Objavte lety za najlepšie ceny

Etiópia Awash River Gorge

Počasie Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je veľká a rôznorodá krajina s rôznymi klimatickými podmienkami v rôznych oblastiach. Jednou z týchto oblastí je aj Awash River Gorge, ktorá sa nachádza v Etiópii, v oblasti Afarského regiónu.

Awash River Gorge je oblasť, v ktorej sa stretávajú dva rôzne klimatické systémy - suchý a vlhký. Na juhu a juhovýchode neďaleko od oblasti je rovina, kde panuje suchý stepný klimat a na juhozápade, okolo pohoria Gara Muleta, kde je klima vlhké a subtropické.

V oblasti Awash River Gorge dochádza k tropickému klimatu s vysokou teplotou a malým množstvom zrážok. Tento klimatický systém spôsobuje, že sa v oblasti nachádzajú rozsiahle oblasti pouští a polopouští.

V Awash River Gorge je obdobie dažďov od júna do septembra, kedy je v oblasti vlhkosť a teplota sa pohybuje okolo 30°C. V ostatnom období, od októbra do mája, je v oblasti suchý a teploty sa môžu vyšplhať až na 40°C.

V tejto oblasti Etiópie žijú kmeň nomádov, ktorí svoju existenciu závisia od dažďov a dostupnosti vody. Vzhľadom k tomu, že oblasť postihujú sucho a polosucho, nomádi často migrujú na miesta, kde je dostatok vody pre ich zvieratá.

Awash River Gorge je tiež domovom mnohých druhov zvierat, vrátane slonov, žiráf, levov, gepardov a hyen. Dostupnosť vody je pre tieto zvieratá veľmi dôležitá. Vzhľadom k tomu, že v oblasti nie je dostatok vody, zvieratá musia pohybovať na väčšie vzdialenosti, aby nájdu dostatočné množstvo vody na prežitie.

Vzhľadom na svoje unikátne klimatické podmienky a biologickú rozmanitosť, bolo údolie rieky Awash vyhlásené za národný park. Tento park ponúka zaujímavé možnosti pre turistov, vrátane možnosti pozorovať divoké zvieratá na safari alebo prechádzať sa po krásnych oblastiach parku.

V každom prípade je Awash River Gorge krásne, ale aj náročné prostredie, ktoré má svoje jedinečné črepy a ktoré určite stojí za návštevu všetkými dobrodružstvom milujúcimi turistami.


Letenka Etiópia Awash River Gorge


Ak sa nad návštevou Etiópie zamýšľate, jedno z miest, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať, je kaňon rieky Awash, známy tiež ako Awash River Gorge. Nachádza sa asi 200 kilometrov od hlavného mesta Addis Abeba a je čarovným miestom, ktoré ponúka nezabudnuteľný zážitok pre všetkých návštevníkov.

Awash River Gorge je považovaný za jedno z najkrajších miest v Etiópii a jeho krása je takmer neskutočná. Kaňon vytvoril tok rieky Awash, ktorá sa pretína cez skalnaté údolie prehraničné s oblasťou Oromia. Je obklopený úchvatnou prírodou, ktorá je bohatá na divé zvieratá, exotické rastliny a úchvatné vodopády.

Prechádzka cez kaňon je náročná, ale určite stojí za to. Kaňon je dlhý približne 400 kilometrov a na niektorých miestach je až 1 000 metrov hlboký. Jeho strmo klesajúce steny a strmé údolia vytvárajú prechádzajúcim neprehliadnuteľné výhľady. Práve tieto výhľady spolu s divokou prírodou tvoria kombináciu, ktorá prevzala srdce mnohých návštevníkov.

Awash River Gorge je taktiež domovom mnohých divokých zvierat. Odontochilus abyssinicus, známy tiež ako Etiópska koza, žije v údolí a je považovaný za ohrozené zviera. V kaňone sa nachádzajú aj levharti, hyeny, gepardi, dikobrazy a mnoho ďalších. Ak máte šťastie, môžete vidieť tieto zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí.

Ak ste fanúšikom fotografovania, Awash River Gorge je miesto, ktoré musíte navštíviť. Tieto úžasné scenérie a exotická príroda poskytujú nespočetné množstvo príležitostí na fotografovanie. Môžete zachytiť majestátne vodopády, rozsiahle údolia a ohromujúce kanály rieky Awash. Každý záber bude ako z pohľadnice.

Čo vás môže prekvapiť, je tiež bohatá kultúra a história, ktorá je spojená s Awash River Gorge. V blízkosti kaňonu sa nachádzajú rôzne archeologické náleziská, ktoré sú dôkazom o starovekej prítomnosti ľudí v tejto oblasti. Mnohé vykopávky odhalili staroveké nástroje, zbrane a inú archeologickú záhadu. Preto toto miesto láka nielen prírodovedcov, ale aj archeológov z celého sveta.

Ak plánujete návštevu Etiópie, nezabudnite zaradiť Awash River Gorge do svojho itinerára. Toto úchvatné miesto vás prekvapí svojou krásou, bohatou prírodou a fascinujúcou históriou. Kaňon je skutočne jedným z najväčších pokladov Etiópie a jeho návšteva vám prinesie nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je krajina bohatá na prírodu a krásne prírodné scenérie. Jednou z nich je aj Awash River Gorge, ktorá je ukrytá medzi vysokými skalami a strmými útesmi.

Ak hľadáte miesto na dokonalé oddych a relaxáciu od každodennej rutiny, potom by ste mali zvážiť ubytovanie v blízkosti Awash River Gorge. Toto miesto je obľúbené medzi turistami a dobrodruhmi, ktorí hľadajú dobrodružstvá v prírode.

Existuje mnoho druhov ubytovania v Awash River Gorge, ktoré spĺňajú rôzne potreby a preferencie návštevníkov. Sú tu luxusné hotely, kempy a chaty, ktoré ponúkajú príjemné a pohodlné ubytovanie v prírodných scenériách.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, potom môžete vybrať zo širokej škály hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Awash River Gorge. Tieto hotely sú vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú prvotriedne služby s výhľadom na okolitú prírodu.

Ak ste však dobrodruh a radi by ste skúsili niečo nové, môžete sa ubytovať v kempe alebo vo vozidle typu safari. Tieto druhy ubytovania vám umožnia prežiť prírodu v jej najpravdepodobnejšom prostredí a sú tiež veľmi cenovo dostupné.

Chaty sú ideálnymi miestami pre návštevníkov, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a zároveň si užiť trochu pohodlia a súkromia. Tieto chaty sú obklopené krásnou prírodou a ponúkajú útulné a teplo domáce prostredie.

V blízkosti Awash River Gorge sa nachádza mnoho atrakcií a aktivít, ktoré potešia návštevníkov. Môžete si vychutnať prechádzku v prírode, vybrať sa na safari alebo sa vydať na rafting do rieky Awash.

Takže ak hľadáte miesto, kde sa môžete priblížiť k prírode a zároveň si užiť pohodlie a súkromie, potom by ste mali zvážiť ubytovanie v blízkosti Awash River Gorge. Vyberte si z rôznych typov ubytovania a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v krásnej prírodnej scenérii Etiópie.


Dovolenka Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je jedným z najmenej preskúmaných kútov sveta a ponúka mnoho nezvyčajných zážitkov a atrakcií. Jedno z týchto miest je Awash River Gorge - miesto, ktoré sa nachádza v regióne Oromia v Etiópii.

Awash River Gorge je úchvatná roklina, ktorá sa nachádza asi 200 kilometrov východne od etiópskeho hlavného mesta Addis Abeba. Roklina sa nachádza v blízkosti vnútrozemského jazera Awash a na západnom konci sa nalievala do údolia rieky Awash.

Okrem svojho ohromujúceho scenéry, roklina ponúka aj celú rýchlu letné stredisko. Ak navštívite miesto v auguste, môžete sa zúčastniť miestnej slávnosti, kde sa ľudia tancujú a spievajú a jedli tradičné etiópske jedlo.

Pre milovníkov prírody a zvierat je zaujímavé, že Awash River Gorge je domovom mnohých druhov zvierat a vtákov. Počas vášho pobytu v rokline môžete vidieť krokodíly, paviány, divé kozy, antilopy, hyeny a dokonca aj leopardy. Keď navštívite miesto v zime, môžete mať šancu vidieť aj slony.

Okrem stretnutia s divokými zvieratami a prechádzok v prírode, môžete navštíviť aj miestne dedinky, kde sa dozviete viac o živote miestnej komunity a kultúry.

Avšak, ak máte radi adrenálínové aktivity, nezabudnite vyskúšať rafting v rieke Awash alebo sa vydať na túru v okolí rokliny. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, môžu navštíviť aj okolité kamenolomy, ktoré sa používali na stavbu historických budov.

Ak sa chystáte na dovolenku do Etiópie, nezabudnite navštíviť Awash River Gorge. Miesto vám ponúkne nezvyčajné zážitky a príležitosť objaviť krásy tejto krajiny. Je to miesto, ktoré vám zostane dlho v pamäti.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Awash River Gorge


1. Kde sa nachádza Awash River Gorge v Etiópii?
Awash River Gorge sa nachádza v Etiópii, blízko mesta Awash.

2. Čo je Awash River Gorge?
Awash River Gorge je údolie, ktoré tvorí rieka Awash a je známe svojou nádhernou prírodou a geologickými útvarmi.

3. Ako sa dostanem do Awash River Gorge v Etiópii?
Do Awash River Gorge sa dá dostať cestou z mesta Addis Abeba autom alebo autobusom.

4. Aké prírodné krásy môžem vidieť v Awash River Gorge?
V Awash River Gorge môžete vidieť nádherné vodopády, skalné útvary, púšte a bohatú faunu, vrátane divokých zvierat ako slony, krokodíly a viacero druhov vtákov.

5. Je možné sa kúpať v rieke Awash v Awash River Gorge?
Áno, niektoré časti rieky Awash v Awash River Gorge sú vhodné na kúpanie, avšak je nevyhnutné dbať na bezpečnostné opatrenia a dodržiavať miestne pokyny.

6. Ktorá je najlepšia doba na návštevu Awash River Gorge v Etiópii?
Najlepšia doba na návštevu Awash River Gorge je počas suchého obdobia od októbra do marca, keď je pravdepodobnosť dažďov menšia a teploty sú prijateľné.

7. Existujú nejaké turistické atrakcie v blízkosti Awash River Gorge v Etiópii?
Áno, v blízkosti Awash River Gorge sa nachádza Národný park Awash, kde môžete vidieť divoké zvieratá a prechádzať sa po turistických chodníkoch.

8. Ako dlho trvá výlet do Awash River Gorge v Etiópii?
Dĺžka výletu do Awash River Gorge závisí od miesta, odkiaľ začínate. Z mesta Addis Abeba to môže trvať približne 3 až 4 hodiny cesty.

9. Je potrebné mať sprievodcu pri návšteve Awash River Gorge v Etiópii?
Aj keď nie je nevyhnutne nutné mať sprievodcu, je odporúčané mať niekoho, kto pozná miestne prostredie a môže vás viesť po najlepších miestach v Awash River Gorge.

10. Aké aktivity sa dajú robiť v Awash River Gorge v Etiópii?
V Awash River Gorge sa dajú robiť rôzne aktivity, ako napríklad turistika, kúpanie v rieke, sledovanie divokých zvierat a fotografie prírody.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky