Objavte lety za najlepšie ceny

Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)

Dovolenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú krásnou tropickou destináciou, kde sa nachádza mnoho nádherných ostrovov, ktoré ponúkajú návštevníkom množstvo zážitkov. Bohol je jedným z týchto ostrovov a je situovaný v juhovýchodnej časti krajiny. Bohol je najväčší ostrov v regióne Central Visayas a leží medzi ostrovmi Cebu a Mindanao.

Bohol a Panglao Island zaujmú turistov neobvyklou prírodou a úžasnými plážami, ktoré určite stojí za návštevu. Panglao Island je duty-free zóna a má množstvo obchodov a turistických atrakcií ako je Cebu Pacific Airline Park, ktorý láka mnoho turistov z celého sveta. Najväčšou atrakciou ostrova sú však určite Chocolate Hills (čokoládové kopce).

Chocolate Hills sú asi najznámejšou atrakciou Boholu a Panglao ostrova. Sú to stovky vysokých kopcov, ktoré sú roztrúsené v širokom okolí a sú čokoládovej farby počas sušnej sezóny. Názov pripomína malé čokoládové gule, ktoré ležia na zemi. Tento unikátny geologický útvar bol vyhlásený za národný geologický vzor Filipín. Pre turistov je možnosť navštíviť vyhliadku, odkiaľ môžu mať úžasný pohľad na kopce a celú okolitú prírodu.

Samotný ostrov Bohol má tiež množstvo turistických atrakcií a miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Medzi najobľúbenejšie patrí svetoznámy Tarsier, známy aj ako malý lemur, ktorý žije v džungli a je chránený zákonom. White Beach, ktorá je obklopená kokosovými palmami a prírodnými útesmi, je pre návštevníkov ideálnym miestom na plávanie a len pre relax. Nepremeškajte ani bohoslužby v kostole św. Pety w Lobocu, jeden z najkrajších kostolov na Filipínach s kamennou fasádou.

Bohol a Panglao Island sú miestom, kde sa nájde niečo pre každého návštevníka. Svojou prírodou i kultúrou učarujú každého, kto si sem príde oddýchnuť od ruchu a zhonu veľkých miest. Ak ste milovníkom neobvyklých prírodných úkazov, zážitkov zo zvieraťa a krásna krajiny, určite neváhajte a vyrazte na Bohol na dovolenku.


Ubytovanie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré kombinuje krásnu prírodu, pláže a kultúrne zážitky, potom je ostrov Bohol na Filipínach ideálnou voľbou. Nachádza sa v regióne Visayas a ponúka množstvo aktivít a atrakcií pre turistov.

Jedným z najpopulárnejších miest na ostrove Bohol je Panglao Island. Tento ostrov je známy svojimi bledými piesočnatými plážami a krištáľovo čistou vodou. Na Panglao Island nájdete množstvo reštaurácií a letovísk, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a relaxovať na pláži. Pre milovníkov vodných športov sú k dispozícii rôzne možnosti, vrátane potápania a šnorchlovania, vďaka vynikajúcej viditeľnosti na dne mora.

Okrem pláží ponúka Bohol aj množstvo ďalších zaujímavých miest, ktoré stojí za návštevu. Jedným z nich sú slávne Chocolate Hills, ktoré sa nachádzajú v meste Carmen. Tieto kopcovité formácie sú približne 1,268 rovnomerne rozšírených kopcov, ktoré pripomínajú čokoládové gule počas suchého obdobia. Ich krása a nezvyčajný tvar ich urobili jedným z najikonickejších miest na Filipínach.

Ďalším miestom, ktoré určite stojí za návštevu, je Boholský menštrážny les, kde nájdete najmenší primát na svete - tarsier. Tieto drobné, očarujúce tvory s veľkými očami sú jedným z najväčších zážitkov pre turistov. Majú jedinečné schopnosti a sú chránené právom so zreteľom na ich zraniteľný status.

V Bohole si môžete tiež pozrieť starobylé chrámy a kláštory, ktoré odrážajú bohatú kultúru ostrova. Jedným z nich je napríklad Baclayon Church, ktorá je jedným z najstarších kostolov na Filipínach. Ďalšou atrakciou je Blood Compact Shrine v meste Tagbilaran, ktorý symbolizuje historickej význam udalosti spojených s príchodom Španielskych dobyvateľov na ostrov.

Ak ste dobrodruh, nevynechajte rieku Loboc, kde sa môžete vydať na plavbu na lodičke a vychutnať si unikátny výhľad na koruny stromov a divokú prírodu okolo.

V oblasti Bohol nájdete množstvo možností na ubytovanie. Od luxusných plážových rezortov na Panglao Island až po cenovo dostupné hotely a penzióny v meste Tagbilaran. Niektoré hotely v Bohole ponúkajú aj výhľad na Chocolate Hills a umožňujú hostiam užívať si krásu týchto prírodných útvarov priamo z ich izby.

V Bohole je k dispozícii veľa odlišných možností vybavenia a typov ubytovania, takže si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Celkovo, ostrov Bohol je miestom, kde nájdete to najlepšie z Filipín - nádhernú plážovú scenériu, prírodné krásy a fascinujúcu kultúru. Nech už sa rozhodnete navštíviť Panglao Island, Chocolate Hills alebo sa dostať mimo turistické trate a objaviť skryté poklady ostrova, jedna vec je istá - návšteva Boholu bude nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú ostrovnou krajinou bohatou na prírodné krásy a jeden z najnavštevovanejších ostrovov je Bohol. Nachádza sa na juhu Filipín v regióne Visayas a je známy svojou nádhernou prírodou, úchvatnými plážami a jedinečnými geologickými útvarmi, najmä slávnymi Chocolate Hills.

Bohol sa môže pýšiť tropickým podnebím, čo znamená, že teploty sú počas celého roka vyššie. Teplo tu vládne najmä počas suchého obdobia, ktoré trvá od novembra do apríla. Počas tohto obdobia sa očakávajú najnižšie zrážky a zväčša slnečné a jasné dni. Práve táto doba je najlepším obdobím na návštevu Boholu a Panglao Island, ktorý je populárnym miestom medzi turistami. Teploty sa pohybujú medzi 25 °C a 32 °C, pričom teploty v noci sú o niečo nižšie.

Počas obdobia dažďov, ktoré je očakávané od mája do októbra, sa teploty síce nezmenia, ale môžete očakávať vysoké množstvo zrážok. V tomto období sa môže vyskytnúť aj silná búrka alebo tajfun, preto je dôležité monitorovať počasie a pokyny miestnych úradov.

Okrem tropického podnebia a jasného modrého neba je Bohol známy aj pre svoju jedinečnú prírodnú atrakciu, známu ako Chocolate Hills. Toto je geologický útvar pozostávajúci z viac ako 1 200 kuželovitých pahorkov, ktoré sa dotýkajú koniec sucha a počas obdobia dažďov získajú svoje unikátne hnedé sfarbenie. Tento prírodný fenomén je veľmi obľúbenou atrakciou medzi turistami a ponúka úchvatné výhľady, najmä zo vyhliadkovej veže, odkiaľ môžete obdivovať panorámu celého údolia.

Okrem toho je na Bohole tiež ostrov Panglao, ktorý je známy svojimi bielymi plážami, koralovými útesmi a exotickým podmorským životom. Toto miesto je ideálne pre šnorchlovanie a potápanie a ponúka jedinečný pohľad na bohatú morskú faunu a flóru.

Napriek tomu, že Bohol môže byť navštívený počas celého roka, najlepším obdobím je suché obdobie od novembra do apríla, keď je počasie najpriaznivejšie. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, nezabudnite si so sebou vziať opaľovací krém, klobúk a inú ochranu pred slnkom, ako aj obuv vhodnú na túry, aby ste si mohli vychutnať všetky prírodné krásy tohto ostrova.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


1. Ako sa dostanem z Manily na Bohol?
Odpoveď: Môžete si kúpiť letenky z Manily do letiska v Tagbilarane, hlavnom meste Boholu. Existujú tiež medziostrovné trajekty z Cebu City do Tagbilaranu.

2. Aké sú najlepšie miesta na navštívenie na Bohole?
Odpoveď: Najpopulárnejšie miesta na Bohole sú Panglao Island, Chocolate Hills, Loboc River a Tarsier Sanctuary.

3. Koľko trvá prehliadka Chocolate Hills?
Odpoveď: Prehliadka Chocolate Hills trvá obvykle 30-45 minút.

4. Ako sa dostanem na Panglao Island z Tagbilaranu?
Odpoveď: Môžete si prenajať tricykel alebo taxi, alebo použiť verejnú dopravu, ako je jeepney alebo habal-habal (motorky).

5. Kedy je najlepšie navštíviť Bohol?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Boholu je v období sucha od decembra do mája.

6. Kde si môžem kúpiť suveníry na Bohole?
Odpoveď: Môžete kúpiť suveníry na trhoch v Tagbilarane. Existujú tiež suvenírové obchody v Panglao Island a niekoľko turistických miestach, ako je napríklad Tarsier Sanctuary.

7. Existujú na Bohole pláže s bledobežovým pieskom?
Odpoveď: Áno, Panglao Island má pláže s belasým pieskom. Najobľúbenejšie pláže sú Alona Beach a Dumaluan Beach.

8. Aké je hlavné jedlo na Bohole?
Odpoveď: Hlavné jedlo na Bohole je Cebuano-style Lechon. Bohol tiež ponúka množstvo morských jedál, ako sú ryby, krevety, a iné plody mora.

9. Potrebujem si zobrať proti komárom, ak idem na Bohol?
Odpoveď: Bohol má občasné výskyty komárov. Je však odporúčané si zobrať proti komárom, aby ste sa chránili pred možnými chorobami, ktoré sa vyskytujú cez komáre.

10. Ako dlho by som mal ostať na Bohole?
Odpoveď: Odporúčané obdobie na návštevu závisí od toho, čo chcete vidieť a robiť na Bohole. Odporúčame minimálne 3-5 dní, aby ste mohli navštíviť hlavné turistické atrakcie v regióne.


Letenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny, krajina tisícich ostrovov, sú známe svojou nádhernou prírodou a exotickou atmosférou. Medzi jedno z najkrajších miest, ktoré by ste určite nemali na Vašej filipínskej dovolenke vynechať, patrí ostrov Bohol. Tento ostrov, ležiaci v srdci Krajiny úsmevov, ponúka nekonečné množstvo zážitkov a jedinečných miest na objavenie.

Ak sa chystáte navštíviť Bohol, najlepší spôsob, ako tam prísť, je letecky. Máte šťastie, že je tu niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych miest na Filipínach do hlavného letiska na Bohole, Panglao International Airport.

Po prílete na Panglao International Airport sa dostanete do hlavného turistického centra ostrova, Panglao Island. Táto časť ostrova je vyhlásená svojimi vynikajúcimi plážami a luxusnými letoviskami. Panglao je ideálnym miestom na pobyt, pretože ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od cenovo dostupných hosťovských domov až po luxusné rezorty. Okrem toho môžete využiť rôzne vodné športy, ako sú potápanie alebo šnorchlovanie, a objaviť fascinujúci podmorský svet.

Po relaxácii na pláži Panglao sa vyberte na výlet na úchvatnú prehliadku Boholu. Jedným zo symbolov ostrova sú "Čokoládové kopce" (Chocolate Hills). Tieto zvláštne geologické útvary sýtia vaše oči zelenými kopácimi pahorkami, ktoré v lete získať hnedú farbu, a pripomínajú čokoládové vŕšky. Najlepším miestom na pozorovanie Čokoládových kopcov je vyhliadka v obci Carmen, odkiaľ si môžete vychutnať panoramatický výhľad na tento prírodný fenomén.

Bohol je tiež domovom pre tajomný poblúdniĺ lemuera, ktorý je vhodný pre milovníkov zvierat. Navštíviť tieto adorabilné tvory v ich prirodzenom prostredí je nezabudnuteľný zážitok. Môžete sa vydať do rezervácie lemuera na ostrove hay na obnovuňovom centre Philippine Tarsier and Wildlife Sanctuary, kde sa dozviete viac o tomto ohrozenom druhu a máte možnosť obdivovať ich skôr nežitú skúsenosť.

Okrem toho nesmiete vynechať návštevu starobylého chrámu Baclayon, ktorý je považovaný za jeden z najstarších kresťanských chrámov na Filipínach, a krásneho Mostu priateľstva v meste Loay, ktorý je jedným z najdlhších mostov vyrobených z bambusu vo svete.

Bohol je aj východiskovým bodom pre výlety do blízkej prírodného parku na ostrove Panglao, kde môžete vidieť bujnú vegetáciu, fascinujúce jaskyne a malebné lagúny.

Ak hľadáte dobrodružstvo a krásu prírody na Filipínach, Bohol je miestom, ktoré by ste určite mali navštíviť. S priamymi letmi do Panglao International Airport je cestovanie na tento nádherný ostrov ľahké a pohodlné. Nezabudnite si naplánovať dostatočný čas, aby ste si mohli vychutnať všetky jeho jedinečné atrakcie, ako sú Panglao Island, Chocolate Hills, poblúdený lemuera a mnoho ďalších. Vaša dovolenka v Bohole bude určite nezabudnuteľná.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky