávajú, aby vytvorili unikátnu skúsenosť pre každého, kto sa rozhodne navštíviť toto miesto. Ak hľadáte dovolenku plnú nových objavov a nezabudnuteľných zážitkov, Jõhvi je pre vás tou správnou voľbou.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky